Žádná volba (2017)

Rozhodne treba oceniť choreografiu Samma Hunga, kedy proti mlátičkám stojí ad hoc trénovaný Louis Koo a pôsobí uveriteľne. Hoci, ono Wo ai duo shen mu ide výrazne lepšie.

Tuo di qu mo ren (2015)

Nebolo zlé. Len vlastne neoriginálne. A nerozhodné, miestami stratené v ústrednej zápletke a vedľajších líniách a tom, či a prečo je emocionálne strohý, plochý a z toho prechádza do emotion galore v doslovnom prevedení. Trochu horror, trochu nie. Trochu tormented soul, trochu nie. Trochu Constatnine, trochu nie.

Ip Man 3 (2015)

Čo oceňujem, je návrat k old school apolitickému zázemiu. Mám ale problém s fake patetickými konfliktami, ktoré sa vynorili ako zámienky pre súboje. Tam je to celkom OK, hoci aj tie sú už enhanced spôsobom, ktorý sa mi pre HK filmy s "hercami" , ktorí sa vedia mlátiť, jednoducho nesadne. Vlastne mi po filme ostalo dosť smutno.

Noc oživlých protinožců (2014)

Zombies, ihly & strikačky v kvalite vintage a trhanie nehtu. Presne to mám rada. Bazinga! Nechcem hodnotiť, nemám rada zombie filmy, hoci pár ma milo prekvapilo a hoci som ich videla dosť na to, aby som chápala vipy a pekné nápady vo Wyrmwoode. Keďže Adrian a JFL boli happy, tipnem, že kto rád zombie, bude happy.

Zrodila se legenda (2014)

Bullet time a wire-fu pre Samma Hunga? Miestami obaliteľné a žmurk na Tsui Harka, inokedy len bohapusté orgie. Čínština Eddieho Penga je mega keai, konečne, ako aj on sám. V zásade ďalší z radu kung fu superhero movies. Fajn, ale nie výnimočný.

Dáma a zbojník (1989) (TV film)

Priznávam, zvrhlo sme na anglických romantických tv filmoch fičali. No skúste nefičať na niečom tak cudnom, že dámy pred bozkom škúlia. Prihoďte skvosty typu Hazard sŕdc, Súboj sŕdc či Lorna Dooneová a o zábavu je postarané. Pre zvýšenie sexuálneho dusna odporúčam Angeliku, ženu, ktorá sa rozhodla rozhodovať o svojom tele a srdci.

Sama nocí tmou (2014)

z každého záberu v každom momente sa dala seknúť krásna fotka, ale na môj vkus tomu chýbala logika v postavách a ich správaní a akosi to zrazu eskalovalo a dlho koncilo.

Zmizení (2013)

Elegantné a stabilné v napĺňaní žánrových klišé; výborní obitraja páni, čím myslím Gyllenhaala, Jackmana a Howarda. Dano v zásade nemal čo hrať a aj na to bola jeho postava zahraná cestou najmenšieho odporu.

Gam Gai SSS (2014)

Nie je to Eric Tsang, ale pokleslého humoru, pri ktorom sa hodí poznať hongkonské hviezdy a sem tam nejaký ten film (počínajúc Ip Manom/Grandmaster po The White Storm), je tu plno. A nie je to také hlúpe, ako sa tvári. Škoda len, že časovanie a charakter humoru v priebehu filmu kolíše, miestami je to o nervy. Odporúčam ako kombo s už spomenutým The White Storm :)