Pán kouzel (1995)

Umenie ilúzie je neuveriteľné, ale čo ak sa stane, keď sa hranica medzi ilúziou a realitou prekročí? Clive Barker nám dodáva extrémne morbídny a zlovestný príbeh, ktorý sa výlučne odohráva v tajomnom svete kúzelníkov. Tri hlavné kapitoly v jeho bohatej kariére stoja na pevnom scenári a originálnom príbehu.

Modrý tygr (1994)

Príbeh matky, ktorej dieťa bolo zabité pri prestrelke, sa po rokoch vracia, aby pomstila smrť svojho syna. Pomerne originálny príbeh je vyrozprávaný priamym spôsobom v réžií Norberta Barba, ktorý spojil akčné scénky s energickým výkonom účinkujúcich v čele s obdivuhodnou Virginiou Madsen, ktorá dáva dojemný a priam fascinujúci výkon ubolenej matky. Občas to síce vyznie všetko ako melodráma, ale hneď sa to napraví a celé to potom nepôsobí ako zabudnutý, B-čkový film, ktorý si zaslúži aj po druhom pozretí šancu na nápravu. A keď sa do filmu započíta sexy Virginia, zážitok z filmu bude väčší. PS: Virginia Madsen si tu zahrala aj rolu prostitútky.

Mlčení jehňátek (1991)

Jodie Foster nám ukázala prísľub pre budúcu úlohu s akou sa dokázala pobiť, a dokázala, že má talent. Jeden najpopulárnejší film v histórií kinematografii, ktorý musíte vidieť.

Lunapark smrti (1985)

Lunapark smrti je sympatická poklona k osemdesiatym rokom od hororového režiséra / producenta Cunninghama (Piatok 13). Výborne vyvrcholenie a zaujímavá pomsta v zábavnom parku robí z Lunaparku smrti doslova kult.

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Je vidieť, že režisér nezabudol na veľký rozpočet Kung-Fu filmov, a urobil ho v netradičnom období. Naviac kamera, réžia, akčné sekvencie, celková choreografia, scenár a línia príbehu sú hlavným dôvodom, kedy sa Jackie Chan rozhodol zasadnúť na režisérsky post a odviesť výbornú prácu.

Lovecká sezóna 2 (2008)

Lovecká sezóna 2 je zameraná na mladšie publikum. Príbeh je síce zábavne pútavý, animácia niektorých scén vyzerá byť odfláknutá a režisér nešetrí humorom. Ale ajtak sa mi zdalo, že prvý diel bol lepší. Deti ale budú spokojné a kto by aj nebol v ich mladom veku.

Lebkouni (1988)

Alien Nation výrazne ťaží z temnej atmosféry a dáva nám jasne najavo, čo by sme asi robili, keby sme sa ocitli v situácií s mimozenšťanmi. Podobne ako u mnohých sci-fi filmov, ani tento sa nemôže brať príliš vážne. Ale ak vypnete mozog a sústredite sa na film, nuda by vás nemala zastihnúť.

Kostka 0 (2004)

Pôvodná kocka bola lepšia, atmosferická záležitosť dobre napísaná a zfilmovaná. V druhom dieli sme mohli vidieť neschopnosť režiséra, pojať príbeh tak jednoducho a stručne, že sa v ňom divák postupne začal strácať. Tretí diel je už trochu iná káva. Postavy aj keď sú síce otravné, príbeh dostáva novú šancu k rozvoju a režisér pridáva nové dialógy. V porovnaní s prvým dielom je to krok späť a tvorcovi rozhodne nerobí hambu.

Krvavý sport II.: Konfrontace (1996)

Van Dammova neúčasť nám v druhom dieli vôbec nechýba, pretože Bernhardtove bojové sekvencie sú dobre nakrútené a vzhľadom na absenciu akýchkoľvek záujmov postáv, ktoré sú veľmi dobre podtlačené a nahradené efektnými scénkami nepôsobí druhý diel zle. Priemerná zábava, ktorá si zaslúži pozornosť.

Invaze zlodějů těl (1978)

Invázia zlodejov tiel sa kvalitne môže zaradiť medzi tie najlepšie filmy vôbec na tému sci-fi, a svojmu predchodcovi nerobí vôbec hambu. Režisér to skvele pojal a remeselne dobre zvláda situáciu strašenia. Realizmus sa dobre vykľuje a perfektne nám kombinuje hrôzu so sci-fi prvkami vo filme. Sci-fi v tej najlepšej podobe, ktoré stále niečo nové prináša divákovi.