• Pohádka

Černobyl (2014) (TV film)

Člověk by řekl, když film s názvem Černobyl točí Ukrajinci, tak se toho zhostí tak, jak to skutečně bylo. Ukáží nám pravou realitu, co se stalo po výbuchu, jak na tom město a lidé byli zle, ukáží nám pravou katastrofu. Na filmu si dají záležet a rozhodně jej neodfláknou. Jenže on se stal bohužel pravý opak. Výbuch jaderné elektrárny je ve filmu až v pozadí. Na prvním místě je románek mladé Alye s vojákem Pavlem. A to hlavní, proč se divák dívá na film s názvem Černobyl je totální nelogická sračka, která má s výbuchem pravdivých tak 20%. Na samém začátku dvě ženský stojí kousek od plotu u elektrárny, v tom bouchne reaktor a ony na to koukají jak na ohňostroj, jen vlasy se jim trošku pohnou vánkem. Za takových pět vteřin už tam jsou hasiči.... A evakuace rozhodně také nevypadá jako evakuace Černobylu. Filmařsky nejzajímavější scénou tak nakonec je podle mě úplně vymyšlená scéna, když vrtulník spadne nad elektrárnou. Bohužel kromě nudného romantického příběhu, tak ani příběh o Černobylu se nepovedl. Je to film jakoby z produkce filmového studia Alysum. Snad až na to, že tohle je ukrajinský film a dali si alespoň záležet na kameře a dobových věcech (oblečení, nábytek, auta, autobusy...). [230. hodnocení, 13. komentář, 34%]

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tento Poledňákové film patří k těm nejlepším filmům rodinného žánru, i když se to tu mnohým nelíbí, protože to každý porovnává s jejími vrcholnými filmy JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY a JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU. Těmto dvěma filmům se sice nevyrovná, protože v krokodýlech vystupuje spousta postav a tím je tu i moc příběhů, což sráží jeho kvalitu. Přesto je moc pěkný, krásně natočený a inteligentně napsaný. Nejlepší scénou bylo, jak Konvalinková na dětské lanovce proletěla dřevěnou boudou. [24828. hodnocení, 677. komentář, 37%]

Železný orel 2 (1988)

Železný orel 2 je stále dokonalý akční film ze světa bojových stíhaček jako tomu bylo u předchozího dílu, který byl doslova excelentní. Pouze tu hapruje, až to do očí bije, ta myšlenka o spojení amerických a sovětských bitevních pilotů v době studené války. Zatímco sovětští piloti jsou kompaktní tým, americký tým je seskládaný z chlapů, co nikdy nebudou spolupracovat, a to jen aby se akce nepovedla. Ale tak co by to bylo za nesmyslné béčko, ačkoliv dobře natočené, aby se to nepovedlo.... A natočené je skutečně parádně. Těch vzdušných soubojů a záběrů na stíhačky F-16 a ruské Migy je ve filmu požehnaně. Opravdu krásný akční film. [730. hodnocení, 30. komentář, 41%]

Jednorozený (1990) odpad!

Podle mě je Jednorozený nejhorším celovečerním filmem z doby zvukových filmů, ne-li vůbec tím nejhorším. Nejen že bíločerná rozmazaná grafika, písklavý zvuk a všechno kolem jsou příšerné. Tak i ta surrealistické vize, kterých se Merhige pokoušel, jsou příšerně odporné. Je to nejodpornější film, který jsem kdy viděl. [975. hodnocení, 153. komentář, 63%]

Americký ninja 4 (1990)

Pohádka pro desetileté kluky, která v tomto věku může vzbuzovat dojem, že se jedná o nejlepší film. V dospělosti už jej ovšem nemůžete vůbec brát vážně. Početné komando vycvičených vojáků neuspěje v akci, kdy má proniknout do pevnosti arabského emíra, který tu ukrývá atomovku. Poté je vyslaný David Bradley coby americký ninja společně s takovým mladým malým motovidlem, který tedy vůbec nevypadá jako voják, aby přeživší vojáky zachránili. Jenže jsou také zajatí, a tak nastupuje do akce Michael Dudikoff, coby voják ve výslužbě. A jak tomu bylo již v prvním i druhým dílu s Dudikoffem, arabští teroristé a ninjové umírají jak na běžícím pásu. Ovšem i pro dospělého má film spoustu skvělých scén. Mě nejvíce pobavila ta v márnici, ve které se Bradley s tím druhým schovali před teroristy. Prej jestli si jdou pro ty těla dovezená z leprové kolonie, jak řekla ta smyslná čubka doktorka tomu teroristovi. A také se mi líbila ukázka bojových umění ninjů, kteří jakoby by byli hrdí, že můžou zemřít na emírův rozkaz. [2576. hodnocení, 82. komentář, 25%, 385. nejhorší film]

