Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 11.2.2018  23:54

Vymítač kanibalů není originální název tohoto filmu, ale pokud překladač dobře překládá italský, tak není nejhorší. Lepší jsou však anglické Divoši od Divoké řeky a Muž od Divoké řeky. Protože se ve filmu kanibalové pouze mihnou, ale na pomezí Barmy a Thajska se objevuje divochů dost. Snímek je dobrodružný a romantický (i ve smyslu romantismu) se decentní špetkou erotiky. Bonusem je zajimavý děj, krásná příroda a příjemná hlavní dvojce - Barmanka Me Me Lai a Srboital Ivan Rassimov.

• 4.2.2018  13:54
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Lounský rodák Stanislav Majer (Jan Lucemburský), Kryštof Hádek (Karel IV.), Petr Jeništa (Bušek z Velhartic) a Tereza Voříšková (Blanka z Valois) jsou minimálně na tři hvězdy. Historické kostýmy jsou pěkné a exteriéry i interiéry rovněž. Psychologie postav vzhledem k historii je dobře definována. Ano Jan Lucemburský na Lokti je poněkud starší než by asi byl a určitě by se našly další chyby. Nicméně televizní film má kvalitní atmosféru.

• 25.1.2018  22:50

Američtí mariňáci jsou hrani britskými herci tak nějak britsky i s taktikou. Navíc i když jen část z nich jsou Afroameričané, tak jako by se tu dodržoval dějový model od Britky Agathy Christie, známý názvem deset malých černoušků. V tomto případě můžeme napsat deset malých mariňáků šlo na roboty. Vanessa Korby dostala zajímavou roli, ve které jí to sedělo. I když film není nic extra, tak si ani na nic nehraje.

• 23.1.2018  00:40

Bon cop, bad cop mi připomínal švédsko- dánský seriál Most i když je duel Quebec versus Ontario starší a je něm více hokeje. Některé věci by se daly více rozvinout a některé naopak zkrátit. Nicméně jeho kouzlo v originále je i jazykové, což asi bez dobré znalosti angličtiny a francouzštiny neocenime. Závěrem si myslím, že jde o pěkný kriminální tvz. buddy film se špetkou kanadského humoru.

• 21.1.2018  20:21
    Producenti (2005)

Budu asi kacíř, ale mě se tento remake líbil víc. Možná je to dáno jeho rozvernou muzikalnosti a teatralnosti. Dvojice Leo Bloom (Mathew Broderick) a Max Bialystock (Nathan Lane) je dostatečně dobrá na to, aby bavila. Možná je preference remaku před originálem dáno tím, že jsem verzi z roku 2005 viděl před verzi z roku 1967. A pak bonusem je Uma Thurman a Will Ferrel.

• 21.1.2018  19:58

Slabší romantický film s Meg Ryan, která konkuruje Kristen Bell. Meg umí lépe házet květináče.

• 14.1.2018  22:26

U tohoto filmu jsem se docela dobře zasmál. Což je u komedie žádoucí. Drobný parodický odkaz na Bakalu? Ano, viz důl Václava Havla s firemním email pro hlavního hrdinu JarekOstravski@vaclavhavel.cz. Igor Chmela se do své role hodil. Dialekt pěkný, i když část Ostravanů bude tvrdit, že tak se u nich nemluví.

• 8.1.2018  00:19

Výborná práce Zdeňka a Jana Svěráka vytvořila předfilm-preuqel Obecné školy. Pro mne díky této práci a pěkným postavam - syn Eda(Grec), maminka(Voříšková), tatínek(Vetchý), dědeček (Tříska) a hlavně tajemnému strýci-vlku (Kaiser) jasný vítěz Ceny filmových fanoušků 25. Českého lva.

• 4.1.2018  23:13

Aby to u mě neměl Po strništi bos v soutěži o 25. Českého lva příliš jednoduché zhlédnul jsem Všechno nebo nic. I když na prvně jmenovaný film, nemá byl jsem na konec docela milé překvapen. Sympatické herecké obsazení a docela dost dobrých nápadů. Sice to jsou slabší 4 hvězdy, stálé to jsou 4 hvězdy.

• 2.1.2018  05:32
    Tammy (2014)

Zámky je dost slabý film, ale párkrát jsem se u něj zasmál. Což by asi u komedie chtělo vícekrát. Melissa McCarthy je zde občas dost protivná, ale asi to byl účel. Naopak díky Susan Sarandon jsem uvažoval o 3 hvězdách.

• 30.12.2017  01:36

Další příjemné setkání s akčními hrdiny z 90. let včetně nových posil, včetně oživlého kocoura v botách ze Shreka v podobě Antonia Banderase a mnoho dalších. Hotel Araksi je zajímavé místo pro velkolepou akcemi nabitou bitvu. Dolph Lundgren si hrál s tanky už tenkrát. Pěkná reklama na Budvar.

