• Rodinný

Co kdyby...? - Co kdyby... Kapitánka Carterová bojovala s Hydra Stomperem (2023) (epizoda)

Slabost, stále slabost. Další příběh snažící se vyvolat několik emocí a akce ale přitom jen polovina funguje. Vracení starých postav je sice fajn ale to nic nemění na tom, že 5. epizoda je s chybami naprosto stejná jako předchozí a i přesto že nijak neurazí a je to vzkutku fajn průměr, tak je to poměrná škoda jelikož jsem od 2. série čekal mnohem více. Ach jo, opět průměr který neurazí ani nenatchne. 5,5/10

Co kdyby...? - Co kdyby... Iron Man havaroval u Velmistra? (2023) (epizoda)

Začátek skvělý, konec slabší. Tak bych asi shrnul 4. epizodu druhé série What If. Vrací se nám staré postavy a to musím rozhodně ocenit, vidět po dlouhé době Iron Mana mě opravdu potěšilo, jenže příběh mi nějak nesednul. Závody, hromada akce, bylo toho na mě moc. To ale neříkám že některé akční momenty byly špatné, to rozhodně ne ! Našlo se tam spoustu skvěle udělaných scén ve kterých byl hlavně záporák. Záporáky poslední dobou v MCU moc rád nemám a absolutně mi nesedí, zde to bylo ale naprosto jinak, záporák působil divně a zle, tak jak má pravý záporák vypadat. Přirovnal bych ho k záporákovi slavné hry Far Cry 3, protože jsou skoro stejní. Jak jsem tedy říkal, start byl super a já si ho užíval, pak ale ke konci přišel menší spád u kterého jsem si říkal proč ? Emoce nepůsobili, akce přehnaná a divná, obecně divná zástava, možná jsem jediný ale asi tak. Čtvrtá, dalo by se říct první polovina 2. série What If rozhodně není špatná ale nijak nepřekvapí a dost se podobá k epizodám předchozím. Čistý průměr který neurazí ani nenadchne. 6/10

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

Vánoční díly u různých seriálů mám opravdu rád, tohle jsou vánoce v podání Marvelu, působí to vánoční atmosférou ? Řekl bych tak 50/50. Po skvělém naladění při předchozí epizodě jsem doufal v pohodovou vánoční atmošku, u které se budu cítit fajn, ono to tak z půlky působí ale to by nebyl Marvel kdyby tam nebyla přidána akce. Já jsem zastánce toho že vánoce mají být v poklidu a míru, to se bohužel v dnešní epizodě nedělo a ne jen to, trochu divný příběh, z půlky fungující vánoční atmosféra a podivné zápletky. Jo, je fajn do Marvelu zapojit i vedlejší postavy, které nebyly dříve do děje moc zapojovány ale v této epizodě byly zapojeny trošku divně. Epizoda rozhodně není nějakej velkej spád dolů ale není to žádný zázrak a rozhodně bych to k vánoční epizodě nepřirovnal protože vánoční atmosféra na mě působila jenom chvilku. Celkem zklamání ale neurazí. 5/10

Co kdyby...? - Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (2023) (epizoda)

Očekávání bylo mírné a nejisté, nevěděl jsem co od 2. epizody, 2. série What If čekat protože už jenom název směruje k menšímu zamyšlení, bylo to tedy zlé a nebo moc pěkné překvapení ? S radostí můžu říct, že se přikláním k druhé variantě. Epizoda se zabývá několika postavami, vše pasuje skvěle. Animace je velmi dobrá, detailní a dokáže při sledování seriálu na diváka zapůsobit. To jsem už ale chválil při předchozí epizodě, která mi moc nesedla ale zde se to zcela mění a díky tomu jsme dostali mnohem zajímavější příběh, místa, akce.... Prostě hromadu věcí. Všechna akce není nijak přehnaná, příběh dost sedí, místa na nové prozkoumání jsou také dost zajímavá a zkrátka to co jsem od druhé epizody očekával. Velký plus oproti předešlému dílu, tedy startu ve kterém jsem byl zmatený a nevěděl co dál, u druhé epizody jsem dostal to co jsem chtěl i když jsem byl někde trošku zmatenější, tak je to určitě jen moje chyba a s radostí můžu říct že je to fajn podívaná a epizoda která stojí za zhlednutí ! 8/10

