Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární

Recenze (1 902)

Smrtonosná past (1988)

Přelomový film akčního žánru a především film, který udělal Bruce Willise. Coby policista John McClane stojí v mrakodrapu komandu teroristů, kterým velí Alan Rickman.  Ukázkový film, který by měl sloužit jako učebnice pro akční filmy. [66407. hodnocení, 1255. komentář, 89%, 32. nejlepší film, 83. nejoblíbenější film]

plakát

Dovolená s Helenou (1975) (TV film)

Roku 1975 byly natočený dva krátkometrážní televizní filmy s Helenou Vondráčkovou. Zatímco LETNÍ ROMANCE se dá ještě považovat za film, ačkoliv je spíše oslavou Helenina těla, tak tohle je ryze hudební ohlédnutí za jejími nejslavnějšími písničkami do poloviny 70. let. Na dnešní dobu už ovšem nic extra. [19. hodnocení, 3. komentář, 72%]

plakát

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Na přelomu tisíciletí se Mach se Šebestovou konečně dočkali hrané verze. Chopil se jí Václav Vorlíček tradičně s Milošem Macourkem a podle mě se jedná o jejich poslední koukatelný projekt. Tento hraný film je vyloženě dělaný už pro děti narozené v 90. letech. Je to o hodně modernější než samotné kreslené Večerníčky. Jsou tu mobily, kamery, reklamy, kšiltovky s týmy NHL atd. I kvůli tomu, dnes po dvaceti letech, je z filmu cítit značné retro. Co se týče příběhu, tak je podle mě parádní. Macourek s Vorlíčkem jako by byli vizionáři, že do role hlavního padoucha zasadily Vítězslava Jandáka (pozdějšího politika ČSSD) a upřímně ta role mu naprosto sedla. Stejně jako dvojrole české ženské a královny Janžurové, Jonathán Lábusovi atd. No prostě všichni herci byli skvělí, a že těch slavných jmen se tu skutečně sešla spousta. Výlet do Číny byl taktéž zdařilým tahem. Čínská zeď do filmu vnesla jistý punc orientální originality. Pro děti i pro dospělé je to podle mě vtipná rodinná komedie, na kterou se dá dívat i dnes po 20 letech. [10485. hodnocení, 247. komentář, 30%]

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Ona: "Jsem fotografka, modelka na instagramu, bloggerka a youtuberka." On: "Já taky umím úplný hovno." Tak tohle není vtip, ale ještě slušné hodnocení těchto zoufalců a zoufalkyň v této televizní tragédii. [2872. hodnocení, 208. komentář, 4%]

Zakázané ovoce (1998)

Lehce nadprůměrná hollywoodská kriminálka se spoustou známých tváří (George Clooney, Jennifer Lopez, Samuel L. Jackson...). Táhne to vlastně Clooney, který hraje něco podobného jako v DANNYHO PARŤÁCÍCH a BRATŘÍČKU, KDE JSI?. Především scéna v kufru auta s Jennifer Lopez je parádní. Neméně skvělá je ta, kdy si komando FBI pro něj jde domů, zatímco on nic netušící sjíždí dolů a na recepci mu zamává Jennifer Lopez. Ta zase mi tu trošku připomíná Angelinu Jolie ze SBĚRATELE KOSTÍ. Ten zbytek filmu je už takový průměrný. [5943. hodnocení, 176. komentář, 66%]

Bolest (2017)

Takhle to dopadá, když chcete natočit film z druhé světové války a nemáte na něj peníze. A kromě toho nemáte už vůbec šajnu, jak o filmu, tak o samotné válce. Výsledkem je tahle Bolest, která skutečně je bolest, ale pro diváka. Tohle francouzské drama je ryze nudná záležitost ženy, která se snaží zjistit něco o svém chlapovi v koncentráku. Nejvíce prostoru vyplňují její myšlenky, které jsou strašně ubíjející pro diváka a film táhnou ke dnu. Aby tam přece něco bylo z války, tak se sem tam něco dozvíme, kdo koho kde napadl a jak ta bitva dopadla. A aby to přece nebyla až taková nuda, tak pro jakýsi pokus o oživení děje, se v povzdálí občas někdo s někým pohádá nebo je osočen za zrádce. [6. hodnocení, 2. komentář, -%]

Zoolander (2001)

Zoolander je hrozná kravina, ovšem kravina, která musí pobavit každého. V hlavních rolích absolutně skvělí Ben Stiller a jeho protivník manekýn Owen Wilson. Dělají si srandu sami ze sebe, z toho druhého a vůbec celého světa modelingu. Jim skvěle sekundují všichni ostatní herci. Celý film září vtipem a je proložený skvělými písničkami. Zoolander se prostě povedl se vším všudy. [23170. hodnocení, 641. komentář, 63%]

plakát

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Srovnání s Indianem Jonesem je zde opravdu neodmyslitelné. Flynn Carsen je jeho novodobá podoba. Bohužel oproti Spielbergovu kultovnímu filmu působí Flynn velice chudě a po jisté době i nudně. Přičemž začátek je na televizní film impozantní. Flynn se stane knihovníkem v knihovně, která spíš připomíná Pentagon. Jsou v ní uchovány všelijaké relikvie jako Pandořina skříňka, Excalibur, Archa úmluvy a samozřejmě Kopí osudu. To je ukradeno a Flynn je jediným, kdo jej může najít. Je totiž vyvolený... Krásné téma, hodné velkého dobrodružství, které se bohužel nepovedlo zfilmovat tak, jak by si zasloužilo. A tak se z prvního dílu o Flynnu Carsenovi stává pouze průměrný dobrodružný televizní snímek. [12194. hodnocení, 358. komentář, 56%]