bloodline

okres Bratislava
Organized Chaos...

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 23.7.2020  18:01

Netuším koľko krát ešte bude zhovadený fantastický a pôvodný film Perfetti sconosciuti (2016), ale už aj môjmu rezistentnému žalúdku dochádza trpezlivosť. Nemecká verzia je z troch štvrtín totálny plagiát danko-kollárovsko-matovičovho typu, ktorá sa neštíti okopírovať aj jedálny lístok. Vykrádači hrobov mi dvíhajú tlak a skôr by som čakal nedôstojný remake z americkej pôdy, kde by za peniaze znesvätili aj všetkých 27 dodatkov ústavy. Nemci tentokrát prekvapili ako Sovietov v lete 1941, ale konečný rezultát zostáva aj po takmer 80 rokoch totožne katastrofálny.

• 23.7.2020  17:36

Zo serióznej a kultovej značky vyšlo (pod)priemerné béčko, ktoré v podstate tretí krát zrecyklovalo námet až takmer do nepozerateľnej pozície. Michael vyfasoval ako masku nepodarený posmrtný odliatok Mussoliniho ksichtu a jeho vražedné sklony by nepresvedčili ani Eda Gaina na letnú brigádičku v tábore pre neuspokojených samovrahov. Scenár vykazoval tuposti príborového noža a herecké výkony vychytali akciu v samozbere zlatých malín.

• 15.7.2020  16:54
    Halloween 3 (1982)

Fanúšikovia kráľa slasherov zostanú znechutene sklamaní, pretože tretí all hallows eve má s Michaelom Myersom spoločný iba názov filmu, ktorý utešene parazituje na jeho "dobrej" a ťažko vybudovanej povesti. Odhliadnuc od tohto nemilého faktu nejde až o takú katastrofu ako navodzujú percentá. Má to síce svoje hrubice v matrixe, ale celkom ľahkým priebehom rešpektuje žánrovú stráviteľnosť.

• 5.6.2020  19:16
    Blade Runner (1982)

Ťažkotonážny futuristický noir. Po vizuálnej stránke ponúka premakaný absolutizmus, ale obsahovo je vykradnutý ako bestofkový album Petra Stašáka. Scott si natočil vlastný umelecký epos, ukázal svetu, že to vie, ale podobné experimenty nezodpovedajú jeho vrodenému talentu. Formálne radím Blade Runnera do posvätných lúk a hájov, no jeho neuveriteľne sterilná duša ma trikrát uspala. Chýbal šťavnatejší priebeh deja, aspoň v pár úsekoch, trošku, málilinko. Nepochopiteľne premárnená príležitosť. Niekedy ide umenie aj proti zákonom fyziky, o logike nehovoriac.

• 31.5.2020  20:27

Ooooo, pred štvrťstoročím pecka ako fatimské zjavenie. Dnešným leskom digitálnych omaľovániek už mierne ošúchaná, ale na ten genius loci už nemajú nárok ani najzručnejší vykrádači hrobiek. Emmerich vyrukoval s námetom v správnom čase na správnom mieste. Spracovaním síce neponúkol taký puntičkársky zážitok, no mytológia zohrala svoju rolu ako oheň na koncertoch RAMMSTEIN a stvorila legendu, ktorá si žila vlastný príbeh v seriáli. Efekty na svoju dobu otvárali ústa ochotnejšie ako bordelmamy a hudbu po tichu závidela aj konkurencia v Star Wars. Belle Époque Sci-Fi. 4 a 1/2*

• 30.5.2020  19:38

Cítiť, vidieť a počuť, že realizáciu Bohemian Rhapsody roky sprevádzalo množstvo autorských problémov, nezhôd a rošád. Desili ma obavy z konečného výsledku a možno aj preto mi návšteva kina moc nevoňala. Zmena postihla aj najpovolanejšiu stoličku - režisérsku. Navyše vo fáze, keď bohémska rapsódia už pomaly smerovala do strižne. Vyúčtovanie znie nasledovne. Musím dlho loviť v pamäti, aby mi zišla na um tak sprasená réžia na vysoko profesionálnej úrovni. Zásahy torza kapely do príbehu sú evidentné a na škodu veci. Freddie a jeho život predstavuje natoľko extravagantne svojskú mašinériu, že aj tento pamätník evokuje moc uhladenú večerníčkovú verziu Queen a v žiadnom prípade sa nedá hovoriť o pocte legende. Malek zahral na hranici svojich možností, no ani to nestačí, aby siahal tej nenahraditeľnej charizme aspoň po členky. Prevláda vo mne veľké rozčarovanie. Po tých ováciách z každej strany som očakával filmovú noc v opere, ale vyšiel z toho popík Justina Biebera nehodný kráľovnej. 3 a 1/2*