Co kdyby...? - Co kdyby... Nebula vstoupila do Nova Corps? (2023) (epizoda)

Dlouhé čekání na 2. sérii What If skončilo a já si řekl: Dokáže Marvel dovést něco konečně skvělého ? Řekl bych, že spíš ne. Po prvním pokusu udělat druhou sérii u seriálu mě Loki celkem zklamal a i přes dobrý začátek, byl konec horší. U druhé série What If čekám něco více, to ale první epizoda zaměřena na Nebulu nakonec nenaplnila. Tím rozhodně neříkám že se jedná o nějaký velký propad ale po celou epizodu jsem se cítil nejistě, bylo to téma které mi nešlo vtlouct do hlavy, já tak po celou epizodu byl zmatený a nedařilo se mi chytnout. Co se ale musí zase pochválit je rozhodně animace, oproti první sérii jde vidět velký posun za který by se nemusel stydět žádný seriál. Spousta zajimavých efektů, nových míst na probádání potěšili. Bohužel nestačí to na to, že první epizoda druhé série What If byla zamotaná a já se absolutně nechytal, k tomu postava Nebula byla dříve rozhodně zajimavá, dnes už ale na mě moc dobře nepůsobí. Zajimavý start 2. série What If a já určitě věřím v zlepšení, protože mi akorát nesedl děj ale je to přece What If, několik různých příběhů a tím si myslím že druhá epizoda mě rozhodně dokáže překvapit více než první a že se nebude jednat o pouhý průměr ! 5/10

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

Loki se nám konečně zpátky vrací a zároveň přináší starý, dobrý Marvel. Na druhou sérku Lokiho jsem se těšil už fakt dlouho, protože první série byla naprosto fantastická a přirovnal bych jí k asi té nejlepší sérii, respektive k nejlepšímu seriálu od Marvelu který kdy vznikl. Z jedné věci jsem měl ale menší strach. Budu si vlastně kompletně pamatovat co se stalo ? Jak to vlastně skončilo ? Po spuštění prvního dílu to bylo vše hned zrekapitulováno, fajnově a já si nakonec oddychl. Seriál se vrací hned na událost která se stala v poslední minutě, poslední epizody v první sérii. Jsem za to rád, protože jak známe Marvel, v poslední době tvoří několik zvratů které se sice někdy dost povedou ale také hodně nepovedou, jako třeba konec Secret Invasion. Začátek je tedy fakt povedený. Po celé epizodě panuje super akce, která není nikoliv přehnaná a nefunguje na princip toho že jeden totálně prohrává a ke konci to otočí. Po celé sledování epizody jsem byl stále ve střehu, vůbec netušil co bude dál a to strašně cením ! Jsem moc rád že akci Marvel nepřehnal, díky tomu je Marvel zase o krok dál k slavnému návratu. Jedna věc která Marvelu podle mě v dnešní době už moc nejde, teda krom Gunnových třetích Strážců, jsou emoce. Prostě moc mi to nesedí a za ten rok, co tu máme nové a nové snímky, jsem nebyl dojat. Zde to je ale zase jinak, zase zvrat ! Emoce byly naprosto perfektní, opět nepřehnané a dokázali chytnout za srdce,.... Je to neuvěřitelné ale já fakt asi nemám co epizodě vytknout, skvělý Soundtrack, animace, CGI...... snad vše výborné ! Konečně můžu označit pět hvězd, konečně jsem si pořádně užil po tak dlouhé době start MCU seriálu, který je sakra důležitý ! 9,5/10, naprostá pecka která může přepsat historii Marvel seriálů !

