Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 9.12.2017  17:10

U mě je dvouhvězdičkové hodnocení specifická kategorie. Asi mají šprti smůlu, že jsem je viděl v krátké době po Matkách na tahu o Vánocích. I když asi víc šprt než mamka, a postavy nebyly vyloženě nesympatické a občas jsem se zasmál, tak mě matky bavily víc než šprti. Dvě udělené hvězdy jsou silnými hvězdami. Ne vždy však matky vyhraji nad šrty. Viděno v autobuse Regiojet alias StudentAgency alias Žlutý.

• 7.12.2017  04:41

Čekal jsem, že to bude mnohem horší a nakonec se z toho vyklubala docela příjemná záležitost. Vánoční film sice spíše pro ženy, ale kouknout se na něj může kdokoliv, kdo má smysl pro humor a má rád herecké výkony Susan Sarandon, Mily Kunis a Kristem Bell. I pro mě neznámá Kathyn Hahn nehrála špatně. Příjemná ČSFD projekce.

• 4.12.2017  00:35

Během válek asi platí, že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly a nepřítel vašeho přítele nemusí být váš nepřítel a ani přítel. Poutavě popsána situace, kdy Izrael intervenoval v Libanonu, kde proti sobě stálo několik ozbrojených skupin, bojujících proti sobě navzájem v různých aliancich plus vojska Sýrie, Izraele a mírové síly OSN. Závěr, kdo má svědomí toho může trápit.

• 27.11.2017  05:59

Možná i díky československo-polské koprodukci a potřebě méně mluvit má 12 křesel má do jíste miry kouzlo a punc němého filmu. Poláci si chtěli (vy)užít Vlasty Buriana a poslali ho jako Ferdinanda Šuplatka vlakem do Varšavy za dědictvím tetičky kapitalisty. Zde mu přidělili Adolfa Dymzsu (Baginskeho) alias Wladyslawa Klepky a tím vytvořili kvalitní komediální dvojici. A pak se může rozjet děj za částečněho využití kvalitního sovětského námětu soudruhů Ilfa a Petrova, který byl několikrát v několika zemích adaptován a pravděpodobně bude i v budoucnosti. Nicméně tato středoevropská a západoslovanska verze je první filmovou apadptaci. Škoda, že se nedochovalo devět minut filmů, třeba by tam byla stejně dobrá scéna jako spirituální seance. Stejně jako uživatel Mol jsem si všimnul nápisu Precz z Hitler( pryč s Hitlerem) a hákového kříže na zdi antikvariátu.

• 26.11.2017  13:59

Jede vláček motoráček kolik zombíků asi má. Ano může se zdát jako takový prequel Světové války Z, nakonec tam ta epidemie měla jedno z prvních ohnisek v Korei. Prostředí je vybrané dobře a scénář dobře napsán. Otcové malých dcer a otcové nastávající se jsou zajímavě profilované postavy. Někteří muži jsou opravdový muži, i když někteří úplně nejvyspěli. Konec zakončen velmi dojemně a trochu poetický, takže občas u někoho ukapne nejedna slza. A byť na na začátku se Vlak do Pusanu tvářil na 3 hvězdičky, tak se rozjel a i díky konci skončil na pěti.

• 23.11.2017  04:43

V pardubickém kině Dukla jsme s zcela cizími lidmi na sedmého diváka, aby se mohlo promítat. Jsem rád, že jsem viděl Otevřené moře na velkém plátně, i když je svým způsobem film na jedno podívání, tak je zajímavě natočen a v době vzniku pro mne originální. Film může způsobit negativní pocity k potápění a moři.

