kikuka

kikuka

Kristína A.

kraj Bratislavský
Be White.Live White.Like this.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 19.8.2018  18:22

Rozhodne treba oceniť choreografiu Samma Hunga, kedy proti mlátičkám stojí ad hoc trénovaný Louis Koo a pôsobí uveriteľne. Hoci, ono Wo ai duo shen mu ide výrazne lepšie.

• 1.7.2017  09:03

Bolo to pekné. Ale... A tam to niekde hasne.

• 1.5.2016  12:43

Nebolo zlé. Len vlastne neoriginálne. A nerozhodné, miestami stratené v ústrednej zápletke a vedľajších líniách a tom, či a prečo je emocionálne strohý, plochý a z toho prechádza do emotion galore v doslovnom prevedení. Trochu horror, trochu nie. Trochu tormented soul, trochu nie. Trochu Constatnine, trochu nie.

• 1.5.2016  12:36
    Ip Man 3 (2015)

Čo oceňujem, je návrat k old school apolitickému zázemiu. Mám ale problém s fake patetickými konfliktami, ktoré sa vynorili ako zámienky pre súboje. Tam je to celkom OK, hoci aj tie sú už enhanced spôsobom, ktorý sa mi pre HK filmy s "hercami" , ktorí sa vedia mlátiť, jednoducho nesadne. Vlastne mi po filme ostalo dosť smutno.

• 26.6.2015  00:53

Zombies, ihly & strikačky v kvalite vintage a trhanie nehtu. Presne to mám rada. Bazinga! Nechcem hodnotiť, nemám rada zombie filmy, hoci pár ma milo prekvapilo a hoci som ich videla dosť na to, aby som chápala vipy a pekné nápady vo Wyrmwoode. Keďže Adrian a JFL boli happy, tipnem, že kto rád zombie, bude happy.

• 5.5.2015  20:49

Bullet time a wire-fu pre Samma Hunga? Miestami obaliteľné a žmurk na Tsui Harka, inokedy len bohapusté orgie. Čínština Eddieho Penga je mega keai, konečne, ako aj on sám. V zásade ďalší z radu kung fu superhero movies. Fajn, ale nie výnimočný.

• 18.4.2015  00:44
    Dáma a zbojník (TV film) (1989)

Priznávam, zvrhlo sme na anglických romantických tv filmoch fičali. No skúste nefičať na niečom tak cudnom, že dámy pred bozkom škúlia. Prihoďte skvosty typu Hazard sŕdc, Súboj sŕdc či Lorna Dooneová a o zábavu je postarané. Pre zvýšenie sexuálneho dusna odporúčam Angeliku, ženu, ktorá sa rozhodla rozhodovať o svojom tele a srdci.

• 16.4.2015  09:10

z každého záberu v každom momente sa dala seknúť krásna fotka, ale na môj vkus tomu chýbala logika v postavách a ich správaní a akosi to zrazu eskalovalo a dlho koncilo.

• 18.9.2014  16:32
    Zmizení (2013)

Elegantné a stabilné v napĺňaní žánrových klišé; výborní obitraja páni, čím myslím Gyllenhaala, Jackmana a Howarda. Dano v zásade nemal čo hrať a aj na to bola jeho postava zahraná cestou najmenšieho odporu.

• 21.8.2014  09:09
    Gam Gai SSS (2014)

Nie je to Eric Tsang, ale pokleslého humoru, pri ktorom sa hodí poznať hongkonské hviezdy a sem tam nejaký ten film (počínajúc Ip Manom/Grandmaster po The White Storm), je tu plno. A nie je to také hlúpe, ako sa tvári. Škoda len, že časovanie a charakter humoru v priebehu filmu kolíše, miestami je to o nervy. Odporúčam ako kombo s už spomenutým The White Storm :)

• 1.8.2014  11:12

Náhodou, posledný segment je parádne napínavý, keď Kang-sheng nie a nie prísť.

• 1.8.2014  11:07

Kenny Wormald je celkom sympaťák. Inak víkendovka pokročilejšieho typu než High School Musical. Najmä bez lowbrow humoru, s poučením, že rebelovať prot pravidlám sa dá aj s rešpektom. A je tam pekne svetlo :)

• 1.8.2014  11:03

Miestami síce nechcene vtipné, výchovné a takým baleťáckym spôsobom drsňácke. Nič svetoborné, úsmevne naivné, genderovo / menšinovo funky korektne nekorektné :)

• 1.8.2014  11:00

Romeo&Júlia mustra dvoch rozhádaných "klanov" ("bráchov", čo robia klub biznis), so scénami, ktoré kričia úvahou "veď v Hriešnom tanci to fungovalo, tak tú scénu trochu to a bude to". A bolo. Jasne, tanečne fun, zvyšok au. Aj keď zatiaľ asi národnostne najpestrejšie a v tomto smere nie také šablónové, ako Center Stage (okej, to bolo o inom tanci, ale tak....).

