Black Panther (2018)

Žiadny Čierny panter, ale šedý priemer komixového kina :(

Vdovy (2018)

Steve McQueen inak ako ho poznáme doteraz. Ľahší žáner, ľahšia téma, no stále skvele zrežírované a výborne zahrané. Inteligentne napísané s dôrazom na detail. Plné poctivej filmárčiny sebavedome balansujúcej medzi vážnym a vtipným. McQueenovi sa podarilo minimalizovať samoúčelné scény na únosnú mieru a aj napriek dlhšej minutáži vtiahne do deja svižným tempom a prekvapivými momentmi. Dostatočne inteligentné kino.

Malá smrt (2014)

Film nezaujal a po 10 minutách putoval do môjho privátneho prepadliska kinematografických zbytočností. Nehodnotím a cítim sa trápne až za užami :(

Pátá loď (2017)

Smutné, pomalé, dejovo strohé, vizuálne zaujímavé a bohužiaľ aj dosť nudné.

American Honey (2016)

Film o ničom (a zároveň o mnohom) ako život sám, ale keďže je to film a nie život, tak som okrem výbornej atmosféry ( ktorú predznamenával už trailer) čakal o trochu viac. Keďže som sa nenudil a mám slabosť pre takéto pocitovky smerujúce nikam dávam slabšie 4*

Odvrácená strana měsíce (2015)

Zdĺhavé, predvídateľné a bez poriadnej pointy, no po technickej stránke veľmi kvalitné. Tak trochu nuda :(

Sebevražedný oddíl (2016)

Okrem štýlovosti a fajn vizuálu by to chcelo aj trochu príbehu a rating 18+ Pre mňa sklamanie.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Po výborných First class a Days of future past som sa dočkal obrovského sklamania. Uzatvorenie prequel trilógie skončilo úplným fiaskom, pri ktorom som sa 100 minút nudil a ďaľších 43 čakal na koniec. Najhorší príbeh zo všetkých x-menov s debilným záporným hrdinom. Navyše úplne bez presahu a druhého plánu. Zostalo len torzo a všetko čo zdobilo predchádzajúce časti zmizlo ta tam... Škoda.

Purpurový vrch (2015)

Očakávania neboli naplnené :( Za pozitíva filmu považujem krásnu výpravu, herecký výkon Toma Hiddlestona a jednu ozaj brutálnu vraždu.