maseer2

nepochybně pochybná existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 6.6.2019  17:17

what the fuck did I just watch?

• 6.6.2019  05:38
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

1. série - 5*/4*/4* » moc zajímavá, těžce znepokojivá a velmi originální třídílná podívaná.. nejvíc se mi líbil první díl, nejméně třetí.. hodně silná čtyřka (2.11.2012) | 2. série - 4*/5*/3* » seriálu se i ve druhé sezóně víceméně podařilo udržet vysoko nastavenou laťku.. po v poklidnějším tempu se nesoucím (ovšem opět hodně znepokojujícím) prvním dílu přichází vrchol druhé série v podobě epizody White Bear, která má tempo, šokující zvraty a geniální závěrečné titulky.. třetí díl je opět nejslabší, jelikož jeho zápletka možná skrývala ještě o něco větší potenciál, ale celkově jsou všechny tři nové díly opět vysoce nadprůměrné.. (5.3.2013) | White Christmas (2014 Christmas special) - 5* » parádní záležitost s odzbrojující pointou, které na působivosti neubírá ani skutečnost, že jsem ji vytušil už asi v polovině.. doufám, že se v brzké době dočkáme dalších dílů! (7.1.2015) | 3. série - 4*/5*/5*/4*/4*/4* » jsem hrozně rád, že vzal tuhle britskou vizionářskou pecku pod svá křídla Netflix, jelikož by byla moc velká škoda, kdyby tento projekt představující možná rizika související s technologickým pokrokem lidstva nepokračoval dál.. nová šestice epizod je rozhodně vydařená a každý díl má co říct, takže za mě velká spokojenost a už se nemůžu dočkat další série.. (7.12.2016) | 4. série - 5*/4*/3*/5*/4*/5* » Brooker se už sice místy dost opakuje, ale všechny ty zápletky ohledně virtuálních realit, transferů vědomí či jiných (doslova) mindfucků mají pořád co říct, takže to vlastně vůbec nevadí.. závěrečná epizoda je pak moc povedenou metaforou na celé Black Mirror jako takové, takže dávám jednoznačný palec nahoru a chci víc! (10.1.2018) | 5. série - 4*/4*/3* » zatím asi nejslabší řada, které se sice daří být v prvním a druhém díle místy mrazivě aktuální a celkově hraje na o něco realističtější strunu než předcházející série, ale bohužel díky tomu trochu postrádá náboj a zejména pak šokující pointy.. (6.6.2019) ||| průměr = 4,2*

• 5.6.2019  09:37
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

velmi křehké vztahy bandy labilních, ufňukaných dementů versus jedna z nejneschopnějších policejních vyšetřovatelek v dějinách kinematografie v nepochopitelně nadhodnocené telenovele, která se snaží tvářit hrozně promyšleně a inteligentně, třebaže v ní drtivá většina děje spoléhá na náhodu a logických děr je zde více než v poslední řadě Game of Thrones.. ty nejslabší 3*

