Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Akční
  • Thriller
  • Komedie

Poslední recenze (39)

plakát

Teorie tygra (2016) 

Teorie tygra je zajímavý film, který nabízí nový pohled na manželství a vztahy. Varuje před takovým svazkem, ve kterém by jeden z partnerů (ať už muž a nebo žena), kontroloval a řídil 100% volného času nejen sobě, ale i tomu druhému, upíral druhému svobodu a svobodnou vůli. Veterinář Jan si kdysi vzal za ženu Olgu, přednášející na vysoké škole. Olga zastává názor, že žena má ve vztahu řešit technické věci, plánovat a řídit všechen volný čas, určovat co se smí a co ne a hlavně, že muž musí poslouchat a neprotestovat, protože ona mu obětovala celý život a vše dělá pro jeho dobro. Jan po mnoho let skutečně mlčí a poslouchá, jelikož nechce potíže a konflikty a hlavně chce mít klid. Po smrti jeho tchána, o kterého matka Olgy pečovala stejným způsobem jako Olga o Jana a přivedla ho do hrobu, se všechno změní. Jan se již nechce tvářit, že je všechno v pořádku a že mu to takto vyhovuje, proto vymyslí plán, jak se od své ženy dostat hodně daleko - bude předstírat, že má Alzheimera a nechá se zavřít do Ústavu pro duševně choré. Stejnou strategii používá i Janova dcera Olga na svého manžela Erika - kontroluje ho, vydírá scénami a dokonce mu napíchla telefon, aby jí hlásil Erikovu polohu. Tohoto moderního vynálezu využije, když Erik odjede a neřekne jí kam, takže ho vystopuje a nechá hledat policií. Po tomto trapasu, už toho má Erik dost a od Olgy odejde. Jediný, kdo má šťastný vztah, je Pepa, syn Jana, který si vzal Alenu. Alena se rozhodně neztotožňuje s názory své tchýně a švagrové a nechává Pepovi volnost a svobodu - což je možná klíč je spokojenému vztahu. Film má parádní obsazení - např. Jiří Bartoška, Tatiana Vilhelmová, Eliška Balzerová a Iva Janžurová. Tatiana Vilhelmová zvládla svojí roli nad moje očekávání dobře a Eliška Balzerová je perfektní v rolích starších žen, které vědí všechno nejlíp. Film má rozhodně pointu, nad kterou stojí za to zauvažovat. Každý z nás jistě chce, aby mu vztah vydržel co nejdéle a nikdo si nepřeje být svým partnerem ovládán. Já osobně bych takový vztah nechtěla. Film se mi moc líbil a za mě slabší 4 hvězdy.

plakát

Vrchní, prchni! (1980) 

Vrchní, prchni! je výborná česká komedie, jejíž nevšední námět dokáže pobavit snad úplně každého. Pokaždé, když už si říkám, že mě Zdeněk Svěrák nemůže ničím překvapit, zase mě dostane. Knihkupec Dalibor Vrána má celý život problém se ženami - velmi se mu líbí a on se líbí jim. Jelikož se rozhodně nedrží zpátky, už má třetí ženu a třetí dítě - což je další problém, jelikož musí platit alimenty a jako knihkupec si zrovna vyskakovat nemůže. Na třídním srazu se dozví, že vypadá jako vrchní, a tak ho napadne geniální nápad, jak snadno přijít k penězům - bude se v restauracích vydávat za vrchního a vybírat od nic netušících lidí peníze, místo aby zaplatili pravému zaměstnanci restaurací. Z chudého knihkupce se tak po nějaké době stane bohatý umělec (předstírá totiž, že chodí hrát po hospodách na housle), který si může dovolit koupit nové auto a brát své děti na výlety. Ale skončí i ten nejdelší flám, a tak se začne v novinách psát o falešném vrchním a v rádiu stále hlásí, ať si lidé dávají pozor na to, komu platí. Během své "kariéry vrchního" tak Vrána střídá paruky a kníry a nějakou dobu mu to skutečně prochází. Brzy však udělá svou první chybu - potká svého souseda a předstírá, že je inženýr Králík, aby nemusel vysvětlovat, proč má nové auto. Později tohoto souseda potkává čím dál častěji, zejména když se vydává za vrchního. Jeho druhá zásadní chyba je, že dává okradeným lidem ručně psané účtenky. Jeho soused nakonec zavolá policii, aby upozornil na fakt, že jeho soused je k nerozeznání podobný tomu inženýrovi Králíkovi, který se vždy záhadně objeví na místě činu, tudíž by alespoň všichni věděli, jak ten Králík vypadá. Přivolaný policista porovná ručně psané účtenky od falešného vrchního s účtenkami Dalibora Vrány z knihkupectví a je tedy jasné, že Vrána je falešný vrchní. Geniální komedie, jak už jsem říkala na začátku. Josef Abrhám hraje roli Dalibora Vrány výborně, nikoho jiného si tam ani neumím představit, ale Libuše Šafránková mohla svou roli zvládnout lépe, jednoznačně nejhorší herecký výkon filmu, přestože jinak je to dobrá herečka. Hudba perfektní, píseň Severní vítr se sem perfektně hodí. Děj dobře odsýpá, má super atmosféru a rozhodně se nebudete nudit. Za mě parádní čtyři hvězdy.

