Glee (2009) (seriál)

Keby som prestala pozerat pri druhom-tretom dieli, hodnotim ovela nizsie, lebo na zaciatku to skutocne vyzeralo velmi priemerne. Avsak je to cim dalej tym lepsie, hudobne cisla su skvele a postava Sue Sylvester jednoducho nema chybu:-)

Hanebný pancharti (2009)

Ach ten Pitt, cim je starsi tym je lepsi, taliancina Alda Reina 4ever:) Plus v zivote som nevidela ulisnejsieho tvora ako bol Christoph Waltz, brilantny vykon. A najma to konecne raz skoncilo tak ako sa ziada.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nech žije nadrogovaný Radcliffe! Veľké prekvapenie pre mňa a nový prírastok k jeho dvom doterajším výrazom-prihlúply a trpiteľský. A sranda to bola, niekedy však aj počas nevhodných pasáží:)A všelijaké pyžamá a zaväzovanie šnúriek, to aby sme museli oči odvracať:)

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Suck It Up, Meryl Streep!:) Skvelý Hugh, mimoriadne vtipný zostrih so Sethom Rogenom a Pennovo: You Commie homo-loving sons of guns! I have the names in case you were Commie homo-loving suns of guns! Bavila som sa.

T.M.A. (2009) odpad!

Niečo také veľmi zlé som už dávno nevidela.

Vyfič! (2009)

Čakala som totálnu hovadinu, možno príjemnú, ale určite nudnú a možno ešte aj nechune presladenú. Som však prekvapená, nič z toho nebola pravda, skvelo som sa bavila, a to celý čas vrátane záverečných titulkov. Nemám čo vytknúť, nechala som sa uniesť. Pre mňa taký ženský Dodgeball s minimálne o 50% viac srandy.

Bathory (2008)

Najskôr k veciam čo sa mi nepáčili. Ten úvod bol strašný. Neviem komu ten hlas patril, ale každopádne to bolo smiešne. Okrem „rozprávača“ ma viac iritovala už len bosorka Deana a celá línia spojená s jej postavou-von! Mnísi, ďalšia kapitola sama o sebe, niežeby som sa občas nezasmiala (Choď si umyť hubu) ale zväčša mi skôr ich scénky vadili. Tiež by som bola osobne radšej keby sa na v podstate nevýznamné postavy využili neznáme tváre a nie herci, ktorých tvářička je natoľko známa, že si na chvíľu ukradnú pozornosť(Vondráčková, Mádl atď aj keď to je pravdepodobne len moj problém). No ale nad týmto všetkým stojí šachová partia Rodena a Friel, ktorá z veľkej časti predčí aj všetky tieto zápory. Anna Friel je krásna a talentovaná, Erzsébeth stvárnila vynikajúco a najmä vďaka nej je príbeh strhujúci a emočne silný (skutočne krásna je scéna keď sa modlí a všetko okolo vzbĺkne, a obrázok keď je v snových sekvenciách obklopená modrými ružami je naozaj potešením pre oči). Vďaka nej to nebolo najhoršie

Hank a Mike (2008)

Nebola to taká šialená zábava ako som čakala, ale explózia dievčatka, och krásne:) A výborne som sa bavila najma zo začiatku, hygienické návyky králičkov ruleez:) A nesmiem zabudnúť na perfektný love song pána sponzorované samovraždy:) Originálne, vtipné, ale obávam sa že len na jedno pozretie.

Ježíš je normální! (2008)

Myslím, že treba trochu zlepšiť hodnotenie, na to aká je autorka mladučká natočila pekný dokument porovnateľný napríklad s Jesus Camp. A keď je medzi protagonistami ešte aj môj spolužiak nemôžem inak:) A hej keď ich to robí šťastnými..len podľa mňa extra zdravo nepôsobia trasúc sa na zemi a najmä tie plačúce deti, to ma výrazne irituje.

Králova přízeň (2008)

Veľa histórie, politiky čakať netreba, nazvala by som to skor romantickou drámou dvoch sestier, ale uspokojivou. Úprimne na tie dve slečny by som sa pozerala aj keby šlo o telenovelu, jedna lepšia ako druhá. Natalie žiarila viac, ale to možno súviselo s charakterom postáv. Eric Bana slušný kráľ ale potom čo som z Tudorovcov zvyknutá na trochu hmm vášnivejšieho Henricha v podaní Jonathana Rhysa Meyersa ostal u mňa trochu v jeho tieni. Čo dodať kostýmy pekné, herci talentovaní, príbeh všetci poznáme tak trochu romantiky intríg a žiarlivosti s takýmto hereckým obsadením poteší.