Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 11.11.2018  18:17

Velmi kvalitně natočený válečný film z doby první světové války. Vlado Müller ve významné roli své herecké kariéry. Dobře propracovaná psychologie postav. Komentáře napsán u příležitosti 100. Výročí konce první světové války 11.11. 1918 ( v 11 hodin 11 minut jsem to nestihnul).

• 5.11.2018  06:04

Za prvé nemám averzi proti českým filmům. Anna Polívková je mi sympatická, a v některých částech filmů se velmi podobá svému otci, což asi byl záměr. Ale dokáže zahrát i půvabnou dámu na úrovni. Matěj Hádek ji hraje dobrého parťáka. Táňa Pauhofová je elegantní. Jiří Langmajer tolik prostoru nemá, ale využije ho. Jeho postava je svá. Nápad filmů není originální ani nic speciálního, ale film jako celek pobaví, což je u komedie účel.

• 2.11.2018  13:57

Smutný, ale velmi kvalitní dokument, který popisuje co se může stát, když politiku dělají obchodníci. Dobré je, že obsahuje výpovědi pamětníků, třeba generála Miroslava Šmoldase, byť zrovna jeho je trochu ovlivněna dobou a mobilizačním nadšením Ve filmu se parodický objeví i skupina Monty Python. Stará pravda tvrdí, že kdo nezná svojí historii je nucen si ji zopakovat. Snad svojí historii známé a ani tlak z venku nás nepřinutí ji opakovat v případě Mnichov.

• 1.11.2018  16:58

Příjemná a pohodová komedie, kde nejde jen o vtipy spojené s vylučováním, zvracením a pohlavními orgány. Sice se tu taky najdou, ale ty většina humorných okamžiků je spojená s humorem o něco vyšší třídy. Což je milé zpestření. Banks je jako dáma v žlutých šatech kouzelná i když má s odpuštěním den (lépe noc) blbec. Sice slabší 4 hvězdy, ale jsou.

• 28.10.2018  23:00
    Rašín (TV film) (2018)

Režisér Jiří Svoboda už nemá handicap ve formě Michaela Kocába a jeho hudby. Jinak odvedl slušnou práci. Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil herecký exceluji. Pěkný televizní dvojfilm ke 100 letů vzniku republiky o politikovi, který se přičinil o vznik republiky a přitom je v této historické úloze zapomínán.

• 22.10.2018  05:38

Takové rádoby pokračování Galipolli s jinými Australany (místo Západní Austrálie pochází z Victorie). Je tu jinoch, který je nováčkem a touží po vavřínech slávy a dobrodružství, ale i válkou ostřílení veteráni, kteří si váží svého života a svých koní. Film viděn poprvé myslím na Nově s kvalitním dabingem i obrazem. Koupené DVD od Moon Picture má mnohem horší obraz i nekvalitní dabing. Další film ke 100. výročí konce první světové války.

• 15.10.2018  05:47
    Gallipoli (1981)

Před sto lety pomalu končila první světová válka, tenkrát známá pod komerčním označením Velká válka. Asi by se slušel tento komentář napsat před třemi roky v roce 2015, když vycházelo sté jubileum nepříliš šťastné bitvy u Gallipoli. Dojemný příběh o několika mladých Australanech v uniformách (slangově diggerů) jsem viděl velmi mlad a tehdy i dnes ve mě některé scény nechávají hluboký dojem, třeba závěrečné finále s bodákovymi útoky. Když jsem hledal něco o bitvě natrefil jsem na slovo larrikinsmus, což označuje osobu neotesance (postava Archieho méně), ale s dobrý srdcem a přátelskou. Představitelé hlavních rolí Mark Lee a Měl Gibson jsou tu za za velké sympaťaky a o něco menší Larrikinisty. Film vřele doporučuji. Zajímavosti na závěr je, že za část neúspěchu u Gallipoli byl odpovědný Winston Churchill.

