Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 14.7.2018  23:59

Film odvážný vzhledem k místu a času, kdy vznikl, nicméně v době Gorbačovovi Perestrojky to prošlo. Je to takový rádoby western, který se odehrává v jiné době a na Sibiři. Když vězeň-vyhnanec a bývalý rozvědčík Sergei Basargin prohlásí, že v létě neumře a snímek nicméně má v názvu chladné léto, tak větříte smrt a popravdě předpokládal jsem konec ve stylu Je třeba zabít Sekala. Byl? Musíte se podívat sami na tento film s jistou stránkou ruské duše.

• 10.7.2018  23:15
    Amatér (1981)

Tento film jsem si dlouho pamatoval, a nemohl jsem si vzpomenout na jméno. Je to dobrý špionážní thriller že studené války s československými, býť točenymi jinde, lokacemi. Film má pro mne několik kvalit: je zde skutečně slyšet čeština (dokonce v podání Christophera Plummera), zápletka a rozuzlení (motivace od otce milé hlavního hrdiny), zmíněný Christofer Plummer jako představitel StB Antonín Lakoš je zahran výborně a specifické charisma. Ano jsou tu různé chyby, ale oproti xXx a podobné se jedná o skoro o dokumentární film.

• 4.7.2018  06:31

Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal.

• 2.7.2018  17:49

Možná mám od dětských let pro Tarzana slabost a proto dávám 4 hvězdy, ale i tak se mi tento film zdá u některých popcornožravců podhodnocen. Kouzlo Afriky má. Má i romantické kouzlo Verneovek také (vím, že to napsal Burroughs). A taky se ve filmu objeví 4 hvězdy: hrdinný a atletický Alexander Skarsgård, sličná Margot Robbie, charismatický a trochu démonický Chistofer Waltz a pak taková drobná hvězdička snaživě humorný Samuel L. Jackson.

• 20.6.2018  21:18
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Miroslav Donutil si tuto bakalářskou povídku, zabral pro sebe. Bylo by však originální zajímavé natočit to v obraceném gardu. Taková inscenace, pokud vím, neexistuje.

• 18.6.2018  05:42

Nápad to nebyl špatný, i když by se z něj mohlo dostat více. I když scéna, která je velmi připomíná scénu z Pádu třetí říše, tak ta je povedená. Tento Hitler je i přes vnitřní hlas je pro mne bez emocí. Nevytváří ani extra záporné a ani kladné (naštěstí) emoce až na lehký humor. Myšlenka Adolfa Hitlera u Zelených mne pobavila. No i když by ho někteří uvítali, tak já jsem rád, že tu není. Nechybí mi.

• 11.6.2018  20:44
    John Wick 2 (2017)

Po ruské skupině organizováno zločinu, zaťal John Wick alias Baba Jaga drápek -(projektily, ostří nože, pěsti, nohy, občas hlavu či tužky) do italské skupiny, rovněž organizovaného zločinu. Asi se mi to líbilo o něco méně než jednička. I když třeba návštěva hotelu Continental Roma je pěkná. Zvlášť otázka ředitele v roli Franca Nera: ,,Pane Wicku mám na Vás jednu otázku. Sei qui per il Santo Padre? (Jste tu kvůli Svatému otci?)" Odpověď Johna Wicka: ,,Ne." Ředitel: ,,Užijte si pobýt v Římě."

• 11.6.2018  05:34
    Goon (2011)

Zábavná příjemná hokejová řežba, jak ji možná neznáte. Film má několik pěkných scén, které jsou pěkné vymyšleny a zpracovany, jako třeba závěrečná rvačka. Ross "Boss" Rhea mi trochu připomněl Jaromíra Jágra. Ne agresivitou, ale profesionalitou. I když je film inspirovan reálnou skutečnosti a na konci můžete vidět záběry z hokejové kariéry autora předlohy, tak bohužel je to celkem jen za velmi silné tři hvězdy.

• 5.6.2018  06:14
    Jen 17 (2013)

Trochu nudné a do určité míry a místy jakoby bezduché, možná úmyslně, ale přesto oplývající jistou poetikou ala Nabokobov. Pravda, že výběr herců především Marine Vatch se pozitivně promítl na hodnocení. Jsou to slabší tři hvězdy přesto jsou.

