• Pohádka

Píšťalka pro dva (1974) (TV film)

Vzhledem k přirozenému půvabu Zuzany Geislerové je pro mě Píšťalka pro dva o maličko lepší než ostatní historické filmy, které se točily v roce 1974 jako televizní inscenace. Kvůli ní dávám o hvězdičku víc a je veliká škoda, že to byla tak málo obsazovaná herečka. Bez ní by byla i tato inscenace příšernou nudnou podívanou. [102. hodnocení, 13. komentář, 67%]

Ohnivý máj (1974) (TV film)

Kvůli samotnému tématu Jeronýma Pražského je tenhle film o maličko lepší než ostatní historické filmy, které se točily v roce 1974 jako televizní inscenace. Petr Kostka se v hlavní roli snažil a zaujal. Zaujala i Jana Šulcová, ale jinak, a to se svojí tvářičkou. Přesto je to celé pořád chudé a nudné, obzvláště s porovnáním velkolepého historického snímku Otakara Vávry JAN HUS. [107. hodnocení, 14. komentář, 65%]

Zastavení na Missouri (1976)

A jak to tou popravou na začátku slibně začalo... Bohužel ten oběšenec byl jediné, co se na tomhle (ne)westernu povedlo. Příběh stál za hovno, atmosféra na western hodně divná, všechno takové umělé a chvílemi mi to připomínalo spíš červenou knihovnu, když se Tom Logan projížděl na koni s tou pannou. Ovšem vůbec to nejhorší bylo angažovat do hlavních rolí Jacka Nicholsona a Marlona Branda. Byl to tak jedině dobrý reklamní trik, jak přitáhnout diváky. Vždyť od úspěchu KMOTRA s Marlonem Brandem uběhly teprve čtyři roky a Jack Nicholson s PŘELETEM NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM slavil úspěch teprve rok zpátky. Přišlo mi, že oba se vezli na vlně úspěchů a tady si jen tak zahráli. Jack Nicholson svoji roli nezvládl, nepřipadal mi jako vůdce zlodějů koní. Marlon Brando byl ještě horší. Ten se do westernů, kde má hrát lovce lidí a zabijáka vůbec nehodí. Se svojí nadváhou a dlouhými šedými vlasy vypadal jako stokilový vyžraný Inčučuna v 50 letech. [768. hodnocení, 66. komentář, 70%]

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Bláznivá komedie o jedné střeštěné matce, kterou prostě nechcete. Chudák Stallone. :D [13244. hodnocení, 283. komentář, 43%]

Příběhy ze záhrobí - The New Arrival (1992) (epizoda)

Nádherně bizarní dům se starými hračkami a jednou potrhlou matkou, která už jen svým zjevem vypadala dost divně. Ovšem nejlepší byla ta půda.... Takový mauzoleum. :D [11. hodnocení, 1. komentář, 87%]

Příběhy ze záhrobí - Death of Some Salesmen (1993) (epizoda)

Pěkně morbidní díl a Tim Curry v bizarní trojroli, kterou si určitě pořádně užil. Už ta manželka vypadala divně. Jako by to byl převlečenej chlap v ženským oblečení. Ovšem to nic ještě nebylo proti té ohyzdné dceři Winoně. Ale stejně jsem jim fandil, protože Ed Begley coby obchodní cestující mi nepřišel vůbec sympatický. Je to fakt povedený díl. Je z něj trošku cítit PSYCHO (Tim Curry v převleku za ženy), TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU (opuštěný dům na americké samotě s divnou rodinou) a cokoliv od Romera (ty mrtvoly). [10. hodnocení, 1. komentář, 82%]

Poslední západ slunce (1961)

Jednoduchý a přímočarý western, který se mi líbil. Kirk Douglas přijíždí na svém koni na ranč Johna Breckenridgeho. O pár minut na to vyjde najevo, že kdysi dávno měl něco s jeho ženou Belle a stále po ní touží, což mu i sám řekne. A máme tu takovou malou romantiku, která je později okořeněna tím, že dcera Belley se do něj sama zamiluje. Ještě je mu v patách šerif, který ho ovšem v Mexiku nemůže zatknout... Ten šerif se mi fakt líbil, protože to není žádnej starej John Wayne, kterého už mám plné zuby. Ale prostě neznámá tvář a chlap, kterýho si do role šerifa představuji. Ovšem mezi nimi pro mě jasně vede Kirk Douglas coby tulák Bren. Celý ten příběh se odehrává mezi stovkami krav, v širých, za to krásných pustinách divokého západu, který v závěru dospěje k nevyhnutému souboji. [330. hodnocení, 31. komentář, 68%]

Králův kalich (1974) (TV film)

Příšerná nuda! [134. hodnocení, 12. komentář, 61%]