Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární

Recenze (1 942)

plakát

Bakaláři - Deník (1979) (epizoda)

Mě teda nikdy nepřišel Abrhám jako takovej alfa samec, kterého hraje ve svých filmech (VRCHNÍ PRCHNÍ, MĚSTEM CHODÍ MIKULÁŠ, NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA, SILVESTR SVOBODNÉHO PÁNA). A tady jako učitel dějepisu už tak nepůsobí vůbec... Ale jako povídka je to dobrá, že o něm sní jeho žačka a píše si deník, což je dneska fakt už retro. Jen ten konec se mi nelíbil. Já čekal, že Myslíková udělá pořádný čóro móro. Vletí za ním jako hysterická matka, začne řvát a vyhrožovat a ona tam jen vejde a začne v klidu číst deník. To mě zklamalo. [82. hodnocení, 11. komentář, 56%]

plakát

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Dvojice z KOLOBĚŽKY PRVNÍ Čenský - Patrasová se o dva roky později sešla i v této televizní pohádce. Pouze si vyměnili mezi sebou role. Tentokrát tím chytrým z obyčejného lidu, který druhému ukáže správnou cestu je Čenský. Za to Patrasová tu hraje rozmazlenou kozu, pardon princeznu. Chce, aby se ráčkovalo, protože to považuje za znamení urozeného původu. Zní to až moc obyčejně a lacině, ale i z tak mála jde udělal dobrou pohádku. A když se založí na humorném scénáři, který se doplní o pěkné písničky, tak je z ráčkující princezny jedna z nejlepších televizních pohádek. Dneska mi přijde, že ty písničky jsou v dnešní době slavnější než samotná pohádka. Především ta infantilní písnička "Královské reggue". Za to nejvíce se mi líbila "Tak to chodí den co den". [7086. hodnocení, 1057. komentář, 66%]

Lebkouni (1988)

Odpočinkové sci-fi s jednoduchým kriminálním příběhem, ve kterém dva Lebkouni zabijí poldovy parťáka. Toho vcelku přesvědčivě hraje James Caan, mimo jiné rok před svojí životní rolí v MISERY. Za nového kolegu si vybere jednoho z řad lebkounů a po počátečních neshodách (ne až takových neshodách jaké měl Mel Gibson s Danny Glowerem ve SMRTONOSNÉ ZBRANI) se z nich stane klapající dvojka. Lebkouni coby mimozemšťané jsou vkusně promyšlenou rasou, co se usídlila na zemi. Samozřejmě jejich rasa není až tak podrobně probraná jako rasy ve STAR TREKU. Možná je to dobře, možná ne, ale dozvíme se i o nich hodně. Jsou dokonale přizpůsobiví a rychle se vše učí. Opijí se po mlíku a mají vlastní drogu, která měla být zapovězená pro život na zemi. Bohužel nakonec zůstalo jen u slibného námětu a potencionál zůstal nevyužití. Natočeno mi to přijde hodně lacině a nedotaženě. [1287. hodnocení, 50. komentář, 54%]

Andula vyhrála (1938)

Klasický starý film pro pamětníky, ve kterém bohatý starý mládenec Pavel Haken podlehne mladé (výjimečně drzé a prostořeké) dívence. S nadsázkou by se mohlo říct, že se jedná o českou předválečnou PRETTY WOMAN jen s tím rozdílem, že Andula (Věra Ferbasová) není společnice, ale pomocnou kuchařkou a Pavel Haken (Hugo Hass) má o nějaké to kilo víc než Richard Gere. Ve své době to musel být hodně dobrý film, dnes už jen tak nostalgická podívaná či experiment, jak lidé za první republiky žili. Tím myslím především trávení volného času na táboře a ty šílené plavky [1914. hodnocení, 68. komentář, 73%]

plakát

Bakaláři - Kačenka (1981) (epizoda)

Slabá bakalářská povídka o ztracené kachně, která mimo jiné vypadá dost zhuleně. A o jednom milenci, kterého mimo jiné hraje Lábus..., jenž je podezřelý z krádeže té kachny. Kamera je příšerná a scénář ještě horší. Ucházející je snad jen ta stopáž. [81. hodnocení, 8. komentář, 52%]

plakát

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Silně béčková záležitost, která se rozhodně neodehrává v Grand Canyonu, nýbrž někde v kanadské pustině a laciných interiérech. Tahákem má být nějaké tajemné monstrum znázorňující aztéckého boha Quetzalcotla. Jenže v tomhle béčkovém CGI provedení vypadá jak okřídlený Allien z Osvětimi. S herci to není o nic lepší. Brenda z Beverly Hills jen tak běhá a běhá. Michael Shanks ze Star Gate je vzhledem k těm ostatním nejlepší, ale není to žádná sláva. Nejvíce vás ironicky pobaví, že všude je strašný horko a oni se vůbec nepotí, slunce nesvítí. A tak jestli se něco povedlo na tomto filmu, tak jedině ten poster. Ten je překrásný, ale film je příšerný. [1041. hodnocení, 80. komentář, 22%]

plakát

Pohádka o staré tramvaji (1961)

Doslova zapomenutý film, který v dnešní době televize vůbec nevysílají. Ten důvod je prostý. Jedná se o vyloženě dětský film, který dnešnímu divákovi kromě pár nostalgických výjimek (stará Praha, staré pražské nádraží, stará tramvaje s průvodčím) nemá co dát. Středem filmu jsou dva šišlaví, tak sedmiletí kluci, kteří najdou zálibu ve starých tramvají, konkrétně jedné. Nakonec se o tu jednu tramvaj Terezku postará samotný Frantík, protože Pepík mu prostě utekl... Roku 1961 to mohlo na dětské publikum zabrat, dneska už to nezapůsobí. [361. hodnocení, 21. komentář, 68%]

plakát

Skeleton Man (2004) (TV film)

Hodně podprůměrné béčko o chlapovi zahalaném v černém kabátě a maskou na hlavě. Největší hrůzu má způsobat právě ta maska lebky, jenže ta je tak příšerná jako celý tento film. Ten pajdulák v černém kabátě neustále jen chodí kolem party vojáků, která spíše vypadá jako parta středoškoláků na výletě. [132. hodnocení, 32. komentář, 8%]