Ad Astra (2019)

Na snímek Ad Astra se hezky dívá, ale nemohu si pomoci, že jde pouze o rádoby psychologický film mapující vztah otce se synem. Přestože režisér přišel s pár zajímavými nápady - jeho reálné zobrazení budoucnosti cestování do vesmíru -, příběh dost často skřípal a pointa snímku vyšuměla do ztracena. Jako rozebrání astronautovy mysli a jeho vztahu s otcem to prostě neberu. Po velkém hypu z Benátek jsem čekal daleko víc. Škoda. 65 %

A dost! (2013)

Milý film. A role přímo napsaná pro Jima Gandolfiniho, který je v ní úžasně přirozený. 80%

Agent Carter (2015) (seriál)

Poměrně vydařená dobovka od Marvelu. Zatim 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

MARVEL to seká jako Baťa cvičky. Nejdříve filmy a pak tohle. Seriál nádherně odkazuje na předešlé filmy, takže pokud je někdo neviděl, tak má smůlu, poněvadž nebude vědět vo co go. Ale je to fajn. Zajímavý příběh a vtipné scénky a někdy i milá camea.

Alfa (2018)

Z předem odsuzovaného snímku se vyklubalo jedno z největších překvapení roku. Skvělá kamera, výprava a sympatické obsazení udělaly z Alfy parádní jednohubku, kterou ocení nejen pejskaři. 70 %

Alita: Bojový Anděl (2019)

Průměrná sci-fi s fantastickým obsazením. Nic víc. Tady se Cameron jako scenárista teda nepochlapil.

Amazing Spider-Man (2012)

Uff. Tohle že je "The Untold Story"? Vždyť je to to samý jako první Spidey Raimiho akorát s jinými postavami a záporákem. Podle mého zbytečná recyklace původní trilogie. Špatný film to ale rozhodně není. Webbův rukopis je znát hlavně při romantických scénách. Garfield a Stone jsou geniální volba stejně jako Maguire a Dunst před 10 lety. Jen ten Ifans mi přišel takovej jalovej. A navíc, 3D není vůbec potřeba...scény, které se v traileru objevily - hlavně ty z první osoby - se ve filmu zkrátily na pouhé 3 nebo 4 záběry, což je škoda. Mám vážně několik připomínek, dokonce i k hudbě, která podle mého názoru zaostává za původní trilogií o parník. Zkrátka mi přišlo, že Webb k tomuto tématu nepřistoupil s takovou péčí jako Raimi. Snad se druhý díl povede více, vážně to Spideymu přeju. 65%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Asi největší film o Spideym, ale to neznamená, že také nejlepší. Webb to má sice v rukou, o tom jsem přesvědčen, ale příběh a záporáci jsou tak odfláknutí, že mi z toho jde hlava kolem. Nic to však nemění na tom, že trio Stone, Garfield a DeHaaan ve svých rolích září. To je však jediná věc, kterou můžu vyzdvihnout. O čem dalším psát? Je pravda, že efekty se oproti trailerům trochu zlepšily, ale i tak si místy připadáte jako v nějaké videohře. Akční scény ujdou. Dokonce mi přišlo, že ze Spideyho tvůrci udělali Action Mana (pamatujete na něj?), který během zlomku vteřiny vyřeší asi 10 zapeklitých situací. To už bylo na mě moc. Stejně tak chování Parkera v kostýmu, kde se opět chová jako naprostý hovado. Další problém jsem měl s "přátelstvím" Harryho a Petera. Mladej dědic Oscorpu se vrátí po osmi letech a najednou jsou s Parkerem zase nejlepší kamarádi? To nezbaštim. Leda kdyby bylo jméno Harryho zmíněno v prvním filmu, což však nebylo. A co ten konec? To byl taky pěkný úlet. A když mám zmínit další věc, co mě docela štvala, tak musím zmínit hudební podkres. Zimmer úplně ignoruje Hornerovo téma, které sice nebylo bůhví jak super, ale o mnoho lepší než to Zimmerovo bylo stoprocentně. Všude samá elektronika. Vážně, tohle se mi nelíbilo, a to jsem Zimmerův fanda. A na začátku filmu jsem si vzpomněl na Redaktorovu větu (Raimiho větu) ze Spider-Mana 3: "Tohle může být konec Spider-Mana." 40%