Katarine

Katka L.

okres Karviná

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 7.6.2018  21:09
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Pane Ondříčku, smekám. Tohle se v české produkci jen tak nevidí. Neskutečné drama, které nemůže nechat člověka chladným, zlášť těm, co s hornictvím na Ostravsko-Karvinsku mají co do činění (když se ocitáte v těsné blízkosti člověka, který denně fárá, občas si sám ten pekelný strach zažijete). Nedá mi to a musím se rovněž vyjádřit k mluvě všech herců. Já tedy rozhodně pobouřena nejsem, naopak, spousta z nich překvapilo, snad jen Langmajer to trochu až parodicky přeháněl, nicméně předpokládám, že většina národa by k filmu potřebovala i titulky. Hornický slang totiž těžko může pobrat někdo, kdo tady „u nás" nežije.

• 22.12.2017  14:51
    Noe (2014)

Po celou dobu sledování jsem se nedokázala ubránit pocitu, jak zbytečný tento film je. Jasně, herecké obsazení super, efekty dobré, ale ani ta Mansellova hudba to už nezachránila.

• 24.11.2017  10:54
    Muzzikanti (2017)

Je to mezi 2-3, ale že to tady má tak nízké hodnocení, dávám nakonec 3. Ten příběh je náhodou moc fajn, jen ta realizace opravdu hodně, hodně špatná. Akorát mi připadá, že ten film byl natočený vyloženě jen pro nás Slezáky. Beskydy, koně, Nohavica, Doga, Gorolski święto, lehký náznak nářečí - aach... kdo však nezná souvislosti, nic mu to neřekne. A jak Šisku fakt nemusím, tady mě docela bavil. PS: Taková trošku Fontána pre Zuzanu 33 a 1/3.

• 2.8.2017  16:23
    Brooklyn (2015)

Ale jo, je to kvalitní filmařina se sympatickými hereckými představiteli, hudbou, výpravou, apod. Ale to je asi tak vše. Ač předvádí Saoirse Ronan výborný herecký výkon, v zástupu všech těch zfilmovaných romantických příběhů se i tento poměrně rychle ztratí.

• 28.7.2017  13:18
    The Crown (TV seriál) (2016)

Už od prvních minut mi bylo jasné, že sleduji něco opravdu velkolepého. Snad jediné, co mi lehce vadí, je ta heroicko-epická hudba Hanse Zimmera. Do té britské elegantnosti mi zkrátka vůbec nesedla.

• 28.7.2017  12:08

Tohle už byla naprostá "trapárna na entou". A z dramatických scén jsem málem čůrala smíchy. Achjo, jestli tohle někdo bere vážně, tak je mi toho člověka vážně líto.

• 15.5.2017  17:10
    Pasažéři (2016)

Vizuálně laděný začátek s vesmírnou lodí a jejími vymoženostmi, který vystřídal skvěle podaný úzkostný pocit samoty a zoufalosti jediného člověka v nekonečném vesmíru, a dále akční závěr (ač plný klišé) mě rozhodně nenechal chladnou a vyvolal ve mně pocit, že Pasažéři jsou rozhodně důstojným sci-fi dobrodružstvím, k němuž se určitě ještě ne jednou vrátím. Jen ten milostný příběh mě tam zrovna moc nebavil (nebo možná spíš Jennifer Lawrence?).

• 15.4.2017  22:58

Přesně jak řekl Pavel Kříž alias Štěpán Šafránek - je to docela milý film. Myslím, že důstojné zakončení celé série (ač jsem snad nikdy neviděla žádný díl celý, zdál se mi tento rozhodně koukatelnější než předchozí dva). Zkrátka takový ten příjemný film na klidný sobotní večer u vína.

• 15.4.2017  13:23

Tak mé obavy z absolutního průšvihu naštěstí nebyly naplněny a já si opět užila luxusní kino zážitek. Vůbec poprvé jsem se přistihla, že po celý film koukám na plátno s úsměvem od ucha k uchu. No a takhle naplněný sál jsem snad ještě nezažila, a to nebyla premiéra. Snad jen jediná výtka: co měly, do p*dele, znamenat ty nechutné počítačové animace na začátku?

• 9.4.2017  21:42

Jeden z dalších "filmů, které musíte vidět" je za mnou. Uf, myslím, že fakt nikdy nebudu zkoušet heroin!

