bloodline

okres Bratislava
Organized Chaos...

• 4.10.2011  14:37
    Super 8 (2011)

Gratulujem pán Abrams, podarilo sa Vám pozoruhodné dielo. Z prvej polovice filmu som cítil mráz až v pukancoch (a tá úvodná "nehoda", "to bylo něco!"), ktorý postupne ustupoval ako vysokohorské ľadovce. Oceňujem určite nie ľahkú, ale veľmi impozantnú a parádnu prácu s deťmi, ktoré som po dlhej dobre nemal chuť vyťahať za uši z plátna domov :) Vážna téma sa niesla v mierne nadnesenej a zábavnej aure, aj keď film mohol kľudne pokračovať v masívnom "thriller" zovretí. Osobne som sa výdatne zabavil, nad čím som však musel povzdychnúť a prižmúriť oči (okrem záveru) - dabovaná verzia (prečo?!).

• 7.11.2013  15:49

Vysoko vnútorne kontroverzný film. Prvá polovica ma priklincovala s otvorenými ústami do stavu filmovej nirvány a jej mystérium na mňa zapôsobilo ako pristátie Santu na zamrznutom Štrbskom plese pri júlovej prechádzke. Menšie vytriezvenie nastalo v druhej polovici, ktorá upadla do tranzu Preletu nad kukučím hniezdom, ale stále zachovala vysoký štandard. Bridges a Spacey odviedli, vzhľadom na okolnosti, majstrovskú prácu. Na úspechu má spoluvinu hudba (tá mi ešte teraz rezonuje na ušnom laloku) v symbióze s kamerou (scéna cesty autom cez mesto - nebíčko vo filme!). Krásny zážitok a na príjemný večer vhodná alternatíva. Veľká škoda druhej polovice, kiežby sa vyrovnala kvalitatívne tej prvej, asi by sme čelili emigračnej vlne na K-PAX a Prot by oľutoval svoju hereckú úlohu, pretože, podľa mňa, ho Spacey nehral, on ním jednoducho BOL... 4 a 1/2*

• 15.7.2011  10:14

Black Hawk Down C-kategórie by zvalcoval tento audio-vizuálny opus nasýtený takým neuveriteľným patriotizmom, že aj amerického diváka muselo dáviť. Kameramanov mali fackovať kam chodili za ich trasenie a "zoomovanie" počas scén, ktoré to nevyžadovali. A to nepochopiteľné predstavovanie účinkujúcich na začiatku slúžilo na dve veci, keď po ich ako takom zapamätaní divák nemal šancu ich rozpoznať počas bojových scén. A mohol by som pokračovať... Veľmi povrchné stvárnenie invázie, ktoré nedisponovalo ani štipkou originality, ale chaosom v pohybe na pozadí smútku preliatej krvi nad americkou vlajkou. Účelovo vyprodukovaný "tovar" pre divákov za Atlantikom.

• 5.3.2018  22:28

Ak niekto natočí drvivú časť filmu s vyšším fps, ako dokáže ľudské oko pogniaviť, tak niekde nastala chyba. Doba síce pokročila a priamo úmerne zrýchlila, ale nemusí to platiť ex aequo aj v továrni na sny. Mozog občas potrebuje psychohygienu v podobe emócií, atmosféry či strachu. Potenciál kdesi čosi bublal, ale vyšumel rýchlejšie ako umelecká hodnota Justina Biebera. Navyše World War Z môžeme chápať ako prvý rukolapný dôkaz toho, že Chuck Norris uveril v reinkarnáciu. Ako po podpise zmluvy v teologickom traktáte riekol režisérovi "(moje) Slovo sa telom Brada Pitta stalo a na smrť sa zvysoka vysralo". Nakoniec už len konštatujem, že miestami by sa plátaním logických dier uživil aj priemerne zručný slovenský cestár s africkým citom pre meteorológiu...

