Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 25.9.2018  06:13

Mým zrakem viděno asi tak, neurazí a extra nepřekvapí. Vcelku příjemná parodie v kombinaci s poctou. Dwayne Johnson a Zač Efron jsou dobře vybraná parťácká dvojce. Ostatní herci a herečky se do filmu taky hodí. Camea Davida Hasselhoff​a a Pamela Anderson by hlavně u ní mohly být výraznější. Humoru by taky mohlo být krapet více.

• 18.9.2018  17:34
    Wonder Woman (2017)

Takový seznamovací film s Wonderwoman a prequel Batman ve Superman: Úsvit spravedlnosti. Klasické hollywoodské přepisování a upravování dějin. Nicméně díky určitým faktorům: ne úplně špatnému scénáři, dobrým nápadům, Chrisi Pine, ale hlavně díky hlavní představitelce Gal Gadot, která je nejen krásná, ale umí i hrát, se zázračná žena vyšplhala ze silných tři hvězd na slabší stále slušné čtyři hvězdy. I tak si myslím, že kolem nás je větší počet úžasných a zázračných žen. A nemusí to být nutně Amazonky.

• 12.9.2018  06:11

Valerian je barevný, velkolepé pojatý a plný fantazie. Má humor, sympatické hrdiny, dokonce i děj a příběh, herci hrají dobře. Ani mi tu nevadí velké množství triků. Mě se film líbil a ač jsem to nečekal dal jsem celých pět hvězd.

• 11.9.2018  06:09

Láska a válka si nevybírají místo, čas ani osoby, které zasáhnou. Život je zázrak i když může být pěkné trápení. Emir Nemanja Kusturica opět zaujmul sice jsem jednu hvězdičku možná trochu přidal, ale proč ne, když pán režisér má Čechy rád. Luka a Sabaha jsou absurdní dvojice v absurdní válce, ale absurdních postav je tu víc. Zajímavé je účinkování syna Kusturici Stibora v roli kapitána Alexiče. Když se vám trefí film Život je zázrak do nálady, tak je to film na nejen na nedělní zhlédnutí.

• 5.9.2018  18:14
    Kyborg (1989)

Taková pěkná akční klasika, která již tolik nezaujme, ale ani neurazi. Ve své podstatě postapokalyptická pohádka o putování zlým světem budoucnosti. Jean Claude Van Damme v jedné ze svých klíčových rolí. Albert Pyun zase nechal svůj specifický rukopis.

• 2.9.2018  23:35

Jsou okamžiky, kdy v některých nestabilních částech světa nevíte, kdo je hodný, zlý a ošklivý. Lépe po kterých střílet a po kterých ne. Říká se zažitě až budou střílet oni, tak střílejte taky. Ale to někdy může být pozdě. Zajímavě pojatý film, který mi připomněl film Černý jestřáb sestřelen. Někdy spoléhat 11. Září na 17. Únor je trochu složité.

• 27.8.2018  23:39

Jsem údajně laskavý a vlídný divák. Pravda tady se to tak trochu ukázalo. Jako by šlo o zdařilý remake filmu Megalodon z roku 2002. Jason Statham umí drsného tvrďáka nebo tvrdého drsňáka s velkým srdcem hrát velmi dobře. Triky a lekačky jsou povedené. Zajímavé je čínsko-americké prostředí a široký oceán. No po pravdě jsem se v kině bavil.

• 27.8.2018  23:28
    Megalodon (2002)

Není to tak hrozné jako Megažralok versus obří chobotnice, ale i tak je to slabé. Myslel jsem si, že jsem měl tento film už ohodnocený. Vzpomněl jsem si na něj díky novince Meg: monstrum z hlubin. Po pravdě Meg přijde jako zdařilý remake. A některé nápady jsou jakoby z Megalodon a převzaté.