• 20.5.2020  20:16
    Truman Show (1998)

To muselo byť vyčítavých pohľadov, keď sa Jim Carrey objavil v charakternej dráme a začal plniť sály omnoho viac výrazne inteligentným lež sprostým humorom. A k tomu obstál na výbornú s riaditeľskou pochvalou! Kubrickovsky podfarbená tematika The Truman Show mrazí v dnešnej dobe viac ako čínsky systém sociálneho kreditu. V dobovom poňatí išlo skôr o bravúrne zahranú recesiu, ktorá to scenáristicky odsypala a režisérsky očarila ako humanitárne bombardovanie. No a dnes sa človek drbe po hlave, či realita z časti netancuje s nami lambadu na Trumanov spôsob avšak bez tej kúzelne hravej hudby.

• 20.5.2020  19:24
    Skleněný (2019)

Dôstojné zavŕšenie autorskej trilógie s vlastným, neortodoxným, pohľadom na fungovanie sveta pod záštitou, tak trochu nadmieru obdarených ľudí. Záverečný crossover už netlačí nervovú sústavu do tak silného emocionálneho pnutia. Napriek tomu svoje miesto na Shyamalanovskom nebi s prehľadom obhájil. Pán režisér zatlačil do úzadia tradičné postupy, pri ktorých pookrialo nejedno oko esteticky pravoverného diváka a zvolil menej komplikované poňatie, ušité pre masovejšie stotožnenie. V súčasnom svete jednohubkových marvelákov bude aj tak celá trilógia niekde v tieni nepochopenia, ale koho to trápi? Nech sa Glass akokoľvek snaží fascinovať, z môjho pohľadu ide len o akúsi fanúšikovskú nadstavbu ku kinematografickým bonbónikom Unbreakable a Split. A tie dosiahli výsostného uznania aj ako samostatne zárobkovo činné filmy.

• 15.5.2020  20:28

Amíci ten vesmír skrátka vedia predať či už po blockbusterovej alebo artovej stránke. First Man predstavuje zlatý rez oboma umeleckými zameraniami. Určite nečakajte lahodné posedenie s úsmevným happy endom o najväčšom veľkom skoku ľudských dejín, ale blahosklonnú drámu o pozoruhodnom mužovi. O človeku, ktorého osud zvierajú mlynské kamene. Na jednej strane lomcuje rodinou komplikovaný osud poznačený tragédiou a nemožnosť pokojného vysporiadania sa s ňou, pretože ste hybnou silou dobývania lunárnej epochy. Film pracuje so silnými emóciami prirodzene čistým spôsobom. Napínavo zviera nervy pri akčnejších scénach, aby vás rozomlel na súčiastky v poslednej pol hodine. S tou neskutočnou hudbou top zážitok. Z technologického aj citového hľadiska. Rok 2018 má pomerne jasného víťaza v kategórii film roka.

• 14.5.2020  20:05
    Top Gun (1986)

Dodnes si pamätám ako mi, ako malému chlapcovi, pustili Top Gun. Zvuk naskočenia VHSky, po prvých tónoch hudobnej témy okamžite zimomriavky a... tú VHS som zodral. Všetci neprajníci sveta mi môžu práškový cukor s hladkou múkou do riti fúkať ako je Top Gun verbovačka a ultravlastenecko-patriotistická propaganda. JE! A sakramentsky skvele natočená! Viac vojakov do US Army naverbovali iba Japonci útokom na Pearl Harbor. Pionieri okolo Mavericka sú pre mňa sentimentálny kult. Učebnicová prezentácia Hollywoodu 80-tych rokov v technicky estetickej podobe. Práca s kamerou predbehla dobu. Tie úžasne nastrihané zábery a použité filtre roztápajú srdce ako zvodnosť Kelly McGillis, z ktorej museli mať mokré sny aj veteráni z prvej svetovej. Zvuk F-14 rezonoval v sovietskom politbyre aj v obyčajnom stereo prevedení. Proste amíci tie mašiny vedeli predať na zlatom podnose, aby po kariére pilota túžil aj posledný roľník z kolchozu. A do toho vytiahli z rukáva taký soundtrack, ale FAKT taký!!! Áno, pri tónoch hudobnej témy znova naskakujú zimomriavky a chcem byť Maverick :)