• 4.6.2019  10:09
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

1. série - 5* » desetihodinový maraton, během kterého jsem zkouknul všech deset dílů první série, myslím hovoří za vše.. od téhle velkolepé epické středověké fantasy jízdy se prostě nešlo odtrhnout.. nahotou a naturalisticky vyobrazeným násilím se tu nešetří a mě jen trochu mrzí, že to tvůrci utnuli vlastně v tom nejlepším - ve chvíli, kdy se přestalo kecat a všechny ty výborně napsané postavy začaly konečně jednat.. snad druhá série využije svůj potenciál, který je po skončení posledního dílu série první obrovský.. (21.10.2011) | 2. série - 5* » tvůrcům se i přes pár hlušších míst (epizod) podařilo udržet vysoko nastavenou laťku a já během sledování nejednou zažil nefalšovaný seriálový orgasmus podobně jako kdysi u Lostů či Prison Breaku.. hlavně aby na HBO nebyli do budoucna škrti ohledně rozpočtu.. jen tak dál! (12.6.2012) | 3. série - 5* » přes pomalejší rozjezd k naprostému vrcholu toho, co jsme zatím v rámci GoT viděli (The Rains of Castamere).. ještě teď sbírám čelist ze země a děsím se desetiměsíčního čekání na další sezónu.. tak v dubnu 2014 nashle :) (12.6.2013) | 4. série - 5* » největší množství kulervoucích a šokujících momentů, špička současné televizní tvorby a za mě zatím jasně nejlepší série.. celá polovina sezóny (epizody 2, 6, 8, 9 a hlavně 10) je zkrátka naprostá bomba a komu se to nelíbí, ať skočí ze Zdi.. jen jsem moc zvědav, jak to tvůrci vymyslí dál, když některé dějové linky (Bran) už údajně vyčerpaly téměř všechen dosud napsaný knižní materiál.. (24.6.2014) | 5. série - 4* » po neuvěřitelně nadupané čtvrté sezóně je ta pátá spíše trochu zklamáním, nicméně pořád se po většinu času daří držet vysoko nastavenou laťku, kterou od největšího seriálu současnosti všichni očekáváme.. a osmá epizoda s názvem Hardhome je bez přehánění naprosto boží! (15.11.2015) | 6. série - 5* » po rozporuplné páté sérii se GoT letos vrátilo v té nejlepší formě a já bych se nebál tvrzení, že šestá desítka epizod je zatím vůbec tím nejlepším, co nám Benioff s Weissem naservírovali.. zvlášť poslední dvě epizody jsou fantastické, a jelikož nám toho do konce celého seriálu už moc nezbývá, tak by bylo moc fajn, kdyby se zbývající díly nesly přesně v takovém duchu, co se atmosféry a osudovosti týče.. (19.7.2016) | 7. série - 4* » absence knižní předlohy je setsakramentsky znát, přesto se neřadím k těm, co byli na prášky z každého většího skoku v ději, byť je mi jako fanouškovi přirozeně trochu líto, že děj, který by dříve vystačil klidně na tři sezóny, je nyní namačkán do pouhopouhých sedmi epizod.. a to je vlastně jediný důvod, proč nemohu jít do plných.. (2.11.2017) | 8. série - 3* » ehm... k osmé řadě toho bylo řečeno a napsáno tolik, tak jen hodně stručně - takhle odfláknout finále největší televizní ságy v historii, to je opravdu kumšt.. vizuálně pecka, ale tolik nesmyslů a logických děr, že to snad musí být nový rekord.. i přes nemalé zklamání jsem ale byl schopen si většinu série jakš takš užít (často s vypnutým mozkem) a rozhodně se neřadím k těm největším hejtrům, takže za 3* (4.6.2019) ||| průměr = 4,5*

• 4.6.2019  10:01
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. série - 5* » ve zkratce pár postřehů: 1) McConaughey zde předvádí, troufám si tvrdit, možná vůbec nejlepší a nejpřesvědčivější herectví, co jsem kdy na poli televizní tvorby viděl - na všechny jeho scény v TD bych se mohl dívat neustále dokola (abych nekřivdil - Harrelson taky skvělý!).. 2) postava detektiva Rusta Cohlea se svou filosofií a pesimisticko-realistickým pohledem na svět je podle mě vůbec nejlépe napsaný charakter, který se kdy procházel po televizní obrazovce, a spoustu jeho průpovídek bych směle tesal do kamene.. 3) palec nahoru za to, že si Fukunaga natočil všechny díly sám, z toho by si měly vzít příklad i jiné seriály... tuhle pecku by si zkrátka nikdo neměl nechat ujít, protože jde bez debat o jeden z nejlepších seriálů všech dob.. jsem moc zvědav, čeho (a koho) se dočkáme ve druhé sérii :) (21.3.2014) | 2. série - 4* » druhá sezóna je ve všech směrech naprosto odlišná od té první, přičemž nejvíce mi vadila o dost slabší atmosféra a pak také skutečnost, že postavy jsou takové všelijaké, a tudíž je dosti těžké vybudovat si k některé z nich ryze pozitivní vztah a fandit jí.. přesto relativní spokojenost, třebaže od další série (snad bude) bych čekal zase o trochu víc.. (15.11.2015) | 3. série - 4* » třetí řada jde okatě ve stopách řady první a třebaže díky tomu může místy působit jako přes kopírák, neměl jsem s tím problém, jelikož zápletka je opět hodně zajímavá a mysteriózno všudypřítomné.. problém nastane až někdy během posledních dvou dílů, kdy se celý případ (a s ním i vysoká očekávání) přetaví v dost odfláknuté rozuzlení, po němž nakonec zůstává trochu pachuť v ústech.. (4.6.2019) ||| průměr = 4,3*

• 4.6.2019  09:51
    Daredevil (TV seriál) (2015)