Tajná invaze (2023) (seriál)

Když jsem se poprvé setkal se Skrully, v roce 2019 při sledování Captain Marvel, tak jsem měl smíšené pocity, jelikož téma nebylo na maximum využité a dosti pomalé. Po čtyřech letech se k nám Skrullové opět vrací a to už ve výraznější roli a delší stopáži, která nám činí 4h a 32 min, jejich návrat ale rozhodně nedopadl špatně. Určitě si to každý pamatuje, kdy se na Marvel hrnul obrovský hate, kvůli naprosto odpornými a průměrnými seriály ale taky filmy. Tohle je ale už asi za námi, protože po povedených Strážcích Galaxie tu máme tentokrát seriál, který rozhodně nepatří mezi ty nejlepší seriály v celém MCU ale opravuje předchozí nepovedené seriály, jako She Hulk nebo Ms. Marvel. Vrací se nám známá postava Nick Fury, v podání stále již staršího Samuel L. Jacksona a jde vidět na něm už to stáří, toho samozdřejmě Marvel využil a při sledování seriálu můžeme vidět pomalé odcházení Nicka Furyho do "důchodu". Určitě každý fanda Marvelu si pamatuje starého Nicka Furyho, který je dost jiný než ten Fury který se nám v seriálu Secret Invasion představuje, je to vůbec dobře ? Jedná se o dobrou změnu ? Já bych řekl že ano, už jsem psal že Marvel dokázal stáří Jacksona využít, tím pádem se rozhodně nezlobím za tuhle změnu a spíš jí tedy vítám. Co musím hodně pochválit jsou ale zpracování hlavní postavy Furyho, je zde vidět že na něm nebylo ušetřeno a každý detail je perfektně zpracován + zpracování té jeho jizvy ? Fantazie, již dlouho jsem nezpatřil tak povedené maskérské kousky. Seriál se drží tradice a režiséři Thomas Bezucha a Ali Selim, nám nadělili 6 epizod bohužel jsem měl pocit, jakoby to už ke konci upadalo. Aby to bylo k pochopení, začneme u první epizody. Velké napětí a obavy o tom, že by se to nemuselo povéct a pád Marvelu by se opět opakoval, při sledování první epizody jsem ale začal mít dost jiný názory. Využití Skrullů na maximu byl fajn nápad a jak už jsem psal, v Cpt. Marvel se to za mě moc nepovedlo ale zde je to jiné, kreativnější, propracovanější, zkrátka lepší. Myšlenka o tom že by Skrullové chtěli aby lidstvo bylo vyhubeno je skvělá a máme tu taky skvělý odkaz, na Furyho nesplnění slib, takže zlatá návaznost MCU je zde opět znát. První epizoda se také představuje vážnějším provedení, což bylo opravdu potřeba ! Konečně ! Neříkám že by Marvelu neslušela komedie, to rozhodně ne ale prostě... Každý si určitě pamatuje Thora Láska a Blesky. Očekávání naprosto fantastické a zážitek v kině byl také, bohužel když jsem z kino sálu odcházel, tak si vlastně uvědomil že Thor už není drsňák a chlápek ze kterého jde strach, ale komediant, který si ze všeho dělá srandu. Ze začátku jsem to teda bral a dost se bavil, pak ale po pár zhlédnutí znova tohodle snímku, mi nastal jiný názor. Takže palec na horu, při zvolení žánrů Thriller a Drama ! Je tu ale ještě menší zádrhel, ano možná chcete aby tyhle žánry ve vašem dílu byly ale musíte je umět ještě dobře natočit. Povedlo se to ? Já moc nevím, při první epizodě určitě, pak se k tomu ale ještě dostaneme. Ke konci okomentování první epizody bych chtěl něco dodat, dost nechápu o rychlém zabití jedné z prvních postav MCU, přišla mi to fakt škoda a seriál tak ve mně hned na začátkem vzbudil několik otázek, akorát ne teorie, otázky jako: Bude to tak dál ? Přece se to tak může zkazit. Později se ukázalo že nakonec žádné zkažení nebylo. První epizoda byla teda celkem fajn a i přes pár nedostatků, blížící se k třím hvězdičám se to nakonec