• 10.1.2013  16:16
    Sám doma (1990)

Bez tohto malého, uvrešťaného sopliaka si neviem predstaviť psychologický nábeh na vianočnú atmosféru. K zdobeniu ihličnanov či pečeniu oplátok ma síce Kevin neutrýznil, ale s duom Pesci/Stern, kúzelnou hudbou a globalizačným duchom Vianoc sa rád sprítomním do duševného stavu nebeského pokoja počas čakania na príchod Mesiáša. A aby som nezabudol... Fuller ruleeeeeeeeeezzzzzzzzzz!!!

• 10.1.2013  17:06

Sequel, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani hracívrch so svojimi jašteričkami, plazmi a inou jurskou háveďou. V mnohých prípadoch dejová štruktúra vzdáva hold impotentnej logike a nevybočuje z okov Tartaru jednotky ani o milimeter z konzumno-zábavnej magistrály. Či scenár, miestami zatieňujúc snár laškovania o svetovom miery a ochrane zvierat sporo odetých dev na Miss planéty a priľahlej galaxie. Mr. McCallister jr. však hravo hádže do rieky Hudson súčasné vianočné "rodinné" komédie a bez jeho afektovaného kriku by bol televízny program o Vánocích chudobnejší a nepozerateľnejší.

• 18.3.2016  12:59

Taký divácky atraktívny hybrid Margin Call a The Wolf of Wall Street. Sprvoti oko vytasí tik po Veľkom ekonomicko-burzovom slovníku mladého makléra, ale vďaka umne zvolenému módu orbis pictus, môžete s minimom obáv presmerovať myšlienkové pochody do veľkolepej splete scenáristickej paľby guľometnej artilérie. Mnohopočetný terminus technicus nabáda k zobratiu nôh na plecia, ale pokiaľ mozog pochopí aspoň jednoduchý princíp autorských zámerov, zvyšok už zabezpečí ďalší depresívny pohľad do zákulisných hier s ľudskou naivitou a hlúposťou. Zvučné herecké mená neslúžia len na zaostrenie pozornosti. Viac-menej rozložia herecké bremä súvisle a priamo-úmerne s vzostupnou krivkou amerického dlhu. Nevyspytateľná kamera mixovala, trajektóriou afrického safari, skutočným tŕňom v rohovke. 4 a 1/2*

• 30.12.2014  16:11
    Síť (1995)

Pred 15 rokmi ma The Net ako tak thrillerovo vzrušoval, dnes si vyslúži iba bolestné kinematografické úsmevy s trpkým posolstvom do budúcnosti, ktorú už, žiaľ, žijeme. Kategória filmov, čo budúcnosť nedocení, ale zaživa pochováva a s poslednou hrudou zeme zostane v mysli iba nostalgia s béčkovým odorom.

• 13.6.2011  11:37

Audio-vizuálne orgazmistické efekty s vyprahnutým scenárom, vyhrabaným niekde v púšti Gobi, pokropený skľúčujúcou futuristicko-klaustrofóbickou atmosférou, do ktorej by ste ani stádo múch nevyhnali. O tom je TRON: Legacy. Účelový, bez hlbšej a nič nehovoriacej "kreativity" obalený v peknej produkcii na omámenie zmyslov, presne ako Avatar.

• 16.4.2016  14:23

Tak tajuplne prostý, sentimentálne bohatý, geniálne vznešený... Eastwood v najlepšom tvorivom rozkvete. Mystic River dobíja horné hodnotiace poschodia časom ako archívne víno všakovaké súťaže v snobskom slopaní. S citom podaný komorný príbeh s veľkým duševným odkazom, navyše prednesený hereckou extratriedou na hranici možností. Clint potriafal spŕšku priamych zásahov do stredu a viac ako s vytýkaným scenárom sa pohral s celistvou psychikou príbehu, ktorý nekolíše, barometricky vzostupne graduje a chytá za srdce hudobnou dávkou noblesy. A tá hra s detailami... Obzvlášť kamera by v tomto segmente vedela spievať árie.

