Ampi

Ampi

Jiří Amler

Česko
slovensko

homepage

86 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
  • 14.8.2017  22:41
  Mars (TV seriál) (2016)
  ****

  Napůl vědecký dokument, napůl sci-fi drama o dobývaní rudé planety. Až Rusko, USA, Čína, Indie, Japonsko, Jižní Afrika nebo SpaceX s Elonem Muskem (v dokumentu se i objeví), Blue Origin s Jeffem Bezosem či snad Mars One s Basem Lansdorpem vyrazí k Marsu, tak to bude možná zajímavější a snad méně dramatičtější. Otázkou jestli je lepší konkurenční prostředí s více subjekty - účastníky závodu nebo jeden jednotný projekt na cestu k čtvrté planetě sluneční soustavy.

  • 14.8.2017  16:34
  Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)
  *

  Mám dojem, že pokud nějaký uživatel ČSFD by chtěl vypsat všechny zajímavosti v kategorii chyby ve filmu, jako že žraloci nemohou to a ono a není možné, tak by popsal několik stránek. Někdy je to tak hrozné, až je to zábavné, ale stálé hrozné.

  • 14.8.2017  10:38

  Strážcům galaxie dvojce tak trochu tento komentář dlužím. Groot junior je milým prvkem. Drax lépe hlaškuje (jestli se to dá tak nazvat) a má možná prostoru až moc. Další přírůstky do týmu Strážců galaxie jsou taky fajn. Ego je zkrátka Ego. Cameo Sylvestera Staloneho potěšilo. Celkově to však 5 hvězd nestačilo. Retro hudba je dobrá, ale v jedničce lepší. Film má několik potitulkových - mezititulkových scén. A některé jsou dobré. Hodor, tedy já jsem Groot.

  • 6.8.2017  21:46

  Trochu mi to připomíná Krycí jméno U.N.C.L.E. s méně humoru a v 80. letech místo šedesátých. Film do značné míry táhnou Charlize Theron (Lorraine Broughton) a James McAvoy (James Percival) a příjemná je i dobové hudební hity. Nevýhodou je jistá překombinovanost špionské zápletky. Takže to nakonec vyšlo na slabší 4 hvězdy.

  • 30.7.2017  21:11
  Dunkerk (2017)
  *****

  Z 29.7. na 30.7. (den Nolanových narozenin) jsem vyrazil na Dunkirk. Přes kritiku jsem viděl plné pláže, plné lodě, ponorky tam byly i když vidět nebyly, černocha jednoho francouzského (asi z kolonii), ženy - britské ošetřovatelky. Trochu mě nesedělo rozdělení na tři časově různé dějové linie. Naopak se líbilo využití nespeciálních efektů (skutečné válečné lodě a letadla), historická relativní věrnost, hudba, příběh i herecké výkony.

  • 18.7.2017  21:16

  Válka o planetu opic slibuje alespoň trochu válečný film, ale kromě pár minut se boje moc nedočkáte. Navíc někdy dost zvláštních. Možná plukovník speciálních (zvláštních) sil McCullough měl zvláštní vojenskou akademii, možná i zvláštní základní školu. Z Ceasara se tak trochu stává Mojžíš. Film je kvalitní a řemeslně dobře udělán. Jsem zvědav na další díl.

  • 18.7.2017  20:20
  Wilsonov (2015)
  ***

  Taková barvitá místy i vtipná praretro rádoby historická komedie. Trochu mi to připomínalo Adélu, která ještě nevečeřela (ano již tu zmiňováno), ale více Četníky z Luhačovic, ale takové víc parodické a větším nadhledem.

  • 8.6.2017  22:39
  Smrtihlav (2017)
  ***

  Smrtihlav byl poražen Anthropoidem. Kladem je mu sice zobrazení osudu Heydricha, na kterého se vařila voda, ale historický uprav je tam až moc. Asi tvůrci drželi hesla, že příběh nemusí být úplně pravdivý, ale zajímavý a zábavný. Tak to pojali i s historii. Možná škoda. Atentát (film Jiřího Sequense) je nejlepší. Smrtihlav své další klady, hudbu, Linu, kamarádství parašutistů, práce kamery, jistá osudovost a poetika atd. utopí v moři drobných chyb. Arzenál parašutistů v kostele je ohromný (ale bombu si musí Kubiš udělat sám) a Němci jdou vstupními dveřmi jak na porážku. Samopal Thompson je standardní zbraní československého odboje. Československá hymna se silným přízvukem je milá i když trochu humorná.

  • 6.6.2017  17:56

  Na konci je potitulková scéna, která není asi moc důležitá. Může to být i tím, že jsem neviděl všechny filmy z série X-menů, pokud jste neviděli ani jeden film z této série tak to budete mít těžké. To je i možná problém s mým hodnocením, těch filmů je zkrátka moc. Film nebyl není špatný, ale je jejich už moc. I když má dost silných momentu - Erik Magnus Lehnsherr alias Henryk Gurzsky alias Magneto v Polsku, zásah Quicksilvera, jaderná scéna za hudby Beethovenovy sedmé symfonie. Já jsem tvůj otec se říká ve filmech často, ale já jsem tvůj syn mnohem, mnohem méně. Asi je to těžší.

  • 5.6.2017  22:03
  Casablanca (1942)
  *****

  No u tohoto filmu mám trochu skluz. Nějak extra mě nelákal, spíše trochu odrazoval, protože jsem se bál zklamaní. Nekonalo se zklamaní, ale přílišně okouzlení také ne. A proč tedy 5 hvězd? Když zazní Marseillaisa, tak ani Straus, tedy Strasser nemá šanci. Ta scéna je výborná. A navíc Viktor László je Čechoslovák. Ano můžeme se hádat, že László není typické české příjmení. Znám občany České republiky, kteří se jmenuji Nagyvendegy, Hegyi, Forgáč nebo třeba Andor Šandor. A Čechoslovák se automatický nerovná Čech a Maďaři tvořily 6% obyvatel první republiky.

  • 5.6.2017  22:03
  Uloupený princ (TV film) (1971)
  ****

  Černobílá kulisovka, kde jsem zlodějský gang považoval za Židy. Bagdád té doby měl židovskou komunitu a nápovědou bylo pití vína (muslimové nemohou), ale nakonec se ukázalo, že to byli křesťani, protože na rozdíl od Židů a muslimů píšou zleva doprava. Naštěstí moudří rádci i jejich kalif tu jejich hatmatilku přečetli. Vcelku hezká pohádka, která má i svůj remake - Sedmipírko. Táňu Fischerovou jsem nepoznal a také jsem zjistil, že kromě Jaroslava Štercla existoval i Václav Štercl.

  • 25.5.2017  22:47

  Za prvé je tam potitulková scéna, snad někdo nenapíše, že je to prozrazovaní děje. Pro Jacka Sparrowa a Piráty z Karibiku mám slabost a nebojím se to přiznat. I když tomuto filmu neškodilo víc Jacka a méně Austrálie. Dále je dobrá loupež banky po pirátsku, není čarodějnice jako čarodějnice, astronomka není agronomka, Svatý Martin byl a je francouzsko-nizozemský a ne britský, Jack měl svatbu, zajímavé rodinné propletence, Jack byl i mladý, plavba tři mystických lodí se nekonala, Will Turner a Elisabeth Swanová - Turnerová (Orlando Bloom a Keira Knightley) se tam objeví i když jen jako cameo, a jejich scéna odpudivá, dle Jacka Sparrowa.

  • 25.5.2017  22:30
  I Am Omega (2007)
  *

  I am Omega a I am Virgin jsou oba drobnými filmovými parazity na popularitě Já legenda. U obou jde o poctivě o jednu hvězdičku. A dokonce jsem váhal nad hvězdičkami dvěmi. Někdy zcela výjimečně hodnocení měním. U I am Omega je to na produkt firmy Asylum až dost. Což znamená nic moc děj, spousta nelogičnosti a vzhled nakažených. Na druhou stranu je kladem jakž tak postapo atmosféra a kondice Marka Dacascose.

  • 25.5.2017  22:28
  I Am Virgin (2010)
  *

  I am Omega a I am Virgin jsou oba drobnými filmovými parazity na popularitě Já legenda. U obou jde o poctivě o jednu hvězdičku. A dokonce jsem váhal nad hvězdičkami dvěmi. Někdy zcela výjimečně hodnocení měním. U I am Virgin jde soft erotickou feministickou upiří parodii, která si na nic nehraje. Sice dámské obsazení většinou přípomína vzorkovnici tetovacího sálonu, ale závěr ,který je vidět i na začátku, je zajimavý.

  • 15.5.2017  22:41

  Jubilejní 500. komentář. Není pirát jako pirát ale Jack Sparrow, pardon kapitán Jack Sparrow jen jeden a bez Johnyho Deppa a jeho Jacka Sparrowa by Piráti z Karibiku nebyli Piráty z Karibiku, jak je známe. První setkánís ním a plus pěkná atmosféra dodává filmu celkové kouzlo, která mě osobně směřuje k tomu, že se těším na každé další Piráty z Karibiku.

  • 1.5.2017  15:06

  Nejsem žena a ani Řek ( i když Kosta Gus Portokalos by mi asi vysvětlil, že Řek jsem) tak půjdu proti proudu na ČSFD, ale mě se tato romantická komedie líbila. Nápady pro dvojku MTŘS jsou zábavné a milé, stejně jako to celé řecké rodinné společenství.

  • 30.4.2017  23:37

  Všichni jsou to sympatické exempláře prohrávajících, anglicky loserů. Ale za to mají velká srdce, taky vás dokážou chytit za srdce. Strážci galaxie jsou příjemná kombinace akčního filmu, sci-fi, komedie a pohádky. Klidně na to vemte školou povinnou mládež a pravděpodobně budou nadšeni a opakovat Já jsem Groth. Můžete se na to koukat s drahou polovičkou či jinými vrstevníky a kdo z nich má smysl pro humor bude opakovat to to samé a líbit se jim to bude také. Výborně se k tomu hodí retro hudba.

  • 16.4.2017  13:18
  Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)
  ****

  Dle mého skromného názoru se jedna o jeden z lepších seriálů nejen České televize. Postavy uvěřitelné a většinou sympatické. To se týká četníků i obyvatel Luhačovic. Bonusem je navíc i to, že jedná o skutečné (byť upravené) kriminální případy. Je by se díky počtu vražd by se lázeňští hosté Luhačovicím obloukem vyhnuli, ale to už je dnešních detektivek běžné.

  • 22.3.2017  21:04
  Vetřelec (1979)
  *****

  Ridleyho Vetřelce jsem prvně viděl až při uvedení na prvním kanálu Československé televize F1 a po části Cameronových Vetřelců s jednohlasným dabingem. Takže jsem to viděl moderně napsáno jako prequel. Jenže mě tenkrát poslali ze zahrady vlakem domu, abych jako velmi mladý hoch Vetřelce natočil na VHS. Když jsem byl doma sám, tak jsem si hrdě řekl, že to přece dokoukám. Nakonec jsem byl rád za Dívčí válku na druhém kanálu a navíc jsme měli i OK3, tam ale nic kloudného nedávali. Ne že by se Vetřelec nelíbil, ale humor přeci byl použit jako léčba na tento velmi kvalitní horor.

  • 15.3.2017  13:49
  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  ***

  Asi nebudu sdílet nadšení uživatelů a kritiky nad českou předělávkou Života na Marsu, nicméně uznávám, že seriál má své kvality, minimálně herecké. Má však několik chyb, i když tvůrci se u některých mohou vymluvit na to, že seriál je odrazem mysli Filipa Marvana v kómatu a že nejde o kriminalizaci SNB. Nebo, že město zobrazené v Severočeském kraji je podle Festivalu politické písně, který ležel v kraji Zapadočeském. Že nejbližší státní hranice v obou případech (okres Sokolov a Severočeský kraj) byla s NDR, kam by se sice postřihávat nebylo nutné, ale asi jejich překročení by člověka z východního bloku nedostalo. Tak zase něco kladného, tak třeba Trojan ( co by jeho Martin Plachý dělal v dnešní době) a pár dobrých scén a vtipů. Na druhou stranu laciné duchovno. Celkově velmi těžce zasloužené tříhvězdičkové hodnocení.

  • 27.2.2017  21:54

  Neviděl jsem žádnou jinou adaptaci a ani jsem nečetl Pýchu a předsudek, pravda pár zombie filmu jsem viděl. Výsledek křížení (crossover) nebyl nejhorší. Celkově by bylo zajímavé, jak by si s zombie pandemii poradili v dobách minulých. Tady drobná ukázka je i když mohla být lepší.

  • 27.2.2017  21:54

  Ano mé hodnocení je ovlivněno nostalgii a mírnou až středně pokročilou slabostí pro Arnolda S. (zde Fleischer von Bäckerfeldu) a žánr sci-fi. Running man má pár dobrých akčních scén a i pár dobrých vtipů. Moc medii je zobrazena kvalitně.

  • 9.2.2017  21:19
  9. april (2015)
  *****

  Pokud dostanete 40 nábojů na osobu a se svojí cykločetou se máte bránit německé (byť pěší, ale s obrněnými vozidly a tanky) divizi, tak bych si moc velké naděje nedělal. I když vás podporuje motočeta na sajtkarách s pár kulomety a vaše četa má taky jeden kulomet. Zajímavé byly vzpomínky dánských pamětníků- učástníků bojů na závěr. Jak je vzpomínán otec jedno z nich pronesl, radši bych byl, kdyby můj syn padl než aby nebojoval. Pilou Asbæk jako by v roli poručíka Sanda byl předkem kapitána Clause Pedersena z Boje (méně bojové, ale rovněž doporučuji). Forma je rovněž dobře zvolená Jak píše flanker.27 podobný film by u nás mohl vzniknout na téma boje o Czajankový kasárna v Místku(14. březen 1939) a nebo boje na Podkarpatské Rusi (14. až 24. březen) proti Maďarům. I když z první události se inspiruje volně film Neporažení z roku 1956. Ale myslím, že ten kvalit 9. dubna (aprila) nedosahuje. Obavám se, že nový film by mohl být horší a být aprílem v uplně jiném smyslu.

