bloodline

okres Bratislava
Organized Chaos...

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>
    • 11.2.2016  17:53

Roztomilý exkurz do duše CZ/SK turistu s opradenými legendami o cestovaní autobusom a zároveň trefne spracovaná komédia, ktorá azda nevynechala podstatnejšie kolority zájazdového turizmu s dávkou ironickej satiry. Humor však osciluje na nie vždy bránicou požadovanej úrovni, ale vzhľadom na zbankrotovanú komediálnu žumpu predstavujú Účastníci zájezdu svetlejší bod na hviezdnej mape československého kinematografického smiechu. K úplnej spokojnosti chýbali už len vysmážané rezne s chlebom. 3 a 1/2*

• 28.3.2017  17:28

Prelietavá demoverzia Hotel Transylvania prevažne so slabšie našľahaným dejovým súkolím, ale stále v pohode zábavným poňatým, ktorému sa nevyhýbajú účinné vtipy a iné, vysoko úsmevné, vsuvky. Všetky pochvalné prvky striedajú menej záživné pasáže. Cítiť z nich pachuť tlaku na pílu a absolútne nulové účinky v diváckych očakávaniach. V širokospektrálnom ponímaní za rok 2016 sú Storks v animovanom priemysle tá lepšie odprezentovaná strana mince.

• 28.6.2011  15:52

Nič čo by ma nejako extra nadchlo. Audio-vizuálne zmysly dostali čo čakali, ale inak ani moc nebolo na čo pozerať. Molina jediný výraznejšie vyčnieval, Cage predviedol svoj štandard, aj keď v niektorých pasážach som mal chuť hodiť guľu po ňom aj ja, ale nie plazmovú... Musím však priznať, že som čakal väčšiu katastrofu, aj keď posledná tretina filmu nemala od toho ďaleko.

• 5.3.2012  15:01

Ukážkový príklad ako poukázať na problém bez veľkohubých Kingovských politických formuliek s militantno-hypnotizujúcim efektom. Veľmi citlivá, jemná a správne emotívna dámska jazda. Tam, kde chlapi berú kopije, ženy použijú rozum a cit. Nadmierná spokojnosť, bez pochybností o plnom hodnotení. Očarenie neplynulo len z hereckých výkonov, ale aj z úžasne zachytenej atmosféry 50. a 60. rokov 20.storočia (kostýmy, výprava, masky). Už som napísal dosť, kto nevidel, pochopí po 146 minútach filmového bonbóniku :)

• 23.11.2016  18:05

Nízkorozpočtová lahôdkáreň pre náročnejších sci-fi pôžitkárov. Zopár umne použitých filtrov na kamere, CGI na nenápadnej úrovni s podmanivou atmosférou strachu, tu a tam pridružená slovná prestrelka, režijné čerešničky a typologicky vyvážená striedačka naničhodníkov...a hitovica je na svete :)

• 23.9.2014  19:37

Dodnes si pamätám, keď som ako 14 ročný sopliak, celý rozklepaný a s malou dušičkou, prosil anjelička môjho strážnička, aby ma pustili do sály na Black Hawk Down, ktorý mal hranicu pozerateľnosti od 17 viac. Tento ilegálny prešľap dodnes úprimne neľutujem a s hladom Somálčana by som bez výčitiek prijal, ako trest, aj 72 hodinovú projekciu Power Rangers a dokonca by moje ja nemalo problém stroviť aj 80 hodinový director's cut. O tak FAMÓZNY masaker ide! Ridley Scott natočil vojnu. Bez príkras, zbytočnej príkrosti, debility (aj keď vánok sa našiel), v technickej dokonalosti. Zabudnite na 3D oblbovačky, 4D a 5D hlúposti. Tu ide o takú precíznosť, že guľky si ma aj v sedadle našli bez šance na úhybný manéver a piesok mi týždeň robil spoločnosť v topánkach. Nehovoriac o pachuti a smrade vojny zmiešaný s Afrikou... Ako keby ste čumeli na dvoj hodinové vylodenie v Normandii v Spielbergovom Raynovi. PURE FUCKING WAR!!! (A Hans Zimmer nepotrebuje komentár. O jeho výnimočnom hudobnom doprovode svedčí fakt, že soundtrack sa vyníma vo svojej nefalšovanej originalite v mojej hudobnej zbierke, čo je na SK/CZ pomery ojedinelý zjav :)

• 3.9.2011  18:36

Ešte o 5 minút dlhšie a volal by som psychiatrickú pohotovosť, čomu sa ale zrejme nevyhli Gary Oldman a Leonardo DiCaprio... Skromná hviezdička za exteriéry, ale inak filmová lobotómia deštruktívnych rozmerov a lá Twilight...

