Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární

Recenze (2 118)

plakát

Příběhy ze záhrobí - The Bribe (1994) (epizoda)

Tahle povídka, Úplatek, je celou dobu taková o ničem, ale pak ten konec, ten je suprovej. Hitchock by to líp nenapsal. [21. hodnocení, 2. komentář, 85%]

Moje slunce Mad (2021)

Animovaný film vyloženě pro dospělé, kdy ani ta animace vám nevadí. Mě tedy nevadila, a to nemám animované filmy rád. Mě ten film zaujal svojí netypičností. Svým zajímavým námětem a spoustou odlišností, které jsou v Evropě a v arabském světě. Nejvíc mě dostala svatební noc a potřísněné prostěradlo krví. Bohužel po jisté době se ústřední téma filmu topí v nesmyslných odbočkách. [469. hodnocení,  28. komentář, 71%]

Pánská jízda (2004)

Úplně debilní kravina, která opravdu pobaví. Dejdar, Vetchý a Škultéty fakt válí. [11587. hodnocení, 372. komentář, 28%, 477. nejhorší film]

Vládci vesmíru (1987)

Takové guilty pleasure pro milovníky sci-fi filmů přelomu 70. a 80. let. Celé je to koncipováno jako dobře natočené béčko Hvězdných válek. Hlavní hrdina (Dolph Lungren) je ale prototyp Barbara Conana. Hudba a titulky mi připomínaly starého Supermana s Christopherem Reevem. Masky jsou dokonale propracované a nejvíc se mi líbil ten malej trpaslík, ale bohužel děj mě vůbec nebavil. [2197. hodnocení, 162. komentář, 57%]

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Mě se to moc líbilo. Sice to bylo malinko jiné, než v knížce (hlavně ten konec) a ve spoustě příbězích to bylo hodně uspěchané. Především s tou malou kudrnatou holkou Naty, kterou poznal v útulku. Ale i tak je to krásné a zajímavé v tom, jak to filmaři udělají, když už dávno znáte knížku. [3792. hodnocení, 184. komentář, 63%]

David a Batšeba (1951)

Biblický příběh o Davidovi (ten, který prakem přemohl Goliáše) a jeho románku s vdanou Batšebou, které udělal dítě. Aby ji zachránil před ukamenováním, tak povolá z bitev jejího manžela (aby nešlo poznat, že nenarozené dítě je jeho) a poté jej nechá v bitvě zabít. David a Batšeba je starý, hodně zdlouhavý film, podobný jiným biblickým filmům té doby jako DESATERO PŘIKÁZÁNÍ či QUO VADIS. Natáčen je v ateliérech, což je poznat v každém záběru. Davida hrál skvěle Gregory Peck, Batšebu krásná Susan Hayward. [92. hodnocení, 5. komentář, 71%]

Dešťová víla (2010)

Kromě skvělé postavy Miroslava Donutila je Dešťová víla absolutní propadák. Nechápu, jak tahle příšernost mohla jít do kin. Vždyť to na první pohled vypadá jako televizní pohádka a navíc k tomu ještě strašně natočená. Mám z ní úplně stejné pocity jako z jiné Cieslarovy pohádky, O JEČMÍNKOVI. Je to strašná nuda, nezáživný děj a příšerná kamera. Herci mají v záběrech půlku hlavy nebo uříznuté nohy. Nemá žádné barvy, je taková celá tmavá, šedá, vyblitá. A když prší, tak prší jen na náspech a pak už nikde, ačkoliv pršení je stále slyšet. Co se týče herců, tak je to absolutní bída. Ti kromě Donutila hrají toporně a scénář je katastrofa. Doporučuji se v příštím svátečním programu Dešťové víle vyhnout obloukem. [6401. hodnocení, 239. komentář, 52%]

plakát

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Otázky jsou všelijak obtížné. Některé jsou pořádně těžké, jiné zase moc jednoduché. Ale ten Háma... co ten tam blábolí, to je strašný. [1033. hodnocení, 54. komentář, 51%]

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Za čtvrtstoletí se tahle soutěž takřka nezměnila. Formát je pořád stejný, otázky podobné, moderátoři stejní. Jen občas se to studio změní. A to je fakt neuvěřitelné, že i po tak dlouhé době se tahle soutěž drží. A drží se právem. Je to fajnových 20 minut, kdy si divák vyzkouší, co ví a co ne. [11259. hodnocení, 334. komentář, 61%]

Na lovu (2021) (pořad)

Tak tahle soutěž mě fakt baví. První minuta jsou jednoduché otázky ve velkém tempu. Pak přichází prazvláštní a všelijak obtížné otázky proti lovcovi a na závěr opět jednoduché otázky ve dvouminutovém zběsilém tempu. Lovci jsou všelijací. Vševěd ale podle mě porazit nejde. A Sokol je fakt vtipnej, co ten dokáže z toho minima vytěžit. [1008. hodnocení, 81. komentář, 48%]

Ovládací panel