  • 19.1.2017  23:04
  Waterloo (1970)
  *****

  Drobná historická vsuvka o tom jak psaly pařížské noviny o Napoleonovi:Netvor unikl z Elby. Vlkodlak přistál u Cannes. Nestvůra dorazila do Grenoblu. Tyran je v Lyonu. Bonaparte se blíží. Napoleon bude zítra v našich branách. Jeho veličenstvo je v Paříži. Tak teď k Bondarčukově filmu. V s porovnáním s ním, co se bitevních scén týká (díky komparsu sovětské armády), je většina filmu o napoleonských válkách jen málo obsazenými divadelními představeními. Dokáže tomu konkurovat jen Vojna a mír a tedy tu, kterou natočil taky Bondarčuk a možná ještě Vidora Kinga. Film nemá jen bitvu, ale i dobře propracované a zajímavé postavy. Bondarčukovi se to zkrátka povedlo. Ta jeho verze je tak mezinárodní, že jsem ji dlouho považoval za britskou a ne sovětsko-italskou. Finančně to možná bylo možná Waterloo, umělecký nikoliv.

  • 8.1.2017  21:09
  Pasažéři (2016)
  ****

  Podle mne pěkné sci-fi s motivem milostného příběhu. Ano i přes speciální efekty má tento film příběh a vývoj děje, zdál se mi originální. Chris Pratt (mechanik Jim) a Jennifer Lawrence (spisovatelka Aurora Lane Fan Vavřincová) se do svých rolí hodili a byli přesvědčivý. Loď Avalon vytvářela zajímavé prostředí v nekonečném vesmíru, ano někdo ji bude srovnávat s Titanikem jako film sám. Pár tajemství a otázek však na konci filmu zůstalo. Přejmenoval Jim loď Avalon podle své milé? A mnoho dalších otázek.

  • 8.1.2017  10:49

  Tento „díl“ z Legend polských jsem viděl jako první. Možná i díky ní mne zaujala celá „série“. Pokud je polská Jaguška ta samá jako ruská baba Jaga z Mrazíka, tak se musela hodně věnovat životosprávě, utratit za plastiky a stomatologickou péči nehorázné částky než se změnila v tuto Jagu. Nebo zkrátka jen čarovala. Rozhodně kdyby ji viděl Ivanek, tak by alespoň na chvilku zapochyboval jestli chce Nastěnku za ženu a Jaguška by s ním asi vytřela podlahu i bez party loupežníků. Mimo jiné pěkný herecký part staršího satana Boruty.

  • 1.1.2017  23:06

  Nějaká jednotka železná hora (i když má ve svých řadách sličné slečny) je nějakého baziliška krátká. Policista Boguś Kołodziej se strýce Eugeniuszem Bardachou, také policista, jsou však dost nebojácní. Navíc si ten druhý užívá kapr diem (skutečně ne Carpe diem) a já jsem v něm nepoznal Olafa Lubaszenka ze Je třeba zabít Sekala.

  • 1.1.2017  21:35

  Retro špionský film jak má být, byť se tam prý prohání vozidla, která v té době neexistovala, tak mu 60. léta věřím. V jakém filmu kupříkladu máte akční honičku trabanta s wartburgem. Nestaví jen na střílečkách a má i děj a vtipné dialogy. Ilja Kurjakin (Arnie Hammer) a Solo Napoleon (Henry Cavill) jsou výborná dvojice plus Gaby frau Teller (Alicia Vikander) jim kvalitně sekunduje. Abych nezapomněl Victoria Vinciguerra je femme fatale a strýček Rudi je v části extra děsivý, ale nakonec spíše humorný. Zkrátka kodachrom.

  • 28.12.2016  01:24

  Robert Więckiewicz je pro mě známý z V temnotě jako Leopold Socha, jako Twardowského jsem ho nepoznal. Čertice Lucinka má slušnou démoničnost, ale lepší charisma má starší satan Boruta i když se heslem na počítač má trable. Místo děje, prstence Saturna, je pěkně vybráno i uděláno.

  • 27.12.2016  18:55

  Jan Twardowsky je tak tvrdý je i na konci tvrdého jména má tvrdé y. Vyzrát na peklo to nechce tvrdost, ale i trocha fištronu. A hlavně mít plán, pokud možno i záložní plán B, C možná i pro jistotu D.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace