Sidon

jsem obyvatel planety Zem

2 body

<< předchozí 1 2
    • 29.5.2016  14:29

To, že film vykradl polovinu scén z přecházejících dílů zaznamená i někdo, kdo zná tuhle sérii tak málo, jako já. Scénář a zápletka jsou hloupoučké až to bolí. Bohužel mi není deset a mám vyšší nároky. Přičtu-li nesympatické nové charaktery, nesympatické staré a zestárlé charaktery, nesympatické vedlejší charaktery i nesympatické záporné charaktery, zbývá mi na tu jednu hvězdičku už jen respekt k té hromadě peněz, která vyletěla komínem a zhmotnila se v pár hezkých efektech... tak jako obvykle jsou mi ale efekty ukradené.

• 6.4.2016  04:40

Shlédli jsme britskou verzi z roku 2007 a bezprostředně po té tento počin a vzhledem k tomu, že jde o remake, má smysl srovnávat. V porovnání s původními uvěřitelnými hereckými výkony působily repliky zde hrajících trapně amatérsky, jakoby se herci nenamáhali nastudovat si vlastní role a koho mají hrát. Postavy působí nekonzistentně. Všeho je zde, zřejmě v americkém stylu, více. Větší rakev, větší auta, větší dům, větší vdova a větší počet vulgarismů. Nic originálního, vše umístěno dle stejného scénáře a znásobeno. Nicméně nevadí-li Vám teatrálnost bez mála na úrovni telenovely a chcete-li ušetřit proti původní verzi 1 minutu, dá se film doporučit.

• 4.1.2015  20:43

První dvě třetiny filmu se mi jen "prodlužoval" obličej, myšlenkové pochody a vývody nesměrovaly mé koutky nahoru, ale dolů. Tápání mladých mužů na startu života mě zkrátka k smíchu nepřivedlo. To se nezlepšilo ani v závěru filmu, ale pointa zlepšila alespoň celkový dojem.

• 17.2.2013  21:28
    Servírka (2007)

Tak tohle "dílko" na mě působilo rozpačitě. Velmi rozpačitě. U komedie se nemusím smát, ale úsměv příjde vhod. Tady ale nic... Romantický film by dle mého názoru měl mít svou velkou lásku. Měl by mít vášeň a happyend, nebo alespoň hořkosladké zakončení, jako Romeo a Julie či Madisonské mosty. Tento film krom trochy upoceného šolíchání a devalvace hodnot v podobě normalizace cizoložství a to v podstatě bez příčiny, opět nic nepřinesl. To jediné, kde měl nakonec slušný potenciál zabodovat bylo téma domácího násilí. Leč takovéto ambice neměl a kde nejsou ambice, není tah na branku a není ani plnohodnotná dějová linie obsahující gradaci a jakési smysluplné zakončení. Ne, nebylo to vyloženě utrpení. Ale když tenhle film skončil, zjistil jsem, že mám za sebou dalších 103 minut života. Bez nějakých výranějších emocí či dojmů. Zbyly jen ty rozpaky...

• 3.2.2013  16:59

Příjemný film. Chvílemi tak trochu orientálně absurdní a asi proto mě nenadchl, asi proto jen tři hvězdičky, protože koukalo se na to hezky ale chybělo mi tam něco navíc. Na druhou stranu je tento film provoněný orientální poetikou, která dokáže vyzvednout krásu okamžiku, krásu všedních drobností a každodenního žití. Možná, po dalším shlédnutí, hvězdička přibude...

• 2.2.2013  17:37

Nuda k uzoufání. Nekonečné čekání na něco, co by ospravedlnilo iracionálně vysoké hodnocení končí titulky. I ty jsem dokoukal až do konce, protože co kdyby... ale ne! Odpad dávám obvykle filmům, které jsou také nesnesitelně hloupé. To o Batmanovi říct nemůžu. Přesto mě téměř, po bezmála tříhodinovém mučení nudou, k odpadu přesvědčil. Už nevím, kdy naposled jsem takhle po koukání filmu litoval promarněného času.

• 13.10.2012  20:21

"Akční" scény vyznívají úsměvně až tragicky, některé dějové zvraty v logice výraně pokulhávají, ale na druhou stranu velmi oceňuji výběr herců, herecké výkony i humor. Vzhledem k očekávání (co taky očekávat od českého hororu?-) jsem velmi spokojený.

• 13.7.2012  15:05

Mám rád postapokaliptiky a The book of Eli měl všechny předpoklady u mě vysoce zabodovat. Nezaujal. Možná je to propagandistickým duchem, kterého v sobě nese, možná "superhrdinou bez příčiny" v jinak "reálném světě."

• 13.7.2012  15:01
    1984 (1984)

Stejně jako knížka temná depresivní podívaná. Pokud umíte ocenit i "blue mood", pak tohle je ten správný nástroj jak jí navodit.