• 30.12.2017  01:08
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Česko-slovenský a rakousko-uherský (maďarský) koprodukční dvojfilm o Marii Terezii, který natočila část jejich národů o této velké panovnici našich zemí a jejíž život by vydal mnohem delší seriál. První díl mě zaujal líbil se více než druhý. Stejně jako uživatel jhr bych uvítal podrobnější udaje o válce o rakouské dědictví alias první slezské válce. Hezká výprava a lokace se postaraly o zvýšení hodnocení. Marie-Luise Stockinger a Vojtěch Kotek dobře vybráni dobře pro císařský pár. Stejně jako ostatní herecké obsazení. Zápor? Ano film má historické chyby.

• 28.12.2017  00:16

Vévodství z této pohádky by mohlo být v jiné pohádce, kde se jednomu knížectví zdálo, že se v druhém mají lépe, a to že je příčina, proč se v prvním mají zle. A třetí knížectví počkalo, až se první dvě pobijí. Čtvrté knížectví dělalo totéž, páté se přidalo k třetímu, šesté k čtvrtému a sedmé zbrojilo a čekalo, až jak to dopadne. Vévoda z Wasserburgu (Jiří Kodet) na to dost militaristický byl, aby se do války sedmi knížectví zapojil. Měl velké dělo a slušnou jízdou rejtarů. Jen ti poddaní, nic moc - čepičář Vojtěch, pekař Průba a jejich děti Vítek, Hynek a Majda jsou samá potíž a čáry. Snad jen vetešník (Miloš Kopecký) spolupracuje.

• 27.12.2017  22:38

Dvě dobré hlášky z dobré pohádky: A nedáte si říct a nedáte. Hoř světýlko, plápolej, tupou sílu udolej. Božena Němcová to dobře napsala a Filmové studio Gottwaldov dobře natočilo.

• 26.12.2017  11:16
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Příjemná čertovská pohádka, kde z čertů kraluje kvartet -řazeno abecedně- Marek Adamczyk, Jiří Langmajer, František Němec a Václav Vydra nejmladší. Každý z nich hraje jiný typ čerta - čertovské ucho, pekelný pokušitel, vrchní Lucifer a čert byrokrat, a co je důležité hraji to dobře. Speciálně když v pekle sleduji reality show Pošli pekelného jelimana na Zem. Některé lidské postavy, taky nehrají špatně a občas i sirotci. A nakonec Matalenefolusius je u čerta dobré jméno.

• 9.12.2017  17:10

U mě je dvouhvězdičkové hodnocení specifická kategorie. Asi mají šprti smůlu, že jsem je viděl v krátké době po Matkách na tahu o Vánocích. I když asi víc šprt než mamka, a postavy nebyly vyloženě nesympatické a občas jsem se zasmál, tak mě matky bavily víc než šprti. Dvě udělené hvězdy jsou silnými hvězdami. Ne vždy však matky vyhraji nad šrty. Viděno v autobuse Regiojet alias StudentAgency alias Žlutý.

• 7.12.2017  04:41

Čekal jsem, že to bude mnohem horší a nakonec se z toho vyklubala docela příjemná záležitost. Vánoční film sice spíše pro ženy, ale kouknout se na něj může kdokoliv, kdo má smysl pro humor a má rád herecké výkony Susan Sarandon, Mily Kunis a Kristem Bell. I pro mě neznámá Kathyn Hahn nehrála špatně. Příjemná ČSFD projekce.

• 4.12.2017  00:35

Během válek asi platí, že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly a nepřítel vašeho přítele nemusí být váš nepřítel a ani přítel. Poutavě popsána situace, kdy Izrael intervenoval v Libanonu, kde proti sobě stálo několik ozbrojených skupin, bojujících proti sobě navzájem v různých aliancich plus vojska Sýrie, Izraele a mírové síly OSN. Závěr, kdo má svědomí toho může trápit.

• 27.11.2017  05:59

Možná i díky československo-polské koprodukci a potřebě méně mluvit má 12 křesel má do jíste miry kouzlo a punc němého filmu. Poláci si chtěli (vy)užít Vlasty Buriana a poslali ho jako Ferdinanda Šuplatka vlakem do Varšavy za dědictvím tetičky kapitalisty. Zde mu přidělili Adolfa Dymzsu (Baginskeho) alias Wladyslawa Klepky a tím vytvořili kvalitní komediální dvojici. A pak se může rozjet děj za částečněho využití kvalitního sovětského námětu soudruhů Ilfa a Petrova, který byl několikrát v několika zemích adaptován a pravděpodobně bude i v budoucnosti. Nicméně tato středoevropská a západoslovanska verze je první filmovou apadptaci. Škoda, že se nedochovalo devět minut filmů, třeba by tam byla stejně dobrá scéna jako spirituální seance. Stejně jako uživatel Mol jsem si všimnul nápisu Precz z Hitler( pryč s Hitlerem) a hákového kříže na zdi antikvariátu.

• 26.11.2017  13:59

Jede vláček motoráček kolik zombíků asi má. Ano může se zdát jako takový prequel Světové války Z, nakonec tam ta epidemie měla jedno z prvních ohnisek v Korei. Prostředí je vybrané dobře a scénář dobře napsán. Otcové malých dcer a otcové nastávající se jsou zajímavě profilované postavy. Někteří muži jsou opravdový muži, i když někteří úplně nejvyspěli. Konec zakončen velmi dojemně a trochu poetický, takže občas u někoho ukapne nejedna slza. A byť na na začátku se Vlak do Pusanu tvářil na 3 hvězdičky, tak se rozjel a i díky konci skončil na pěti.

