maseer2

nepochybně pochybná existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 13.2.2018  12:54

když je po zhlédnutí veleočekávaného komiksového blockbusteru za 300 míčů, který měl být výkladní skříní a odrazovým můstkem celého DC univerza, vaší primární reakcí "hmm, s vypnutým mozkem docela fajn oddychovka", tak je něco hodně špatně.. z Justice League se vyklubal zkratkovitý, odfláknutý paskvil, který má nudnou akci, špatné herecké výkony, nezajímavé postavy, nulovou porci humoru a navíc vyloženě hnusný vizuál, na němž těch 300 mega absolutně není vidět.. skutečnost, že film díky relativně svižnému tempu docela rychle uteče, je tak asi jediným důvodem, proč nejdu s hodnocením ještě níž...

• 9.2.2018  08:34

nový Cloverfield se v první polovině rozjede vcelku slušně a zajímavých nápadů (zejména samotná ústřední zápletka) je zde bezesporu spousta, ale celé je to bohužel šíleně děravé, nedotáhnuté a v některých momentech vyloženě pitomé.. a když se z toho následně ve druhé půlce stane tuctové sci-fi béčko, je definitivně jasné, že tvůrci v téhle sérii, do níž mimochodem Paradox zapadá jen velmi krkolomně, poprvé šlápli vedle.. slabé 3*

• 17.1.2018  00:56
    Coco (2017)

Pixar se vrací zpátky na výsluní a prezentuje se v jednoznačně nejlepší formě od třetího Toy Story.. Coco je moc příjemná (nejen) rodinná podívaná s mistrně propracovaným scénářem, chytlavými songy, spoustou vtipných scén a extrémně dojemným finále, které mě rozložilo na molekuly.. nebýt pár hlušších míst uprostřed, šel bych do plných, tak snad Pixar tuhle nastavenou laťku udrží i nadále.. silné 4*

• 11.1.2018  00:04

trestuhodně překombinovaný děj bohužel nezachrání ani bohyně Charlize, ani několik lahůdkových akčních scén..

• 10.1.2018  13:08

jako samostatný filmový zážitek fajn, má to spád, akce je skvělá, humorné vsuvky fungují na jedničku a 150 minut uteklo jako voda.. jako plnohodnotný SW film, který měl rozvinout a prohloubit to, co Abrams parádně načrtl v sedmičce, selhává bohužel Last Jedi na všech frontách - záporáci jsou v podstatě k smíchu, vývoj postav je takřka nulový ("trénink" Rey je totální výsměch), soubojů se světelnými meči se divák prakticky nedočká a především zde naprosto chybí nějaký nádech osudovosti, jelikož se celý děj de facto odehrává na dvou vesmírných lodích a zbytek galaxie je úplně ignorován.. absolutně netuším, co čekat od devítky, jelikož se děj celé nové trilogie dle mého po Johnsonově úřadování ocitl na bodu mrazu.. ty nejslabší 4*

• 10.1.2018  12:35
    matka! (2017)

krutopřísný metaforický mindfuck, který vám buď sedne, anebo ne.. za mě silné 4*, takže je asi jasné, do jaké skupiny se řadím :)

• 10.1.2018  12:28
    Wind River (2017)

prvotřídní krimi pecka se severskou atmosférou, v níž exceluje Jeremy Renner v životní roli.. v době všudypřítomných komiksáren a jiných blockbusterů prosím víc takových čistokrevných thrillerodramat!

• 10.1.2018  12:20

film, od kterého přirozeně nic moc nečekáte a taky od něj bohužel nic nedostanete.. nová Pobřežní hlídka není dostatečně vtipná, cool ani sexy a sama sebe bere zbytečně vážně.. bohužel to nezachraňuje ani alespoň malé naděje vzbuzující obsazení, zejména komediální potenciál Rocka zde zůstal trestuhodně nevyužit.. slaboučké 3*

• 10.1.2018  12:10

vemte všechny nelogičnosti, které nabídl Prometheus, umocněte je na druhou a vypadne vám z toho nový Vetřelec.. pokud točit další díl, tak prosím jedině bez Ridleyho, který se po skvělém Marťanovi zase propadl o několik lig dolů..