• 5.11.2014  18:57
    Tajemný let (2005)

Dva paralelne odlišné obrazy ponúkol Flightplan ako celok. Ten prvý berie dych ako nudistovi hodenému do sibírskej zimy. Ukájate svoj filmový vkus výpravným luxusom podčiarknutý decentne geniálnym hudobným doprovodom a celému tomu cirkusu šéfuje pevnou hereckou rukou (a nabrúseným jazykom) famózna Jodie Foster. Miestami ma opantával pocit okrídleného A Beautiful Mind, ale celá kvalitatívna bublina praskla ako mechúr Tycha de Brahe, keď mi pán Schwentke predostrel druhý, podstatne katastrofálny, obraz, na ktorý sa nechytá ani Tenerife 1977. Po tom ako na mňa vypľul všetko podstatné v časovom horizonte behu na 100 m v podaní Usaina Bolta, išlo už len o teátro pre US publikum a lákavé prekvapenie v podobne decentne ťažkého thrilleru odišlo ta tam, spať so sliepkami. Zostali (popri hudbe) len oči pre plač a 3 a 1/2* v kolónke umeleckého dojmu...

• 30.7.2015  19:43

Z hľadiska predvedeného kinematografického výkonu skôr podpriemerná čata výsluhovej mexickej domobrany. Žánrová diverzifikácia pôsobila dojmom dezercie Fontány pre Zuzanu v maskáčoch za znepriatelenú líniu fádnosti. Ako čistokrvná komédia funguje Tankový prapor ako správne namazaná T-34 za Veľkej vlasteneckej vojny, len jej početnosť zatienila aj nemecké Tigre na jej konci. Žiaľbohu, aj tú úsmevnú stránku veci lepšie docenia predrevolučné vojenské ročníky ako my, fagani novej doby, čo videli nabitú zbraň viac v rannom rozkroku ako povinný Zdravas mieruchtivej mladosti.

• 3.3.2017  17:29
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. séria - Dokonalé 8 hodinové miesenie Se7en a 8 MM. Ešte raz podotýkam DOKONALÉ! Definitívne zabudnite na cukríčkové a béčkové úlohy pána Matthewa McConaugheyho. Herecká sien slávy mu leží pri nohách a True Detective zhmotňuje jednosmerný lístok do jej náručia. Harrelson nehrá druhé husle, on ich žije, rovnako ako Matthew tie prvé. Na vytknutie tu slúži veľmi málo vecí, ak vôbec. Okrem samotných aktérov vystúpili, v mojich očiach, na Olymp aj scenár, kamera, výprava, hudba, strih a úvodné titulky. Zvyšok ho dosiahol tiež, s menšou kyslíkovou maskou. Osem dielov, ktoré vypovedali viac ako osem sérií prekombinovaných tovární na prachy.