• 9.10.2018  06:20

Pěkný oddychový film, který chce pobavit a nemá žádné umělecké ambice. Nicméně skládá poctu prvnímu Jumanji a není remakem a je zajímavým pokračováním. Kvarteto herců hernich postav je vybráno dobře a dokáže pobavit. Jsou tam i drobné vtípky na videoherní stereotypy. Asi jsem laskavý divák, ale bavil jsem se. Dávám čtyři hvězdy.

• 8.10.2018  18:00

Trochu mne udivuje kolik Australanů hraje ve filmu o britských kralicich v oděvu. Z toho značná část je mluví v originálu, i když jim, dá se napsat, hodně poškodili kontinent. Je to ale příjemný dětský rodinný film. Petr je trochu namachrovaný frajer a dílem sympaťák.

• 29.9.2018  20:59
    Dny zrady I. (1973)

V den 80tého výročí Mnichovské dohody píšu tento komentář. V době, kdy někteří zpochybňují výraz Mnichovská zrada a názor, že právo bylo na straně Československa, tak si myslím, že Otakar Vávra natočil velmi dobrý film, kde jak je napsáno na jeho začátku, jsou výroky politických představitelů autentické, bohužel. Je tam část dobové (komunistické) propagandy, ale není přehnaná a také založená na pravdivých proslovech a informacích.

• 25.9.2018  06:13

Mým zrakem viděno asi tak, neurazí a extra nepřekvapí. Vcelku příjemná parodie v kombinaci s poctou. Dwayne Johnson a Zač Efron jsou dobře vybraná parťácká dvojce. Ostatní herci a herečky se do filmu taky hodí. Camea Davida Hasselhoff​a a Pamela Anderson by hlavně u ní mohly být výraznější. Humoru by taky mohlo být krapet více.

• 18.9.2018  17:34
    Wonder Woman (2017)

Takový seznamovací film s Wonderwoman a prequel Batman ve Superman: Úsvit spravedlnosti. Klasické hollywoodské přepisování a upravování dějin. Nicméně díky určitým faktorům: ne úplně špatnému scénáři, dobrým nápadům, Chrisi Pine, ale hlavně díky hlavní představitelce Gal Gadot, která je nejen krásná, ale umí i hrát, se zázračná žena vyšplhala ze silných tři hvězd na slabší stále slušné čtyři hvězdy. I tak si myslím, že kolem nás je větší počet úžasných a zázračných žen. A nemusí to být nutně Amazonky.

• 12.9.2018  06:11

Valerian je barevný, velkolepé pojatý a plný fantazie. Má humor, sympatické hrdiny, dokonce i děj a příběh, herci hrají dobře. Ani mi tu nevadí velké množství triků. Mě se film líbil a ač jsem to nečekal dal jsem celých pět hvězd.

• 11.9.2018  06:09

Láska a válka si nevybírají místo, čas ani osoby, které zasáhnou. Život je zázrak i když může být pěkné trápení. Emir Nemanja Kusturica opět zaujmul sice jsem jednu hvězdičku možná trochu přidal, ale proč ne, když pán režisér má Čechy rád. Luka a Sabaha jsou absurdní dvojice v absurdní válce, ale absurdních postav je tu víc. Zajímavé je účinkování syna Kusturici Stibora v roli kapitána Alexiče. Když se vám trefí film Život je zázrak do nálady, tak je to film na nejen na nedělní zhlédnutí.

• 5.9.2018  18:14
    Kyborg (1989)

Taková pěkná akční klasika, která již tolik nezaujme, ale ani neurazi. Ve své podstatě postapokalyptická pohádka o putování zlým světem budoucnosti. Jean Claude Van Damme v jedné ze svých klíčových rolí. Albert Pyun zase nechal svůj specifický rukopis.