1. série - 4* » Marvelu tohle temnější pojetí, ke kterému mají uvolněnější Agenti i přizdisráčská filmová odnož dosti daleko, moc sluší! | 2. série - 4* » nástup Punishera ve druhé sezóně je boží a ačkoli je následně na můj vkus vyobrazen až jako příliš velký psychopat (neznám komiks), tak jeho sólovku z fleku směle řadím mezi své neočekávanější seriály.. samotná druhá série sice jako by ke konci začala trochu ztrácet tah na branku, ale přesto se tvůrcům podařilo udržet laťku hodně vysoko, takže o natěšení na třetí várku epizod z Hell's Kitchen není z mé strany rozhodně nouze.. (22.9.2016) | 3. série - 4* » po druhé řadě, jež se ve finiši trochu zamotala do zápletky okolo The Hand (která pak neslavně vyvrcholila v Defenders) se Daredevil vrací ke kořenům, tedy ke Kingpinovi a právničině, a celé to opět funguje na jedničku.. velká spokojenost a zároveň mrzení, že to Netflix po sezóně odpískal.. (4.6.2019) ||| průměr = 4*

• 29.5.2019  16:09
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

slaboučký odvar libovolné série původních Narcos, který na obou stranách postrádá výrazné postavy a celkově dost působí únavou materiálu, kdy se ukazuje, že drogovou tématiku zřejmě donekonečna dojit nepůjde.. Mexico je od první do poslední epizody takové nijaké, chybí napětí, pořádná akce a vlastně skoro všechno, co učinilo z předchůdce dnes už takřka kultovní záležitost.. navíc není věnován skoro žádný prostor samotnému budování impéria a nabyté postavení Lunova Felixe tak vůbec nepůsobí věrohodně.. sedm dílů z celkových deseti pro mě bylo čiré utrpení, výjimkou byla pouze epizoda 5, kde se děj protne s Kolumbií, což dodá aspoň na chvíli trošku šťávu, a pak závěrečná dvojice epizod, kde tempo lehce graduje, ale nakonec to stejně víceméně nikam nevede.. odklepnutou druhou sezónu skoro určitě vynechám, třebaže závěrečný příchod Scoota McNairyho by mohl být příslibem lepších zítřků - vidím to tak, že k tomu, abych dal seriálu ještě šanci, by mě snad mohl přesvědčit jen případný návrat Pedra Pascala, což asi není moc pravděpodobné.. jinak samozřejmě chápu, že se seriál věnuje poklidnějšímu období drogových dějin, které předcházelo řežbě, již známe z původních Narcos, ale přesto bych očekával, že jeho zpracování nebude taková ukrutná nuda...

• 27.5.2019  14:54
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

místy přepálená a často předvídatelná či dosti klišovitá rom-com-dram vztahovka ze střední, které ovšem díky zajímavým postavám, mistrně dávkovaným emocím a naprosto fantastickému soundtracku nejde nepodlehnout..

• 14.5.2019  09:25
    Creed II (2018)

jo, je to předvídatelná recyklace už x-krát viděného a cca půlhodina po prvním zápase má navíc trestuhodně roztahané tempo, podobně jako celá příběhová linka točící se okolo rodiny.. i přesto se filmu, zejména díky brilantně natočeným scénám v ringu, ale podařilo mě několikrát nekompromisně vcucnout, takže prostě nemůžu jít s hodnocením níž.. slabé 4*

• 11.5.2019  06:46
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

evoluce South Parku je obdivuhodná.. ze seriálu postaveného ze začátku především na tom, že v něm čtveřice školáků mluví sprostě a jeden z nich v téměř každém díle dostane pádlem, se během více než dvaceti let stala jedna z nejtrefnějších politicko-společensko-kulturních satir vůbec, která navíc zvládá být i přes občasné slabší epizody i nadále ukrutně vtipná.. jen tak dál!

• 24.4.2019  13:37

Russovi zvládli tenhle megalomanský komiksový kolos ukočírovat až do samotného finále ve velkém stylu a Endgame je bez debat přesně tím vyvrcholením, jaké si tohle 11 let pečlivě piplané universum zasloužilo.. přesto se nemůžu ubránit pocitu, že tempo (zejména v první polovině) místy lehce drhlo a že předchozí film držel navzdory své rozkouskovanosti jako celek paradoxně tak nějak více pohromadě, díky čemuž fungoval o něco lépe.. těch dojmů je ale tolik, že to stále zpracovávám a po nevyhnutelném druhém zhlédnutí možná budu mluvit jinak..

