Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

Recenze (474)

plakát

Dukla 61 (2018) (TV film) 

Pane Ondříčku, smekám. Tohle se v české produkci jen tak nevidí. Neskutečné drama, které nemůže nechat člověka chladným, zlášť těm, co s hornictvím na Ostravsko-Karvinsku mají co do činění (když se ocitáte v těsné blízkosti člověka, který denně fárá, občas si sám ten pekelný strach zažijete). Nedá mi to a musím se rovněž vyjádřit k mluvě všech herců. Já tedy rozhodně pobouřena nejsem, naopak, spousta z nich překvapilo, snad jen Langmajer to trochu až parodicky přeháněl, nicméně předpokládám, že většina národa by k filmu potřebovala i titulky. Hornický slang totiž těžko může pobrat někdo, kdo tady „u nás" nežije.

plakát

Noe (2014) 

Po celou dobu sledování jsem se nedokázala ubránit pocitu, jak zbytečný tento film je. Jasně, herecké obsazení super, efekty dobré, ale ani ta Mansellova hudba to už nezachránila.

plakát

Muzzikanti (2017) 

Je to mezi 2-3, ale že to tady má tak nízké hodnocení, dávám nakonec 3. Ten příběh je náhodou moc fajn, jen ta realizace opravdu hodně, hodně špatná. Akorát mi připadá, že ten film byl natočený vyloženě jen pro nás Slezáky. Beskydy, koně, Nohavica, Doga, Gorolski święto, lehký náznak nářečí - aach... kdo však nezná souvislosti, nic mu to neřekne. A jak Šisku fakt nemusím, tady mě docela bavil. PS: Taková trošku Fontána pre Zuzanu 33 a 1/3.

plakát

Brooklyn (2015) 

Ale jo, je to kvalitní filmařina se sympatickými hereckými představiteli, hudbou, výpravou, apod. Ale to je asi tak vše. Ač předvádí Saoirse Ronan výborný herecký výkon, v zástupu všech těch zfilmovaných romantických příběhů se i tento poměrně rychle ztratí.

plakát

Koruna (2016) (TV seriál) 

Už od prvních minut mi bylo jasné, že sleduji něco opravdu velkolepého. Snad jediné, co mi lehce vadí, je ta heroicko-epická hudba Hanse Zimmera. Do té britské elegantnosti mi zkrátka vůbec nesedla.

plakát

Padesát odstínů temnoty (2017) 

Tohle už byla naprostá "trapárna na entou". A z dramatických scén jsem málem čůrala smíchy. Achjo, jestli tohle někdo bere vážně, tak je mi toho člověka vážně líto.

plakát

Pasažéři (2016) 

Vizuálně laděný začátek s vesmírnou lodí a jejími vymoženostmi, který vystřídal skvěle podaný úzkostný pocit samoty a zoufalosti jediného člověka v nekonečném vesmíru, a dále akční závěr (ač plný klišé) mě rozhodně nenechal chladnou a vyvolal ve mně pocit, že Pasažéři jsou rozhodně důstojným sci-fi dobrodružstvím, k němuž se určitě ještě ne jednou vrátím. Jen ten milostný příběh mě tam zrovna moc nebavil (nebo možná spíš Jennifer Lawrence?).

plakát

Jak básníci čekají na zázrak (2016) 

Přesně jak řekl Pavel Kříž alias Štěpán Šafránek - je to docela milý film. Myslím, že důstojné zakončení celé série (ač jsem snad nikdy neviděla žádný díl celý, zdál se mi tento rozhodně koukatelnější než předchozí dva). Zkrátka takový ten příjemný film na klidný sobotní večer u vína.

plakát

Rychle a zběsile 8 (2017) 

Tak mé obavy z absolutního průšvihu naštěstí nebyly naplněny a já si opět užila luxusní kino zážitek. Vůbec poprvé jsem se přistihla, že po celý film koukám na plátno s úsměvem od ucha k uchu. No a takhle naplněný sál jsem snad ještě nezažila, a to nebyla premiéra. Snad jen jediná výtka: co měly, do p*dele, znamenat ty nechutné počítačové animace na začátku?

plakát

Trainspotting (1996) 

Jeden z dalších "filmů, které musíte vidět" je za mnou. Uf, myslím, že fakt nikdy nebudu zkoušet heroin!

Reklama

Reklama