plakát

Ženy v pokušení (2010) 

Ženy v pokušení je docela zábavná česká komedie, která má pěkné herecké obsazení - v hlavních rolích Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Jiří Macháček a Vojtěch Dyk. Děj se točí kolem tří žen - Heleny, její dcery Laury a její matky Vilmy. Manželskou terapeutku Helenu opustí její manžel po 23 letech manželství kvůli dvacetileté černošce a protože to špatně snáší, přijede jí na pomoc její matka Vilma. Vilma celý život střídala muže, všichni ji zbožňovali a šíleli po ní. Helena ze začátku odmítá její pomoc, stejně jako odmítá pomoc dcery Laury, která je nestálá a partnery střídá stejně jako Vilma. Po příjezdu na Vilminu chatu se Jakub, přítel Laury, snaží Heleně dohodit svého kamaráda, neúspěšně. Místo toho se do jí zamiluje sám a když Laura odjede si užívat s jeho kamarádem do stanu, začne si Jakub s Helenou poměr. Laura si při sexu s Jakubovým kamarádem uvědomí, že miluje Jakuba a vrátí se domů, rozhodnutá Jakuba získat zpět, ale nachytá ho se svou matkou, proto se přestěhuje k Vilmě. Helena je zoufalá a má strach, že jí bude Laura nenávidět stejně, jako ona nenávidí Vilmu, ale nakonec se rozhodne novému vztahu poddat a užít si ho naplno. Všechno se zdá perfektní, dokud si Jakub neuvědomí, že mu Laura chybí a chce ji zpátky. Když Vilma zemře, usmíří se Laura s Helenou i Jakubem a Helena si začne s novinářem Danem, který její matce pomáhal napsat knihu. Je tady hodně povedených vtipů, film má atmosféru a udrží si pozornost. Mně osobně byla velice nesympatická postava Laury, přestože ji hrála Veronika Kubařová, protože neváhá spát s kamarády svého přítele, chovat se k němu jako ke kusu hadru a být hnusná, když si dovolí něco říct. Herecké výkony byly dobré - zejména Vlasáková, Balzerová a Macháček, a líbil se mi i námět filmu - jak se po zkrachovalém manželství dát zase dohromady. Bavila jsem se, párkrát jsem se zasmála a rozhodně jsem se nenudila, líbilo se mi to - dávám lepší tři hvězdy.

Poslední hodnocení (231)

Teorie tygra (2016)

10.11.2021

Čas sluhů (1989)

04.11.2021

Vrchní, prchni! (1980)

04.11.2021

Černí baroni (1992)

04.11.2021

Tankový prapor (1991)

04.11.2021

Ženy v pokušení (2010)

04.11.2021

Ženy v běhu (2019)

04.11.2021

Hejno kobylek (2020)

04.11.2021

The Turning (2020)

02.11.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama