Ampi

slovensko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 14.5.2020  23:25

Hodnotit budu až celý seriál. Zdá se mi to jako vcelku, vzhledem k okolnostem vzniku,šikovně natočený sitcom. Obsazení velmi dobré a scénář dobrý a vtipný. Ale nechvalme den před večerem a zvládnutou epidemii před koncem.

• 3.5.2020  21:01

Dnes je 4.5. 2020 v kalendáři má svátek Alexej. Takže má svátek Alexej Aljoša Skvorcov. Ruský voják, který je pohřben daleko od rodné země. U vesnice (možná už součást většího města) s cizím jménem. Každé jaro na jeho hrob cizí lidé přinášeli květiny a nazývali ho ruským vojákem osvoboditelem. Dnes možná někteří potomci, těch co mu nosili květiny, chtějí odstranění jeho hrobu, možná barví jeho hrob na růžovo a nazývají ho ruským uchvatitelem. Asi jsem rusofilní, ale bych rád kdyby jsme některé věci nedělali. Protože bez vojáků Rudé armády jako byl Ajloša by Osa byla mnohem hůř poražena. Ve filmu se moc nebojuje i tak tu válku popisuje mnohém lépe než akční velkofilmy. Není tolik politický jako jiné sovětské filmy a je příjemně lidský. Film jedna báseň tedy spíše balada.

• 27.4.2020  22:49
    Vzpomeň si (2015)

bortaS bIr jablu'DI' reH QaQqu' nay' neboli Pomsta chutná nejlépe servírovaná za studena, jak říká staré klingonské přísloví. Nicméně i 70 let stará pomsta může být hodně kořeněná a pálivá. Skončil by kapitán Von Trapp takto, kdyby v zůstal v Rakousku a nechtěl by sloužit u německé Kriegsmarine na ponorkách? Film se chytře vyhnul vzpomínkám na minulost, ale v náznacích jsou drobnosti evokující Osvětim. Jako například sprcha v koupelně nebo veřejný tlampač na autobusovém nádráží.

• 2.4.2020  21:39
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Pěkný seriál, již pro pamětníky s dobrým scénářem a nápady. Navíc s kvalitním hereckým obsazením včetně dětských hvězd.

• 31.3.2020  21:46
    Aladin (1992)

Klasická disneyovka o klasické půvabné orientální pohádce. V český dabing je výtečný především Jiří Langmajer (Aladin( a Sabina Laurinová (Jasmína).

• 31.3.2020  21:31

Říká se některé ženy, Marie-Jeanne Picqueray mezi ně nepatřila, mají jen jednu lásku a to námořníky. Zase někteří námořníci jako třeba Hans Beimler mají v lásce revoluci. Pak se občas široké publikum zamiluje do nějaké filmové hvězdy jako je třeba Pola Negri. Když se tu seriál objevil, tak mne překvapilo velmi nízké hodnocení, které přirozeně vzrostlo.

• 30.3.2020  20:04

V kritických časech se často stává, že je možná volba mezi špatnou a horší variantou. Ale i z toho se dá vyjít se ctí. Primář chirurgie Jan Kodet prostřednictvím svého představitele Františka Němce zvládl na jedničku. V příběhu se objeví i část lidské (české) povahy, kdy se dobře kritizuje a radí co má člověk dělat. V případě potřeby pomoci, však dávají od vás ruce pryč. Film mohu jen doporučit pro zajímavý a dobře zpracovaný námět, kvalitní režii a výborné herecké obsazení.

• 28.3.2020  19:14

Kvalitně udělaný film se silným tématem. Pro mne jeho hodnocení sráží rozlišitelnost mezí dějem, vzpomínkami a představami.

• 11.3.2020  22:18

Když tuto animovanou polynéskou pohádky z Tichomoří vidíte ve společnosti nadšeného dětského diváka, dostává hodnocení jinou úroveň. Příběh je příjemný a díky lokacím do jisté míry originální. Ano jisté literární experti by našli zařazení ATO 22/6 a 5 další podobných příběhů ze 4 částí světa. Ale když se zaposloucháte do Mauiho písně You are Welcome/Vždy k službám ať v podaní Dwayna Johnsona nebo Martina Zounara tak se můžete nechat unášet příběhem jako vlnami Tichého oceánu.

• 10.3.2020  21:00

Velmi kvalitní protektorátní klasika s dobře posazenými dialogy a výborným hereckým obsazením v čele s Oldřichem Novým.

• 4.3.2020  22:06

Je to slabší čtyrka, ale stále čtyrka. Sympatická jednohubka na koukání s dětmi. Ale nadšené dětské pozitivní emoce tak trochu zvedly hodnocení, tohoto rádoby historického animáků. Jinak je dobře, že středověk skončil. Tedy u nás skončil, v některých zeměpisných lokacích trvá a někde ani nezačal.

• 4.3.2020  22:00

Pavla Fischera jsem nevolil a asi volit nebudu. Záměrně nepíšu nikdy. Nicméně i když s částí jeho politických názorů nesouhlasím, jeho životní příběh u mne vyvolává sympatie.

• 26.2.2020  00:01
    Zmařené naděje (TV seriál) (2018)

Výborný projekt polohraného dokumentu se spoustou zajímavých postav. Některé z těchto postav, jako třeba kráska stříbrného plátna Pola Negri (hraná Michalinou Olszánskou) mají dle mého skromného mínění krásnější představitele než jsou oni sami. Sice stylem střídaní děje seriál tak trochu připomínal Atlas mraků, tak kupodivu je vcelku kompaktní. Z mnoha postav mi byla sympatické a zaujaly mě postava německého komunisty Hans Beimlera (Jan Krauter-taky hezčí představitel. Mimo jiné doporučuji si najít píseň Hans Beimler, Kamerad), ruské bílé dětské vojakýně - kozačky a emigrantky Marina Jurlova, švédské osvětové sexuální pracovnice socialistky Elise Ottesenové (v té době se o antikoncepci nesmělo ve Švědsku ani mluvit), rakouské levicové doktorky Edith Wellspacherové. Scénáristé vymysleli i dost docela dobrých výroků: Vaše země (Vietnam) nikdy Ameriku nebude zajímat/To není mír, ale jen příměří na sotva 20 let./Jsem to říkal vždy strana nikdy se nemýlí/Láska je poslední světlo, které v těchto temnotách svítí. A rozhodně nezhasíná ani dnes. / Herzlich willkomen in Paris./ Což byla poslední věta seriálu pronesená v bunkru majitelem bordelu One two two Marcelem Jametem na začatku druhé světové války.

• 19.2.2020  20:40
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Jsem rád, že Marie Terezie měla pokračovaní. Postava barona Trencka dobře zpestřila děj a zapadla. Ale divná hra s letopočty je problematická. Kdy se děti Marie Terezie Valpurgy Amálie Kristýny jinak rodí, někdo umírá jinak než podle data má. Nicméně jsem za pokračovaní rád. A snad bude další.

• 31.1.2020  23:11
    LOVEní (2019)

Přemýšlel jsem o čtyřech hvězdách, nakonec to jsou silné 3. Pro mne má film několik přednosti: půvabné Pardubice, ke kterým mám citové pouto, herecké obsazení Ester Geislerové a Jakuba Prachaře a včely (protože občas včelařím, i když ne na střeše).

• 28.1.2020  22:14
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Eliška Balzerová jako krásná a hubatá Jitka - Judita Babenberg a Břetislav Slováček jako hrdý nebo pyšný kupodivu také jako Břetislav v nádherném historickém dramatu, kde velmi kvalitní scénář napsal Oldřich Daněk. Třeba uvedu rozhovor mezi moravským knížetem Břetislavem a Mohučským arcibiskupem Bardem, ze kterého by si mohli dnešní i budoucí tvůrci příklad. On tento skromný televizní film strčí do kapsy kdejaké bohaté kinofilmy. A nakonec měl Heidenreich štěstí nebo smůlu?