• 23.4.2019  05:40
    Brexit (TV film) (2019)

působivý náhled do zákulisí tohoto britského fuck-upu, který trefně demonstruje, s jakými sračkami se v posledních letech musí potýkat většina západních demokracií (ať už jde o Británii, USA anebo ten náš Kocourkov) a k čemu to vede..

• 8.8.2018  09:21
    Westworld (TV seriál) (2016)

1. série - 4* » myšlenkami neuvěřitelně nabité, vizuálně vypiplané a atmosférou po většinu času odzbrojující, ovšem místy také poněkud zdlouhavé a rovněž zdaleka ne tak dobře vypointované, jak bych čekal.. do plných tedy jít nemůžu, ale jsem spokojen a těším se na nášup! (5.1.2017) | 2. série - 3* » hrátky s časovými liniemi (no jo, Nolan), které do sebe v první sérii krásně zapadly a vyústily v uspokojující pointu, se ve druhé řadě opakují v daleko větším měřítku a po většinu času jde bohužel jen o samúčelné překombinovávání děje, které působí tak, jako by jen mělo zamaskovat vyprázdněnost celé zápletky.. ačkoli mi to sledování seriálu dost často znepříjemňovalo, tak jsem se přesto u většiny epizod vlastně celkem dobře bavil; hlavní problém ovšem nastal u epizody poslední, kterou měla celá tahle šílená mozaika vyvrcholit - očekávané rozuzlení v kulervoucím finále se totiž zdaleka nekoná a divák má po zhlédnutí závěrečného dílu spíše pocit promarněných 10 hodin života, protože to všechno, co se během předchozích 9 epizod "budovalo", jen tak nějak vyšumí do ztracena.. a samotný konec je přinejmenším zvláštní, takže z mé strany zůstává primárně velká nejistota, zda se vůbec pouštět do následující série... (8.8.2018) | 3. série - 3* ||| průměr = 3,3*

• 8.8.2018  08:59
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

po čtyřech dílech - 3* » aneb Kterak se ze zřejmě nejočekávanější seriálové události roku 2013 stalo největší seriálové zklamání poslední doby.. absolutně nezajímavé, prkenné postavy, nefungující týmová chemie, nudné dílčí zápletky a nečekaně slabý vizuál.. po čtyřech epizodách se seriálem končím, i když bych rád věřil, že to během následujících dílů začne postupně dostávat nějakou ucelenější podobu a hlavně tam o něco pořádně půjde, ale dalších 18 epizod na to opravdu čekat nehodlám (ABC před pár dny odkleplo plnou sérii s 22 epizodami).. ty nejslabší 3* ... P.S.: ten červík, že mi díky skoncování se seriálem uteče něco podstatného z marveláckého universa, trochu hlodá, ovšem ani to mě nepřiměje k tomu, abych ve sledování pokračoval... (19.10.2013) | 1. série - 4* » po provázání seriálu s novým Kapitánem a s tím spojených kladných ohlasech jsem se rozhodl, že dám partě okolo agenta Coulsona ještě jednu šanci, a vyplatilo se.. zhruba do poloviny série to sice bylo stále tak trochu na krev, ale někde okolo epizody 11 se postupně začne lámat chleba a celé se to rozjede, seriál se přiostří, získá trochu na "temnosti" a především postavy se začnou vybarvovat, takže není problém si pár z nich oblíbit (hlavně Coulsona, samozřejmě).. jakmile se pak děj prováže s děním v Capovi, čímž se definitivně podtrhne ucelená zápletka, je jasné, že se z tohohle marveláckého počinu, jenž zprvu působil tak bezpohlavně, nakonec vyklubala podívaná, která rozhodně není ztrátou času (minimálně pro fandy Marvelu).. závěr série sice nemá až takové grády, jak jsem čekal (možná za to ale mohl fakt, že jsem všechny díly od pětky sledoval rychle po sobě a až před posledními dvěma jsem si udělal trošku pauzu), ale reputaci ze zpackaného začátku si u mě seriál napravil znamenitě a do budoucna se v něm rozhodně skrývá velký potenciál, takže se, třebaže to vidím plus mínus na čistých 70%, přikláním nahoru ke čtyřem hvězdám.. (24.6.2014) | 2. série - 4* » proměna Agentů je neuvěřitelná! ze seriálu, který byl po prvních pár epizodách k smíchu, se totiž vyklubala jedna z nejzábavnějších televizních podívaných, jejímž obrovským plusem je skutečnost, že drtivou většinu trumfů si ještě očividně schovává v rukávu.. na Agentech je sympatické hlavně to, že se oproti šablonovitému začátku nyní vůbec nebojí vybočovat z vyjetých kolejí a servírují velké množství dosti nečekaných zvratů, díky kterým se seriálu daří diváka neustále překvapovat a hlavně nenudit.. na závěr bych ještě vyzdvihl postavy, které se přes počáteční nijakost neuvěřitelně vybarvily a stal se z nich základní kámen celého seriálu.. tleskám Marvelu za to, že se jim podařilo Agenty takto oživit a že nad nimi ani přes nižší sledovanost nelámou hůl.. a z dalšího směřování seriálu vůbec nemám strach.. (16.1.2016) | 3. série - 4* » třetí sezóna hned od první epizody skvěle navazuje na twist z konce té druhé a tvůrcům se následně v prvních deseti dílech daří rozehrát skvělou partii korunovanou epizodou 4,722 Hours a ústící v představení možná vůbec nejzajímavějšího záporáka filmové či televizní odnože Marvelu.. první půlka tedy jednoznačných a nadšených 5 hvězd.. ve druhé polovině série bohužel dojde k opadnutí tempa a potenciál Hivea zůstává po většinu času dost za očekáváním.. samotný finiš je pak vcelku fajn, ale ta namlsanost z prvních 10 epizod zkrátka chtěla ještě o něco víc.. takže nakonec "jen" spokojené čtyři.. (19.7.2016) | 4. série - 5* » parta Agentů ze S.H.I.E.L.D.u i nadále zraje jako víno a její čtvrtá sezóna je pro mě zatím tou vůbec nejvydařenější, přičemž zejména závěrečná sedmička epizod inspirovaná Matrixem má neskutečné grády.. z AoS se zkrátka vyklubala aktuálně jedna z největších stálic televizní obrazovky a já jsem skálopevně přesvědčen, že to tvůrci potvrdí i v nadcházející páté (poslední?) sérii.. (20.6.2017) | 5. série - 4* » začátek našlapaný, plný překvapení a šokujících momentů, ale po prvních cca 2 dílech se nové prostředí bohužel hodně rychle okouká a po zbytek první poloviny série je to bohužel jedna z nejslabších zápletek seriálu.. druhá půlka (stojící nohama pevněji na zemi:) nabídne pak už o něco záživnější podívanou, ani ta ale kvalit předchozí sezóny nedosahuje.. za mě tedy slabé 4* s konstatováním, že se tvůrcům poprvé nepodařilo udržet kvalitativní nárůst mezi jednotlivými sériemi - nezbývá než doufat, že na to následující řada opět naváže.. (8.8.2018) | 6. série - 4* ||| průměr = 4,2*