• 30.5.2018  06:09

Asi je to pro mne příliš zvrácené a příliš sprosté. I když musím přiznat, že tam jsou i vtipné scény. Je to podobné jako v Mládeži nepřístupno, tak trochu mi to přijde jako plitvani hereckým potenciálem. Ale co dvě hvězdy je docela ještě hezké hodnocení.

• 15.5.2018  22:47

Na reálného Vladimira "Waltera" Periće se pobodal spíše představitel Suriho (Slobodan Dimitrijević) než Velimir "Bata" Živojinović, ten mi spíše vzhledem připomínal Chaudarda (Pierre Mondy) z sedmé roty, nikoliv však duchem. A tento film má svého ducha a kouzlo a nemusíte být Číňan (v ČLR byl film velmi populární, že jsem ho viděl s částí čínských titulek) aby vám líbil. A taky jsi tam malou roličku zahrál Emir Kusturica, i když si myslím, že možná dvě. Ano tanky a útočná -samohybná děla německých divizí jsou jiného původu něž asi měla být a i když se tanky T-34 v německých barvách na Balkáně používaly, tak jezdily na na naftu a ne na benzín. Nicméně to je jen drobnost toho trochu špionského filmu. A na závěr klasická věta pro film: Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

• 6.5.2018  07:31
    Okavango (TV seriál) (1993)

Uznávám, že u tohoto seriálu je jedna hvězdička přidána z nostalgie. Ale stejně je to rodinné, občas humorné občas vážné s tématy, které se týkají Afriky (viz. Krvavý diamant TJA -to je Afrika) a nejen jí. Herecké obsazení hodnotíme zpětně a je zajímavé jací herci a herečky se tam ukázali. Většinu jsem neznal až na Steva Kanalyho alias Raye Krebbse z Dallasu.

• 1.5.2018  09:46

Film má výbornou tichou a tísnivou atmosféru. Podobně jako třeba u Cesty (2009) není přesně vysvětleno a popsáno co se stalo. Film je svižný a má dobré tempo a stopáž. Zajímavé je použití znakové řeči, jako hlavního komunikačního prostředku. Taky jsem si nevšiml, že by se postavy oslovovaly jmény, která jsou uvedena v titulcích. Monstra jsou dostatečně tajemná a hrůzostrašná. Emily Blunt (Jak porodit během postapa a nezblaznit se, nezemřít) John Krasinski se pěkně herecký předvedli, druhý jmenovaný i režisérsky a scenaristicky. Velmi pěkná ČSFD projekce.

• 30.4.2018  06:10

Pěkná filmová role pro perníkového tátu. No těžko napsat, jestli je ideální zeť excentrický Laird, ale většinou je mnohem důležitější jestli je dána osoba vhodný partner. Na druhou stranu rodičovský radar starostlivosti občas velmi funguje. Pokud tedy má dost veškerých informací. I když jsem se u této komedie občas dobře zasmál, tak mě zas tak moc nezaujala.

• 26.4.2018  23:47

Film, kterému předchází asi dva tucty jiných marvelovek a mimo jiné má po titulkovou scénu, která není dle mého důležitá.( Nicméně jsem byl upozorněn uživatelem BlasteR666, že tomu tak není) Avengers se potkají se Strážci Galaxie a Dr. Strangem. A taky s Thanosem, který je opravdu zajímavý záporný hrdina. Po pravdě Thor: Ragnarok se mi líbil více, ale i tak je kvalitní marvelovka. Jen je tam možná až moc hrdinů pohromadě, proto je tu i ten Thanos se svým spravedlivým viděním vesmíru, což jiní vidí jako masakr a genocidu, hlavně ty kladní hrdinové. Rozhovor několik postav se svěřuje s problémy a vraždami v rodině je humorná. Peter Dinklage ve své asi největší trpasličí roli.

• 23.4.2018  05:34
    Mise Odysseus (TV seriál) (2017)

Přiznám se, že mě seriál zaujal. Kosmonautika a Mars jsou bonusem, sovětský kosmonaut na Marsu také. Přes všechny zmíněné a další bonusy se seriál nedostal na 4 hvězdy. Možná má příliš mnoho tajemna, možná je zakončení příliš podivně a ne příliš uzavřené. Nicméně pěkně zpracované i když scénář by mohl být o něco lepší. Otázkou je jestli jde jen o první řádu nebo má být seriál ukončen po 10 dílech.

