• Pohádka

Hellboy (2004)

Filmové adaptace komiksů mě až na pár světlých výjimek nikdy neoslnily. Hellboy ve finále také ne, ačkoliv z počátku k tomu mě dobře našlápnuto. On sám o sobě je dobrej úchyl nad věcí. Do jeho role se dobře vžil Ron Perlman, který se i svojí vizáží hodí k takovému monstru. Stejně tak byl suprový žabí muž, převážně se svojí oblíbenou pochoutkou zkažených vajec. Filmové efekty se povedly na výbornou a akce tak do půlky filmu byly také super. Především se mi líbil ten temný začátek z konce druhé světové války, když náckové udělali v té staré tvrzi to kolo, což připomíná Hvězdnou bránu. Vynikající scéna byla i v metru, kde Hellboy bojoval s tou nechutnou obludou. Ovšem poté se to už zvrhlo v moc velké sci-fi, které vyvrcholilo nějakým prazvláštním bojem mezi Hellboyem a tou obrovskou zmutovanou sasankou z říše fantasy. [35718. hodnocení, 762. komentář, 73%, 690. nejoblíbenější film]

Dobryňa Nikitič a tříhlavý drak (2006)

Ten obrovský bohatýr na koni mi připomíná v ledasčem Shreka, a to nejen svojí vizáží, ačkoliv není zelený. K tomu si přidejme draka, se kterým kamarádí a máme tu takovou ruskou verzi Shreka. Vedle něj stojí druhý bohatýr, takové drobátko, které spíše připomíná Viléma Tella v pubertě. Tihle dva zachrání princeznu a co dál? Nad nikterak oslnivým příběhem, nepříliš povedenou animací hlavních postav, se dá tak kladně hodnotit pouze povedeně nakreslená ruská města a vesnice se starými dřevěnými domky a překrásnými kostely. [375. hodnocení, 22. komentář, 72%]

The Perfect Kiss (2018)

Ochotnické představení, které má náběh na to stát se u někoho slušným guilty pleasure. Dějově je to opravdu bizarní, připomíná to spíše německé rádoby romantické příběhy o osamělých ženách, které běží na televizních stanicích typu Barandov. Nehrát tam Vondráčková, tak se to možná ani do České republiky nedostane. Její obsazení je fakt jediné, proč se na to člověk podívá a rozhodně toho po chvíli lituje. Vondráčková dobře zpívá, ale hrát fakt neumí a takový paskvil od režisérky četařky Babinčákové ji k dobru fakt nepřispěje. Dokonce si myslím, že díky učinkování v tomto filmovém propadáku už není její nejhorším filmem ŠMANKOTE, BABIČKO ČARUJ! Mě to přijde, že se v Kanadě sešlo pár imigrantek ze střední Evropy (Česká republika a Polsko) a spolu chtěli natočit nějaké veledílo. Místo toho natočili maximální propadák. Co jim tak možná nejdýl trvalo na celém filmu, tak se oblíct do těch luxusních hadrů a namalovat se drahýma šminkama. [435. hodnocení, 48. komentář, 10%, 55. nejhorší film]

Norské Laponsko, kouzlo severu (2010) (TV film)

Zajímavý dokument z věčně studené až zmrzlé země. Měl jsem to jen za zemi Eskymáků, kteří žijí v iglú. A ejhle, ono se tam dá i jakžtakž normálně žít. A místo iglú tam mají takový ty klasický severský barevný domečky, který známe z Islandu, Gronska a jiných severských států. Co mě nejvíce zaujalo, tak kino vytesané v ledě. Jen pořád nevím, čím se tam vlastně živí, zda jen rybolovem nebo čím vlastně. V dokumentu zmínili jen šperky, ale tím se všichni neuživí. [56. hodnocení, 4. komentář, 72%]

Paddington 2 (2017)