povedlo a já si řekl celkem ufff, každopádně jsem si vzpomněl na She Hulk, která mě první epizodou dost překvapila. Napětí tedy stále panovalo, týden rychle uběhl a druhá epizoda je tady, teď jenom otázka. Bude to stát za to ? Nakonec ano. Strach při sledování hned opadl, bylo to něco trochu jiného a odlišného od první epizody, ne teda tématem, to zůstalo stejné ale vizuálně, emočně a začínající pěkným intrem. Jo vynechal jsem to, co mě dost překvapilo je taky intro které bylo děláno za pomoci umělé inteligence, rozhodně ale rozdělilo lidi na dva velké tábory. Jeden kterým se intro líbilo a druhý, který říká že tvůrci byli líní. Já patřím do táboru číslo jedna, protože ano, bylo to pro ně snažší ale to je přece ono ! Pomůcka na intro a díky tomu měli více času se věnovat hlavně příběhu a postavám, díky tomuhle intro chválím a i přesto že ho nedělali na 100% lidé, tak je dost povedené a dokáže vás výborně navnadit na epizodu. Při sledování druhé epizody to ale začalo, nevíme kdo je Skrull a kdo ne, takže zde se stále žánr Thriller prosazuje a funguje jak má. Druhá epizoda pokračuje ve sběru pozitivního hodnocení a už se šoupla víc nahoru, než předchozí první epizoda. Celkem vyšla na 8/10 a já byl dost spokojený. Blížíme se do poloviny seriálu a já už strach neměl, říkal si že se to už snad nemůže pokazit, jo a ono se to naštěstí nepokazilo. Třetí epizoda se vlastně dost podobá epizodě předchozí a já jí nemám co vytknout, opět zde funguje vše jak má a já se nenudil. Stále to mělo ale nějaký ten nedostatek, po zhlédnutí epizody jsem na to došel, jakoby jsem přestával vnímat emoce postav a začali by mi jejich vztahy a zvraty být celkem fuk. Nevím proč ale začínalo mi něco nesedět a tak už emoce nejeli na 100% ale spíš 70%. Třetí epizoda tedy není rozhodně špatná ale ani výborná, rozhodně patří ale mezi ty nejlepší které v seriálu jsou. První polovina seriálu tedy již potvrzuje základní otázku, kterou si většina Marvel fanoušků položí, bude to fungovat nebo se dočkáme další nepovedenosti. Povedlo ! O týden později jsem se opět dočkal a hned zapínal z obrovským natěšením další epizodu, která nám odstartovala velice úspěšně druhou polovinu seriálu, akorát s jednou velkou škodou. Začneme tím špatným. Ze začátku měli epizody 1 hodinu ale zde už to kleslo níž a máme tu stopáž 38 minut, což je dostačující ale proč ? Začali docházet nápady ? To nevím ale rozhodně je to škoda, která je nevyhraditelná, stále to ale nedává velké stop seriálu protože právě po zhlédnutí téhle epizody to bylo poměrně jasné: Nejlepší epizoda seriálu byla právě odvysílána. Napětí stoupá a emoce se rozjíždí, ta stopka a říkání si sakra u horších emocí v třetí epizodě byla v tu dobu zlomena a já pět ujížděl na perfektní akci, kterou jsem od Marvelu dostal. Také jsem ale dostal další emoční ránu, a to o smrti další význámnné postavy, nebudu spoilerovat ale dost mě to zasáhlo, a o oproti první epizodě jsem smrt vzal, prožíval smutek a teorie co bude dál. Čtvrtá epizoda měla už blízko k hodnocení pěti hvězdičky ale kvůli zkracení stopáži a trošku kvůli pár divným minutám, jí to uteklo o půl bod. Každopádně nemá vůbec cenu na epizodu házet špínu, právě že naopak, spíše chválit. Dost povedené a rozhodně nejlepší epizoda celého seriálu. Pátá, předposlední epizoda seriálu je za dvěřmi a já neměl žádné obavy, bohužel už se to podle mě tolik nepovedlo a i když to bylo dobré, tak pouze dobré. Máme tu opět opak akcí a všeho možného, což už