• 2.9.2018  23:35

Jsou okamžiky, kdy v některých nestabilních částech světa nevíte, kdo je hodný, zlý a ošklivý. Lépe po kterých střílet a po kterých ne. Říká se zažitě až budou střílet oni, tak střílejte taky. Ale to někdy může být pozdě. Zajímavě pojatý film, který mi připomněl film Černý jestřáb sestřelen. Někdy spoléhat 11. Září na 17. Únor je trochu složité.

• 27.8.2018  23:39

Jsem údajně laskavý a vlídný divák. Pravda tady se to tak trochu ukázalo. Jako by šlo o zdařilý remake filmu Megalodon z roku 2002. Jason Statham umí drsného tvrďáka nebo tvrdého drsňáka s velkým srdcem hrát velmi dobře. Triky a lekačky jsou povedené. Zajímavé je čínsko-americké prostředí a široký oceán. No po pravdě jsem se v kině bavil.

• 27.8.2018  23:28
    Megalodon (2002)

Není to tak hrozné jako Megažralok versus obří chobotnice, ale i tak je to slabé. Myslel jsem si, že jsem měl tento film už ohodnocený. Vzpomněl jsem si na něj díky novince Meg: monstrum z hlubin. Po pravdě Meg přijde jako zdařilý remake. A některé nápady jsou jakoby z Megalodon a převzaté.

• 13.8.2018  05:41
    Escobar (2017)

Drsný příběh tak drsný jako by ho napsal sám život. Možná proto, že ho napsal život. Nekdy si říkám, že přes všechny kritiky žijeme v hezké zemi, byť s nedostatky. Třeba Ministr spravedlnosti Rodrigo Lara by možná uvítal se stát velvyslancem Kolumbie v socialistickém Československu​ v roce 1984, jak měl. Protože by tam s velkou pravděpodobností byl v bezpečí před Escobarem, který byl rozhodně velmi zajímavou osobností, nicméně převážně temnou, přes svoje charitativní aktivity.

• 5.8.2018  23:07
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Jáchymov, dle údajů z roku 2018 má 2549 obyvatel, by při tempu vražd stál vylidněným městěm. Kdo by nebyl mrtvý, ten by se snažil do Karlových Varů, vnitrozemí nebo Německa. Když odhlédneme od tohoto faktu, tak Hynek Čermák je dobrým tahounem serialu, jeho major Kuneš odpovídá názvu seriálu. Příjemně mne překvapily další postavy, atmosféru s prostředím jak někde v Skandinávii poblíž polárnímu kruhu, vícejazyčnost. Jen ta kauza Vágnerová mohla ke konci dostat více prostoru. Jsem zvědav na další sérii, prý se bude vyvraždovat Ústí nad Labem a dokonce i zahraničí v Černé Hoře.

• 30.7.2018  16:41
    Eurotrip (2004)

Tuhle kapitální a přitom zábavnou bejkovinu musí člověk brát s nadhledem i když to místo Slovenská mohli tvůrci dosadit jiny stat.Ze Scottyno se vyklube sympaťák i když je tak trochu trouba, ale kdo není. Celá skupina Scottyho parťáků je sympatická i když Michelské Trachtenberg (není příbuzná s Trautenberkem?) oplývá i krásou. Některé scény jsou nadprůměrné a některé ne. Písnička Scotty doesn't know s cameem Matta Damona je chytlavá, stejně jako je vtipné dámské třeba Lucy Lawless a dalších.

• 30.7.2018  06:06

Zajímavý a humorný námět, výborné herecké obsazení, kvalitně natočeno. Bavil jsem se a nejen já. Takže pro mne není, co řešit a dávám hezké čtyři hvězdy.

• 30.7.2018  05:39

Velmi drsný a syrový film. Třeba při výpravě do Juárezu se tvůrcům podařilo velmi efektivně vybudovat atmosféru, při které lehce mrazí po zádech a přitom se nic velkého nic neděje. Především díky hudbě a a kameře. Mexická válka je pěkné ošklivá záležitost, kde oficiální instituce mohou těžko mohou hledat spojence. Protože ne vždy platí nepřítel mého nepřítele je můj přítel a když ano tak je otázkou na jak dlouho.

