• Pohádka

Diamanty jsou věčné (1971)

Diamanty jsou věčné jsou brány jako jedna z nejlepších Bondovek, ale já nemohu přijít na to, čím to je. Děj mi přišel takový nesourodý, nezábavný a hlavní padouch se objeví až v závěru. Místo něj tu více prostoru dostávají dva styloví zabijáci Wint a Kidd, kteří podle mě tento film ještě drží nad vodou. Hozeného škorpiona za tričko v poušti, explodující vrtulníky či závěrečnou zabijáckou večeři v romantickém stylu, to prostě chcete vidět. K tomu jedna z nejpřitažlivějších Bond girl Jill St. John, James Bond v rakvi, pár lidí vyhozených z oken a přece tu je něco, na co se dá koukat. Bohužel jsou to jen lepší místa, která ovšem z celého filmu neudělají žádný zázrak. [10064. hodnocení, 379. komentář, 74%]

Zoolander No. 2 (2016)

Rozstřílený Justin Bieber asi padesáti kulkama ze samopalu a on to defacto přežije. No tedy přežije... Našpulí pusu, udělá si selfíčko, poupraví jej v mobilu, nasdílí to instagram a až pak umře. Tak tomu teda říkám začátku. Kravina na entou, ale jako parodie parádní. A stejně jako celý tento film. Už jednička byla hrozná kravina, ale fakt zábavná a ve stejném duchu je natočena i dvojka. Derek Zoolander a jeho rival Jeníček se po letech vrací do světa modelingu. Jeden přišel o manželku a žil jako poustevník. Druhý utrpěl obrovské zranění - asi milimetrovou jizvu pod okem. Na výsluní jim pomůže rajcovní Penelope Cruz v sexy červeném overalu coby tajná agentka. K tomu všemu se vrací z vězení Mugatu s jeho příšerným účesem. Blbost, ale prdel to je skvělá. [6100. hodnocení, 302. komentář, 44%]

Specialisté - Dobří sousedé (2017) (epizoda)

David Prachař se zlomenou nohou šmíruje dalekohledem z okna Barboru Mottlovou. :D Sice dost ujetý případ, ale když to vezmu coby komedii, tak je to mnohem lepší než ta, kterou jsme viděli ve filmu MUŽI PŘI PRÁCI. To první případ z lékárny byl takový klasický až jednoduchý, ale zase měl hlavu a patu. [111. hodnocení, 9. komentář, 51%]

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Pokračování deset let starého snímku Mamma Mia nabízí přesně to, co oko chce vidět a ucho chce slyšet. Jedná se o příjemný prázdninový film, která každou chvílí dýchá na diváka svěžestí Středozemního moře. Impozantní lokality, nádherná hudba, překrásný až podbízivý děj a herci, kteří si své role doslova užívají. Z nich všech nejlepší byla Lily James v hlavní roli mladičké Donny, kterou v minulém díle hrála Meryl Streep. Ta svojí rolí doslova učaruje, tak jak učarovala svým třem milencům. Celkový dojem filmu tak kazí jedině toporný Colin Firth a otřesná peroxidová paruka Cher. [6892. hodnocení, 291. komentář, 63%]

Stepfordské paničky (2004)

Frank Oz přetransformoval slavný Levinův horor na svěží komedii. Ozův film tak působí jako příjemná podívaná k nedělnímu odpoledni, na kterou se krásně dívá. Všechno je tak líbivé, načančané, až umělé. Muži i ženy chodí do svých spolků, nikdo nepracuje, jen ženy se v domácnostech starají o své muže. A když jen chtějí mít o ženské klid, tak zmáčknou tlačítko OFF. To je tak krásné... :D V ní exceluje Nicole Kidman v hlavní roli. Vedle ní si své role užívají Christopher Walken, Glenn Close, Bette Midler atd. Celkový dojem kazí jen malátný Matthew Broderick. [15639. hodnocení, 358. komentář, 58%]

O Všudybylovi (1976) (TV film)

Sympatická Balzerová v tmavé paruce, pro mne překvapivě vynikající Moravec v roli krále a stejně tak Adamová v roli temné čarodějnice. Jen škoda toho televizního pojetí, které mi vůbec nesedlo. [444. hodnocení, 25. komentář, 63%]

Podzim (1970) (TV film)

Příšerná nuda. [4. hodnocení, 1. komentář, -%]

Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil (1984)

Oddychová záležitost natočená při příležitosti padesáti let barrandovských ateliérů. Působí na mne jako takový VIDEOSTOP, jelikož jsou v ní desítky ukázek známých či méně známých až zapomenutých čsl. filmů. Já si u toho říkal, tak tohle znám, tohle za ne a díky tomu mě tenhle neznámý film bavil. Navíc ty ukázky jsou samy o sobě zpravidla tím nejlepším z těch filmů, tak se člověk pobaví. [213. hodnocení, 12. komentář, 40%]

Dům Doni Bernardy (1974) (TV film)

Neznámá feministická sračka, pod kterou se v polovině 70. let podepsala Československá televize. Ovdovělá, postarší, zapšklá a prudérní Bernarda má své panství, na kterém žije se svými pěti dcerami. Některým už táhne na 40 a ještě nikdy neměly kvůli své matce chlapa, která každého odhání od svých dcer. Je to hrozná feministická fůrie, pro kterou žádný chlap není dobrej. K tomu všemu černobílé televizní pojetí je skutečně otřesné. [2. hodnocení, 1. komentář, -%]

Dařbuján a Pandrhola (1959) (TV film)

Jednalo by se o super televizní pohádku, kdyby neexistoval Fričův film, který byl pro zajímavost natočen ve stejném roce. De facto je to to stejné, co film Martina Friče. Rozdíl je jen v tom, že se jedná o čistě televizní film za pár československých korun. Herci tu hrají obstojně, ačkoliv na Sováka, Hrušínského fakt nemají. Vidět Ottu Šimánka jako smrtku je proti jeho nejslavnější roli pana Taua dost velký rozdíl. Ale Hujer přece byl jen lepší. [90. hodnocení, 6. komentář, 74%]