• 20.11.2017  04:58

Je zajímavé, jak na základě výpovědi jednoho bývalého rudoarmějce a pozdějšího kolaboranta je označována za úplně smyšlenou celá legenda. Film však s určitými prvky i těchto faktů počítá. Faktem je, že Rudá armáda u Moskvy zabejcila a snad poprvé wermacht obdržel na zemi velkou porážku. Ano plno expertů bude tvrdit jak mohou za to mohli generálové Bláto, Zima a Mráz, já si myslím, že jmenování působili na obě strany a Žukova a ostatních i zde zobrazenych prostých vojáků by Němci bitvu u Moskvy vyhráli. Film samotný je možná trochu pomalý a bez tempa, ale když dojde na boj už je tempo mnohem svižnější. Také má dobrou vojenskou výpravu a miltarie. Za mě Panfilovci dostávají pěknou ruskou čtyřku.

• 20.11.2017  04:28
    Martin Luther (TV film) (2017)

Dokument o význačné osobě reformace, který však mohl být mnohem lepší. Třeba by v něm nemuselo účinkovat tolik odborníků luteránských univerzit, trochu to ovlivňuje objektivnost dokumentu.

• 13.11.2017  04:52

Mě tento film připomněl Verneovky, sice jejich kouzla nedosahuje, alespoň se o to bravurně snaží. Příjemný oddechový dobrodružný snímek zasazený do exotického prostředí francouzského Tichomoří a doby první světové války.

• 9.11.2017  21:18

Velké riziko občas plodí velký zisk. To je jedna z manter kapitalismu. Když zástupci BP (British Petroleum) chtějí zisk a zisk, tak místo třísek lítají z lesa stromy, v tomto případě hořící ropa z moře. Dobrý film s hereckým obsazením, které k němu sedne. Tento katastrofický film rozhodně není katastrofou. Horší je, že je to podle skutečné události.

• 6.11.2017  19:11

Možná by to bylo za menší počet hvězd, ale VW brouk Herbie je milá komedie, skoro s prvky němé grotesky. Sympatická záležitost pro téměř celou rodinu z let šedesátých. Jedna hvězdička navíc za trefení do nálady.

• 6.11.2017  16:11
    Malá podmínka štěstí (TV film) (1989)

Jednoduchá, relativně krátká a přitom příjemná převážně exteriérová inscenace z konce války. Putovaní otce Zedníčka a syna Kalouse za jídlem na venkov na motivy Eduarda Petišky za zvuků hudby Petra Hapky.

• 2.11.2017  23:01

Asylum smíchalo pterosaury, pterodaktyly a teror a vznikli terordaktylové a jejich invaze. Celkově je to může být úsměvné, možná až moc, když se přihlédne k tomu, že to není primárně komedie. I když proti jiným výtvorům Asylum to ještě jde.

• 26.10.2017  04:41

Jsou to silné čtyři hvězdy nebo slabých pět hvězd. Asgard (konečně víme odkud je to zlato) i Saakar (odtamtud to nebylo, tam je smetiště a gladiátoři) jsou pěkně udělané světy. Čtyřčlenni mstitelé - Revengers jsou fajn. Humoru je tu dost, až se to nemusí někomu líbit. Bez toho aby jste viděli část filmů ze světa Marvel jste ztraceni. Dobrá je hudba (ta hromovladná Led Zeppelin Immigrant song zvlášť) i záporné postavy Hela a Velmistr, každý jiným způsobem. Thor by si měl zajít se sourozenci na rodinnou terapii. Drobným a milým bonusem je divadelní představení o chrabrém skonu prince Lokiho v podání Matta Damona, Sama Neila a Luka Hemswortha.

• 24.10.2017  21:31

Původní Blade Runner je zdařilý film, který by nepotřeboval pokračovaní. Nicméně Blade Runner 2049 je taky dobře natočen. Divák nepozná často, kdo je člověkem a kdo androidem neboli replikantem, třeba jako na obrovském smetišti San Diego a sirotčinci u potomka Jonese Morgana a Roberta Hawkinse. Postava Ryana Goslinga v doprovodu půvabné Any de Armas nenapadaně a postupně získává sympatie. Harrison Ford je pěkné připomenutí starého Blade Runnera. Postavy Jared Leto a Sylvie Hoeks jsou dobře propracované. Příjemné je i učinkovaní Princezny nevěsty Robin Wright. Doporučuji kouknout se na krátké promo filmy před filmem. Modlidba umírajícího androida tu není, ale i tak film hrdým nástupcem původního Blade Runnera.