• 9.5.2020  11:13
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Fincher vo svojej obývačke. Neskutočne režisérsky, scenáristicky a herecky našľahaná kanonáda o úchylne drsných chlapcoch z najčiernejších čiernych morí. Síce v spleti ťažkých dialógov trvala moja dezorientácia asi prvých päť častí, ale Fincher už po niekoľký krát odmenil trpezlivosť kráľovskými dojmami. Keď sa do tohto výstavného kusu perverznej choreografie pridala akcia, tak môj pulz by nenašiel ani Edgar Cayce. Škoda, že v tomto segmente dochádzalo k šetreniu materiálu. Z Mindhuntera to zbytočne spravilo úzkoprofilový tovar s ďalšou sériou v nedohľadne.

• 8.5.2020  18:14
    Frasier (TV seriál) (1993)

Friends a Frasier. Za mňa vrchol sitkomovej tvorby. Ten snobský psychiater si ma hneď získal svojim inteligentným a suchým humorom. Ako pravý intelektuál vedel občas hrať aj s ľudskými, ťažšími emóciami, čo sa odzrkadlilo na komplexnejších dojmoch. Prvým dvom sériam chýbala zohratosť a zbytočne zachádzala do dramatických polôh. Na všetko dala zabudnúť tretia až piata séria. To bolo magnifiques. Zvyšok držal frasierovský nadštandard. Dodnes mi leží v žalúdku len jedna vec. Tak skvele fungujúce obsadenie pošramotili nezmyselným odprataním Bulldoga po šiestej sérii.

• 8.5.2020  17:09
    Alf (TV seriál) (1986)

ALF patril k neodmysliteľnému komediálnemu folklóru počas môjho detstva a dospievania a aj v dnešných časoch neodolám tomuto, občas plytkému, humoru. Hlas Stana Dančiaka sa zapísal do zlatého fondu dabingu a s viac nekorektným či obscénnym humorom by to bola jazda hrdelného smiechu na plné gule. Prvé dve série rezonujú na bránici ako koncert Petra Stašáka na Live Aid. V druhom polčase postupne dochádza invencia a úplnej spokojnosti nelichotili ani zbytočné personálne rošády vo vedľajších postavách. 4 a 1/2*

• 7.5.2020  19:13
    Apollo 13 (1995)

Veľmi citlivo a majstrovsky sfilmovaná ozajstná skutočná udalosť. V prvom rade nejde o masturbovanie amerického ega, ale s prehľadom rozvrstvenú drámu, ktorá musela chytiť za srdce aj kádre v KGB. Pre Apollo 13 síce zostal Mesiac v iluzórnej rovine, ale režisérsky dosiahlo cieľ misie so správne zvolenou hviezdnou posádkou, ktorá si za výkon zaslúži maximálne uznanie. Poctivé 90-te roky znovu potvrdili čestné úmysly vo vizuálnych končinách a naservírovali efektný zážitok bez všadeprítomných CGI oblbovačiek. Aj po štvrť storočí máme dočinenia so skvostom po technickej a umeleckej stránke.

• 5.5.2020  20:39
    Zrůda (2003)

Famózne zahraná dráma, ktorá vrtošivým spôsobom rozpitvá psychiku postáv natoľko, že (paradoxne) s prejavením sympatií voči sériovej vrahyni nevyvstanú žiadne výhrady. Kto aspoň trochu pozná pokrivenú genézu individualít väčšiny hrdlorezov na pokračovanie, vie, že za to (žiaľ) môžu maličkosti ako zlá výchova, sexuálne zneužitie či proste zlý čas a zlé miesto u sudičiek pri rozdávaní talentu a koníčkov. Aileen Wuornos vyhrala z každého výkladu čosi a Charlize Theron vložila do jej interpretácie vlastný kus geniality. Režisérsky potiahnutá do natoľko pohlcujúcej geniality, že si prefackáte vlastné deviácie ľútosti a kopu indivíduí s pochybnými chúťkami si radšej kopne do vlastných ratolestí v rozkroku.