• 12.3.2017  10:27
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Oproti Českému století se tento projekt Roberta Sedláčka bohužel už tolik nevyvedl. To, co musím zkritizovat nejvíce, je především otřesný střih. Scény absolutně bez rozmyslu poskládané za sebou tak postrádaly veškerou logiku a člověk se chvílemi ztrácel nejen v tom, kdo je kdo (to platí především pro první dvě epizody), ale taky o čem je vlastně zrovna řeč a kdy že se to zrovna vlastně odehrává. Dále výběr určitých hereckých představitelů příliš nekorespondoval s charaktery a hlavně vizáží tehdejších hvězd. Byť se maskéři velmi snažili, ze Saši Rašilova ani Davida Novotného zkrátka noblesního a šarmantního Oldřicha Nového a groteskního Jaroslava Marvana nevydolovali. Naopak vyzdvihnout musím Vladimíra Javorského, Michala Dlouhého, Petra Stacha, Pavla Batěka a (jako vždy mnou opěvovaného oblíbence) Jaroslava Plesla. Právě jejich výkony dokázaly celý projekt vyzdvihnout do vkusné a kvalitní roviny a ruku v ruce s obstojným scénářem mohly člověka jistým způsobem obohatit a nechat jej zamyslet se, zda opravdu tehdejší barrandovští tvůrci v dané době jednali či dokonce mezi sebou vážně hovořili právě takto a zda opravdu vztahy mezi nimi byly takové, jaké nám je Sedláček naservíroval.

• 20.2.2017  18:06
    La La Land (2016)

Ani ve snu jsem nečekala, že mě tenhle příběh dokáže takhle dostat. Rozhodně jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděla, a vůbec poprvé jsem odcházela z kina ubrečená.

• 7.2.2017  21:23
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Povedené. Nejvíc zde exceluje Martin Hofmann. Poslední díl skvěle dotažený ad absurdum maximum. A za některé části scénáře bych Kolečkovi s Prušinovským dala metál.

• 25.1.2017  11:55

Dávám 2*, jelikož jsme se s kámoškou u sledování docela nasmály. Za veškerou tupost tohoto příběhu však může především scénář (vlastně knižní předloha), jinak by to třeba bylo docela i koukatelné.

• 14.1.2017  22:09

Dlouho jsem neviděla tak kvalitní film současnosti.

• 12.1.2017  22:28
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Velmi povedené. Musím se přiznat, že předlohu jsem nikdy nečetla, možná proto na mě napětí působilo o něco víc. Po dlouhé době jsem neodhalila, kdo za vším stojí, což je obrovské plus. Tentokrát musím nečekaně pochválit i vydařený český dabing. A „Kiliho" jsem teda vůbec nepoznala. :-)

• 22.12.2016  14:50

Na velkém plátně a ve 3D to asi ten kýžený efekt mít bude, ale takhle v televizi a s poměrně ošklivým dabingem mě ta digitální zvířátka poněkud zklamala. Ono to tím asi i trochu ztratilo myšlenkovou hloubku, která pod všemi těmi počítačovými efekty postrádala veškerý cit, čímž mé (jinak velmi emocionální) já zůstalo bohužel poměrně chladné.

• 19.12.2016  22:42

Jak já tyhle velkofilmové klasiky miluju. Ani nevím, proč mi tahle tak dlouho unikala. Jedinou malou chybku vidím v obsazení Kim Basinger, moc ji nemusím. Ale jinak hodně šťavnatá lahůdka, a to ve všech směrech.

• 15.12.2016  23:20
    Jason Bourne (2016)

Ne, ne, ne, ne, ne! Tohle bylo opravdu velké zklamání. Přitom skvělá úvodní honička v Aténách tak krásně navnadila. Pak jsem se však málem unudila k smrti a z celého filmu byly nakonec nejlepší poslední dvě minuty a závěrečné titulky s Mobym. Škoda.

• 11.12.2016  19:40

K-PAX je geniální podívaná, v níž Kevin Spacey jednoznačně exceluje (ostatně asi jako ve všem). Akorát mi k tomu plnému hodnocení asi chyběl trochu monstróznější závěr. Mysteriózno mám ráda, a přestože si z takového konce může každý domyslet vlastní úvahy, mě osobně malinko zklamal.

• 11.12.2016  19:28

Dobrý Will Hunting ode mě získává body především díky svému geniálnímu scénáři. Ani se nechce věřit, že za ním stojí právě duo Damon, Affleck. Jako celek však na mě film působil trošičku neupraveně, jakoby nedotaženě. Především jeho začátek mě (vlastně ani nevím čím) malinko odrazoval od dokoukání až do konce, ale vydržela jsem. Nakonec se opravdu jedná o velmi kvalitní počin, jen mě asi neoslovil tolik, jak bych čekala.