• 6.9.2012  00:07

Sine ira et studio hlásal Tacitus a jeho kréda sa, na rozdiel od Tacita, budem snažiť, pri zvukoch majestátneho soundtracku a viac ako mesačnom opadávaní emócií po dvojnásobnom zhliadnutí "povstania", nasledovať. A práve ono spomínané dvojnásobné zhliadnutie predznamenáva nezbytné predpoklady pre triezve zhodnotenie tohtoročného opus magnum nesmrteľnej kinematografie. Po prvej projekcii, som niekde v kúte duše nevedel prísť poriadne Nolanovi na meno a nemo kričal "chcem viac batmana a viac temného!" Komparácia s časmi minulými sa tiahla mojou (temnou) mysľou ako krvou nasiaknutý piesok po vylodení v Normandii. V skratke by som začal réžiou pána Nolana, ktorý (zas a znova) predvádza profesorsky čistú a pompéznu robotu. Tá už, ale nie je tak scenáristicky vyladená k dokonalosti ako na potulkách s Jokerom, pretože miestami, zbytočne vtláča do deja sentimentálne harašenie na úkor triezveho pohľadu na vec. Na druhej strane, Nolan naďalej preferuje nepoužívanie 3D(ebility) či minimálne využitie digitálnych hračiek, čo predstavuje v prípade kamery a audio-vizuálnych vrstvách zverstiev závisť viacerých guru priekopníkov s jednotkami a nulami. Lahodne servírovaná výprava, zmenila hlavný lokál z temnej, skľučujúcej a chaoticky robustnej Caponeho rezidencie, do architektonicky presvetlenejšej, útulnejšej a "americkejšej" oceľovej bašty, s čím som sa nie celkom stotožnil, ale v rámci kompozície filmu mi prišla účelne vyhovujúca. Najväčší tŕň ma zranil v hudobnej sfére. Hans Zimmer opäť skomponoval notovú "osudovú" symfóniu, v mojom prípade ťažšie hľadajúcu to povestné, charakteristické hudobné ópium v samotnom snímku. Predchádzajúce motívy sa vryli pri projekcii do mozgovej kôry ako démotické písmo do Rossetskej dosky. V hereckej zóne nastalo expandovanie charakterov a s tým prišla nevyhnutná kauzalita v podobe nedostatočného využitia hereckého potenciálu (hlavne v prípade Catwoman bol výkon v rámci možností Anne Hathaway, na prekvapenie, v poriadku, ale inak minimálne využitý a Bane si to odniesol nezaslúženým rýchlym koncom). Pán Bane, napriek mimickej limitovanosti, dokázal zlo zahrať mimoriadne presvedčivo, silovo a intonačne, navzdory obavám z muskulatúrnej ťažkopádnosti. Ale nech už napíšem na netopierí návrat čokoľvek, stále máme dočinenia s filmárskou extratriedou, kde koncept nadraďuje myšlienku a Jokerov chaos, vystriedaný Baneovou anarchiou utrpenia, sa takmer zaslúžil o deštrukciu "ducha" Gothamu, aj keď bol film o batmanovi, z väčšej časti bez batmana. Druhá návšteva kina ma každopádne presvedčila a posunula bližšie k pochopeniu celej trilógie. The Dark Knight Rises treba chápať ako dielo samo o sebe, ponorené kdesi na konci sveta do nepokorenej väznice, z ktorej Nolan vytiahol svoje filmové dieťa, aby narobilo poriadny rozruch, chaos a anarchiu v našich mysliach a štýlom a lá Bane nám vytĺklo Tacitove motto z hlavy raz a navždy. V mojom prípade sa to podarilo...

• 10.3.2015  20:17

Asi starnem, ale dojmy udupali pojmy a vcucla ma citová čierna diera. The Theory of Everything vizualizovali dizertačku z praktickej teórie života, poznačeného neľahkým božím zásahom sudičiek. Uznávam, že osobné precítenie vzišlo aj z reálneho dlhodobého zážitku človeka trpiacim na ALS a až dodatočne zavítalo uvedomenie do mojej kotrby, aký dennodenný boj sa ukrýva za touto triviálnou skratkou. Svojim spôsobom očakávania splnené do bodky, z čoho vyplýva, že z britského životopisného minisúboja (nielen hereckého) na "neutrálnej" oscarovej pôde vzišiel môj favorit celkom jednoznačne. Zhrniem skratkovito - Redmayne, Jones, hudba, výprava, kostýmy, 4 silné zážitky (kroket, vyznanie lásky, rozchod, záver) a milerád prišla na milosť, možno až príliš, presladená šialka čaju o piatej. 4 a 1/2*

• 16.4.2013  17:10

Kostrbatá a ošemetná prvá polovica jasnozrivo vyzdvihnutá noblesou výkonov (nielen hereckých) v tej druhej. Hodnú chvíľu trvalo kým som si osobne vybudoval vzťah k charakterom a k celkovej žánrovej identite. Ponosovanie priamo úmerne ustúpilo plynulo precíteným, stále však vzťahovo náročným, osvojením charakterovej interpretácie. Pán Russell nestvoril gýč a aj keď nejde o filmovú kalokagatiu, s daným výsledkom a s približujúcim záverom prevládala spokojnosť nad rozčarovaním. Silver Linings Playbook patrí do kategórie "až na druhý pokus", pretože, podľa môjho názoru, v tom tkvie elementárna genialita a vysvetlenie záhady 8 nominácií na cenu zaoceánskych filmových kritikov (som toho názoru, že oprávnených). Sám prechovávam sympatie k dielam s veľkým citovým základom, postavených na nenáročnom zobrazení kúsku života obyčajných ľudí. Navyše, keď to svojou prítomnosťou okorení sám Veľký Robert De Niro, úspech (u kritiky) je z veľkej časti zaručený :)