nepovažuju za dosti povedené, akorát je to tedy škoda. Už si přesně nepamatuji vše co se mi nelíbilo na předposlední epizodě seriálu ale jedno to určitě trošku zachránilo. Je to samotný konec, kde se Fury chytne a začíná to byl starý Nick Fury který je ale oslabený. Vím že to zní divně ale Fury nasadil jeho parádní oblek, pásku přes oko kterou vždy nosil a ve mě to vzbudilo menší nostalgii, za což musí chválit. Pátá epizoda je tedy slabší a rozhodně mezi porovnáním s předchozími epizody je o dost níž, každopádně se i tak najdou nějaké ty plusy které epizodu zachraňují, zde jsem ale už musel dát prvních pět hvězd a také říct, že se jedná o nejslabší epizodu seriálu. Poměrně rychle to uteklo a dnes 26.7.2023 se dočkáváme finále, na které jsem se ohromně těšil a doufal že se to zlepší od minula a budu totálně emocionálně zničen, i přes to že to byste od seriálu neměli moc chtít. Začátek mě bavil, užíval jsem si to ale už první věc co asi zarazí je už dost krátká stopáž na Marvel seriál, tedy 38 minut. Ano bylo to už i v předchozí epizodách a já se o tom zmiňoval, každopádně je to přece finále ne ? To musí být přece delší a propracovanější, nakonec asi si řekli ne a celé finále se dá lehce odhadnout, a ano dokázal by ho odhadnout snad každý. Nick Fury jde do akce a začátek dokázal dost oblbnout, což zase na jednu stranu musím pochávalit. Říkal jsem si ale sakra, jak Fury může odolávat takové radiaci, i přesto že si tam dával nějaké pilulky jsem to bral jako dost nereálné, a já vím že realita by se neměla úplně rozebírát u Marvelu ale přece Fury je pouze člověk který nemá žádné výrazné super schopnosti. Pak ale bum, totální obelhání a zjištujeme něco neuvěřitelného, omlouvám se za spoiler ale on to byl nakonec Skrull. No máme tu setkání tedy "Furyho" a Gravika stane se přitom pár věcí ale mně to přišlo prostě divné a moc jednoduché. Sledujeme tak dvě části, Furyho a Gravika, a také prezidenta který je společně s falešným plukovníkem Rossem. Scénky s prezidentem byly celkem fajn a na těch jsem celkem ujížděl ale zase souboj mezi tou holkou, sakra jak se ona jmenovala ? No prostě vy poznáte nebo víte, boj tedy mezi holkou a Gravikem se superschopnostma Avengerů, je to sice fajn odkaz ale klasika, na konec pleskneme bitku a klasický Happy end. Happy End mi ani tolik nevadil ale bylo to prostě frk frk a moc rychlé, jednoduché. Zatímco pak se zjistí že nakonec plukovník Ross byl Skrull a bum bác. Kus epizody za sebou. Je to poměrně fakt škoda a jsem za tohle poměrně zklamaný, koukatelné to bylo a pochvala patří zpracování souboje, protože to jsme tu kromě Gunnových Strážců, naposled neměli. Zdravím tak třetího Antmana a naší velice "oblíbenou" She-Hulk. Epizoda je ale krásně zakončena dojemným setkáním již už reálného Furyho s jeho manželkou, který žádá o poslední šanci. Epizoda je emocionálně ukončena a dost bude rozhodně navazující na The Marvels, kterých se dočkám již tento rok v listopadu. Finále se tedy vzkutku moc nepovedlo a rozhodně se to nedá chválit. Tedy opět průměr... :/. Jak bych to teda shrnul,... Seriál je konečně povedený a začíná možná i konečně zlatá éra Marvelu, kterou možná zastaví The Marvels a nebo třeba dále prodlouží. Musím tvůrce dost pochválit, i když bylo pár nedostatků, tak to zachraňuje několik věcí a za to jsem fakt rád ! Krásných 7,5/10 je bohužel škoda že konec seriálu nebyl dokonalý ale co se dá dělat. takže znova, 6,5/10.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