• 18.10.2017  22:49

Newton Knight sebral z Mississippi uprchlých otroků, jižanských dezertérů a nespokojených farmářek věrný šik a prapor svobody pak z bažin zdvih. I když Newton Knight mrtev jest a jeho tělo tlí, duch Svobodného státu Jones a Knightovo potomstvo však kráčí dál. Glory glory aleluja, glory glory aleluja. Dobře natočený film se silným příběhem a vhodně zvolenými herci. Jinak Free state Jones byl pojmenován po okresu, který jméno získal po mimo jiné ruském viceadmirálovi.

• 18.10.2017  20:49
    Gravitace (2013)

Gravitace je takové zajímavé sci-fi, kde Číňané mají orbitální stanici a Američané létají do vesmíru v raketoplánu. Psáno 18. 10. 2017, kdy astronauti USA létají do vesmíru raketami Sojuz a čínská orbitální stanice Tiangong-1 se pomalu blíží svému konci shořením v atmosféře. Sandra Bullock (v skafandru L. Demidova) i Geoge Glooney zvedají film minimálně o jednu hvězdu. Poutavý film o síle a touze přežít ve vesmíru, který přežití není nakloněn.

• 4.10.2017  00:25

Slabší než první díl, ale rozvíjení linky s švédskou korunní princeznou Tildou, Elton John a výborné pěvecké provedení písně Take Me Home, Country Road to nakonec vytáhlo na 4 hvězdy.

• 26.9.2017  20:52
    R´ha (amatérský film) (2012)

Sympatická a po vizuální, příběhové stránce moc pěkně udělaná záležitost. Vůbec bych, že za tímto kraťasem stojí student. Čas bohužel uplynul a celovečerní nebo delší verze se nedočkáme.

• 18.9.2017  21:24

Nostalgická záležitost dětských let, která u mě způsobila dodnes trvající sympatie pro Dolpha Lundgrena, kromě něj je zde hrájí Cortney,,Monika" Cox, holohlavý James Tolkan, Robert Duncan McNeill alias Tom Paris .Fantasy sci-fi pohádka u které si pamatuji některé hlášky v německém dabingu- poprvé viděno na OK 3.

• 18.9.2017  21:06
    Pevnost (1983)

Horror z 80. let, kterému možná uškodilo zkrácení ze 3 hodin na 96 minut. Nicméně má dobrou atmosféru a kvalitní herecké obsazení, exceluje Jürgen Prochnow jako důstojník wehrmachtu, Ian McKellen jako doktor židovského původu Cuza (Erik Magnus,, Magneto" Lehnsherr se podoba na profesora Xaviera) a Gabriel Byrne jako velitel jednotky SS. Jejich dialogy jsou pro film přínosem a posouvají jej, pro mě, minimálně o jednu hvězdu nahoru. Příběh takový, že není přesně poznat, co - kdo reprezentuje dobro a kdo - co zlo. Hudební podbarvení od Tangerine Dream není špatné.

• 31.8.2017  22:30

Jaroslavna, královna Francie je taková poetická historická fantasy. I když všechny sňatky dohodnuté Jaroslavem Moudrým jsou pravdivé, trochu si krajinu a historii upravuje. Není to však na škodu příběhu se spoustou pěkných písní. Zajímavé herecké výkony: Jelena Koreněva (Anna Jaroslavna), Nikolaj Karačencov (Zlat) Viktor Jevgrafov (Daniel).

• 14.8.2017  22:41
    Mars (TV seriál) (2016)

Napůl vědecký dokument, napůl sci-fi drama o dobývaní rudé planety. Až Rusko, USA, Čína, Indie, Japonsko, Jižní Afrika nebo SpaceX s Elonem Muskem (v dokumentu se i objeví), Blue Origin s Jeffem Bezosem či snad Mars One s Basem Lansdorpem vyrazí k Marsu, tak to bude možná zajímavější a snad méně dramatičtější. Otázkou jestli je lepší konkurenční prostředí s více subjekty - účastníky závodu nebo jeden jednotný projekt na cestu k čtvrté planetě sluneční soustavy.