• 8.8.2018  08:50
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

1. série - 5*, 2. série - 5* » bezesporu jedna z největších seriálových událostí poslední doby.. ožehavé téma, precizní zpracování, skvělé herecké výkony, nečekané zvraty.. první série velkolepě graduje směrem k vysoce očekávanému finále, které následně chytře připravuje půdu pro sérii druhou a seriál tak ve vysokém tempu upaluje i přes pár (ale jen opravdu malinko) slabších momentů dál až k dechberoucímu závěru druhé řady.. půda pro třetí sérii je tak opět připravena, takže nezbývá než doufat, že tvůrci udrží nastavenou laťku a nebudou muset vařit z vody.. po dvou sezónách střílím s radostí do plných a smekám před kabelovkou Showtime.. (4.11.2013) | 3. série - 4* » přes počáteční nedůvěru podpořenou dlouhou absencí Brodyho až k suverénní obhajobě pozice jednoho z nejzajímavějších a hlavně nejodvážnějších seriálů současnosti (Showtime se i nadále nebojí směle střílet do svých vlastních /amerických/ řad).. jakmile se děj přestane soustředit na zbylé členy Brodyovic famílie a začne kvaltovat kupředu trochu jiným směrem než doposud (což nemusí být každému po chuti), tak si to všechno hezky sedne a zejména poslední díly stojí opravdu zato.. jen bych byl asi radši, kdyby se epizodou S03E12 definitivně končilo (seriál byl prý od začátku plánován na tři série), ale pevně věřím, že mě tvůrci za rok přesvědčí o opaku... (20.12.2013) | 4. série - 5* » chvíli trvá, než si člověk zvykne, že vlastně sleduje zbrusu nový seriál, který s předchozími sériemi nemá krom postav takřka nic společného.. no a pak se to rozjede v tak nadupanou špionážní akčně-thrillerovou pecku, že se nestačíte divit.. jednoznačně nejlepší sezóna, na čemž nic nemůže změnit ani v pozvolném duchu se nesoucí závěrečný díl.. (6.1.2015) | 5. série - 4* » pátou sezónu nejlépe vystihují dvě slova - mrazivě aktuální.. to, jak se tvůrci tématikou teroristických buněk v samém srdci Evropy (naneštěstí) trefili do aktuálního dění, je skutečně "obdivuhodné".. série jako taková mě pak bavila o něco méně než o poznání akčnější čtverka, přičemž nejvíce mě zde mrzelo, že si tvůrci očividně nevěděli moc rady s postavou Quinna.. celkově ale spokojenost a jsem moc zvědav, kam nás Homeland zavede v následující sezóně.. (10.1.2016) | 6. série - 4* » šestá řada je zatím asi tou nejslabší a hodně pomalý rozjezd svědčí o tom, že by jí určitě slušel menší počet epizod, ale v momentě, kdy se v té pozvolněji rozehrané partii začnou vykládat karty na stůl a stupňovat tempo, je to okamžitě zase ten starý dobrý Homeland, kterému se v posledních sezónách daří tak umně trefovat do aktuálních témat, byť v tomto případě může pro někoho na atraktivitě trochu ubírat skutečnost, že to téma je primárně politické.. (11.5.2017) | 7. série - 4* » opět pomalejší a o poznání méně akční než některé z předchozích řad, ale zároveň opět trefa do černého, co se reflektování současné situace v USA, resp. ve světě týče - ruské ovlivňování, fake news a hluboké rozdělení společnosti.. opět palec nahoru! (8.8.2018) | 8. série - 4* ||| průměr = 4,4*

• 13.2.2018  12:54

když je po zhlédnutí veleočekávaného komiksového blockbusteru za 300 míčů, který měl být výkladní skříní a odrazovým můstkem celého DC univerza, vaší primární reakcí "hmm, s vypnutým mozkem docela fajn oddychovka", tak je něco hodně špatně.. z Justice League se vyklubal zkratkovitý, odfláknutý paskvil, který má nudnou akci, špatné herecké výkony, nezajímavé postavy, nulovou porci humoru a navíc vyloženě hnusný vizuál, na němž těch 300 mega absolutně není vidět.. skutečnost, že film díky relativně svižnému tempu docela rychle uteče, je tak asi jediným důvodem, proč nejdu s hodnocením ještě níž...

• 9.2.2018  08:34

nový Cloverfield se v první polovině rozjede vcelku slušně a zajímavých nápadů (zejména samotná ústřední zápletka) je zde bezesporu spousta, ale celé je to bohužel šíleně děravé, nedotáhnuté a v některých momentech vyloženě pitomé.. a když se z toho následně ve druhé půlce stane tuctové sci-fi béčko, je definitivně jasné, že tvůrci v téhle sérii, do níž mimochodem Paradox zapadá jen velmi krkolomně, poprvé šlápli vedle.. slabé 3*

• 17.1.2018  00:56
    Coco (2017)

Pixar se vrací zpátky na výsluní a prezentuje se v jednoznačně nejlepší formě od třetího Toy Story.. Coco je moc příjemná (nejen) rodinná podívaná s mistrně propracovaným scénářem, chytlavými songy, spoustou vtipných scén a extrémně dojemným finále, které mě rozložilo na molekuly.. nebýt pár hlušších míst uprostřed, šel bych do plných, tak snad Pixar tuhle nastavenou laťku udrží i nadále.. silné 4*

• 11.1.2018  00:04

trestuhodně překombinovaný děj bohužel nezachrání ani bohyně Charlize, ani několik lahůdkových akčních scén..