• 23.4.2018  05:20

Ano je to takové S tebou mě baví svět na vodácký způsob, možná trochu střihnut Rafťáky, ale Špunti na vodě i tak dokáží ve své kategorii pobavit. Jen se mi něco nezdálo. Liška dokáže přeprat medvěda?

• 15.4.2018  23:08

No Nory si občas pletou v amerických filmech se Švédy, například ve Věci a tady, ale dle mého názoru​ zde je hlavní hrdina Čech. Lépe řečeno Čechoameričan. Paul Safranek je zkrátka Pavel Šafránek, možná nějaký vzdálený příbuzný Štěpána Šafránka z Básníků. Navíc Nebraska, odkud pochází má procentuálně největší populaci Čechů v USA. A navíc jako hodně Čechů má dobré srdce a Matt Damon ho dokázal zahrát, tak citlivě, že byl sympatický i některým uživatelkam a uživatelům, kteří ho jinak moc nemusí.

• 15.4.2018  22:49
    Star Trek (2009)

Nevím přesně jestli jde o remake, restart nebo revolt, ale celkem zajímavě dějové vymyšleno. Tvůrci díky tomu mají volnou ruku k tvoření vlastní linie. Nové herecké obsazení velmi dobře vybráno a není křiklavé vůči původnímu.

• 10.4.2018  22:39

Je to takové satirické a absurdní jako je život občas sám. Ano historické nepřesnosti tu jsou a některé věci tu přibarvené jsou, ale jako satira se silnou dávkou černého humoru výborná. Připomnělo mi to kousky od Monty Pythonova letajícího cirkus. Herecké obsazení výborné. Politbyro, Stalinova rodina, hudebnici rozhlasu i maršál Žukov skvělé zahráno. Fyzická podobnost s historickými osobami tu vždy není, ale to se dá taky překousnout. Jen nevím proč mi představitel Leonida Brežněva výrazně připomínal Nicolae Ceaușesca.

• 10.4.2018  20:52

Blaník jako celovečerní film to má těžké. Asi kanceláři Blaník tento formát tak trochu nesluší. I když humor je dobrý. Celkově by to bylo na 3 hvězdy, ale přimhouřil jsem oko, možná obě. Zajímalo by mne do jaké míry kandidáti spolupracovali a jak byl Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš vybrán k hrání? Chtěl bych vidět alternativní konec.

• 30.3.2018  22:06

I když se to nezdá, tak Veselé Velikonoce jsou pro hodně diváků typickým velikonočním filmem. Jan Pavel první - Belmondo je vždy jednička. a jeho Stéphane Margelle je rošťák, policista není, ale proutník ano. Andělíček strážníček Stéphana se dle jeho slov asi někde fláka, asi v Limoges, nicméně je obklopen náhradou dvěmi krásnými ženami Marii Laforêt a Sophii Marceau. Komentář psán na Velký pátek.

• 26.3.2018  04:20
    Černá zmije (TV seriál) (1983)

Celý seriál by klidně obdržet označení (pro některé varování) obsahuje kvalitní britský humor a nebyla by to klamavá reklama. Rowan Atkinson ve své druhé nejlepší roli. Dobré dílo komedie nepotřebuje mnoho někdy stačí kulisy jak z československé kulisove pohádky. Co je dobré mít jsou dobré humorné dialogy a to Černá zmije napříč staletími má.

• 14.3.2018  06:13
    Život (2017)

Tento Život mi připomíná kombinaci Gravitace, Věci a Vetřelce. Ale přesto je tolik, aby šlo o kopírování. Trio Rebecca Ferguson, Jake Gyllenhaal a Ryan Reynolds (dle mého měl hrát Kanaďana), jak je na plakátu, filmu dominuje. To však neznamená, že by ostatní nehráli dobře. Film mě dokázal zaujmout a dostatečně vtáhnout do děje, že jsem ho i v pozdních nočních (pro někoho brzkých ranních) hodinách zkouknout celý najednou.

• 13.3.2018  06:06
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Možná je to až příliš účelově vulgární formát, který Janě Plodkové nesluší. I když je pravda, že občas mě tento styl humoru v tomto webseriálu pobavil. Jana Plodková není špatná herečka. Budu trochu trochu citovat, spíše parafrázovat, na to abych ocenil plně tento seriál jsem málo na to jsem málo na omamných látkách závislá, nezádaná žena v manažerské pozici. Více mne oslovili Single man a Taxikář, které jsou s Single Lady propojeni.

• 7.3.2018  01:58

Paul Kersey tentokrát ne jako architekt ale doktor. Což není na škodu. Bruce Wllis místo Charlese Bronsona je důstojnou náhradou - následovníkem. I když jde o remake, tak o remake zdařilý, přizpůsobený dnešku. Člověk si říká, že v USA je těžko zvolit rovnováhu mezi právem na použití zbraně a regulaci zbraní. Původní přání smrti jsem viděl, ale na hodnocení bych potřeboval reprízu. ČSFD Projekce, která mne překvapila lokací místo Cinestaru Cinema City. Ještě, že ty kina nejsou daleko od sebe.

• 3.3.2018  14:45
    1890 (TV seriál) (2017)

Žandare z Betliare aneb jak Prohnilé habsburské mocnářství mělo kromě svého Předlitavska i zalitavskou (uherskou) část. A v končinách Zalitavska, kam se nedostal ani mor a pravděpodobně ani Jára Cimrmann zavítal slavný (buda) pešt'ský detektiv Jánoš Marton. Toť roztodivná kombinace Nicka Cartera,Hercula Poirota a Sherlocka Holmese. Strážmistr Vilém Černý se sem, možná z Loun, taky objevil asi za trest. Za trest nebo ze škodolibosti vyfasoval dva žandary asi jedny z nejhorších zástupců zákona v Rakousko-Uhersku, konkuruje jim snad jedině inspektor Klečka z Rozpuštěného a vypuštěného. Přiznám se bez mučení, docela mě bavili. Občas. Betliar a okolí je však i přes nedostatek jódu v půdě, krásná, vhodně vybraná destinace a výprava si dala záležet na kostýmech, nábytku, špercích a všem ostatním, co podobný historický seriál potřebuje. Za mne hezká čtyrka. Navíc je příjemné slyšet po dlouhé době na české televizní obrazovce slovenštinu. Zajímalo by mne, co jednotlivé postavy dělaly za 28 let v roce 1918.

• 28.2.2018  18:19
    Automata (2014)

Když se podívám na komentáře a hodnocení ostatních uživatelů, vypadá to, že jsem viděl jiný film. Antonio Banderas hraje kvalitně jako vždy, jeho filmová dánska manželka(Birgitte Hjort Sørensen) i jeho v té době skutečná manželka a další herci také. Sluncem poničený postapokalypticky svět je dobře vyobrazen. Nabízí se jistá podobnost mezi Blade Runnerem a Já, robotem. Strach je jednou z lidských vlastností a zde strach že zániku lidstva je na místě. Ale i lidskost, empatie a soucit jsou vlastnosti lidí. V tomto filmu nejen lidí.

• 25.2.2018  22:48
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Šumava má svojí mystickou krásu a tento seriál ji umně využívá. Sám je skloubením hororu a detektivky. Pro mne atraktivní zápletka s vzteklinou je poučná a dodá kromě názvu i potřebný náboj. Ano někdy se některé postavy jednaji dost hloupě, ale ruku na srdce nebude to tím, že jsou to lidé a někteří (většina) se občas chová hloupě? Viz. část, kdyby se mi v seriálu chtělo zpívat je do lesa sám a bez náležité lovecké zbraně nepojedu. Herecké obsazení kvalitní a vhodné.

• 11.2.2018  23:54

Vymítač kanibalů není originální název tohoto filmu, ale pokud překladač dobře překládá italský, tak není nejhorší. Lepší jsou však anglické Divoši od Divoké řeky a Muž od Divoké řeky. Protože se ve filmu kanibalové pouze mihnou, ale na pomezí Barmy a Thajska se objevuje divochů dost. Snímek je dobrodružný a romantický (i ve smyslu romantismu) se decentní špetkou erotiky. Bonusem je zajimavý děj, krásná příroda a příjemná hlavní dvojce - Barmanka Me Me Lai a Srboital Ivan Rassimov.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20