• 14.8.2017  16:34
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

Mám dojem, že pokud nějaký uživatel ČSFD by chtěl vypsat všechny zajímavosti v kategorii chyby ve filmu, jako že žraloci nemohou to a ono a není možné, tak by popsal několik stránek. Někdy je to tak hrozné, až je to zábavné, ale stálé hrozné.

• 14.8.2017  10:38

Strážcům galaxie dvojce tak trochu tento komentář dlužím. Groot junior je milým prvkem. Drax lépe hlaškuje (jestli se to dá tak nazvat) a má možná prostoru až moc. Další přírůstky do týmu Strážců galaxie jsou taky fajn. Ego je zkrátka Ego. Cameo Sylvestera Staloneho potěšilo. Celkově to však 5 hvězd nestačilo. Retro hudba je dobrá, ale v jedničce lepší. Film má několik potitulkových - mezititulkových scén. A některé jsou dobré. Hodor, tedy já jsem Groot.

• 6.8.2017  21:46

Trochu mi to připomíná Krycí jméno U.N.C.L.E. s méně humoru a v 80. letech místo šedesátých. Film do značné míry táhnou Charlize Theron (Lorraine Broughton) a James McAvoy (James Percival) a příjemná je i dobové hudební hity. Nevýhodou je jistá překombinovanost špionské zápletky. Takže to nakonec vyšlo na slabší 4 hvězdy.

• 30.7.2017  21:11
    Dunkerk (2017)

Z 29.7. na 30.7. (den Nolanových narozenin) jsem vyrazil na Dunkirk. Přes kritiku jsem viděl plné pláže, plné lodě, ponorky tam byly i když vidět nebyly, černocha jednoho francouzského (asi z kolonii), ženy - britské ošetřovatelky. Trochu mě nesedělo rozdělení na tři časově různé dějové linie. Naopak se líbilo využití nespeciálních efektů (skutečné válečné lodě a letadla), historická relativní věrnost, hudba, příběh i herecké výkony.

• 18.7.2017  21:16

Válka o planetu opic slibuje alespoň trochu válečný film, ale kromě pár minut se boje moc nedočkáte. Navíc někdy dost zvláštních. Možná plukovník speciálních (zvláštních) sil McCullough měl zvláštní vojenskou akademii, možná i zvláštní základní školu. Z Ceasara se tak trochu stává Mojžíš. Film je kvalitní a řemeslně dobře udělán. Jsem zvědav na další díl.

• 18.7.2017  20:20
    Wilsonov (2015)

Taková barvitá místy i vtipná praretro rádoby historická komedie. Trochu mi to připomínalo Adélu, která ještě nevečeřela (ano již tu zmiňováno), ale více Četníky z Luhačovic, ale takové víc parodické a větším nadhledem.

• 8.6.2017  22:39
    Smrtihlav (2017)

Smrtihlav byl poražen Anthropoidem. Kladem je mu sice zobrazení osudu Heydricha, na kterého se vařila voda, ale historický uprav je tam až moc. Asi tvůrci drželi hesla, že příběh nemusí být úplně pravdivý, ale zajímavý a zábavný. Tak to pojali i s historii. Možná škoda. Atentát (film Jiřího Sequense) je nejlepší. Smrtihlav své další klady, hudbu, Linu, kamarádství parašutistů, práce kamery, jistá osudovost a poetika atd. utopí v moři drobných chyb. Arzenál parašutistů v kostele je ohromný (ale bombu si musí Kubiš udělat sám) a Němci jdou vstupními dveřmi jak na porážku. Samopal Thompson je standardní zbraní československého odboje. Československá hymna se silným přízvukem je milá i když trochu humorná.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18