• 13.8.2018  05:41
    Escobar (2017)

Drsný příběh tak drsný jako by ho napsal sám život. Možná proto, že ho napsal život. Nekdy si říkám, že přes všechny kritiky žijeme v hezké zemi, byť s nedostatky. Třeba Ministr spravedlnosti Rodrigo Lara by možná uvítal se stát velvyslancem Kolumbie v socialistickém Československu​ v roce 1984, jak měl. Protože by tam s velkou pravděpodobností byl v bezpečí před Escobarem, který byl rozhodně velmi zajímavou osobností, nicméně převážně temnou, přes svoje charitativní aktivity.

• 5.8.2018  23:07
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Jáchymov, dle údajů z roku 2018 má 2549 obyvatel, by při tempu vražd stál vylidněným městěm. Kdo by nebyl mrtvý, ten by se snažil do Karlových Varů, vnitrozemí nebo Německa. Když odhlédneme od tohoto faktu, tak Hynek Čermák je dobrým tahounem serialu, jeho major Kuneš odpovídá názvu seriálu. Příjemně mne překvapily další postavy, atmosféru s prostředím jak někde v Skandinávii poblíž polárnímu kruhu, vícejazyčnost. Jen ta kauza Vágnerová mohla ke konci dostat více prostoru. Jsem zvědav na další sérii, prý se bude vyvraždovat Ústí nad Labem a dokonce i zahraničí v Černé Hoře.

• 30.7.2018  16:41
    Eurotrip (2004)

Tuhle kapitální a přitom zábavnou bejkovinu musí člověk brát s nadhledem i když to místo Slovenská mohli tvůrci dosadit jiny stat.Ze Scottyno se vyklube sympaťák i když je tak trochu trouba, ale kdo není. Celá skupina Scottyho parťáků je sympatická i když Michelské Trachtenberg (není příbuzná s Trautenberkem?) oplývá i krásou. Některé scény jsou nadprůměrné a některé ne. Písnička Scotty doesn't know s cameem Matta Damona je chytlavá, stejně jako je vtipné dámské třeba Lucy Lawless a dalších.

• 30.7.2018  06:06

Zajímavý a humorný námět, výborné herecké obsazení, kvalitně natočeno. Bavil jsem se a nejen já. Takže pro mne není, co řešit a dávám hezké čtyři hvězdy.

• 30.7.2018  05:39

Velmi drsný a syrový film. Třeba při výpravě do Juárezu se tvůrcům podařilo velmi efektivně vybudovat atmosféru, při které lehce mrazí po zádech a přitom se nic velkého nic neděje. Především díky hudbě a a kameře. Mexická válka je pěkné ošklivá záležitost, kde oficiální instituce mohou těžko mohou hledat spojence. Protože ne vždy platí nepřítel mého nepřítele je můj přítel a když ano tak je otázkou na jak dlouho.

• 30.7.2018  05:21

Po několika desítkách let jsem se dozvěděl, že film, díky němuž jsem se narodil až po půlnoci je tento. Nikoliv Milión vrahových očí. Nicméně i tak moje maminka musela dokoukat a jsem se mohl narodit. U některých potomků na porod nefunguje ani kriminální seriál Rapl.

• 26.7.2018  23:54
    Neandrtálská apokalypsa (TV film) (2015)

Dobrý dokument, líbily se mi praktické experimenty, jako s kopím neandrtálců a oštěpem kromaňonců nebo s výrobou lepidla. Sice výbuch sopky na jihu Itálie neandrtálcům moc nepomohl za jejich vyhlazení úplně nemohl. Asi skutečně za to můžeme hlavně my, lidé Homo Sapiens. Nicméně nerozhodla inteligence a technická úroveň ale spíše dělba práce, sociální struktura a porodnost. Kromaňonci měli delší život, dle kosterních pozůstatků lovu zúčastnili hlavně muži, naopak od neandrtálců, u kterých se lovu ženy zúčastnily. Navíc jejich​ lov byl více kontaktni. Dále díky větší mozkovně byly porody pravděpodobně složitější. Žili v menších skupinách s menší genetickou variabilitou. Je možné, že nebyli imunní vůči některým chorobám, které do jejich teritoria zavlekl moderní člověk. Taky jsme je trochu asimilovali ( možno číst jako asi milovali) protože u evropské populace trochu neandrtálské krve skoro každý. Na závěr slova vědce docenta Karla Valoucha: Chotejně se k sobě jako neandrtálci.

