Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 211)

plakát

The Stand (2020) (seriál)

Seriálu prospívají lepší digitální triky, než mělo Svědectví, ale zase mi starší verze přijde lepší co se týče hereckých výkonů a větší snahy zachovat věrnost předloze.

Fantom Paříže (2001)

Tak krásně temný a atmosferický dobový horor umí natočit jen Francouzi. Hlavní hvězda Vidocq zde paradoxně hraje druhé housle, protože Guillaume Canet si svou roli spisovatele, který pátrá po Alchymistovi, rozhodně skvěle užívá - a to je jeden z důvodů, proč mám tenhle film rád. Těmi dalšími je výše popsaná atmosféra a drsný Depardieu, který tenkrát ještě byl docela za sympaťáka.

plakát

Rychlá rota (1989) (seriál)

V mém hodnocení se sice odráží jistá dávka nostalgie, ale i tak si myslím, že šlo o na svou dobu velmi úspěšný a dětmi milovaný seriál.

Vampýr (1989) (TV film)

Film jako takový velmi průměrný, ale když vezmete, že je inspirovaný slavným Nerudou (do kterého bych tento žánrový odklon nikdy neřekl), uznale pokýváte hlavou.

plakát

Renegátka Nell (2024) (seriál)

Seriál jsem vůbec nebral jako pravdivý pohled do minulosti prostřednictvím smyšleného příběhu, ale jako čistou historickou fantasy, která si minulost překope podle sebe. Proto jsem asi nebyl (na rozdíl od jiných recenzentů) znechucený, bohužel ani nadšený. I když se to snaží působit velkolepě, má to své limity, časté přehrávání a snaha udělat z chlapů (na úkor silných a sebevědomých žen) slaboduché pitomce nebo grázly taky moc nových fanoušků nepřiláká.

Noc hrůzy (1985)

Film je brán jako důležitý milník hororového žánru, což možná je, ale kvalitou zase tolik neoplývá. Rozhodně ne natolik, aby měl tak vysoké hodnocení, zatímco (podle mě) jiné hororové komedie (zrovna tohle za komedii moc nepovažuju), o dost lepší, jsou v modrých číslech.

plakát

Dvě Mařenky (2023) (TV film)

Starší pohádky pro hluchoněmé mě moc neoslovily, ale tahle byla pěkná.

plakát

Časožrouti (1995) (TV film)

Shodou okolností jsem knižní Časožrouty zkonzumoval asi týden předtím, než jsem si pustil film. Normálně filmové zpracování za knižní předlohou dost pokulhává, ale tady jsou si rovny.

Lví srdce (1990)

Typická vandammovka: "Přišel, nakopal pár řití, zvítězil."

Polednice (2016)

Na režisérský debut je to opravdu poctivě vytvořené dílo. To, že Sádek už další film nenatočil, svědčí o tom, že se holt nemůže zavděčit všem - a že by bylo dobré aspoň jednou za čas do nějakého filmu neobsadit Dykovou, Plodkovou a nebo zrovna Geislerovou. Neznámá herečka by filmu nabídla lepší pocit věrohodnosti (jakkoliv jde o temnou pohádku).