• 9.5.2016  18:22

Boľačka, ktorú si budem ešte dlho fúkať. Totálna zrada a kinematografická krádež storočia pre core fanúšikov. Pľuvanec na oltár oddanosti kultovej mantre. Ak som tvrdil pri T3, že išlo o "najviac pomrdaný kasting (vynímajúc Arnieho) široko ďaleko za hranicami mliečnej dráhy všetkých cereálnych otrúb", tak Genisys klesol na kastingové dno (samozrejme okrem Arnieho), aké nezachytia ani najcitlivejšie sonary. Sarah Connor zmenila imidž hodný francúzskej légie na poldruha metrové úbožiatko s nohami krivými ako maďarské poníky, John Connor pôsobil akčne asi ako šikanovaný astmatický prváčik a Kyle Reese môže robiť reklamu na vlhčené nohavičky do prílohy v rozšírenom vydaní Bravo Girl. Scenár? Paródia na prvé dva diely recyklovaním ikonických hlášok a medzitým smradľavý logický hnoj Carihradskej konzistencie. Zatiaľčo jednotka a dvojka prenasledovali nočné mory celej generácie, pán Taylor svoril bezduchú tínedžerskú popcornovku. Cameronova truhla otáča hrob rýchlosťou svetla a Skynet horúčkovito programuje sebazničujúci vírus. Vrátiť sa takto... prosím už nie! 1 a 1/2*

• 8.9.2015  18:11

Kompletne prekopaná striedačka ako nemecký futbalový mančaft na začiatku druhého milénia. Len akosi trénerská stolička z(a)ostala kdesi za opicami, nehovoriac o borcoch s perom, čo splietali zápletku od úvodných po záverečné titulky. Tí honia ešte brontosaurov v druhohorách. V ľudskej reči môžem povedať, že po technickej stránke veci prídu fanúšikovia k zadosťučineniu, ale scenár má diery väčšie ako mozog feťáka so 60 ročnou praxou inhalovania eresky. A tajomný pán McG(yver) prešustroval schopný potenciál natoľko, že tento nový začiatok skončil skôr, ako stihol Skynet nabootovať androida v prvom terminátorovi. Cameron drví a deklasuje nasledovníkov dokonalými detailami, tu ide o prvotriedne farizejstvo, vynímajúc akúkoľvek úctu k nukleárnej post-apokalyptickej výprave. 3 a 1/2*

• 31.8.2015  18:20
    Terminátor (1984)

Základný stavebný kameň kultu nezapadajúci rádioaktívnym prachom. Kameň, ktorý Cameron neskôr opracoval na majstrovské dielo s akčným rádiom nesmrteľnosti. Až šokujúco banálna jednoduchosť námetu, otvorila Pandorinu skrinku zhmotneného strachu každého konzumného jedinca na tejto planéte a zároveň vytieňovala ilustráciu, možno ani nie tak ďalekej, seba-deštrukcie. Na svete jestvujú len 2 veci, ktoré by prežili nukleárnu apokalypsu - The Terminator a Keith Richards. Niet čo dodať... Terminátora ohodnotil čas a ani nemusí pomýšľať nad návratom do minulosti.

• 14.7.2015  19:38

Deň zúčtovania so svetovou kinematografiou. Tá si od tohto okamihu potykala s novým filmovým poriadkom. Cameron v životnej forme predvádza manifest dokonalosti, ktorá hádže kilometrový tieň aj na grécku sochársku školu. Dielo vyšperkované do maximálnych detailov. História povedala všetko, superlatívy sú špičkou chválospevu a po dva a pol hodinách sfilmovanej Jánovej Apokalypsy treba už len podotknúť jedno... a bolo svetlo!