• 2.12.2016  13:05

Pro ty, kteří se dokáží úplně oprostit od příběhů Harryho Pottera a nechají se, stejně jako já, pohltit úplně novým nádherným kouzelnickým fantasy světem, mohou být Fantastická zvířata rozhodně obohacujícím kino zážitkem. Klidně mě pranýřujte, ale já z toho kina odcházela tak nadšená, že jsem až překvapila samu sebe, jelikož ústřední herecká dvojice zrovna nenaplňovala mé představy (nezajímavá Katherine Waterston a Redmayna vážně nemusím). Všechno to krásně vykompenzovali Colin Farrell (vážně doufám, že jeho postava z příštích příběhů nezmizí úplně) s nečarem (mimochodem sympatičtější označení než mudla) Danem Foglerem. Ač jsem nechtěla srovnávat s Harrym Potterem, tak co se týče Yatesovy režijní práce, tohle bylo zvládnuto jednoznačně lépe, než například šestý či závěrečný díl bradavické ságy. No a James Newton Howard je, dle mého názoru, vůbec nejadekvátnějším nástupcem čarodějnických melodií Johna Williamse. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. A rozhodně ne kvůli Johnnymu Deppovi.

• 25.11.2016  23:34

Je to tak na stejné úrovni jako jednička, tady naštěstí všechno dávalo nějaký smysl, přibylo víc akce a komedie ("dvojče" Harrelsona jede) a Radcliffe nám ukázal, že umí i svině. To je ale asi tak všechno, protože mě stejně příběh nedokázal vůbec oslovit a když se film hemží jen přeplácanými triky, člověku to za chvíli začne dost lézt na nervy. V konečném důsledku je na tom všem nejlepší Tylerova hudba.

• 21.11.2016  23:12
    Rapl (TV seriál) (2016)

Jo, rapla Kuneše jsem si moc oblíbila už v Cirkusu Bukowském, Čermáka ještě dávno před tím a celkově si seriál drží svým hereckým obsazením a výkony laťku hodně vysoko. Raplovi však příliš nesluší to podivně potemnělé prostředí zapadákova a hlavně mu nesedí koncept jednoho případu na jednu příliš krátkou epizodu. Rohan má totiž pravdu. Jak prohlásil v nejednom díle, případy jsou tak až příliš jednoduché.

• 18.11.2016  22:29

Film, na který se nedá koukat jinak, než s úsměvem na rtech. A ač nerada kopíruji něčí komentář, tak s těmito slovy (uživatele jefff) souhlasím na 100%: „Strašně milý film, na který se příjemně kouká a tak nějak bezstarostně plyne..." Za mě rozhodně nejlepší Vejdělkova práce.

• 18.11.2016  11:52

Film táhne výborná, charismatická, hláškující a skvěle se doplňující dvojice, ale jinak mě děj nebo samotný příběh nějak vůbec nezaujal a bohužel tam bylo dost pasáží, které mě až nudily. Je to tak trochu předělaný Kiss Kiss Bang Bang, ale ten se mi zkrátka líbil více.

• 17.11.2016  09:45

Ano, konečně jsem viděla Die Hard. Ale že mi to teda trvalo. A on to má být akční thriller, jo? Tse, ty hlášky naprosto přebily i ty nejlepší komedie, co jsem kdy viděla. Ten film je prostě boží. A Bruce je taky boží. „Agent Johnson... Tohle je zvláštní agent Johnson... Nejsme příbuzní." „Myslíš, že jsem debil?" „A nejsi?" Mimochodem, Alan je taky boží. A pal to čert, dám nakonec plné hodnocení (po pěkně dlouhé době).

• 13.11.2016  18:40
    Vybíjená (2015)

Tak tohle jsem nějak vůbec nepobrala. Totálně nenavazující scény, celé to postrádalo jakýkoliv smysl a holka, která má celou dobu ztvárňovat totální ošklivku, je ve skutečnosti krásná, sympatická a sebevědomá holka, tak já už fakt nevím. Korunu tomu nasadila Krainová s větou: „Víš, jak je těžký bejt hezká holka?" Já bych řekla, že rozhodně lehčí, než být ošklivá. Suchoše, Geňu a Sokola dohromady fakt jen v Partičce, jinam by už spolu rozhodně lézt neměli.

• 27.10.2016  09:35

Na první pohled pěkné, nevšední, vizuálně atraktivní. Když však člověk začne u filmu aspoň trochu přemýšlet, i ten originální nápad najednou dost hapruje v mezerách nepravděpodobností a nelogičností. Škoda toho nedotažení, dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Ale překvapil mě Timberlake, asi první role, kde mě herecky dost zaujal. Cillian Murphy opět exceluje. A ještě jedna poznámka: možná jsem moc frfňa, ale vážně takhle běžně vypadají 25letí Američané? Ten maximální věk mohli zvýšit, aspoň o pět let. Takhle mi tam v podstatě seděla asi jen ta Amanda.

• 23.10.2016  10:56
    Padesátka (2015)

Člověk by ani nečekal, že po Sněženkách a machrech po 25 letech přijde něco horšího s podobnou tematikou a ono ejhle, je to tu. Prachař se sice snaží, ale z tak debilního scénáře a (ne)smyslu celého filmu bohužel už ani nemá co víc „vyprcat."

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16