• 23.11.2017  04:43

V pardubickém kině Dukla jsme s zcela cizími lidmi na sedmého diváka, aby se mohlo promítat. Jsem rád, že jsem viděl Otevřené moře na velkém plátně, i když je svým způsobem film na jedno podívání, tak je zajímavě natočen a v době vzniku pro mne originální. Film může způsobit negativní pocity k potápění a moři.

• 20.11.2017  04:58

Je zajímavé, jak na základě výpovědi jednoho bývalého rudoarmějce a pozdějšího kolaboranta je označována za úplně smyšlenou celá legenda. Film však s určitými prvky i těchto faktů počítá. Faktem je, že Rudá armáda u Moskvy zabejcila a snad poprvé wermacht obdržel na zemi velkou porážku. Ano plno expertů bude tvrdit jak mohou za to mohli generálové Bláto, Zima a Mráz, já si myslím, že jmenování působili na obě strany a Žukova a ostatních i zde zobrazenych prostých vojáků by Němci bitvu u Moskvy vyhráli. Film samotný je možná trochu pomalý a bez tempa, ale když dojde na boj už je tempo mnohem svižnější. Také má dobrou vojenskou výpravu a miltarie. Za mě Panfilovci dostávají pěknou ruskou čtyřku.

• 20.11.2017  04:28
    Martin Luther (TV film) (2017)

Dokument o význačné osobě reformace, který však mohl být mnohem lepší. Třeba by v něm nemuselo účinkovat tolik odborníků luteránských univerzit, trochu to ovlivňuje objektivnost dokumentu.

• 13.11.2017  04:52

Mě tento film připomněl Verneovky, sice jejich kouzla nedosahuje, alespoň se o to bravurně snaží. Příjemný oddechový dobrodružný snímek zasazený do exotického prostředí francouzského Tichomoří a doby první světové války.

• 9.11.2017  21:18

Velké riziko občas plodí velký zisk. To je jedna z manter kapitalismu. Když zástupci BP (British Petroleum) chtějí zisk a zisk, tak místo třísek lítají z lesa stromy, v tomto případě hořící ropa z moře. Dobrý film s hereckým obsazením, které k němu sedne. Tento katastrofický film rozhodně není katastrofou. Horší je, že je to podle skutečné události.

• 6.11.2017  19:11

Možná by to bylo za menší počet hvězd, ale VW brouk Herbie je milá komedie, skoro s prvky němé grotesky. Sympatická záležitost pro téměř celou rodinu z let šedesátých. Jedna hvězdička navíc za trefení do nálady.

• 6.11.2017  16:11
    Malá podmínka štěstí (TV film) (1989)

Jednoduchá, relativně krátká a přitom příjemná převážně exteriérová inscenace z konce války. Putovaní otce Zedníčka a syna Kalouse za jídlem na venkov na motivy Eduarda Petišky za zvuků hudby Petra Hapky.

• 2.11.2017  23:01

Asylum smíchalo pterosaury, pterodaktyly a teror a vznikli terordaktylové a jejich invaze. Celkově je to může být úsměvné, možná až moc, když se přihlédne k tomu, že to není primárně komedie. I když proti jiným výtvorům Asylum to ještě jde.

• 26.10.2017  04:41

Jsou to silné čtyři hvězdy nebo slabých pět hvězd. Asgard (konečně víme odkud je to zlato) i Saakar (odtamtud to nebylo, tam je smetiště a gladiátoři) jsou pěkně udělané světy. Čtyřčlenni mstitelé - Revengers jsou fajn. Humoru je tu dost, až se to nemusí někomu líbit. Bez toho aby jste viděli část filmů ze světa Marvel jste ztraceni. Dobrá je hudba (ta hromovladná Led Zeppelin Immigrant song zvlášť) i záporné postavy Hela a Velmistr, každý jiným způsobem. Thor by si měl zajít se sourozenci na rodinnou terapii. Drobným a milým bonusem je divadelní představení o chrabrém skonu prince Lokiho v podání Matta Damona, Sama Neila a Luka Hemswortha.

• 24.10.2017  21:31

Původní Blade Runner je zdařilý film, který by nepotřeboval pokračovaní. Nicméně Blade Runner 2049 je taky dobře natočen. Divák nepozná často, kdo je člověkem a kdo androidem neboli replikantem, třeba jako na obrovském smetišti San Diego a sirotčinci u potomka Jonese Morgana a Roberta Hawkinse. Postava Ryana Goslinga v doprovodu půvabné Any de Armas nenapadaně a postupně získává sympatie. Harrison Ford je pěkné připomenutí starého Blade Runnera. Postavy Jared Leto a Sylvie Hoeks jsou dobře propracované. Příjemné je i učinkovaní Princezny nevěsty Robin Wright. Doporučuji kouknout se na krátké promo filmy před filmem. Modlidba umírajícího androida tu není, ale i tak film hrdým nástupcem původního Blade Runnera.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19