• 14.7.2015  20:16

Aj keď Mostow nesiaha Cameronovi ani po kurie oká na chodidlách, stále máme dočinenia s old school firmou Terminator. Scenár udáva smer vlastnou líniou, ale našťastie, si nedovolí výraznejšie odbočiť z klasickej formy. Napriek tomu, že T3 trpí výkyvmi kvality ako (p)otraviny v obchodných reťazcoch, okupuje nezabudnuteľné zážitkové škrupule (scéna v toalete či na cintoríne), nad ktorými sa hrdo týči lahôdka so žeriavom z kategórie neapolských historiek vidieť a zomrieť. Okrem blúznenia nad Cameronovou neprítomnosťou, devastoval oko hrejúci zážitok asi ten najviac pomrdaný kasting (vynímajúc Arnieho) široko ďaleko za hranicami mliečnej dráhy všetkých cereálnych otrúb a T-X haraburda, čo tak akurát pasuje do marveláckeho univerza.

• 9.3.2012  15:02
    The Artist (2011)

Láskavé pohladenie nostalgie bez príkras či nádychu modernej doby. Filmové Dom Pérignon pre fajnšmekrov sa nezaobišlo bez chybičky krásy v podobe elementárnej dejovej kostry, ktorá tiež, svojsky, odráža lesk začiatkov profesionálnej filmovej produkcie. Očakávania naplnené do bodky, ocenenia za excelentné výkony v správnych rukách (za všetky patrí špeciálne uznanie pre Jeana Dujardina, odviedol mimoriadny výkon), čo viac som si mohol priať. Dôstojná pocta a poklona.

• 30.5.2017  18:05
    The Circle (2017)

Dráma prešpikovaná naivitou, ktorú vstrebe s minimálnou ujmou asi len americký divák. Prízemný pohľad na kybernetickú spoločnosť, kde najväčším prehreškom popularity býva offline status a cucanie zápletky z prsta dávno stokrát lepšie prezentovanými "náhodami" ani nemožno nazvať plnohodnotným námetom na trápny blog s čítanosťou na úrovni umelej inteligencie MS DOS. Inšpirácia Orwellom očividne razí ako pozostatkový alkohol po fláme s Vladimírom W. ml., ale etické ponaučenie postráda logiku, pretože korporátna realita už predbehla morálny status ďaleko chytrejšími a globálnejšími prostriedkami na stratu súkromia a identity.

• 3.4.2012  16:08
    The Hunter (2011)

Skvelé výpravové scenérie (+ námet) trhajú tŕne z päty v podobe podvyživeného scenára a málo presvedčivého hereckého umenia. Ťažké vetné konštrukcie netreba čakať, všetko plynie rozvláčne pomaly ako rozplývanie nad farebným pigmentom dinosaurov. Skromnosťou, strohosťou, mystickosťou a prostoduchosťou vyvolal vo mne The Hunter sympatické dojmy, ktoré umocnil jednoducho pôsobiaci záver.

• 29.1.2015  15:39
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Treba si osvojiť základnú tézu prežitia - The Pacifik nerovná sa Band of Brothers. Lebo celý ošiaľ skončí skôr ako v mojom prípade. Po strastiplne pretrpených 5 dieloch, vymazaním z disku. Ale po kopanci z dverí prišiel návrat cez okno s veľkou pompou. Po 5 dieloch moje očakávania nedočkavo prešľapovali a pýtali si svoje odložené zadosťučinenie. Seriál treba vnímať v úplne inom kontexte, kde sa kladie dôraz viac na príbehový rozmer ako tichooceánske jatky. A kontrasty doby... Špina frontových útrap vs. hermetická čistota zázemia, bezohľadná bojová krutosť vs. oslava života a lásky atď. Úžasné spracovanie detailov a dennej všednosti mimo bojov často pripomínalo sfilmovaný dokument, ktorý mal svoj enormný emocionálny rozmer a neraz výsledkovo vychýlil mysky váh v počte obetí v prospech pliag, ktoré prekypovali väčšou krutosťou ako nepriateľova kanonáda. Takže veci sa majú nasledovne - stačí zmeniť a dosadiť správne myšlienkové premenné a The Pacifik sa razom stane klenotom s hlbokým umeleckým záberom. A tie úvodné titulky... Väčšinou nudná povinná jazda povýšená na dokonalosť (rovnako ako v prípade Band of Brothers).