• 1.5.2020  18:02
    Armageddon (1998)

Bay v životnej forme vyťažil z apokalyptickej módy na prelome tisícročí neskutočný biják. Pokope sú tu všetky jeho delikatesy, z ktorých si vymodeloval patentovaný trademark a vypiplal ich do maximálnych detailov. Dnešnou optikou by Armageddon neprešiel ani cez prijímačky na odbor sociálna práca, ale v tej dobe ľudia potrebovali amerických gerojov, schopných sebaobetovania pre celý svet, potrebovali záchranu v poslednej sekunde zo zdanlivo neriešiteľných situácií, potrebovali rozprávkovú nádej víťazstva dobra nad zlom... A Bay zbúchal všetky tie komponenty až do dojemných dimenzií. Bola to krásna doba a pri tónoch nadpozemského soundtracku je mi za ňou clivo. Viem, v NASA si musia ťukať po čele a zadúšať sa smiechom zároveň, avšak krása Armageddonu nespočíva v dokazovaní zákonitostí Pytagorovej vety, ale v sile zážitku. A po takom baží každá forma umeleckej tvorby a prahne každý divák. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!

• 1.5.2020  15:53

What the f*ck? Zatiaľ čo pri jednotke moje filmové srdce plesalo ako roľníkovi z KĽDR po úspešnom jadrovom teste a vyťahoval som kalibre typu najlepší film roka, tak dvojka to nadšenie sfúkla ako nádeje na uznanie arménskej genocídy. Kvalitatívny prepad o dve triedy nesmierne bolí. Všetky tie finesy a lahôdky prvotiny v zlatom kruhu tápu, stratili tvár a dôstojnosť impotentným humorom, žalostnou akciou a totálne pripečeným námetom. Ostrieľaný pionier Vaughn s toľkými hereckými esami (z toho štyri oscarové!) pomaly prešťal aj Avengerov, ale nevyťažil ani uncu zlata v podobe ikonických scén alebo dialógov. Sklamanie roka.

• 20.4.2020  20:15
    V pasti (2018)

A Quiet Place pre nevidiacich? Mám pocit, že pokiaľ z námetu smrdí nudná vata, treba ho okoreniť materskou škôlkou s predpôrodným kurzom. Neviem, či to mám chápať ako neschopnosť tvorcov vyťažiť z námetu explicitnejšiu zápletku, alebo chcú len vyvolať v poslucháčoch empatickejší rozmer napätia. V prípade staršej hluchonemej dvojičky to nefungovalo úplne s kostolným poriadkom, za to Bird Box si viedol o niečo triezvejším dojmom. Dokonca vytiahol záblesky z dojemných dimenzií. Avšak aj tu platí ťažko ubrániteľný pocit z jemnej recyklácie postupov z oveľa zásadnejších žánrových počinov. Odlišuje ich len jedna (výrazne) rozdielová položka - John Malkovich.

• 19.4.2020  19:55
    Rocketman (2019)

Muzikály vážne nemusím. Ale pokiaľ sú hudobné vsuvky použité účelne a vhodne, môže byť z toho celkom podarený výsledok. Piesne sira Eltona pozná notoricky každý, komu zavadilo rádio o uši a ich nasadenie považujem za vkusné, občas aj choreograficky pútavé a správne extravagantné. Taron Egerton pustil do éteru svoj spevácky talent, za čo dostáva zlatého bludišťáka, ale predsa len ho radím do novej generácie výrazne charakterových hercov, preto ma mrzí, že tak výstredný a provokatívny naturel Eltona Johna museli tvorcovia utopiť (na môj vkus) prílišnými muzikálnymi intermezzami. Silný tlak na americký happy end zatienil potenciál na prvotriedny herecký zážitok. Summa summarum. Hovorí za mňa žánrová apatia voči hudobným maškarádam na striebornom plátne, mimo toho Rocketman zvládol moje zaujaté personálne výhrady s velice príjemným zadosťučinením.

• 16.4.2020  20:32
    Irčan (2019)

Scorseseho tri a pol hodinový úlet s hereckou smotánkou gangsterského žánru sľubovalo prinajhoršom niečo veľkolepé. Lenže sľuby sa sľubujú... a namiesto opojnej labutej piesne jednej generácie famóznych hercov to skôr pripomínalo pohrebný pochod na Červenom námestí. Téma odborových zväzov hýbe americkými žlčníkmi vo väčšej oscilácii ako v európskych končinách, preto môže zvolený námet vyvolávať mierny diskomfort vzhľadom na masívne časové nároky. OK, obsahová látka občas pláva mimo mozgových centier ako posolstvá mieru v súťažiach krásy. O to viac by mala zaujať forma v podobe ikonických scén a nahláškovaných dialógov, ktoré by aj poslední náčelníkovia Apačov orálne prednášali o 500 rokov v bordeloch Las Vegas. Lenže The Irishman za 3 a pol hodiny šaškovania s digitálnym botoxom nadchol iba jednou(!) takouto scénou (o rybe) a to je na Scorseseho formát riadna chudoba. Ešteže stále existujú na svete garancie ako napríklad herecká fantázia Al Pacina.