60% je hodnocení které považuji za nadprůměrné u dnešních filmu s hororovým žánrem, ale i tak s tímto průměrným hodnocením nemůžu souhlasit, a to z mnoha důvodů. První důvod je asi naprosto jasný, viděli jste snad pár filmu s tímhle zpracování? Já musím říct že, já asi fakt ne. Naprostá chvála režisérovi za tenhle nápad protože to je originální, fantastický a k tomuhle konceptu, tedy internet a Darkweb, se to sakra hodí! Zároveň se mi fakt líbilo, že ve filmu bylo několik známých aplikací, jako Skype, Facebook apod. Za mě velké plus protože se už pár krát, sem tam mihne nějaký snímek který je nedotáhnutý a má tam napodobeniny, třeba místo Intel, Zintel. Nic takovým filmům nevyčítám ale jedině ukazují to, že to není úplně promakanné, takže velké plus! Při sledování tohohle filmu mě taky dost zaujalo vlastně zpracování počítače hlavní postavy, MAC OS byl vzkutku propracovaný a dosti podobný reálnému představiteli kterého zná každý. Dále cením za takový ty animace při otevírání aplikací, když jsem se na film díval tak to vypadalo hrozně super, a ano vím, možná teď zním jako šílenec ale já prostě takové drobné detaily miluju. Vzhnu se ale asi na to nejdůležitější a na to bez čeho by se film neobešel, je to příběh, který je zcela někdy podobný ostatním snímkům kteří se zaměřují na tohle téma ale někdy je to něco úplně nového a neprozkoumaného. Děj filmu je sakra zajímaví a fungují zde všechny žánry které film má, jak už Horror, tak Thriller a Mysteriózní, říkám to snad pořád ale tenhle mix žánru mám fakt rád a když se s nimi pracuje správně, tak může vzniknout něco fantastického. Ještě se vrátíme k ději. Už jsem říkal že pár filmu s tímhle konceptem by se možná našlo ale prostě zde je to tak dobře udělané a na princip z pouhé kamery od počítače to funguje božsky, navíc se stane tolik zápletek a zvratů že si snad nemůže nikdo na nic stěžovat, nebo se snad pletu? Chvála taky patří hercům kteří své role zahráli perfektně a profesionálně i přesto že je moc neznám. Na postavách byly vidět sakra dobře zahrané emoce a nebo třeba skvělé přátelství. Totiž po celý film byly víceméně stejné postavy ale i tak jsem si je zalíbil a ani jedna z nich mi nevadila! Příběh tedy shrnu pro teď, prostě a jednoduše. Pecka! Příběh který je zcela jiný od těch ostatních a velice originální! Co je už dnešních hororů známé je to, že už to není strašidelné, podle mě dříve znamenalo klasické pravidlo: Horor = pořádná lekačka a strach, zde to už ale tolik moc nefunguje, nemůžu to ale brát tolik filmu za zlé protože už je to dnes klasika. Je to teda škoda ale i tak se film snažil být temný a asi to je ten hororový žánr, temnota se jim vážně povedla! Pak taky malou roli si zde zahrál Soundtrack který se mi ale nelíbil, nevím proč prostě moc jednoduché a trochu divné ale zase ALE. Proč se přece soustředit na hudbu u tohohle filmu :D. Možná to je pro někoho škoda ale za mě to zas tak tolik nevadí. Musím pochválit jak už scénáristu, režiséra a všechny ostatní za stvoření tohohle fajn filmu, kterýho bych si pustil klidně víckrát, oceňuji perfektní kreativitu, záběry, emoce, snad skoro vše. Možná je ale trochu škoda že film nebyl o trochu delší ale zase by to možná bylo horší, to se asi nikdy nedozvíme. Dost fajn "horůrek" který je rozhodně lepší než samotné hodnocení 60%. 8/10, povedené.