• 6.5.2011  15:36

No takto. Fincher znovu dokázal, že s hercami to vie. Veľké plus za obsadenie hercov zo "striedačky", ktorý asi ani sami nevedeli, čo v nich je. Sošky sa dostali do správnych rúk a ďaleko nebol od nej ani Jesse Eisenberg nebyť jeho čiastočného stiahnutia do ústrania v poslednej tretine filmu. Réžia brilantná (veď čo iné sa dá od Finchera čakať), ale tento rok bola, bohužiaľ, konkurencia veľká. Nominácia na najlepší film neprekvapila rovnako ako jej nepretavenie na Cenu akadémie a som rád, pretože tieto sfilmované zhmotnené americké sny už ani mňa nedokážu "nakopnúť" na rozbitie banku. Zuckerberg a Facebook sú fenoménom, ale film o ich "maličkosti", bohužiaľ, zostane "len" filmom, ktorý by na 5* potreboval väčšiu dávku dramatickosti ako len súdne "ťahanice" pre pár "šupov", ktoré u nás smrteľníkov môžu len vyvolať závisť a hnev (možno tajná skrytá Fincherova paralela so Se7en :) Za pár rokov sa možno dočkáme adekvátneho pokračovania, ktoré môže byť veľmi zaujímavé. Predsa len čas robí svoje a aj ten Zuckerbergov život môže ešte veľa priniesť do filmovej tvorby.

• 26.10.2011  14:29
    Thor (2011)

Neviem sa ubrániť pocitu, že som videl pretransformovaných Transformers na mytologicko-fantasy spôsob. A podľa toho aj tak prebiehal dej. Keby sa tvorcovia posnažili vyšperkovať scenár a záverečnú tretinu filmu a zároveň by natiahli minutáž aspoň o 30 minút, mohol som byť svedkom minimálne nadpriemerného mainstreamu. Takýmto spôsobom zostal Thor uväznený v duchoprázdnej priemernosti účelovo bažiaci po tržbách, ktorý sa iba dobre počúval a pozeral. Z doteraz vzhliadnutých (novodobých) komiksových megaprojektoch tak naďalej zostávajú štyri skvosty - Nolanov Batman Begins/The Dark Knight, Snyderov Watchmen (prípadne 300) a Vaughnov Kick-Ass.

• 13.5.2015  08:30

Marvelovská vyfarbovačka z kategórie postradateľných, ale vzhľadom na osvedčenú značku má o trh (a tržby) postarané. Príbehová rutina bez štipky inovácie, kde Odinovo oko na akosť neskromného komiksového diváka očarí frajerskejším vizuálom. Inak, s výnimkou Natalie Portman, zmierňoval zo striedačky prehru Tom Hiddleston. Thor premýšľaj dumaj, aby si na budúce aspoň utrpel víťazstvo... 2 a 1/2*

• 12.6.2012  17:28

Marastické trápenie pána McG v štruktúrach filmovej variability naďalej nepozná hranice. Štandardne predvedená práca pri This Means War odsúva čiastočne vydarený pokus o akčnú komédiu do veľkého vreca nalinajkovaného priemeru bez prenikavého zážitku. Opus konzumnosti na ľahko stráviteľnom podnose z 3/4 nevyužitou začatou dejovou líniou, neublížil mojim predstavám, ale naopak pripravil telo po náročnom dni na zaslúžený spánok. Tom Hardy a Reese Witherspoon oslnili sympatickým výkonom, zvyšok sa niekde slnil vo sne...

• 7.3.2011  17:16

Prvýkrát videné po 12-tich rokoch od vzniku, ale animačne stále na vysokej úrovni. Dej je vtipný, vyvážený a poučný, tak ako "jednotka". Dovolím si tvrdiť, že "dvojka" je vyzretejšia ako "jednotka" vo všetkých aspektoch. Čo považujem u dvojky za najväčšie plus, je primárne jej opodstatnenosť a nie iba plnenie vreciek dolármi (táto funckia je u Toy Story 2 u mňa až na druhom alebo treťom mieste) ako je to v prípade iných "animákov". Zároveň sa teším na tretie, toľko ospevované, pokračovanie :) Dúfam, že nebudem sklamaný, pretože "dvojka" zdvihla pomyselnú latku veľmi vysoko...