• 16.6.2014  08:03

Tak takáto aktualizácia Shakespearovej komédie mi celkom nesadla. Jedhoducho, jej prístup k uzatváraniu manželstva medzi dospelými ľuďmi je neuveriteľne zvrátený, osobitne s ohľadom na ne-štylizáciu. Podrýva (pretáča) to humor, ktorý pramenil z predlohy. Tá si uťahuje z ľudskej trucovitosti a pracuje s tým, čo v Ľadovom ostrí nazvali "otočením magnetu", trestá intrigánov a vyzdvihuje alžbetínske cnosti až za hranice nebies. Len tie alžbetínske cnosti, no. V každom prípade, táto verzia Mnoho kriku pre nič je milá fanúšikovská záležitosť, či už si robíte prierez Shakespearom, alebo ste už dlho nevideli niekoho z obsadenia v jeho materskej role.

• 14.6.2014  23:00
    Centurion (2010)

Cool and dirty, len skoda, ze sa to cele rozpadalo a kazdy herec hral rolu v inom filme, pricom len zufalo malo z nich v Centurionovi.

• 13.6.2014  15:08
    Jana Eyrová (2011)

Precízne v obraze, precízne v hudbe, precízne v herectve. Až na to, že Jane Eyre je jeden z tých príbehov, pre ktoré akosi nemám pochopenie. A v ktorom mi strhnutie Fassbenderom nestačilo.

• 11.6.2014  09:43
    Zkrat (2011)

Na prvý pohľad malý, matný film, s hravou sieťou postáv a vzťahov, vypointovaný. Navyše je príjemné sledovať mlátičky, pri ktorých sprvu zarazí ich "neštyizovanosť" či už v zmysle snímania, dynamizácie strihom&hudbou (zvukom), skipped frames, alebo rovno lan(k)ami ako pomôckami pri vypilovanej smooth choreografii. Súčasne však vedenie úderov, kopov, hmatov a chvatov, orientácia v priestore, ktoré sú pekne viditeľné vďaka dlhým veľkým záberom, ukazuje istú surovosť úderu iným spôsobom, než Bourne a jeho rôzne vydarení nasledovníci v kat. A aj B a ďalej. Jednoducho, úplne iný level "fyzickej filmovej bitky". Súčasne je príjemné vidieť hlavnú ženskú postavu, ktorá je a aj sa manifestuje ako "agent" a nie ako jeho ozdoba. A Fassbender do toho. Heh, a nomen omen.

• 9.6.2014  08:51
    Evita (1996)

Neviem, či som si to uvedomila už pri prvom pozeraní vtedy dávno v 1996/1997, taký detail, čo vlastne bil do očí: rytmizačné pasáže - davy, pohyby skupiniek a pod. boli choreografované, snímané a strihané spôsobom veľmi blízkym Pink Floyd: The Wall. (Neuvedomila, lebo The Wall som videla až po Evite.)

• 8.6.2014  00:34

Del Toro sa teší ako malý chlapec. Chce to chcieť vykročiť na pole zmesy viac anime ako kaiju, vidieť príbeh postáv v zlomkoch a nechať oči vpiť sa do svetiel, súbojov (božinku, tie boli pekné; aj tie bez mecha). Áno, sú tam momenty, ktoré mi zaškrípali a možno niektoré repliky nemuseli byť kričané, ale aj tak. Big bada boom.

• 5.6.2014  15:42

Nebudem riešiť, čo urobil a neurobil Shakespeare, ale adaptáciu pre TV, a tá je hutná, vecná, pevne držaná, dobre zahraná. A napriek varovaniu mojej sestry som nudu nepociťovala. Ale tento "historický" Shakespeare potešil viaceré moje úchylky. :) Napríklad tú, že ocením, keď sa k Shakespearovi pristupuje síce s rešpektom, ale bez patetického posvätného strachu: jeho text je jednoducho jedna z verzií senáru, ktorú možno lehce upraviť, "prestrihať" a už duplom nie je nutné ho interpretovať sošným štýlom, ktorý sa už niekoľko dekád nenosí.

• 27.5.2014  10:22

Veľa vecí dostáva na frak. A potom prídu McAvoy a Fassbender a všetko je jedno. (Nie je to smooth, ale neriešim. I'm in love.)

