Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

plakát

Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda)

Nuda, nuda, šeď a nuda. Asi tomu dám ešte jednu šancu a skúsim aj druhú epizódu, ale len preto že ide o domáce “fantasy”. Neviem či aj tie dve hviezdy nie sú až moc :(

Sněží, sněží... (2019)

Sladká a (naozaj veľmi) predvídateľná jednohubka, ktorá neurazí, no veľa toho ani neponúkne.

Poslední semestr (2018)

Neoriginálne, nevypointované a plné samoúčelných scen. 2 hviezdy dávam za Deppov herecký výkon. Sklamanie.

Black Panther (2018)

Žiadny Čierny panter, ale šedý priemer komixového kina :(

Vdovy (2018)

Steve McQueen inak ako ho poznáme doteraz. Ľahší žáner, ľahšia téma, no stále skvele zrežírované a výborne zahrané. Inteligentne napísané s dôrazom na detail. Plné poctivej filmárčiny sebavedome balansujúcej medzi vážnym a vtipným. McQueenovi sa podarilo minimalizovať samoúčelné scény na únosnú mieru a aj napriek dlhšej minutáži vtiahne do deja svižným tempom a prekvapivými momentmi. Dostatočne inteligentné kino.

Malá smrt (2014)

Film nezaujal a po 10 minutách putoval do môjho privátneho prepadliska kinematografických zbytočností. Nehodnotím a cítim sa trápne až za užami :(

Pátá loď (2017)

Smutné, pomalé, dejovo strohé, vizuálne zaujímavé a bohužiaľ aj dosť nudné.

American Honey (2016)

Film o ničom (a zároveň o mnohom) ako život sám, ale keďže je to film a nie život, tak som okrem výbornej atmosféry ( ktorú predznamenával už trailer) čakal o trochu viac. Keďže som sa nenudil a mám slabosť pre takéto pocitovky smerujúce nikam dávam slabšie 4*

plakát

Odvrácená strana měsíce (2015)

Zdĺhavé, predvídateľné a bez poriadnej pointy, no po technickej stránke veľmi kvalitné. Tak trochu nuda :(