• 14.4.2020  20:29

Najtemnejší, najkomiksovejší, najnedocenejší. Aj také prívlastky má prvá tretina Nolanovej trilógie. Dielo, ktoré predbehlo dobu celkovým spracovaním či sociálno-filozofickým poňatím dostalo ranu pod pás počiatočným vlažným pochopením. Všetky stratené kredity dohnal až po ďalšom pokračovaní. Začiatok temného rytiera ocenia zrejme iba tí najpravovernejší komiksoví nadšenci. Bez ikonického záporáka a s dôrazom na detaily budovania Batmanovej mystiky je jasné, že finančné riziko nezaplatenia nákladov balansovalo na existenčnej hrane. Odhliadnuc od toho Nolan vystaval príbeh na maximálne uveriteľných základoch, kde neexistuje priestor na nadprirodzené barličky. Zrodil ľudského hrdinu so všetkými kladmi a zápormi. S odstupom času a z hľadiska kompozície celej trilógie môžem bez milosti povedať, že toto je najlepší origin od vyhynutia dinosuarov. Navyše aj po toľkých rokoch nestratil nič z svojho moderného a aktuálneho šarmu. "Why do we fall, Bruce? So we can learn to pick ourselves up."

• 8.4.2020  17:41

Len za hudbu štyri hviezdy z voleja. Piata za výpravu, zvuk a kameru. OK, scenáristicky nepobral mohykán všetku múdrosť sveta, ale atmosférou pohltí ako americký týždeň v Lidli. Spracovaním vystavuje nekrológ prípadným snahám o remake a záverečnou polhodinkou vyráža dych aj suchému anglickému humoru. Tam, kde Mann mierne zaostal za očakávaniami, neskôr dokonale zvládol v Heat. Napriek tomu sfilmoval príbeh, ktorý žánrovo nemá konkurenciu a stal sa klasikou.

• 30.3.2020  20:44
    33 životů (2015)

Klasický záchranársky biják, ktorý má snahu vytĺkať silné city, ale výsledok skôr pripomína predstieraný orgazmus. Malátna réžia vykazuje záblesky lepších zajtrajškov, no v boji s veternými mlynmi narazí na strašne tupý scenár. Ten sa snažia povzniesť na uveriteľný zážitok herecké esá, ale v tomto prípade vykazuje ich činnosť zlatý klinec útrap a kolaps celého úsilia.

• 27.3.2020  19:49
    1917 (2019)

Kinopovinnosť! Kiežby sa prvej svetovej vojne dostalo toľko vrúcneho mainstreamového prijatia ako tej druhej. Novodobý boom, ako aj v prípade Ryana, zamýšľal nastoliť maestro Spielberg s War Horse. Síce prestrelil, ale ponúkol výpravné scény a detaily vojenského zákopového šialenstva. Mendes zvolil artovejšie poňatie s (nielen) diváckym úspechom na celej čiare. Film naaranžovaný na jeden záber nedal vydýchnuť ani povaľačom na úrade práce, neustále držal v šachu aj Garriho Kasparova a rozparceloval ďalšie útrapy prvej vojny. Zaslúžený Oscar. Z Nolanovho Dunkirku okopíroval (takmer) trvalo neprítomnú absenciu nepriateľa (či bojovej scény), ktorá aj tak divákom trhala nervy v pejoratívnom vydaní. Občasne nelogické konanie hercov síce zbytočne zhadzuje percentá nadol, ale stále sa jedná o úchvatnú vojenskú filmárčinu, ktorá vysúka režisérsku a hudobnú poklonu. Silný film. Technicky, dejovo aj emočne.