• 4.11.2013  15:28
    Četa (1986)

Zlatý fond svetovej kinematografie. Platoon vrylo do srdca pocit viny z účasti na tomto barbarstve. Memento pre generácie o tom, ako sa vo Vietname naozaj bojovalo za "demokraciu".

• 13.4.2018  21:09
    Ďábel (2010)

Neortodoxný námet pochovalo spracovanie pre masy. Fungujúce maškrty prekričia do neba volajúce chyby. V optimálnom prípade by ma dostal do filmovej brány nebeskej iba výťah, pôvodné osadenstvo a poriadne našľahaný scenár, z ktorého by aj v pekle naskakovala čertom husia koža. To záchranárske krovie popritom a pokusy o mystické rodeo iba marilo čas, peniaze a hodnotenie. 2 a 1/2*

• 26.1.2016  16:23

Zaujímavý námet, slabšie spracovanie. Z hľadiska vojnovej tematiky rozhodne nadštandard, ktorému chýba výraznejšie mučenie na city. Viac ako dej pohltí skľučujúca atmosféra a jednoducho komorná výprava. Profilovanie postáv nedovoľuje zotrvanie ani na jednej strane brehu a o zážitok budú mať postarané skôr apatické živočíšne druhy než sentimentálny rojkovia.

• 17.7.2014  13:27

Existuje taká povera, že ten kto si pamätá 90-te roky, tak ich nežil. Našťastie si 90-te roky pamätajú životnú hereckú formu génia menom Al Pacino. Čo film s jeho ksichtom to národný poklad, pri ktorom ide roztrhať aj Tutanchámonovu hrobku. O jazyku nehovoriac, ten mal gloriolu dotyku kráľa Midasa a premenil geniálne scenáre na zlaté bane prednesu plné perverzie, štipľavých slovných zoskupení a zasrane pravdivými hláškami o živote, vzťahoch, (viero)vyznaniach, o všetkom... Už len nech Al Pacino zarecituje Hviezdoslava a budem spokojný :) The Devil's Advocate zapadá do tohto súhvezdia tak dokonale, že aj v pekle bili na poplach pri čertovsky masakrujúcom Johnovi Miltonovi. Kvarteto Reeves-Theron-Nielsen-Tunie dotvárali dokonalý pentagram hereckého plesu príšer s výpravovo chladnou industriálno-klaustrofobickou New Yorskou atmosférou. Howardov hudobný doprovod hypnotizoval sťa dupot Luciferových kopýt... Partitúra v čiernom maestro! A scenár, ten mrazil, čo mrazil, horel v "zádech" každou vetou, súvetím, myšlienkou a dúfam, že je zaradený ako ďalšia kapitola v LaVeyovej Satanskej biblii. Nemôžem si pomôcť, ale v područí sloganového manifestu Miltonovho Paradise Lost "Better to reign in Hell than serve in Heaven", kapitulujem na ďalšie superlatívy. Moja filmová viera je pevne a neoddeliteľne spätá s The Devil's Advocate a v nebi budú musieť urobiť výnimku, lebo bez tohto dva a pol hodinového základného kameňa môjho kinematografického vierovyznania tam hore nejdem! Ale, čo ak tam hore nepôjdem vôbec? Belzebub teš sa! "Vanity, definitely my favorite sin." ]:)

• 31.5.2017  17:53
    Šakal (1997)

Bruce Willis ako stelesnenie Šakala rovná sa trefa do čierneho. Herecké esá skladajú zaujímavý thrillerový sled a posúvajú šakalíkové šibalstvá nad chválitebné oznámkovanie. Žiaľbohu, scenár na úrovni vreckového zlodeja a réžia zaostávajúca aj za lúpežným prepadnutím so štrimpflou na hlave nakopili priveľa školáckych chýb do ultraprofesionálneho životopisu zabijaka, aký navonok odprezentovali. Napriek tomu z obľúbeného regála filmov The Jackal nevypadol, aj keď už nie je pre mňa tým dychberúcim zážitkom ako za čias tínedžerskej pochabosti.

• 22.2.2016  16:41
    Škatuláci (2014)

Bezduché plemeno animovaného sveta, ktoré síce chytá bludišťáky práve z pôsobivej vizualizácie, ale s takmer nulovým humorom, fádnou akciou a s dejom ďaleko za hranicou ošemetného priemeru si potykalo so skromnejšou sférou hodnotenia. S formou makového odvaru na dobrý spánok rátajte v segmente dospelákov a psychicky labilnejším deťom pripravte plienky, v extrémnych prípadoch papierové sáčky so silným dnom. The Boxtrolls ponúknu pramálo a zoberú ešte viac. Protiargument v podobe nominácie na Oscara vnímajte skôr ako organickú a ľahko rozložitelľnú biovatu z recesie. V tomto prípade to ako styčný mostík pre umelecký zážitok neobstojí. 2 a 1/2*

• 16.1.2012  17:02
    Šmoulové (2011)

Ľahko stráviteľná a bezbolestná terapia pre deti do 10 rokov. Pre zvyšok slnečnej sústavy viac-menej ďalší (zbytočný) priemer bez hlbšej odozvy.

• 30.3.2017  10:13

Dokonalá Avatar párty pre najmenších. Reštart pýtal dejinný úsvit a s láskavým požehnaním verím, že predchádzajúce dva filmy navždy upadnú do zatratenia. Noví Šmolkovia kopírujú trendy súčasnosti, stále kúpu detské srdiečko v nevinnej čistote, ale nech ich snaha vyznie akokoľvek oduševnene, ťažko už prídu s niečim kúzelne originálnym.

• 30.6.2015  21:46
    Špión (2015)

V neprospech priaznivých ohlasov hovorí plejáda plienenia v skvostnejších hroboch. Komediálne Melissa McCarthy zviera bránicu v kŕčoch v The Heat, dokonale odviazaná karikatúra na tajné 007 služby devastovala prednedávnom v mene Kingsman a ťažko mi prichodí hodnotiť pán Stathama, keďže odrecitovaním replík na spôsob Chuck Norris style vyznela jeho prítomnosť pálčivo dehonestujúco. Ušľachtilé momenty by ste hľadali ako mliečne zuby v ústach Jeho Veličenstva, ale nepochybne záblesky akostnej komédie nechýbali, len v tomto prípade nešlo o také vyhúlené Vianoce ako indikovalo viacero dymových signálov.

• 5.1.2012  16:02

Neskonalé prekvapenie! Pod vedľajším hviezdnym obsadením sa neskrývala len "vata" pre komerčný úspech, ale prvotriedna zábava. Navyše Bateman a spol. poriadne prilievali endorfíny do kotla a výsledok? Horrible Bosses nezvalcujú bránicu originalitou, ale naivnou jednoduchosťou s "ritchie-ovským feelingom". Dokonalosť nehľadajte, nechajte sa unášať skvelou zábavou so silným hereckým zábavným rozmerom. (4 a pol*)

• 1.7.2015  08:01

Explozívna nálož akcie, že aj vylodenie v Normandii vyznie ako nevinná barbecue párty anglo-germánskeho Klubu nevybuchnutej munície. V dnešnej dobe kolosálnych rozpočtov už s prstom v nose a na počkanie produkujú 3D inžinieri vizuál šialených rozmerov, ale o nesmrteľnosti rozhodujú maličkosti a Mad Max ich šialene zvládol. Celková skulptúra vizuál-kamera-zvuk-výprava funguje beštiálne ako cigánske počatie a v tomto smere Maximus Šialený posúva hranice definície postapokalyptického žánru. Operácia jednou rukou na úrovni tuctovej seansy vyslúžilých scenáristov vyvstáva ak sa Maxovi pozrieme do duše. Ale šľak to traf, že vykráda Waterworld, či iné neinvenčné sračky. Práve Mad Max rozšíril obzor kino zážitku na nový level, bez toho, aby ste mali pocit sfilmovanej videohry.

• 2.12.2014  22:24

Fury výrazne zaostalo za mojimi skromnými očakávaniami, a aj keď mi miestami stuhla nejaká tá krvinka v žilách, v závere už tuhol skôr zdravý sedliacky rozum. Lepšie momenty striedali výrazné fušerské dezertérske operácie. Každý vystrelený náboj signalizoval svojou farbou a svetelným lúčom PF 2015 pozdrav od Star Wars. A chytám už astmaticko-epileptické záchvaty zlosti z každej pomrdanej citácie Biblie, ktorej knihy, kapitoly a verše ovládajú poslovia mieru z US Army lepšie ako Svätá Stolica po rannej dávke cigaretky s kávou, na lačno. Nehovoriac o slovíčkach "son" a "boy". Vrchol tuposti korunoval pán Ayer predstavou o bojovej úrovni jednotiek SS na levely krováckej pechoty. Aj v apríli 1945 by si s Pittom a spol. poradili aj keby na nich nabehli so skrutkovačmi, nieto s tuctom Panzerfaustov. Ale nebudem len haniť, našli sa aj pozitívne momenty v podobe Shia LaBeoufa, Alicie von Rittberg, scény - nemec v americkom kabáte, návšteva v dome a Tiger vs. Shermans (pod lepším režisérskym palcom mohli byť nezabudnuteľné) či záverečné titulky. Asi som moc rozmaznaný Spielbergovským perfekcionizmom, ale naozaj ma niektoré momenty skôr urážali a na plnohodnotný zážitok to chcelo detailistu Pištovho kalibru. Keby film od začiatku smeroval v béčkovo-tarantinovskej línii, problémy s trávením toľkej citovej či technickej obludnosti by mali opušťák. Pri súčasnom spracovaní, s prihliadnutím na očakávania, radím Fury medzi tohtoročné sklamania a vysoko ho odporúčam medzi budúce hity Disneylandu pre vojnových veteránov, tzv. Pattonland.

• 29.4.2011  12:25

One and Only... King... Arnold je pojem, Arnold je kult, Arnold je a vždy bude neprekonateľný... V najlepšej a životnej forme, správne drzý, zdravo sebavedomý, vtipný a prirodzený... a dokonale vyrysovaný a o tri triedy lepší ako ostatní a všetka česť pánovi Ferrignovi, ktorý mal tiež neuveriteľné telo, ale Arnold bol stále o triedu vyššie... Myslím si, že aj Coleman ešte dnes tajne závidí nad Arnoldovými proporciami :) Ach tie ruky a hrudník... To už nikto neprekoná. Michelangelo sníval o takomto objekte. Toto je Óda na Arnolda. Arnold is numero UNO...

• 21.8.2017  17:55

Krásne animovaný, hudobne podmanivý, príbehovo láskavý, ale tak trochu citovo bezzubý. S jasným zámerom načrieť viac do hlbín dospelej duše, mohol si dovoliť emotívnejšie sústo, vygradované do trýznivejšieho záveru s nevyhnutnou potrebou rodinného balenia vreckoviek. Stále však táto konzerva od arašidov sfúkne 95% súčasnej animovanej konkurencie. Napriek tej jednej výčitke prekypuje The Iron Giant spielbergovskou hravosťou.

• 17.10.2014  14:35
    Želvy Ninja (2014)

Našťastie sa nejedná o žiadnu novú interpretáciu pravidiel, ale čistokrvný reboot zachovávajúci Ninja Turtles v pôvodnom a zreštaurovanom sarkofágu. Čo viac si môže moje detstvo, odkojené na štvorici zmutovaných renesančných umelcov, priať? Azda len, aby v postprodukcii a strižni do toho menej ziapal ten blonďatý transformernaničhodník Bay. Vzhľadom k tomu, že počet (3D) efektov pomaly hádzal tieň (ktorý Liebesman zas a znova neprekročil) na všetky jeho skladačky, býva niekedy vhodná ľudová pravda menej je viac. Moje hodnotenie vz(d)alo nohy na plecia po kamiónovom Super G a pomaly (ale isto) upadalo do šedého priemeru, ktorý jak živ udupal pretransformovaný švajčiarsky nožík Shredder (Prečo Bay?!)... 3 a 1/2* Mimochodom, väčšina rieši herecký výkon pozadia Megan Fox, ale cameo Whoopi Goldberg mu nakopalo prdel :)

• 3.4.2012  16:29
    Ženy sobě (2011)

Takto to dopadne, keď sa rozhodne nežnejšia časť populácie natočiť svoj pohľad na The Hangover. Paul Feig si zavaril pod vlastným kotlom a za 125 minút vyformoval tuctový priemer s nadpriemernou Kristen Wiig a so značne výkyvom trpiacim scenárom. Vtipu pramálo, romantika sem-tam ukázala rožky, ale inak to nebola moja šálka kávy, nebodaj fľaša piva... Nech sú chlapi akékoľvek prasce, vedia to (nielen na striebornom plátne) roztočiť, zatiaľ čo intrigovanie, podlizovanie a iné ženské predsvadobné rituály akurát pokazia večer... Napokon, bez urážky dievčence a dámy, percentá hovoria jasnou rečou.