• 10.1.2018  13:08

jako samostatný filmový zážitek fajn, má to spád, akce je skvělá, humorné vsuvky fungují na jedničku a 150 minut uteklo jako voda.. jako plnohodnotný SW film, který měl rozvinout a prohloubit to, co Abrams parádně načrtl v sedmičce, selhává bohužel Last Jedi na všech frontách - záporáci jsou v podstatě k smíchu, vývoj postav je takřka nulový ("trénink" Rey je totální výsměch), soubojů se světelnými meči se divák prakticky nedočká a především zde naprosto chybí nějaký nádech osudovosti, jelikož se celý děj de facto odehrává na dvou vesmírných lodích a zbytek galaxie je úplně ignorován.. absolutně netuším, co čekat od devítky, jelikož se děj celé nové trilogie dle mého po Johnsonově úřadování ocitl na bodu mrazu..

• 10.1.2018  12:35
    matka! (2017)

krutopřísný metaforický mindfuck, který vám buď sedne, anebo ne.. za mě silné 4*, takže je asi jasné, do jaké skupiny se řadím :)

• 10.1.2018  12:28
    Wind River (2017)

prvotřídní krimi pecka se severskou atmosférou, v níž exceluje Jeremy Renner v životní roli.. v době všudypřítomných komiksáren a jiných blockbusterů prosím víc takových čistokrevných thrillerodramat!

• 10.1.2018  12:20

film, od kterého přirozeně nic moc nečekáte a taky od něj bohužel nic nedostanete.. nová Pobřežní hlídka není dostatečně vtipná, cool ani sexy a sama sebe bere zbytečně vážně.. bohužel to nezachraňuje ani alespoň malé naděje vzbuzující obsazení, zejména komediální potenciál Rocka zde zůstal trestuhodně nevyužit.. slaboučké 3*

• 10.1.2018  12:10

vemte všechny nelogičnosti, které nabídl Prometheus, umocněte je na druhou a vypadne vám z toho nový Vetřelec.. pokud točit další díl, tak prosím jedině bez Ridleyho, který se po skvělém Marťanovi zase propadl o několik lig dolů..

• 10.1.2018  11:16
    Marvel's The Defenders (TV seriál) (2017)

z očekáváné týmovky, která měla být televizní obdobou Avengers, se vyklubala naprosto rutinní záležitost, jež působí dojmem, že ji tvůrci natočilo jen proto, že to dříve slíbili.. nefunguje tu vůbec nic - chemie mezi postavami je takřka nulová, akce o dost zaostává za sólovým Daredevilem a celá zápletka s The Hand a Elektrou je vyloženě debilní.. slabé 3*

• 10.1.2018  10:43
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

1. série - 5* » stylová britská gangsterka, která se může pyšnit výbornou dobovou atmosférou, vymazleným vizuálem, božským (a skvěle pasujícím) soundtrackem, geniálním Cillianem Murphym a hromadou převážně drsných a nekompromisních postav, které jsou kvalitně napsány i zahrány.. jsem maximálně spokojen a těším se na druhou sérii, ve které to snad pořádně roztočí Tom Hardy.. (18.10.2014) | 2. série - 4* » druhá série není tak přímočará, děj místy působí zbytečně překombinovaně, jelikož je rozmělněn spoustou více či méně důležitých odboček a seriál se nakonec stává především soubojem "chudáka gangstera" s větrnými mlýny v podobě Koruny.. potenciál Toma Hardyho mi zde navíc přišel trestuhodně nevyužit.. to už ale moc kritizuji, protože Peaky Blindeři jsou i ve druhé řadě pořád tou skvělou podívanou jako předtím a další sezónu budu v napětí očekávat.. (6.1.2015) | 3. série - 4* » Shelbyovcům se i ve třetí sezóně daří držet vysoko nastavenou laťku, ale podobně jako u druhé série mám i zde pocit, že jim po většinu stopáže chybí jasně vymezená ústřední zápletka, a tudíž tah na bránu.. v nadupané poslední epizodě si to pak sice všechno sedne, ale občasné rozčarování z předchozího dění to přirozeně jen tak nepřebije.. přesto jisté čtyři hvězdy (19.7.2016) | 4. série - 4* » Tommy a spol. se tentokrát pouští do křížku s newyorskou mafií a je to opět lahůdková záležitost, kde je zejména na ďábelském Adrienu Brodym vidět, jak se v roli Lucy Changretty náramně vyřádil.. přesto mám pocit, že zmíněný konflikt nabízel ještě o něco větši potenciál, jelikož prostřední epizody místy trpí poněkud slabším tempem.. i tak jde nadále samozřejmě o jednu z nejkvalitnějších televizních podívaných současnosti.. jo a Tom Hardy v každé své scéně opět fantastický! (10.1.2018) | 5. série - 4* ||| průměr = 4,2*