• 26.7.2018  00:44
    Odkaz neandertálců (TV film) (2015)

Pěkný dokument, který se věnuje hlavně tzv. kultuře neronien, která jako jedna z prvních používala luky a šípy. Neandrtálská kultura mousterien je vrstvu nad i pod touto kulturou. Paleontolog Ludovic Slimak má dobré srovnání v rámci antropologie. I když nakonec mohlo být všechno jinak.

• 14.7.2018  23:59

Film odvážný vzhledem k místu a času, kdy vznikl, nicméně v době Gorbačovovi Perestrojky to prošlo. Je to takový rádoby western, který se odehrává v jiné době a na Sibiři. Když vězeň-vyhnanec a bývalý rozvědčík Sergei Basargin prohlásí, že v létě neumře a snímek nicméně má v názvu chladné léto, tak větříte smrt a popravdě předpokládal jsem konec ve stylu Je třeba zabít Sekala. Byl? Musíte se podívat sami na tento film s jistou stránkou ruské duše.

• 10.7.2018  23:15
    Amatér (1981)

Tento film jsem si dlouho pamatoval, a nemohl jsem si vzpomenout na jméno. Je to dobrý špionážní thriller že studené války s československými, býť točenymi jinde, lokacemi. Film má pro mne několik kvalit: je zde skutečně slyšet čeština (dokonce v podání Christophera Plummera), zápletka a rozuzlení (motivace od otce milé hlavního hrdiny), zmíněný Christofer Plummer jako představitel StB Antonín Lakoš je zahran výborně a specifické charisma. Ano jsou tu různé chyby, ale oproti xXx a podobné se jedná o skoro o dokumentární film.

• 4.7.2018  06:31

Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal.

• 2.7.2018  17:49

Možná mám od dětských let pro Tarzana slabost a proto dávám 4 hvězdy, ale i tak se mi tento film zdá u některých popcornožravců podhodnocen. Kouzlo Afriky má. Má i romantické kouzlo Verneovek také (vím, že to napsal Burroughs). A taky se ve filmu objeví 4 hvězdy: hrdinný a atletický Alexander Skarsgård, sličná Margot Robbie, charismatický a trochu démonický Chistofer Waltz a pak taková drobná hvězdička snaživě humorný Samuel L. Jackson.

• 20.6.2018  21:18
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Miroslav Donutil si tuto bakalářskou povídku, zabral pro sebe. Bylo by však originální zajímavé natočit to v obraceném gardu. Taková inscenace, pokud vím, neexistuje.

• 18.6.2018  05:42

Nápad to nebyl špatný, i když by se z něj mohlo dostat více. I když scéna, která je velmi připomíná scénu z Pádu třetí říše, tak ta je povedená. Tento Hitler je i přes vnitřní hlas je pro mne bez emocí. Nevytváří ani extra záporné a ani kladné (naštěstí) emoce až na lehký humor. Myšlenka Adolfa Hitlera u Zelených mne pobavila. No i když by ho někteří uvítali, tak já jsem rád, že tu není. Nechybí mi.

• 11.6.2018  20:44
    John Wick 2 (2017)

Po ruské skupině organizováno zločinu, zaťal John Wick alias Baba Jaga drápek -(projektily, ostří nože, pěsti, nohy, občas hlavu či tužky) do italské skupiny, rovněž organizovaného zločinu. Asi se mi to líbilo o něco méně než jednička. I když třeba návštěva hotelu Continental Roma je pěkná. Zvlášť otázka ředitele v roli Franca Nera: ,,Pane Wicku mám na Vás jednu otázku. Sei qui per il Santo Padre? (Jste tu kvůli Svatému otci?)" Odpověď Johna Wicka: ,,Ne." Ředitel: ,,Užijte si pobýt v Římě."