• 21.12.2011  16:52

Písať komentár/recenziu na Hot Shots! Part Deux je rovnako zbytočné ako bravčové karé na moslimskej svadbe. Klasika medzi paródiami, ktorej tie dnešné môžu iba slepo závidieť. Dvojka zožala viac úspechu, ale o víťazovi rozhodla až cieľová fotografia :) Kto ešte nevidel, prišiel o atómovú nálož smiechu!

• 25.3.2017  11:50
    Život (2017)

Pútavá výprava Gravity, slabý vývar fóbií zo skulptúry Alien a neuveriteľne graficky sprasená forma života, ľahko kopírujúca The Thing s otužilými schopnosťami Chucka Norrisa. Life posplietal hitparádu z kultových veličín, ale zlyhal v ich súhre do jednej organicky fungujúcej zápletky, počas ktorej žili očakávania, že vedci (v podstate elita vo svojich odboroch) občas použijú aj zdravý sedliacky rozum. Nič z toho sa nedeje a popri empirickom filozofovaní a v hre na schovávačku, prestane baviť aj to vesmírne kúzlo. V polovici začnete chrliť dejové predpovede ako doktor Iľko počasie na minulú zimu a po štyristotridsiatomôsmom pukanci definitívne zlomíte palicu nad ďalším (pod)priemerne zbytočným sci-fi bijákom.

• 27.5.2015  17:48

Pokiaľ Cieslar pripútava film k vlastnej identite, koluje spŕška humoru solídnym prietokom vltavských vôd. Akonáhle nastane zlom do kategórie "byť vtipný za každú cenu", začína utápanie v segmente vyhradenom pre Zděnka Trošku. A tu tkvie zásadný rozdiel. Zatiaľčo Troška svojej povesti a filozofii nič nedlhuje, Cieslar dezertoval pod úroveň tolerovanej zábavy. Ohnivko kvality udržuje pri živote iba pani Stašová (Vetchý dajme tomu), ale bolo mi jej úprimne ľúto... 1 a 1/2*

• 7.11.2012  16:31

Klasická žánrovka valiaca sa zlatým oválom amerického snára sťa Danica Patrick hore Daytonou v NASCAR. A nad všetkým tróni Mrs. Smith s nevkusnou hrivou... ale aspoň valiace kamene potešili.

• 21.6.2011  11:47

Krásny námet utápajúci sa vo flagrantnom strihu postopileckých orgií a v nesúrodej línii dejových pasáží. Režisér sa ani len nepokúsil vyťažiť z hercov maximum. Marceau zostala niekde na pol ceste a Lambert sa potácal od niekam nikam. Zmiešajte mojito, sex on the beach, cuba libre a ocot a výsledný efekt Vám bude chutiť o triedu lepšie ako tento pokus o pekný, príjemne plynúci film, ktorý po hodinke a pol (po "zrazu" konci) vo Vás zanechá pachuť "romantickej" večere niekde v krčme za rohom... Pritom som čakal aspoň aký-taký filmový zážitok, nestalo sa... Mea culpa.

• 29.9.2011  16:12

Nejde o až taký prešľap od Pána Eastwood-a. Žiadna masová záležitosť a rozhodne neprístupné pre depresívne typy osobností. Film určite nepochodí u pragmatických realistov a u osôb nepodliehajúcich v záľube transcendentálnej reinkarnácie. Film sám o sebe nepredáva sám seba, ale pútavým spôsobom ponúka exkurz do niečoho, stále pre ľudstvo neznámeho. Žiadny "trhač" nervov, invázia duchov, útok slzného plynu, ale príjemné filozoficko-psychologické posedenie v opojení režijnej jednoduchosti s výbornou úvodnou scénou a lá Roland Emmerich. Pre mňa výnimka potvrdzujúca Eastwood-ovo Majstrovstvo.

• 11.3.2014  13:46

Pokiaľ sa vám naskytne šanca vidieť tento biografický kompilát, nechajte si ju ujsť. Upúta azda sympatickým castingom, povinným drbom do romantiky a dobrou náladou. Všetko ostatné smeruje priamou linajkou do finále, ktoré asi videl každý v originály, až máte pocit, že Britain's Got an American Dream. Po tom všetkom si na druhý deň nespomeniete na nič, podobne ako na nutrične a výživovo zabitý obed v staničnej jedálni. 2 a 1/2*

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>