• 13.11.2011  16:57
    eXistenZ (1999)

Ať už jsem od Cronenberga něco dříve viděl či ne, rozhodně jsem nebyl připravený na formu vyprávění a jeho "blivajzovitý" styl. Právě tento styl, který je zavedený ad absurdum ale autor se jej po celou dobu filmu věrně drží, tento film dobře charakterizuje. Některé blivajzovité scény mi pravda připadaly samoúčelné a svou úpornou snahou o "cosi" až úsměvné, ale vzhledem k celkové soudržnosti filmu jsem je autorovi odpustil. Logika děje se velmi podobá filmu "Inception". Narozdíl od něj je ale daleko více konzistentní a neprotiřečí sama sobě. Jeho zdánlivá komplexita (zmiňovaná i v jiných komentářích) je jak už to u podobných snímků bývá dána především tím, že jsou před divákem zpočátku zatajeny zákonitosti příběhu a popisovaného světa. Po odhalení nosné myšlenky je však celé schéma již docela jednoduché.

• 30.10.2011  21:40

Celý příběh, tak jako samotný hrdina tohoto snímku se vyznačují svou nevyzrálostí. Duševní a osobnostní nevyzrálost hlavního hrdiny pak v průběhu filmu působí bolestně a strastiplně. Mechanika a pointa děje se zasekává na úrovni fantaskních představ mých ranných "nácti". Nosná myšlenka příběhu vyznívá samoúčelně jako prázdná exhibice nevýrazných a jakoby karikovaných person. Myšlenkový potenciál, který měl šanci zavrtat se divákovi hluboko pod kůži vyznívá při konfrontaci s plýtkým a osobnostně zaostalým hlavním hrdinnou naprázdno. Film u mě zabodoval příjemnou atmosférou exteriérů i interiérů, líbivou hudbou a oddechově lehkým, "popkornovým" dějem. Potenciál, který jsem zde však viděl zůstal nenaplněn.

• 17.8.2011  18:47

Filmu se musí nechat skvělé technické zpracování. Výborně je vykonstruovaná i atmosféra která drží napětí a to jak erotické, tak dramatické snad v průběhu celého filmu. Snad mi trochu překážely mysteriózní tóny, snad některé psychologické linky a postupy, ale film hodnotím "jen" jako slušný nadprůměr.

• 25.5.2011  22:47

Celou dobu jsem koukal na ty podivné postavy které jsem nechápal a se kterýma jsem se nedokázal ztotožnit a netušil proč na tohleto koukám. Ikdyž má snad jít o komedii, rozesmát mě dokázalo až posledních pár minut, což vyzpravilo můj dojem téměř na dvě hvězdičky... téměř.

• 2.1.2011  20:14
    Rudé horko (1988)

Ve své době mohlo Rudé horko spadat možná do lepšího průměru, ale vzhledem k tomu kde je akční žánr dnes působí celý film lehce podprůměrně. Pro fanoušky Arnolda či Belushiho hvězdička navíc.

• 27.12.2010  01:29

Příběh o stárnutí, o hledání sebe sama či schovávání se před sebou samým a o střetu dvou lidských světů. Celý příběh je velice všední bez velkých činů a tragédií. Tak všední, že se mohl stát vám, někomu blízkému, nebo třeba jednou vašim vnukům. A právě díky téhle prostotě ukazuje tolik pravdy a člověku který chce vidět nastavuje zrcadlo.

• 18.12.2010  23:34
    Počátek (2010)

Každý příběh, každá hra má svá pravidla. Někdy bývají jednoduchá a snadno pochopitelná. Jindy zase rafinovaná, komplikovaná a komplexní. O to smutnější je, když pod slupkou skvěle promyšleného mechanismu najdete jen hromádku samoúčelných, na efekt vypočítaných "hejblátek", které si navíc samy protiřečí. A takový Inception bohužel je.

• 5.9.2010  18:14

Romantický film skřížený s komedií pro náctileté, který opět připomíná věčnou otázku: Je takový problém udělat romantický film, bez křečovitých a nesmyslných dějových zvratů? Další důkaz, že je.

• 11.7.2010  13:21

Výskyt šablonovitě stupidních postav a přehrávaných scén byl umírněný, scénář jednoduchý, ale na erotický film docela konzistentní a dával smysl. U dialogů jsem příliš netrpěl a to je v tomhle žánru co říct. Pozitivně hodnotím erotické scény, které byly vskutku erotické a nešlo pouze o záznam soulože. Miss USA v hlavní roli byla pak už jen příjemnou třešničkou na pomyslném dortu.

• 7.2.2010  17:41

Příjemný "romanťák" který neurazí.A to jak hereckými výkony, které byly víc než příjemné, tak docela inteligentním scénářem.