• 10.1.2018  10:01
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 5* » hororová / mysteriózní seriálová retro-pecka, která si bere to nejlepší ze zde několikrát zmíněných osmdesátkových klasik a mistrně to kombinuje v osmidílnou napínavou podívanou, v níž hraje prim pořádně hutná atmosféra, nadupaný soundtrack a královská porce nostalgie.. a já to celé sfoukl v podstatě na jeden zátah.. další důkaz toho, že na Netflixu momentálně ví, jak kopat tu nejvyšší seriálovou ligu.. (22.9.2016) | 2. série - 5* » po dokonalé první sérii byla očekávání na maximu, a tak je moc příjemné konstatovat, že se to po všech stránkách opět setsakramentsky povedlo! druhá sezóna už samozřejmě není takový blesk z čistého nebe a není zde tolik překvapivých momentů, jelikož se po většinu času jede v zajetých kolejích, ale zápletka i atmosféra jsou opět prvotřídní, a když se k tomu přidají všechny ty skvělé charaktery, které se vám svým vývojem během nové várky epizod definitivně zaryjí hluboko pod kůži a díky nimž jsem byl na závěr totálně naměkko, nevidím jediný důvod (ok, epizodu 7 nepočítám), proč nenapálit opět plný počet.. (10.1.2018) | 3. série - 5* ||| průměr = 5*

• 10.1.2018  09:31
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) | 3. série - 4* » mírné obavy z toho, že seriál nebude mít bez postavy Escobara co nabídnout, se ukázaly jako naprosto liché.. stačí se totiž prokousat první trojicí epizod, v níž se v pozvolnějším tempu rozdávají karty, a počínaje čtvrtým dílem se třetí sezóna rozjede v ukrutnou kokainovou pecku, jejíž tempo de facto nepoleví až do samotného finále.. za mě zatím nejlepší série a k páté hvězdě chybí jen malinko.. (10.1.2018) ||| průměr = 4*

• 3.11.2017  13:56
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

1. série - 4* » seriál, který se hodně šikovně trefuje do fungování vrcholné politiky, zejména pak do provázanosti moci a peněz a s tím souvisejících zákulisních intrik.. k 5* by to chtělo ještě trochu více přitvrdit a vystupňovat tempo, takhle je to "jen" kvalitní žánrové drama s neuvěřitelně konstantní kvalitou napříč celou sérií a výbornými výkony (dechberoucí Kevin Spacey, božská Kate Mara).. na druhou sérii jsem moc zvědav.. (20.4.2013) | 2. série - 4* » tvůrci se s tím moc nemažou a bez jakékoliv rekapitulace vrhají diváka rovnýma nohama zpátky do změti událostí a postav přesně ve stavu, v jakém je zanechal závěr první série.. po chvilkové dezorientaci je ale hned jasné, že se mistr manipulací Underwood nebude ani letos s ničím srát a udělá opět všechno pro to, aby dostal, co chce.. čekal jsem sice daleko větší porci gradace v závěru (a možná bych pak dokonce zvedal hodnocení), ale i přesto jsem jednoznačně spokojen.. (24.6.2014) | 3. série - 4* » zatím nejslabší sezóna, v níž se toho vlastně zas tak moc nestalo, což je vzhledem ke skutečnosti, že jsme se v politických kruzích posunuli o dost výš, trochu paradox.. (22.9.2016) | 4. série - 4* » opět lehké zklamání stejně jako v případě předcházející série.. kvalita tam pořád je, ale místy mi přijde, že se to celé posouvá dopředu už jen tak nějak ze setrvačnosti.. (7.12.2016) | 5. série - 4* » sázka na jistotu stejně jako dvě předchozí sezóny.. na jednu stranu tedy spokojenost, na stranu druhou to na mě již celé začíná krapet působit únavou materiálu.. přesto by byla velká škoda, kdyby poslední šestá série díky aktuálnímu Spaceyho skandálu nakonec nevznikla, jelikož závěrečný zvrat má potenciál být předzvěstí moc zajímavé podívané.. (3.11.2017) ||| průměr = 4*

• 25.7.2017  14:25

smršť popkulturních (logicky hlavně komiksových) odkazů a narážek, která má zběsilé tempo, vymazlený vizuál a geniální úvodní titulky.. sedlo mi to víc než LEGO® příběh a i přes pár výhrad jsem spokojen.. slabší 4*

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55