Tři mušketýři (1993)

hollywood a dumas? to urcite bude sracka (monte cristo, muz s maskou) alebo totalna infantilnost. disneyovsky 3 musketieri nie su ziadnou vynimkou a tak jedinym zapamatanie hodnym bodom v tomto paskvile je slusna zostava skvelych hercov (sutherland, sheen a psychopaticky curry)

Dinosaurus (2000)

slaboducha historka na tema putovanie s dinosaurmi. ak mate viac ako 8 rokov tak sa budete pri tomto filme urcite miestami dooost nudit, lebo pocas celej stopaze sa nestane nic extra zaujimave alebo nieco co ste nevideli uz niekde inde (a casto lepsie). cely pribeh je postaveny na tom ze idu z bodu A do bodu B odtial treba do bodu C atd.... na to vsetko sa obcas pozerame z vtacej perspektivy tak by clovek ocakval majestatnu monumentalnu hudbu ako ja, ale vacsinou to je nuda (co prekvapuje lebo hudbu skladal J. N. Howard) i ked par slusnych pasazi sa najde.

Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990)

dalsia z klasik karate becok zacina ako nejake rodinne drama. dvoch rozhadanych bratov da dohromady az vrazda ich otca a ich spolocna cesta za najdenim jeho vraha, ktora je lemovana sem tam slusnymi akcnymi scenami, niektore z nich su priemerne vdaka slabej rezii a choreografii co vsak vynahradzuje zaverecny suboj v hangari. loren avedon je zarucena poistka kvalitnej (v ramci zanru) zabavy. i ked dost tu rozculuje "telenovelovska" hudba a celkom priemerny hlavny zaporak Franco, ktory je dost gay. ps: vzdy som mal za to ze vitali a avedom su slusny karate gymnasti tak je trocha zarazajuce ze pri svojich subojoch casto pouzivaju doublerov:-(

24 hodin (2001) (seriál)

1. seria: 4*, 2. seria: 5*, 3. seria: 4*, 4. seria 5*, 5. seria 5*, 6. seria: 4*, 7. seria 4*, 8. seria: 5*... jack bauer mi bude chybat..

Komparz (2005) (seriál)

GENIALITA. ricky gervais opat prekonova sam seba a po absolutne brilantnej "the office" na nas vyrukoval s dalsou perlou a to "extras". nesie sa to opat v podobnom duchu ako jeho predchadzajuci pocin takze ocakavajte absolutne sarkasticky a cierno cierny humor pri ktorom sa obcas budete citit samy trapne. co epizoda to perla navyse vzdy vylepsena nejakou megahviezdou ktora sa nestiti spravit srandu sama zo seba (narcis bloom, nadrzany radclife, vulgarna winslet atd). navyse tu mame hlavne trio a to andyho, jeho trochu pomalsiu kamaratku maggie a totalne neschopneho agenta (nechcite vediet ako sa skonci jeho rande s maggie), ktori vam urcite prirastu srdcu priebehom zatial iba dvoch serii. dufam ze sa ricky pochlapi a vyprodukuje aj tretiu seriu (narozdiel od office kde zostal len pri dvoch) ktora pojde kvalitativne opat nahor. no uz som videl aj xmas special a je to podobne ako v office bomba. z andyho sa stane comu sa na zaciatku vyhybal a klesne az na same dno (neviem ci to v csr bude pochopitelne, lebo vela vtipov sa toci okolo anglickych realii). no a na konci som mal slzy na krajicku a andyho vypoved som si pustil uz minimalne 10 krat. odporucam vsetkymi desiatimi!!! btw ak to mate na dvd, tak si pozrite bonus "tapping nigel" to je totalna haluz a vnom uvidite ze ricky je v podstate velkym dietatom:-)

Norbit (2007) odpad!

vazne je to blbost najvacsieho kalibru, na zaciatku som sa raz zasmial (hra s kacenou) tak som cakal ze to take hrozne nebude, ale co sa spustilo potom? utrpenie! jedine co ma dokazalo ako tak drzat pri tv bola thandie, ale to je asi tak vsetko! a ten damiel to s tym troskom asi trafil, lebo mne to finale zas pripomenulo fackovacie slnko, seno... zeby nahoda???

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

ja som ten serial miloval a uplne mi nevadilo zostavat hore dlho do noci aby som zhliadol kazdu cast (davali to na stv2 v sobotu okolo polnoci a ja som este chodil na zakladku) a to sokojuce finale. vazne nezabudnutelne!

Solo (1996)

nez akcny film by som sa to nazval parodiou na akcne filmy a potom to dava zmysel. otrasne herecke vykony ktore su myslene vazne, totalna tupost scenara, strasne zrezirovane a zostrihane akcne sceny (ale sem tam dobry napad ako nabodnutie cloveka na ulomenu cast stromu). tupost na ntu, ale aspon sa clovek pri tom pobavi (a je tam android co ma namiesto ruky zbran, uaaaaaaaaaaaaaa)!

Withnail a já (1987)

pre anglanov kultova klasika a obcas oznacovana za ich najlepsi film (spolu s wicker manom). pre mna celkom prijemna konverzacna komedia o vylete dvoch nezamestnanych hercov na vidiek s par slusnymi hlaskami a pomalym melancholickym tempom. herecke vykony vsetkych pritomnych su skvele ale kazdeho o hlavu prevysuje richard grant v ulohe non stop opiteho withnaila ktory pocas celeho natacania pil len caj:-)

John Tucker musí zemřít (2006)

slovami klasika: I'm too old for this shit! vazne tieto nove teen komedie idu uuuplne mimo mna.