• 9.1.2010  19:32
    Avatar (2009)

Avatar mě zklamal, bohužel. Bylo to moje první 3D, ale úroveň jak 3D tak digitální grafiky zaostala daleko za mými očekáváními. Nicméně nedá se upřít, že film byl pěkný a hleďavý. Takže tady "pouhé" dvě hvězdičky nevězí. Co mi kazilo zážitek ze sledování byly stereotypní plytké charaktery se svým neuvěřitelným chováním. Opravdovost emocí byla zlehčena ještě klišoidními a rádoby emočně silnými záběry. Neoriginální scénář pak film odsoudil k lepšímu podprůměru. Shlédnutí Avatara neliituji, ale znovu tenhle 160-ti minutový maraton podstupovat nehodlám.

• 18.10.2009  15:39
    Než řekneš ano (TV film) (2009)

Jednoduché archetypické charaktery, kýčovitý "vývoj" psychologie postav, neoriginální námět. Ale protože jsem příliš netrpěl a dokonce jsem zde našel i špetku humoru pak tedy lehký podprůměr.

• 22.8.2009  22:33

Film samotný - a především scénář vydají na slabší průměr. Vadilo mi především teatrální vykreslení postav. Tři hvězdičky mu dávám jen kvůli našlapanému obsazení a uspokojivým hereckým výkonům.

• 27.7.2009  22:54
    A co Bob? (1991)

Nesnáším komedie, v nichž jedinou formu humoru představuje trapný, otravný a vtíravý idiot. A tahle mezi ně stoprocentně patří.

• 27.7.2009  03:06
    Sex, lži a posedlost (TV film) (2001)

Vcelku tuctové rodinné drama, které se roztáčí kolem manželovy závislosti na sexu. Nic objevného, ale zdejší histericky negativní hodnocení nechápu.

• 22.7.2009  00:02
    Yes Man (2008)

Mám rád filmy, které mě popíchnou přemýšlet a přemýšlet s úsměvem na rtech mám úplně nejraději. Nemusím Carreyho obličeje, ale tady neurazily a Carrey mě bavil. A co se týče celkového poselství? Myslím, že pokud jste někdy dumali nad tím, má-li smysl vylézt z pohodlí vlastní ulity do toho divného světa tam venku, pak vás film určitě osloví... a nebo možná ne?-)

• 18.6.2009  17:13

Obvykle mám konverzačky a filmy založené na psychologickém vývoji postav rád. Tentokrát mě ale film neoslovil. Psychologie postav a jejich vývoj mi připadly nereálné a zápletka přespříliš vykonstruovaná, nebo možná byla psychologie postav reálná až příliš a zápletka přízemní? A možná zatím stojí jen přílišné očekávání... tak jako tak, celkový dojem nedá na víc než slabší průměr.

• 5.6.2009  00:12

Příjemně jsem se bavil. Zde často vytýkané neumělé výkony herců i neherců mi vzhledem k prostředí filmu a zápletce přišly (na vyjímky) přirozeně neumělé. Děj a charaktery postav, od kterých jsem po shlédnutí hodnocení filmu moc nečekal a ani je nebral vážně mě dokázaly místy mile překvapit. Pokoukání na postavy foremné bylo příjemné a na ty neforemné zajímavé a humor snímku mě několikrát od srdce rozesmál. Já zde nemám problém.

• 1.6.2009  02:18
    Zrůda (2003)

Zrůda je hnusná, ponurá a plná beznaděje a znovu ji vidět nemusím. Zrůda je silná a hluboká. Silná emocemi a ostrůvky naděje v moři beznaděje. Hluboká pocity a obnaženými zákoutími lidské duše. To vše je umocněno faktem, že příběh vychází ze zkutečných událostí. Tento příběh stojí za shlédnutí i přes ponuré pocity, které si z jeho shlédnutí odnesete.

• 24.5.2009  05:25
    Vánoční pohlednice (TV film) (2006)

Dlouho jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Strojený konec naklonil mé hodnocení k hvězdičkám dvěma. Vánoční pohlednice je typický televizní romantický film. Zápletku i rozuzlení jste viděli tisíckrát a film opravdu nepřináší nic nového. Pokud chcete hladivou oddechovku s dobrým koncem a NEJSTE na romantiku alergičtí, pak příjemné koukání.

• 23.5.2009  00:47

V případě Just a kiss jde spíše než o romantickou komedii o vykonstruovaný vztahový propletenec. Humor jsem buď nepostřehl, nebo scházel. V chování postav nemá příliš smysl hledat realističnost, postačí scénaristický záměr. Vzhledem k povahovým rysům hlavních postav nehrozí, že by jsem se s kteroukoliv blíže ztotožnil. Pozitivně u mě Stevens boduje realisticky animovanými vzpomínkovými a představovými prostřihy. Slabší průměr, který znovu vidět nemusím.

<< předchozí 1 2