Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

plakát

Lorca, smrt básníka (1987) (TV film)

Film Bardemů  - Juana Antonia Bardema (režie) jeho sestry Pilar Bardem (jedná z ženský rolí), Juana Bardema (hudba), o tom jak začíná občanská válka. A tyto války jsou kruté. A někdy semelou i nadějné básníky i další lidi. Emotivně natočený film možná i díky levicovému smyšlení režiséra.

plakát

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Kouzelná literární záležitost Oty Pavla převedená Karlem Kachyňou na televizní obrazovky. Určeno nejen pro milovníky rybaření a řek, nejen Berounky. .

Ultimátum (2022) (seriál)

Spíše slovenský než český koprodukční projekt, který kdyby nebyl možná až moc překombinovaný, tak by si zasloužil plné 4 hvězdy. Takto to jsou plnocenné tři hvězdy.  Přitom akce většinou ušla, napětí slušné, herecké obsazení více než dobré. Děj i scénář taky docel sednul. Něco tomu chybělo a něco trochu přebývalo. Ale v československých koprodukčních vodách šlo o v celku originální počin.

plakát

Antonínovo rozbité zrcadlo (1957)

Němý a černobílý film, odehrávající se kdesi v Jugoslávii, asi v Bělehradě. Pohřeb bílého králíka a jméno kouzelníka Antonín je možná důvod pro přidanou hvězdu, jak ze staré jugoslavské vlajky, navíc,

plakát

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Půvabná Libuše Šafránková a šaramantní Josef Abrhám tvořili hezký pár v životě i ve Svatební cesta do Jiljí. Jedna z nejlepších romantických komedii Made in Czechoslovakia.  Má laskavý humor, je inteligentní, hercům to sluší. Celkovému dojmu pomáhá i vnitřní hlas mužské polovičky této dvojce. Zajímavý byl ženský vnitřní hlas. Tento komentář a hodnocení jsou tak trochu věnovaný Libuši Šafránkové a Josefu Abrhámovi jednomu z nej (v několika ohledech) hereckých párů. Budete nás bavit z pláten kin, televizních obrazovek a monitoru počítačů bavit bavit dohromady i solo ještě dlouhá léta.

Střevíčky (1961)

Velmi divácky příjemná záležitost s kvalitním hereckým obsazením.  Prostředí staré vnitřní Prahy se střetává s prostředím přesto moderního tepu města. Myslíte, že manžele šli do divadla na Čajkovského Střevíčky? Dnes by asi měli na nějakou dobu smůlu.

Poklad pana Arna (1967)

Severský hororová balada má hned několik benefitů. A to dobrý příběh ze Skandinávie 17. století , ilustrace Adolfa Borna (asi nejtemnější příběh spojený s A.B., které jsem viděl) a podmanivý hlas vypravěče Václava Vosky.

Jdi a dívej se (1985)

Pokud chcete vidět krutosti války na území Sovětského svazu, konkretně Běloruska, mohu Jdi a dívej se doporučit. Pokud nechcete mít noční můry, tak ne. Pokud chcete vidět kvalitní film, tak ano. Pokud trpíte rusofobii a sovětofobii, tak ne. Pokud fandíte Němcům v druhé světové válce aneb velké vlastenecké válce, tak ne. I když poslední dva názory pod pojmem tohoto filmu můžete změnit.

3Bobule (2020)

Asi mám slabost pro bobule, české filmy, herecké představitele tohoto filmu, a proto takový počet hvězd kolik jsem dal. A moc nepiju víno ani jiné destiláty. Nakonec ani to pivo.

O zlaté rybce (1951)

Hezká klasická pohádka s podmanivým hlasem Jana Wericha.  Tako zlatá rybka neplní jedno nebo tři přání, ale celý věrtel přání. Nebo to byly pouze reklamace na to jediné a první?