• 22.1.2020  23:05

Kvalitní dokument Stanislava Motla mapující osudy Čechoslováků bojujících v interbrigádách za španělské občanské války. Nejen jména Max Černý, Jozef Májek, Karel a Marie Holubcovi, Leopold Pokorný, Richard Falbr st., Jan Mrkva, Emilie Nitschneiderová by neměly být zapomenuty. Mimochodem díky dokumentu jsem se dozvěděl, že v španělském městě Sagunto existuje ulice Protiletadlové baterie Klement Gottwald a kupodivu bez vysvětlující cedule.

• 20.1.2020  22:12

Létající oko alias Blue Thunder a Airwolf jsou dva vrtulníky, které pro mě v době dětství měly titul super mašin. A to takových, že se mohly utkat s moderními vojenskými proudovými stíhačkami. Samozřejmě pokud v jejich ultramoderních kokpitech seděli ti správní borci co to s létajícími stroji uměli. Jsem zvědav jestli Bell AH-1Z Viper a Bell UH-1Y Venom mají něco z jejich fiktivních kvalit.

• 16.1.2020  23:57
    Vlastníci (2019)

Ano pátá hvězda přidána trochu navíc, ale za to souhvězdí (čti uskupení hvězd rovná se jedna hvězda za druhou) si to tento film zaslouží. Přijemné komorní drama, kde Jiří Havelka potvrzuje kromě talentu i zkušenosti z podobných schůzí. Navíc Vlastníci potvrzuji, že dobrý film si vystačí i skromnými natačecími prostory.

• 26.12.2019  13:38
    Tygr a sníh (2005)

Básník Attilio je nezmar, který je sice snílek, ale v ohrožení blízké osoby dokáže zdánlivě nemožné. Rozhodně se jen tak nevzdává i když se situace beznadějná a překážky gigantické. Poetický protiválečný film. Viděno 14. 12. 2019 (na nedožité sté narozeniny mého otce) na palubě autobusu RegioJetu.

• 7.12.2019  10:03
    Tango a Cash (1989)

Andrej Končalovskij a Albert Mangoli vytvořili na hlášky bohaté akční dílo. Dva policejní rivalové Gabe Cash a Ray Tango vytváří hlášky i akci. Mladá Teri Hatcher je příjemnou třešničkou na dortu spolu s kyselou okurkou - bramborou Brionem Jamesem.

• 5.12.2019  23:04

Dlouhý film, který není dokonalý, ale závěrečné souboje jsou dobré a skalní fanoušky potěší. Ben Affleck je mě vyhovující a kvalitní Batman, Henry Cavill je zkrátka muž z oceli jak má být a Gal Gadot je výborná Wonder Woman. Jesse Eisenberg jako Lex Luthor je správně vyšinutý padouch. Když je vaše matka Martha a máte pláštík, tak je pravděpodobné, že jste superhrdina.

• 3.12.2019  06:51

Velmi vtipné ztvárnění lidový i nelidových rčení ve pěkném výtvarném provedení.

• 30.11.2019  23:21
    Lajna - Série 2 (série) (2019)

O něco slabší než první série, ale trenérské duo Hrouzek (Jiří Langmajer) a Hrouzek (Stanislav Šarský) pobaví. Tomáš Dastlík výtečný stejně jako Václav Neužil mladší. Slavie tu v době, když jsem koukal na druhou sérii tu dala akci na zápas s Benátkami. Za což je jí drobný dík.

• 28.11.2019  22:11
    Hurikán (2018)

Film má mnoho kladů, ale i pár záporů. Kladem je atraktivní téma, letecké souboje, postava Čecha Josefa Františka jako Kryštofa Hádka a zasloužená pocta Polákům. Zápory z atraktivního tématu by se dalo získat více. Je tu československé stíhací eso Josef František, 17 potvrzenými setřely nejúspěšnější stíhač-cizinec letecké bitvy o Británii. Ale ve filmu , byť chápu, že jde o poctu Polákům, jen průměrný pilot letky. Za to Jan Zumbach, který je tu pravda hlavním hrdinou, tak je zobrazen jako supereso i když za celou válku sestřelil jen 12 letadel. Nesedí i smrt Josefa Františka. Jsou slabé čtyři hvězdy, poslední hvězda je tak trochu z úcty k peruťi 303 a válečným veteránům. P.S. Iwana Rheona mi trochu po Hře o trůny v roli kladného hrdiny neseděl.

• 19.11.2019  22:54

Je to velká nostalgie viděná na poprvé v na televizní stanici OK3 na začátku 90. let a byť se jednalo o československý kanál, tak byla Velká válka planet vysílaná v němčině. Japonci nahradili částečně USA (pravda jeden Američan tu je) ve výpravě záchrany světa před zlými mimozemšťany z třetí planety systému Yomi z hvězdokupy Messier 13 se základnou na Venuši.

• 14.11.2019  22:22

Asii křížem kražem, od Sibiře po Hong Kong s Jackiem Chanem a Johnnym Knoxvillem. Vcelku dobrá policejní kung fu komedie s etnografickým podbarvením. Eve Torres se do své role velmi dobře hodila.

• 1.11.2019  02:04

Film nemá potitulkovou scénu, to abych vám ušetřil sledovaní titulek u tohoto nejvíce maďarsko-mexického terminátora. Psa jsem tam viděl jak k terminátorovi tulí, černé sluneční brýle nosí je starší dámy v dobré kondici, Dr. Silberman je asi v důchodu a není vidět. Nicméně Grace a Karl se přidali spolu se Johnem a Sarou Connorovými, Derekem a Kylem Reevesem, Kate Brewsterovou, Cameron (plus další hodní terminátoři) a Marcusem Wrightem ke kvalitním robotobijcům. Gabriel Luna se svým Rev-9 zase docela dobře zařadil na druhou stranu. Přítomnost Lindy Hamilton a Arnolda Schwarzeneggera potěšila. Bojové scény,přestřelky, automobilové honičky jsou vcelku dobře natočené. Některé nové nápady mě přišly dobré a některé ne. Časoprostor se u této ságy kroutí jak paragraf. Je to slabších 5 hvězdiček, ale já mám tuto sérii se kyborgy co jsou vlastně androidy rád, tak můžu přimhouřit oko.

• 24.10.2019  22:18

Film zaujal už po objevení Columbia Pictures. Důležité, že si nic extra nehraje a chce pobavit. Nutno říct, že mu to daří. Deset let je hodně, ale i tak jsou Columbus, Tallahassee, Wichita a Little Rock v dobré kondici. Navíc k nim přibudou nové postavy Albuquerque, Flagstaff, Nevada (Reno), ale hlavně Madison (člověk si říká, jak mohla přežít tak dlouho se svoji "chytrostí a musí začít věřit teorii od Tallahassee). Pak je tu pacifista Berkley a komunita Babylon (možno číst Bejbylun). Pěkná ČSFD projekce u které jsem se dost zasmál. A film má po titulkové scénky.

• 17.10.2019  21:00

Goa'uldi jsou parazité a Hvězdná brána: Třetí říše tak trochu parazituje na úspěšnějších předlohách. Při té bídě to mělo jistou kontinuitu s prvním filmem Hvězdné brány jehož je prequelem. Zajímal by názor již zesnulé Vivecy Lindfors na mladou verzi Catherine Langford v podání Ellie Gall, kterou sama hrála v roce 1994.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24