• Pohádka

Putování s párou - Na hřeben Krušných hor (2020) (epizoda)

Čtvrtý díl je pro mě stejně velkým zklamáním, jakým byl ten třetí. Dokonce je to pro mě už takové zklamání, že si říkám, proč tohle vůbec natáčí? K čemu to je? Jestli na tomto dílu bylo něco pěkného, tak asi tak minutová zmínka o Oseku v Krušnohoří, což je fakt pěkné městečko. Že je v Mostě Technické muzeum, které se zabývá železnicí a těžbou uhlí, je docela zajímavé, ale spíše bych to dal do TOULAVÉ KAMERY. Stejně jako že v Doubí je nádraží ve stylu asi 30. let, které teď slouží také jako muzeum. Závěrečná Moldava jen ukázala otřesný obrázek našich zapadlých nádraží v malých městečkách. Přesto nejhorší je opět moderátor Polášek. Ty jeho trapné hlášky se už fakt nedají poslouchat. [39. hodnocení, 2. komentář, 70%]

Putování s párou - Krajinou České Kanady (2020) (epizoda)

Třetí díl je pro mě obrovským zklamáním. K čemu nám Polášek ukazuje jihočeskou vodu, stromy (především olše), rybníky a vydry? Proč zavítá do polorozpadlé chalupy nějakého neznámého místního básníka? Copak tam v okolí Dačic či Telče nejsou nějaké pěkné památky či místa, kterými by vyplnil cca 25 minutovou stopáž jednoho dílu? Ze samého Telče ukáží asi jen tak 30 vteřin. V Dačicích se spíš věnují kostce cukru. A pak ve Slavonicích, což bylo podle mě jediné pěkné na tomto dílu a já osobně jsem z tohoto městečka překvapen, jak tam mají krásné náměstí, tak spíš zavítá někam na půdu, kde ukazuje jakési svaté obrazy. [50. hodnocení, 1. komentář, 72%]

Putování s párou - Údolím Orlice na sever (2020) (epizoda)

Druhý díl nás zavádí do Ústí nad Orlicí, tudíž města, kde projedou denně desítky rychlíků z Moravy do Prahy a zpět. Díky železnici město pookřálo a následně se stalo jedním z nejdůležitějších měst v textilním průmyslu. Informace ohledně místního nádraží byly zajímavé a záběry pěkné. Ovšem ta vsuvka ohledně tkalcovského stavu a jak se používal, mi přišla neadektávní a zbytečná. Poté následuje krátké info ohledně hradu Lanšperk a pak to hlavní z celého dílu. A to jsou Králíky se svým kostelem a klášterem. Ale to nejzajímavější se nachází v lesích, a to bunkry z 2. světové války. Ten bunkr byl pro mě zatím z celého cyklu to nejzajímavější a nejkrásnější. Jen si nemohu pomoci, ten moderátor Polášek je pořád horší a horší ňouma. Ten mi doslova pije krev. [50. hodnocení, 1. komentář, 76%]

Putování s párou - Do lužních lesů Moravy (2020) (epizoda)

První díl Putování s párou nás zavedl tam, kam přijel poprvé vlak na české území, a to na jížní Moravu, respektivě do Břeclavi. Kromě Břeclavi nás Polášek provedl Santiniho barokním klášterem v Rajhradu s impozantní knihovnou, Pálavou a Lednicko-Valtickým areálem, který se mi líbil nejvíce. Především minaret. Je to takové podobné jako Gondíkův cyklus S KARAVANEM PO SLOVENSKU, ovšem o hodně slabší. Gondík sice nebyl nic moc, ale Polášek je takovej taťka ňouma s pivním mozolem. Především na kole vypadá jako trotl. A tomu vlaku se také tam moc nevěnuje. Gondík se karavanu věnoval více. Co se týče samotných záběrů, jsou krásné a impozantní, a to je na celém dokumentu to hlavní. [64. hodnocení, 4. komentář, 77%]

Putování s párou (2020) (seriál)

Podobný cestovatelský cyklus jako byl Gondíkův cyklus S KARAVANEM PO SLOVENSKU, ovšem o hodně slabší. Gondík sice nebyl nic moc, ale Polášek je takovej taťka ňouma s pivním mozolem. Často vypadá a mluví jako trotl. Jeho vtipy mi nepřipadají vůbec vtipné, ale trapné. Co se týče vlaku, tak především v prvních epizodách se tomu moc nevěnoval, časem se to již lepšilo. Gondík se karavanu věnoval více. Ovšem to hlavní jsou záběry, které jsou krásné a impozantní. [116. hodnocení, 2. komentář, 77%]

Příběhy ze záhrobí - Report from the Grave (1996) (epizoda)

Vizuálně parádní epizoda. Ty mrtvoly v čele s Valdemarem Timrackem byly fantasticky bizarní, stejně jako ten starý hřbitov, až na mě dýchla atmosféra Cornanových filmů. Mouchy byly zase nechutně odpudivé. A po obsahové stránce to jasně vzdávalo moderní poctu legendárnímu románu Marry Shelley. Opět vynikající díl. [10. hodnocení, 1. komentář, 80%]

Příběhy ze záhrobí - The Reluctant Vampire (1991) (epizoda)

Malcolm McDowell coby nesmělý upír, pracující jako noční hlídač v krevní bance, který vstává na budík. Tak to je opravdu naprosto dokonalá postavička, kterou si musí každý hned oblíbit. Já si ji oblíbil hned. A nejlepší na všem byla ta jeho zubní protéza. Jen o něco zaujme postava potomka Van Helsinga v podání Michaela Berrymana (původní film HORY MAJÍ OČI), a to již jen kvůli svému zjevu. Tohle je opravdu velice podařená epizoda. Založená na vtipu a skvělých výkonech těchto dvou herců. [13. hodnocení, 2. komentář, 71%]

Jája a Pája - Jak pěstovali kaktus (1986) (epizoda)

Ten Krkovička měl víc kaktusů než salámů ve svým krámu. A klukům rostl kaktus rychleji než Čestmírovy kytky. Opravdu parádní díl. Podle mě vůbec nejlepší díl celého seriálu. [32. hodnocení, 1. komentář, 85%]

Jája a Pája - Jak pěstovali jahody (1986) (epizoda)

Parádní strašáci a jak Krkovička utíkal... :D Tohle je druhej nejlepší díl celého seriálu. [30. hodnocení, 1. komentář, 86%]