Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Jedno sa musí konglomerátu Toy Story uznať. Dokážu vyvolať nostalgiu za detstvom a dojať. (Definitívne?) Posledné pokračovanie zamiešalo, ku spokojnosti dospeláckeho oddelenia, všetky oporné prvky z predošlých dielov ako vtip, city a technologickú inováciu. Mimo grafiky, tkvie nosná devíza každého dielu v príbehu, ktorý aj tentokrát má čo priniesť a nenudí. Ak má byť toto derniéra, tak bola odvedená so cťou k predošlým pokračovaniam, aj keď nešlo o taký emocionálny masaker ako v trojke. 4 a 1/2*

Dětská hra (2019)

Chápem, žijeme dobu remakov, rebootov, sequelov, prequelov, spin-offov a čo ja viem, čoho ešte. No a remake Child's Play je šliapnutie do riadneho hororového hovna. Zámer možno vychádzal z dobrých úmyslov a námet cielil na digitálny ošiaľ posledných dvoch dekád, ale inak prúser ako had na bicykli. Chucky s charizmou prdu Charlesa Mansona, s pedofilným výzorom a úchyláckym prejavom vyslovene iba nasieral. Pôvodný Chucky by mu vyhodil ističe iba jediným oplzlým vtipom, poprípade prostredníkom by ho poslal letovať vlastnú základnú dosku. Parazitovanie na béčkovej klasike prináša iba emocionálnu strasť... Oh, you gotta be fucking kidding me! 1 a 1/2*

Chuckyho kult (2017)

Ďalšie bolestivé pokračovanie, ktoré mučí scenáristickou nedokonalosťou, dejovými lapsusmi alebo hereckým šlendriánstvom. Výber toho, čo nehrá podľa Chuckyho pravidiel, obsahuje širokú paletu mučivých prostriedkov. A pokiaľ má byť práve Cult of Chucky labuťou piesňou ikonickej bábiky, tak si to pýtalo ústretovejší masaker pre jeho fanúšikov.

Chuckyho kletba (2013)

Komorný návrat ku koreňom. Chucky opustil mainstream a znova začal desiť ako za mlada. Na staré kosti dal zabudnúť na predošlý prešľap a tak mohol veselo vykosťovať. Ako býva u neho zvykom, nerobí rozdiely medzi nedeľnými kuracími rezňami alebo rodinným dedičským konaním. Pričuchnutie do hororovej A-kategórie potešilo a vznešenej klasike vnuklo čerstvý dych.

Chuckyho sémě (2004)

X-té pokračovanie z kategórie najzbytočnejších. Námet by skôr poslúžil pre drsnejšiu verziu Scary Movie a nie pre old schoolový hororový zážitok. Prekombinované ako pravicový zlepenec, ktorý sa borí s komplikáciami na všetkých frontoch a najradšej by nad týmto zárezom zakryl oči. Ale nie od strachu...

Chuckyho nevěsta (1998)

Koniec 90-tych rokov a ich kultúrno-spoločenský odkaz v esteticko-brutálnej podobe. Explicitne odvážne dielo, ktoré neskonale pobaví hláškami, odkazmi, hudbou a esenciou doby. Do Chuckyho kinematografických pochôdzok priniesla jeho nevesta čerstvý prievan. O zábavu a nostalgiu máte vystarané iba v tom prípade, ak beriete povrchnosť zážitku s nadhľadom guilty pleasure a deviata dekáda vám koluje v žilách.

Dětská hra 3 (1991)

Tretie pokračovanie učarovalo viac ako dvojka. Chucky prináša ruskú ruletu do svojského prostredia, kde má mnoho fantázie pre svoju záľubu. To tvorcovia využili a pobavili trochu zbytočným, ale stále vydareným hororvým béčkom.

Maniak (2012)

Lahôdka pre začínajúcich hrdlorezov v oblasti mäsiarstva, patológie a psychiatrie. Ak počas štúdia vynechali hodiny skalpovania, Maniac im ich pomôže plnohodnotne dohnať aspoň opticky. Pre indivíduá, ktorým nadelili sudičky menej odolný žalúdok (rovnako ako mne), nezostáva nič iné, ako vyčkať na odľahčenú a psychologicky súdržnejšiu verziu.

Le Mans '66 (2019)

Pokiaľ vám v žilách koluje, tak ako mne, od kolísky motoršport, doručili vás na správny okruh. Poézia osem a viac valcových motorov je v kinosále povinnou 2,4 hodinovou jazdou à la Le Mans. Éra ikonických športiakov, ktorí trhali asfalt na legendárnych tratiach s maximálnou spotrebou a nulovou bezpečnosťou, vám rozvibruje vnútro do totálneho filmového zážitku s láskyplným úsmevom. Rush nastavil latku extrémne vysoko, ale zatiaľčo nad týmto klenotom akadémia ohrnula nos čo i len jedinou nomináciou, Le Mans '66 by mohlo tento nepriaznivý stav zvrátiť a nastoliť spravodlivý trend. Mierou vrchovatou by mali na tom zásluhy herecké výkony. Bale a Damon potvrdili výnimočnosť tak ako Ford GT40 a Ferrari 250 LM. Vysoká miera entuziazmu narazila jedine na emočne rozpačitý záver, inak by som z voleja hovoril o filme roku.

Dětská hra 2 (1990)

O dosť slabšie kafé ako jednotka. Chucky druhým zárezom žánrovo padá do komédie. Celý film sa motá ako prd v gatiach a s mojim strachom radšej odkráčam na nočnú prechádzku po Elm Street.