• 26.3.2020  21:51

Áno, trvalo dlho kým vyhýbanie konečne ustúpilo a zhmotnená realita dala za pravdu tým všetkým odporúčaniam. Intouchables predviedli krásnu oslavu života na pozadí ťažkého osudu. Ten dali pocítiť iba jemným spôsobom. Namiesto žmýkania sĺz a osoplených servítkov servírovali jeden pozitívny moment za druhým. V tej chvíli človek zistí ako jednoducho smiech a dobrá nálada lieči. Zotiera rozdiely, hendikepy, dá zabudnúť na starosti. Esencia filmu tkvie v emóciách a nepoznám krajší pocit, ako sa nimi nechať uniesť a prežiť tie dve hodinky umeleckého opojenia s blaženým úsmevom. Život je krásny a Intouchables sú filmovým dôkazom.

• 26.3.2020  19:38

Pôvodné Jumanji s Robinom Williamsom je prvotriedna rodinná zábava, preto ďalšie vzkriesenie vo mne vyvolávalo pocity obávané, ba priam až hrôzu naháňajúc. Našťastie, pôvodný odkaz nedostal poza uši. Banda okolo vyslúženého wrestlera pozametala ustráchané pocity do správnych čakier a predviedla sviežu náhradu nedeľnej prechádzky po fajnovom obede. Iste, príbeh či ostatný estetický dosah vyšumí ako tretia slovenská superstar, ale tá polopatistická psina, na mieru ušitá pre 21. storočie, prekryje aj hrôzy pondelňajšej cesty do roboty.

• 25.3.2020  20:10

Fincher nezostal dlžný svojej povesti ani na stotinu záberu. Režisérsky pedantne vedie ďalšie dietko do nesmrteľných vôd, ale moje srdce zostalo tento krát chladné ako januárové teplomery v Ojmjakone. Vlial sem až priveľa abstraktných príchutí, typické pre Aronofského, Lyncha, Gilliama či Jonza, twist tiež nezafungoval podľa očakávania a sociálny odkaz mal na mňa dosah ako trinásty dôchodok. Pred 20 rokmi by mi z toho asi ustrelilo dekel, ale za tú dobu som videl mnoho žiakov, ktorí v istých momentoch prekonali učiteľa. Scenár a herecký prednes udržali hladinu vo výstavnej skrini, avšak repete bude ťažké zrealizovať.

• 24.3.2020  20:14
    Nesmrtelný (2015)

Svieža akčná moderná jednohubka, ktorá zbytočne nenapína svaly a vrhá sa priamočiaro po svojej cieľovej skupine. Akcia má presne vytýčený zámer, ktorý nedovolí zaspať na vavrínoch ani romantickejším typom a všetko klape ako počas predvolebnej kampane. Aj charakterovo môžeme hovoriť o šťastnej voľbe. Pokiaľ hľadáte akčné štandardy v novodobom šate a nechcete uraziť filmové múzy Self/less nič nepokazí.

• 22.3.2020  20:36

Festival najprimitívnejších rozhodnutí pod kinematografickým nebom naplno rozkvitol počas tejto relácie pre nepočujúcich. Na nešťastie podkopali očakávania natoľko, že medzi nimi prichodili na um niekoľko krát vykradnuté a ďaleko sofistikovanejšie zvládnuté survival postupy (The Road, 10 Cloverfield Lane) a fatality (Signs, War of the Worlds). Mohla to byť epická žánrovka udávajúca smer zvučnejším tvorivým veličinám. Takto ide len o ďalšiu premárnenú príležitosť, ktorá zarábala iba na nemom úžase a podkopala kvalitatívny rozmer prehliadkou postupov z Príručky mladých svišťov pre brunejského sultána. 3 a 1/2*

• 22.3.2020  19:01
    Nákaza (2011)

Citovo spustošené a na detail strohé. Začiatok to rozbalí ako finále Stanley cupu, ale potom príde len poflakovanie, tu a tam nejaká akcia a so zatajeným dychom čakáte, kedy ten marazmus zapne záverečné titulky. O všetkom svedčí moje prekvapivé zistenie, že už som túto blbosť raz videl a zdarne zabudol. Prosím, nech sa mi to stane aj druhý krát. Pokiaľ hľadáte napätie odporúčam Petersenov Outbreak, ak atmosféru, tak Boylov 28 Days Later, keď chcete pochovať svetlé zajtrajšky, natíska sa The Road, umelecky a citovo Vás dostane Perfect Sense a z každého niečo má Cuarónov Children of Men. Tomuto splašku venujte vyhýbavý oblúk. 2 a 1/2*

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20