• Pohádka

Americké válečné lodě (2012)

Americké válečné lodě jsou příšerné béčko od Asylum. Z počátku se tváří jako válečný nízkorozpočtový film ve stylu JAG. Ovšem brzy se začne měnit ve válečné sci-fi s neviditelnými korejskými loděmi, aby v půli filmu si divák uvědomil, že to nejsou Korejci, nýbrž vetřelci z Vesmíru. Kdyby alespoň ty digitální triky byly parádní, jenže ony jsou opravdu příšerné. Tohle dělal nějaký ajťák amatér. Stejné je to i se samotným příběhem, který je kravina a ještě začíná být brzy nudný. Jediná loď, která může vetřelce z Vesmíru zastavit, je 75 let stará a technicky připomíná tu ponorku z PERISKOP NAHORU A DOLŮ. Nepochopitelný je i voják, který má tělo z 95% ohořelé. Ještě před smrtí mluví úplně plynně a pak najednou umře. Možná se udusil tím nánosem ropy, kterou mu dali na obličej, jenž měla představovat popáleniny... :D Hereckým obsazením to také není nijak chvalné, ačkoliv Carl Weatherse coby Apolla Creeda nechápu, že do této tragédie šel. A tak nezbývá jedině tak pochválit tu kozatou kudrnatou zrzku, protože to ostatní na celém filmu je fakt velice ubohé. [262. hodnocení, 23. komentář, 21%, 447. nejhorší film]

Invaze terordaktylů (2016)

Prvních 25 minut se moc táhne. Ovšem jakmile se objeví první pterodaktyl, začne jedna velká akční podívaná se stovkami gumových pterodaktylů, tedy terordaktylů. Terrordactyl se opravdu povedl. Mezi stovkami nízkorozpočtových béček je tohle milé překvapení. Jsou tu dobré triky, povedené figuríny, humor, akce a i ucházející děj. Kazí to jen ti herci. Dva chlapi kreténi a především ty dvě mladé pindy. Dal bych tam lepší herce, změnil jejich věkovou kategorii a armádu bych poslal na místo činu ihned a ne až co tahle čtveřice s pomocí jednoho dědka zachrání svět. Na druhou stranu královna na konci filmu byla famózní. [413. hodnocení, 37. komentář, 29%, 670. nejhorší film]

Zapomenutý ostrov (2009)

Zapomenutý ostrov je nízkorozpočtová dobrodružná pohádka pro děti, která se odehrává na ostrově, který vypadá jen z moře jako ostrov. To ostatní byla nějaká polopoušť někde za Los Angeles nebo kde to natáčeli. Na tomto "ostrově" žije spousta pterodaktylů, kteří bohužel jsou vidět jen na začátku filmu a pak jeden přerostlej a nikterak graficky povedenej tyranosaurus. Spolu s nimi tam žijí v jeskyni dva američtí joudové, kteří ještě zažili druhou světovou válku a za ta léta mají čisté hadry, jako by si je teď koupili u Buchmana. Aby toho nebylo málo, tak na břehu je vyflustlá ponorka také z druhé světové války, která je plná nacistů, co netuší, že válka skončila už před víc jak 65 lety... Je to prostě příšerná směsice Ztraceného světa a Bermudského trojúhelníku za pár dolarů. Jediný, na co se dá dívat, tak je ta smyslná blonďatá milfka Anya Benton ve svých modrých šatech. [412. hodnocení, 41. komentář, 26%, 544. nejhorší film]

Megalodon (2002)

Strašná slátanina odehrávající se na těžařské plošině v severních Atlantiku, kde pracovníci sjíždějí ve futuristickém výtahu hluboko na mořské dno, koukají po rybách, obřích medúzách a chobotnicích z upravených sonarů a do toho všeho jim na dveře pořád buší ekologové. A až po nějakých 50 minutách se objeví to hlavní, kvůli čemu jsme chtěli tohle nízkorozpočtové béčko vidět, a to megalodon! Na štěstí se pak objevuje poměrně často, a tak se na film dá dodívat nejen z pocitu, jak to s ním asi skončí. [1805. hodnocení, 108. komentář, 15%, 61. nejhorší film]

Krvežíznivé opice (2007)

Banda naprosto blbých studentů, jeden arogantní a bezcitný vědec s nějakou Amazonkou ala Xena běhají jeden a půl hodiny neprozkoumaným pralesem, při čemž prapodivně vychozených cestiček si musí všimnout každej na první pohled. Kromě jejich řvaní a natáčení všeho možného na kameru se tu takřka nic neděje. Jen občas nějakej ten student se ztratí, aby se později našlo jeho roztrhané tělo obsypané stovkami much. Ty příšerné, krvežíznivé opice, které jsou hlavním trhákem tohoto filmu se bohužel objeví až v posledních třech vteřinách filmu. Jinak je to úplná ztráta času s jednou skvělou scénou, kdy si opice chcánkama značkovaly své oběti. [872. hodnocení, 68. komentář, 12%, 50. nejhorší film]

DNA - Stvoření netvora (1997)

Béčková alternativa legendárního Predátora, která sice diváka nenudí a takřka hodinu jej napíná v tom, jak asi ta potvora bude vypadat. Bohužel to čekání je fakt dlouhé. Poprvé se objeví až po nějakých 45 minutách, a to jen na na vteřinu a ještě je ho vidět jen kousek. Častěji se začne objevovat až po více jak 50 minutách. Celý se nám ale zjeví až v 72. minutě, kdy se představí jako zelený Predátor s hlavou Vetřelce. K tomu všemu tu začíná být pěkné horko. Všichni po sobě střílejí, vrtulníky vybuchují, bouchne i celá základna jako by v džungli řádil Rambo. Jenže tím Rambem je mladej Mark Dacascos, který do Ramba má fakt daleko. To jeho partnerka, atraktivní třicítka Robin McKee je rozhodně něco jiného. Ta tuhle béčkovou záležitost zachraňuje svojí překrásnou tvářičkou a jejími rajcovními khaki propínacími šaty, později upnutými kalhotami s bílou košilí. [1724. hodnocení, 68. komentář, 13%, 37. nejhorší film]

Čupakabra (2013) (TV film)

Čupakabra je nízkorozpočtová tragédie, ve které se prohání jeden Mexikán v kožené budně s brokovnicí v ruce na motorce jako Arnold v TERMINÁTOROVI. Jenže tu nelikviduje dokonalé stroje z budoucnosti, ale příšerně zpracované čupakabry. Spíš než čupakabry vypadají jako poskakující skalpované hyeny a ty menší připomínají skalpované čivavy. Kromě toho všeho je to ještě strašná nuda. [297. hodnocení, 38. komentář, 11%]

Predátor X (2010)

Predátor X je nízkorozpočtové béčko o prehistorickém aligátorovi, kterého vidí divák dohromady za celý film tak jednu minutu čistého času. A aby jej viděl celý, tak si musí počkat 80 minut, kdy se konečně šest minut před koncem objevil v celé své příšerné CGI hrůze. To mě zklamalo opravdu nejvíc, že ta obluda není vůbec vidět. Naopak se o ní jen mluví a nic z toho. Tomu odpovídá nesmyslný děj, jenž se odehrává z velké části v bažinách. Amir Valinia už natočil podobnou hrůzu v roce 2008, kdy zfilmoval ANAKONDU pro puberťáky, ale tohle je ještě mnohem horší. Tady jediný, na co se dá dívat, tak je ta smyslná milfka Elena Lyons ve svém kostýmku (zelená košile, černá sukně, lodičky) a poté v rajcovní propínací bílé tunice, riflích a kozačkách. [274. hodnocení, 28. komentář, 109. nejhorší film, 12%]

Vlad narážeč (2003) odpad!

Amatérští hráči larpu se rozhodli natočit něco, co mělo vypadat jako film. Aby to přeci mělo nějaký tahák pro diváky, tak do hlavní role obsadili vyhořelého Billy Zaneho a film pojmenovali podle pravého jména legendárního knížete Drákuly. Jenže s jeho životem to má pranic společného a i Bram Stocker se musí otáčet v hrobě, který udělal z Vlada ve svém románu upíra. Tohle je ještě horší než DRACULA 3000 a podle mého názoru se jedná o nejhorší film ve svém žánru společně s filmem CESTA UPÍRŮ: VAN HELSING VS. DRACULA. [1503. hodnocení, 52. komentář, 13%, 40. nejhorší film]

Cesta upírů: Van Helsing vs. Dracula (2005) odpad!

Amatérští hráči larpu se rozhodli natočit něco, co mělo vypadat jako film. [1043. hodnocení, 54. komentář, 11%, 30. nejhorší film]