• Pohádka

Tři muži a mladá dáma (1990)

Obrovský pokles oproti předchozímu dílu. Ten byl vtipný, krásný, sladký, no prostě kouzelný. Za to tohle je jen nastavovaná kaše, která víc nudí, než aby bavila. Lehce film zachraňuje až ten komický závěr v Anglii, vrcholící svatbou v kostele. [1817. hodnocení, 37. komentář, 51%]

Vrtkavý král (1974) (TV film)

Příšerná nuda! [140. hodnocení, 19. komentář, 66%]

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Velkolepé vzdání pocty tomuto slavnému režisérovi animovaných a trikových filmů, podle kterého se učil i Stephen Spielberg. Já na jeho filmy nahlížím rozpačitě. Některé jsou i po 60 letech stále vynikající (VYNÁLEZ ZKÁZY), další mě baví i po dvacátém shlédnutí (CESTA DO PRAVĚKU), ale také jsou filmy, které mě vůbec nebaví (ČARODĚJŮV UČEŇ, BARON PRÁŠIL). Tento dokument přináší ovšem i to nejlepší z těch filmů, které mě nebaví a samozřejmě dopodrobna zkoumá vesměs všechny filmy. Je to výborná sonda do trikařského umění, kterou si divák vybaví ty hlavní scény. [1589. hodnocení, 81. komentář, 84%]

Stážista (2015)

Stážista je film o ženské emancipaci a businessu. Je to tedy film, který je vyloženě cílený na ženské publikum. Od vyloženě feministického filmu jej odklání jen vtipně odlehčená atmosféra. Jinak je to opravdu jen business dělaný tak, jak to dneska ve firmách vypadá a zároveň dělaný tak, jak by chtěla kdejaká kariéristka. Tu zde přesvědčivě zosobňuje Anne Hathaway a protikladem jí je zkušený důchodce Robert De Niro, který to na rozdíl od ní už má doslova u prdele. [19070. hodnocení, 662. komentář, 72%]

Vojáček a dračí princezna (1982) (TV film)

Mrkvička mi připomínal Jindřicha z PRINCEZNY ZE MLEJNA, který taky chtěl jen princeznu a ne obyčejnou holku ze mlejna, teda tady z rybárny. Pak tam měl podobný měšec dukátů jako Dlouhý v S ČERTY NEJSOU ŽERTY. Poslední co se dá zmínit, je dvojrole Šafránkové. Ovšem v celkovém kontextu studiové pohádky, která se odehrává na pár metrech s příšernými kulisami, to vypadá všechno strašně a nezajímavě. [510. hodnocení, 28. komentář, 60%]

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

Příšerné triky, kulisy hodné ochotnického divadla a Janžurka hraje podobnou rachejtli jako Molavcová v KOLOBĚŽCE PRVNÍ. Chyběly jí jen ty její pověstné bonbóny. [911. hodnocení, 26. komentář, 70%]

Comancheros (1961)

Comancheros je průměrný western, který má v sobě hluchá i dobrá místa. To putování Johna Wayna se Stuartem Whitmanem není nijak zajímavé. Originální je snad na něm to, že Whitman sebou tahal přivázanou kovadlinu. Lepší část westernu je už ta s Komanči. Ta je v celku hodně akční. Především, když napadají dům na samotě (jestli se to tak dá nazvat na divokém západě). Výprava je bohatá, barvy krásné a Ina Balin byla fakt čubka. [448. hodnocení, 28. komentář, 64%]

Addamsova rodina (2019)

Addamsova rodina opravdu pro hodně malé děti. Tohle má do kultovních filmů s Anjelicou Huston a Raulem Juliou opravdu daleko. [1623. hodnocení, 87. komentář, 54%]

Poslední dny Mussoliniho (1974)

Obrovský herecký výkon Roda Steigera. Hrál jej jakoby to byl sám Benito ve svých posledních čtyřech dnech. Samotný film začíná cca nudnými 15 minutami, které se změní v dramatickou podívanou, jenž vrcholí akční podívanou, kdy byl Benitův konvoj zastaven a on převlečen za Němce poté odhalen. K dokonalosti už chybělo jen to, že tvůrci vynechali to, co se stalo s jeho tělem po jeho smrti. Milánská výstava by sice mohla někoho morbidně pobouřit, ale rozhodně by to bylo grande finale. [264. hodnocení, 18. komentář, 73%]

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Banda buranů si zdokumentovala svůj výlet tentokrát po Indii a Himalájích. Nezapomněla to okořenit spoustou trapných hlášek, které byly úplně mimo mísu. Těch je víc než kdejakých krás Asie, kterých je tu fakt po skrovnu. Místo toho furt rozebírají své trabanty, ukazují své nahé prdele, kecají samé píčoviny, píču si malují na auto a imrvére nadávají, že se jim něco rozbilo. Tohle není žádný dokument, ale jen natočená dovolená bandy křupanů na amatérskou kameru. [1495. hodnocení, 59. komentář, 78%]