• 11.6.2018  05:34
    Goon (2011)

Zábavná příjemná hokejová řežba, jak ji možná neznáte. Film má několik pěkných scén, které jsou pěkné vymyšleny a zpracovany, jako třeba závěrečná rvačka. Ross "Boss" Rhea mi trochu připomněl Jaromíra Jágra. Ne agresivitou, ale profesionalitou. I když je film inspirovan reálnou skutečnosti a na konci můžete vidět záběry z hokejové kariéry autora předlohy, tak bohužel je to celkem jen za velmi silné tři hvězdy.

• 5.6.2018  06:14
    Jen 17 (2013)

Trochu nudné a do určité míry a místy jakoby bezduché, možná úmyslně, ale přesto oplývající jistou poetikou ala Nabokobov. Pravda, že výběr herců především Marine Vatch se pozitivně promítl na hodnocení. Jsou to slabší tři hvězdy přesto jsou.

• 30.5.2018  06:09

Asi je to pro mne příliš zvrácené a příliš sprosté. I když musím přiznat, že tam jsou i vtipné scény. Je to podobné jako v Mládeži nepřístupno, tak trochu mi to přijde jako plitvani hereckým potenciálem. Ale co dvě hvězdy je docela ještě hezké hodnocení.

• 15.5.2018  22:47

Na reálného Vladimira "Waltera" Periće se pobodal spíše představitel Suriho (Slobodan Dimitrijević) než Velimir "Bata" Živojinović, ten mi spíše vzhledem připomínal Chaudarda (Pierre Mondy) z sedmé roty, nikoliv však duchem. A tento film má svého ducha a kouzlo a nemusíte být Číňan (v ČLR byl film velmi populární, že jsem ho viděl s částí čínských titulek) aby vám líbil. A taky jsi tam malou roličku zahrál Emir Kusturica, i když si myslím, že možná dvě. Ano tanky a útočná -samohybná děla německých divizí jsou jiného původu něž asi měla být a i když se tanky T-34 v německých barvách na Balkáně používaly, tak jezdily na na naftu a ne na benzín. Nicméně to je jen drobnost toho trochu špionského filmu. A na závěr klasická věta pro film: Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

• 6.5.2018  07:31
    Okavango (TV seriál) (1993)

Uznávám, že u tohoto seriálu je jedna hvězdička přidána z nostalgie. Ale stejně je to rodinné, občas humorné občas vážné s tématy, které se týkají Afriky (viz. Krvavý diamant TJA -to je Afrika) a nejen jí. Herecké obsazení hodnotíme zpětně a je zajímavé jací herci a herečky se tam ukázali. Většinu jsem neznal až na Steva Kanalyho alias Raye Krebbse z Dallasu.

• 1.5.2018  09:46

Film má výbornou tichou a tísnivou atmosféru. Podobně jako třeba u Cesty (2009) není přesně vysvětleno a popsáno co se stalo. Film je svižný a má dobré tempo a stopáž. Zajímavé je použití znakové řeči, jako hlavního komunikačního prostředku. Taky jsem si nevšiml, že by se postavy oslovovaly jmény, která jsou uvedena v titulcích. Monstra jsou dostatečně tajemná a hrůzostrašná. Emily Blunt (Jak porodit během postapa a nezblaznit se, nezemřít) John Krasinski se pěkně herecký předvedli, druhý jmenovaný i režisérsky a scenaristicky. Velmi pěkná ČSFD projekce.

• 30.4.2018  06:10

Pěkná filmová role pro perníkového tátu. No těžko napsat, jestli je ideální zeť excentrický Laird, ale většinou je mnohem důležitější jestli je dána osoba vhodný partner. Na druhou stranu rodičovský radar starostlivosti občas velmi funguje. Pokud tedy má dost veškerých informací. I když jsem se u této komedie občas dobře zasmál, tak mě zas tak moc nezaujala.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20