Americký ninja 5 (1993)

Pohádka pro desetileté kluky, která v tomto věku může vzbuzovat dojem, že se jedná o nejlepší film. V dospělosti už jej ovšem nemůžete vůbec brát vážně. Osamělý ninja společně s dvanáctiletým klukem samozřejmě jde do boje proti elitní jednotce ninjů, komandu se samopalama a samozřejmě vyhrají. Logiku sice film moc nemá, ale spád ano a díky tomu jej řadím v celé sérii Amerických ninjů na druhé místo, hned po jedničce, která byla nejlepší. [1688. hodnocení, 66. komentář, 25%, 232. nejhorší film]

Little Lace Panties 5 (2002)

CHEROKEE (umělá černovláska, nejdříve pokouřila obrovský tlustý penis a pak držela v ležě na křesle); CAMERON CAINE (mlaďounká pochcaná hubená s pevnýma dvojkama hladově kouřila velký penis obrovskému svalovcovi a pak mu oddaně podržela na čtyřech); MONICA STAR (umělá 30letá blondýna pořádně poslintala obrovský tlustý penis a pak poslušně podržela zezadu. Nejkrásnější bylo, jak čvachtala při klasice); TAYLOR RAIN (Nelíbila se mi scéna ani ženská, jak byla vychrtlá a mladá) BROOKE BANNER (mlaďounká hnědovláska s houpajícíma se trojkama poslušně držela staršímu svalovcovi) [1. hodnocení, 1. komentář, -%]

Americký ninja 3 (1989)

V tomto Americkém ninjovi už Dudikoff nehraje. Zřejmě věděl proč. Protože na rozdíl od předchozích dvou dílů nemá pořádný děj a ani logiku. Místo Dudikoffa je tu poprvé David Bradley, který byl geniální v pátém dílu Amerického ninji, ale tady je jeho výkon stejně ubohý jako celý tento film (když tedy opominu bojové scény). [2905. hodnocení, 88. komentář, 20%, 173. nejhorší film]

Americký ninja 2 (1987)

Z počátku strhující podívaná, která ve velkém stylu navazuje na první díl. Ovšem v jedničce zabil Dudikoff vlastníma rukama tak 80 chlapů za celý film. Tady to stihne už tak v polovině filmu a rozhodně v té druhé na tempu neubral, a tak už mi to přišlo furt dokolečka stejný. Je to jen jedna velká řezničina, kde stojí nepřemožitelní Dudikoff s Jamesem proti armádě geneticky upravených nindžů. [2835. hodnocení, 150. komentář, 39%]

Zmasakrované blinkací panenky (2006) odpad!

Lucifer je buď úplně zvrácené perverzní prase nebo naopak režisér hororů v aktuálně nejlepší formě, který pochopil, co otrlý divák očekává. Co má asi tento film za účel? Abyste se báli nebo aby vám bylo blbě? Bát se v dnešní době už asi ne. Ale aby se vám zvedal žaludek. A hlavně abyste uhýbali od klávesnice, abyste si ji nepoblili. Tohle Luciferovi se to povedlo dokonale. Tohle dílo je celý blitek. Nejvíc mi utkvěla scéna s tím tlustoprdem Henrym. To prase jedno tlustý spocený nechutný se vyblilo do kríglu a pak to všecko vypilo. Pak ta bulimička jako ženská byla také na zeblití. Já tedy jako chlap bych na takovou vychrtlou bloncku bez koz s vyholenou pipinou nevlezl. To ta druhá macatá černovlasá čubka byla úplně něco jiného. Jo, ta byla k ošukání, i když zrovna blila. To je tak vše, co se dá narvat do filmu se 20 minutama. Jenže tohle má skoro 80 minut, a to je už fakt příliš velký humáč. [383. hodnocení, 38. komentář, 51%]