• 30.7.2018  05:21

Po několika desítkách let jsem se dozvěděl, že film, díky němuž jsem se narodil až po půlnoci je tento. Nikoliv Milión vrahových očí. Nicméně i tak moje maminka musela dokoukat a jsem se mohl narodit. U některých potomků na porod nefunguje ani kriminální seriál Rapl.

• 26.7.2018  23:54
    Neandrtálská apokalypsa (TV film) (2015)

Dobrý dokument, líbily se mi praktické experimenty, jako s kopím neandrtálců a oštěpem kromaňonců nebo s výrobou lepidla. Sice výbuch sopky na jihu Itálie neandrtálcům moc nepomohl za jejich vyhlazení úplně nemohl. Asi skutečně za to můžeme hlavně my, lidé Homo Sapiens. Nicméně nerozhodla inteligence a technická úroveň ale spíše dělba práce, sociální struktura a porodnost. Kromaňonci měli delší život, dle kosterních pozůstatků lovu zúčastnili hlavně muži, naopak od neandrtálců, u kterých se lovu ženy zúčastnily. Navíc jejich​ lov byl více kontaktni. Dále díky větší mozkovně byly porody pravděpodobně složitější. Žili v menších skupinách s menší genetickou variabilitou. Je možné, že nebyli imunní vůči některým chorobám, které do jejich teritoria zavlekl moderní člověk. Taky jsme je trochu asimilovali ( možno číst jako asi milovali) protože u evropské populace trochu neandrtálské krve skoro každý. Na závěr slova vědce docenta Karla Valoucha: Chotejně se k sobě jako neandrtálci.

• 26.7.2018  00:44
    Odkaz neandertálců (TV film) (2015)

Pěkný dokument, který se věnuje hlavně tzv. kultuře neronien, která jako jedna z prvních používala luky a šípy. Neandrtálská kultura mousterien je vrstvu nad i pod touto kulturou. Paleontolog Ludovic Slimak má dobré srovnání v rámci antropologie. I když nakonec mohlo být všechno jinak.

• 14.7.2018  23:59

Film odvážný vzhledem k místu a času, kdy vznikl, nicméně v době Gorbačovovi Perestrojky to prošlo. Je to takový rádoby western, který se odehrává v jiné době a na Sibiři. Když vězeň-vyhnanec a bývalý rozvědčík Sergei Basargin prohlásí, že v létě neumře a snímek nicméně má v názvu chladné léto, tak větříte smrt a popravdě předpokládal jsem konec ve stylu Je třeba zabít Sekala. Byl? Musíte se podívat sami na tento film s jistou stránkou ruské duše.

• 10.7.2018  23:15
    Amatér (1981)

Tento film jsem si dlouho pamatoval, a nemohl jsem si vzpomenout na jméno. Je to dobrý špionážní thriller že studené války s československými, býť točenymi jinde, lokacemi. Film má pro mne několik kvalit: je zde skutečně slyšet čeština (dokonce v podání Christophera Plummera), zápletka a rozuzlení (motivace od otce milé hlavního hrdiny), zmíněný Christofer Plummer jako představitel StB Antonín Lakoš je zahran výborně a specifické charisma. Ano jsou tu různé chyby, ale oproti xXx a podobné se jedná o skoro o dokumentární film.

• 4.7.2018  06:31

Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal.

• 2.7.2018  17:49

Možná mám od dětských let pro Tarzana slabost a proto dávám 4 hvězdy, ale i tak se mi tento film zdá u některých popcornožravců podhodnocen. Kouzlo Afriky má. Má i romantické kouzlo Verneovek také (vím, že to napsal Burroughs). A taky se ve filmu objeví 4 hvězdy: hrdinný a atletický Alexander Skarsgård, sličná Margot Robbie, charismatický a trochu démonický Chistofer Waltz a pak taková drobná hvězdička snaživě humorný Samuel L. Jackson.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21