Avengers (2012)

První Avengers je film, který bezpochyby změnil herní pole žánru superhrdinských filmů. Tato epická a nadnesená kolaborace hrdinů od Marvelu přináší dosud nevídanou akci, emocionální hloubku a vizuální zázraky. Je to snímek, který uspokojí nejen fanoušky komiksů, ale i náhodné diváky, kteří hledají vzrušení a dobrodružství. Scénář, který vytvořil Joss Whedon, je bravurně napsaný a nabízí poutavou a komplexní příběhovou linii. Když se tito ikonickí superhrdinové spojí, aby se postavili proti hrozbě, která ohrožuje celou Zemi, dostáváme se na vzrušující jízdu plnou napětí, humoru a emocí. Dialogy jsou vtipné, chytré a věrně odrážejí charaktery postav. Avengers přinášejí jedinečnou týmovou dynamiku, která je hlavním tahákem tohoto filmu. Každá postava přináší na plátno svůj vlastní osobitý styl a schopnosti, ale zároveň se dokážou vzájemně doplňovat a spolupracovat. Vidět, jak se tyto ikony spojují a překonávají vnitřní konflikty, je naprosto ohromující. Jejich dynamika je plná vtipů, rivalit a hlubokých emocionálních okamžiků, což diváky stále více zapojuje do příběhu. Vizuální efekty jsou v Prvním Avengers jednoduše ohromující. Bitvy jsou grandiózní a plné akce, ať už se odehrávají na ulicích New Yorku nebo ve vesmírných prostorech. Výprava a kamerové záběry jsou velkolepé, a to vytváří nezapomenutelné vizuální zážitky. Herecké výkony jsou přesvědčivé a charismatické. Robert Downey Jr. exceluje v roli Iron Mana, který přináší nejen skvělý humor, ale i hloubku a vývoj postavy. Chris Evans jako Captain America a Chris Hemsworth jako Thor představují silné a odhodlané hrdiny s vlastními osobními příběhy. Mark Ruffalo v roli Hulka přináší vtip a zranitelnost do své postavy, zatímco Scarlett Johansson jako Black Widow ukazuje svou sílu a schopnost přizpůsobit se různým situacím. První Avengers je filmem, který oslavuje sílu týmové práce, hrdinství a naděje. Je to zábavná, akční a dojemná jízda, která dokazuje, že superhrdinské filmy mohou být i hlubší a smysluplnější. I přes své epické měřítko se dokáže dotknout srdcí diváků a přinést nezapomenutelné zážitky na plátno. Celkově vzato, První Avengers je jedním z nejdůležitějších a nejzábavnějších superhrdinských filmů vůbec. Jeho výjimečná týmová dynamika, poutavý scénář, vizuální efekty a skvělé herecké výkony ho řadí mezi nejlepší filmy v tomto žánru. Je to film, který si zaslouží být sledován znovu a znovu, a který zanechá nezmazatelnou stopu v srdcích diváků. 8/10

Tajná invaze - Sliby (2023) (epizoda)

Musím říct že mě seriál stále víc a víc překvapuje. Naprosto fantastická atmosféra která plyne po celé epizodě, k tomu dodat pořádnou akci a napětí... Prostě skvělá volba. Marvel se čím dál více lepší. Druhá epizoda dost povedená a řekl bych že i lepší než předchozí. 8/10