Pro mne je Paddington obrovským překvapením, jelikož jsem první díl neviděl. Nic jsem nečekal a byl jsem z něj naprosto nadšený, obzvláště když se jedná o hraný rodinný film s CGI méďou. Paddington coby postavička je roztomilá, zábavná, tak jako samotný film. Také mě překvapil Hugh Grant, který po x rolích nesmělých anglických gentlemanů hrál konečně něco jiného. [3547. hodnocení, 172. komentář, 79%]

Bakaláři - Lalůček (1977) (epizoda)

Strašně moc ujetá bakalářská povídka o holce s přiklepnutou stoličkou u ucha. No to je přece jasný, že nemůžeš hřebík zabíjet na fest, když ho bude muset vyndat. Ale Řehoř prostě jej přiklepne na fest, aby ho nemohl vyndat a pak museli jet na středisko. Mimo jiné se stoličkou ven z okna, to to muselo vypadat. :-) A paní sestřička z toho málem omdlela, zato pan doktor z toho měl pořádnou srandu a ještě větší z táty Řehoře, jakej je to debil. :-) [217. hodnocení, 15. komentář, 75%]

Bakaláři - Buchty (1986) (epizoda)

Z počátku je to taková průměrná televizní povídka z Bakalářů. Kdo ukradl Veškrnové kalhotky a podprsenku? A kdo jí pak ukradl buchty z balkonu? Vyniká v tom snad jen flegmatický čtenář detektivek Kanyza se svojí větou: "Dát pekáč na balkon, kde už se předtím něco ztratilo, to může se svojí exemplární logikou udělat jenom ženská.." Jeho brilantní výkon naprosto kontrastuje se šedivě vybaveným panelákovým bytem, kde bydlí spolu s Veškrnovou. Ovšem poté jak se zjeví hlavní podezřelý Zedníček se svým kratičkým výstupem, tak průměrnou bakalářskou povídku pozvedá mezi ty nejlepší. [104. hodnocení, 8. komentář, 51%]

Krtek a raketa (1966)

Krtek a raketa je jedna z nejlepších a nejznámějších epizod o krtečkovi. Na dětském hřišti na písku najde dětskou hračku, raketu, a pomocí ní odletí na miniaturní ostrov plný krásných mušlí. Takové mušle toužil najít snad každý, kdo je někdy sbíral na pláži. Poté vleze do prázdné flašky a poznává podmořský svět. Je to krásná podívaná, ve které vedle krtka vystupuje krab, želvičky a rybičky. [2835. hodnocení, 51. komentář, 89%]

Krtek a orel (1992)

Krtek ve snu je jedním z těch půlhodinových snímků o krtečkovi, ve kterém je takovým orlím ochráncem. Nejdříve zachrání mládě orla před potopou, pak jej vozí v kočárku a jakmile orel vyroste a myslivec jej postřelí, krtek volá záchranku. Nejvíce se mi líbilo, jak krtek skončil zajatý u myslivce a z akvária dělal na kluka dlouhý nos a vyplazoval jazyk. [2135. hodnocení, 39. komentář, 87%]

Člověk obojživelník (1962)

Moje nejoblíbenější kniha od Alexandra Běljajeva, která mě donutila k tomu, abych si přečetl všechny jeho knihy, jenž byly přeloženy do češtiny. Většina z nich byla neméně tak skvělých jako právě Člověk obojživelník. A tak jsem se těšil na tento film, který sice je už poněkud letitý, ale i tak láká. Jenže ve finále je to naprostý propadák. Nejen že to stáří je znát, tak hlavně ten děj je dozajista značně upraven. Je to spíše romantický film o mladém Ichtyandrovi, který se zamiluje než jeho knižní předloha. Kniha je mnohem akčnější. Jsou v ní hodně popisovány pokusy na lidech a rozhodně to není vůbec ruská telenovela z mořského pobřeží jako její filmová podoba. [786. hodnocení, 82. komentář, 67%]