• 23.5.2014  11:01
    Až na doraz (2014)

Stres je sviňa a nepozornosť za volantom ešte väčšia. Havko prežil, ale chlapík už nie. A tak detektív z oddelenia vrážd stojí pred dilemou-čo s telom. Keď mu ale o pár dní začne zvoniť telefón a ozve sa niekto, kto zjavne vie, čo presne sa stalo, začína sa tá správna "zábava". Posun ku komédii umožnil rozohranie hry na mačku a myš okolo jedného mŕtveho muža (hľadaného zločinca), kedy sa to, kto z koho a komu rieši medzi partičkou skorumpovaných policajtov.

• 5.12.2013  09:15
    Oldboy (2013)

Nebudem ešte chvíľu hodnotiť (ak som nezmenila komentár a vidíte moje hodnotenie, chvíľa už prešla), pretože patrím medzi tých z duše predpojatých. Bola ale šanca film vidieť a asi by mi celkom nedalo, len tak frfľať a chcela som mať zámienku. V zásade, tento Oldboy mi ju nedal. Je to slušný filmík, ale prisámvačku netuším, ako by fungoval pre niekoho, ktor kórejskú adaptáciu (inšpiráciu) japonskej mangy nevidel. Na prvý pohľad je tento Oldboy strohejší, pragmatickejší, tichší, menej barokový (hej, hovorím o hudbe najmä). A normálne som prvý raz nemala problém s Brolinom, z ktorého som si ešte tesne pred začatím filmu robila srandičky.

• 18.11.2013  08:32

Neuveriteľne ma to iritovalo a zároveň bavilo. Nekonzistentné, bizarne strihané najmä v dialógovkách, "zjednocujúce" vo vzťahu k efektom (v zmysle kanonizácie, že: takto má vyzerať pohreb, takto toto a hento a podobne), nevyrovnané herecky. A v konečnom dôsledku som si uvedomila, že sa mi to páči. A to sa Hemsworth vyzliekol len raz (ha!). Asi je to tým, že som nadbudla presvedčenie, že sa všetci pri nakrúcaní neuveriteľne bavili. S Hiddlestonom na čele.

• 21.10.2013  22:04

Bez dalsieho hodnotenia, ale Craig je spojeny aj s British Queer Cinema,, takze crossdressing bol len celkom vtipny. A zvrhlo mu to seklo. Aj ked nie tak, ako Kurtovi Russelovi. A rovnost prav a postavenia nie je o tom, kto narube viac dreva, umyje viac riadu ci sa lepsie postara o dieta (nic v zlom pani, ale z asi 30 rozvodov s detmi, kde som zastupovala striedavo matky a otcov, len asi v 6 poziadal otec o zverenie dietata do osobnej starostlivosti, v jednom sa rodicia na tom dohodli, v jednom mu dieta zverene bolo v jednom po dvoch tyzdnoch praktickej osobnej starostlivosti o tri deti otec zmenil nazor, v ostatnych sa rodicia dohodli na zvereni deti matke s velmi volnym rezimom stretavania). Ale spat k spotu-je vyrazne lepsi a udernejsi ako pokus EU o prilakanie dievcat a zien k vede.

• 21.10.2013  21:11

Akosi pricaste ocividne preslapy vlastnej logiky. A nejde teraz o to, ci Plan uteku mal, alebo nemal byt plasticko-testosteronovou verziou Sexu v meste, alebo filmov s Jackom Lemonom a Walterom Matthauom, alebo cim vobec mal byt. Jednoducho, napriek vsetkym velkym veciam, alebo popri nich, unikli detaily, ktore nezakrylo ani big bada bum finale. A este aj ta implicitna homoerotika ostala nedotiahnuta.

• 8.10.2013  23:11

.... hej, Gossling.... priznavam sa.... a este ody, ktore na film peli chlani, s ktorymi skor riesime choreografiu a strih m2m combatov.... neviem, ale notebook je pre mna dalsi Dom pri jazere.... tak uprimne romanticke, az to reze oci.... ale pekne svetlo mali....

• 11.7.2013  10:50
    Velmistr (2013)

Pre kompletnosť to asi bude chcieť tú štvorhodinovú verziu. Nech sa pekne rozohrá celá história Číny podaná cez jednotlivé postavy.Ale aj takto je to jeden grand film.

• 30.6.2013  08:55
    Pieta (2012)

Pieta nie je tým najlepším, čo filmografia Kim Ki-duka ponúka. Ako návrat k filmom "krokodílej série" postráda kompaktnosť, na druhej strane predstavuje krok vpred oproti filmom, ktoré nakrútil po roku 2004. Repetitívnosť motívov a symbolov nie je taká do očí bijúca ako v Dychu, no aj tak film neponúka dostatok argumentov o jeho výnimočnosti. Úprimne si myslím, že by sa slovenská klubová scéna, aj v rámci Projektu 100, mohla otvoriť ďalším z kórejských režisérov, ktorých výpoveď, v prípade napríklad Im Kwon-taeka ani po stovke filmov, nestratila na originalite.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23