• 10.1.2018  11:16
    The Defenders (TV seriál) (2017)

z očekáváné týmovky, která měla být televizní obdobou Avengers, se vyklubala naprosto rutinní záležitost, jež působí dojmem, že ji tvůrci natočilo jen proto, že to dříve slíbili.. nefunguje tu vůbec nic - chemie mezi postavami je takřka nulová, akce o dost zaostává za sólovým Daredevilem a celá zápletka s The Hand a Elektrou je vyloženě debilní.. slabé 3*

• 10.1.2018  10:58
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

1. série - 5*/4*/4* » moc zajímavá, těžce znepokojivá a velmi originální třídílná podívaná.. nejvíc se mi líbil první díl, nejméně třetí.. hodně silná čtyřka (2.11.2012) | 2. série - 4*/5*/3* » seriálu se i ve druhé sezóně víceméně podařilo udržet vysoko nastavenou laťku.. po v poklidnějším tempu se nesoucím (ovšem opět hodně znepokojujícím) prvním dílu přichází vrchol druhé série v podobě epizody White Bear, která má tempo, šokující zvraty a geniální závěrečné titulky.. třetí díl je opět nejslabší, jelikož jeho zápletka možná skrývala ještě o něco větší potenciál, ale celkově jsou všechny tři nové díly opět vysoce nadprůměrné.. (5.3.2013) | White Christmas (2014 Christmas special) - 5* » parádní záležitost s odzbrojující pointou, které na působivosti neubírá ani skutečnost, že jsem ji vytušil už asi v polovině.. doufám, že se v brzké době dočkáme dalších dílů! (7.1.2015) | 3. série - 4*/5*/5*/4*/4*/4* » jsem hrozně rád, že vzal tuhle britskou vizionářskou pecku pod svá křídla Netflix, jelikož by byla moc velká škoda, kdyby tento projekt představující možná rizika související s technologickým pokrokem lidstva nepokračoval dál.. nová šestice epizod je rozhodně vydařená a každý díl má co říct, takže za mě velká spokojenost a už se nemůžu dočkat další série.. (7.12.2016) | 4. série - 5*/4*/3*/5*/4*/5* » Brooker se už sice místy dost opakuje, ale všechny ty zápletky ohledně virtuálních realit, transferů vědomí či jiných (doslova) mindfucků mají pořád co říct, takže to vlastně vůbec nevadí.. závěrečná epizoda je pak moc povedenou metaforou na celé Black Mirror jako takové, takže dávám jednoznačný palec nahoru a chci víc! (10.1.2018) ||| průměr = 4,3*

• 10.1.2018  10:43

1. série - 5* » stylová britská gangsterka, která se může pyšnit výbornou dobovou atmosférou, vymazleným vizuálem, božským (a skvěle pasujícím) soundtrackem, geniálním Cillianem Murphym a hromadou převážně drsných a nekompromisních postav, které jsou kvalitně napsány i zahrány.. jsem maximálně spokojen a těším se na druhou sérii, ve které to snad pořádně roztočí Tom Hardy.. (18.10.2014) | 2. série - 4* » druhá série není tak přímočará, děj místy působí zbytečně překombinovaně, jelikož je rozmělněn spoustou více či méně důležitých odboček a seriál se nakonec stává především soubojem "chudáka gangstera" s větrnými mlýny v podobě Koruny.. potenciál Toma Hardyho mi zde navíc přišel trestuhodně nevyužit.. to už ale moc kritizuji, protože Peaky Blindeři jsou i ve druhé řadě pořád tou skvělou podívanou jako předtím a další sezónu budu v napětí očekávat.. (6.1.2015) | 3. série - 4* » Shelbyovcům se i ve třetí sezóně daří držet vysoko nastavenou laťku, ale podobně jako u druhé série mám i zde pocit, že jim po většinu stopáže chybí jasně vymezená ústřední zápletka, a tudíž tah na bránu.. v nadupané poslední epizodě si to pak sice všechno sedne, ale občasné rozčarování z předchozího dění to přirozeně jen tak nepřebije.. přesto jisté čtyři hvězdy (19.7.2016) | 4. série - 4* » Tommy a spol. se tentokrát pouští do křížku s newyorskou mafií a je to opět lahůdková záležitost, kde je zejména na ďábelském Adrienu Brodym vidět, jak se v roli Lucy Changretty náramně vyřádil.. přesto mám pocit, že zmíněný konflikt nabízel ještě o něco větši potenciál, jelikož prostřední epizody místy trpí poněkud slabším tempem.. i tak jde nadále samozřejmě o jednu z nejkvalitnějších televizních podívaných současnosti.. jo a Tom Hardy v každé své scéně opět fantastický! (10.1.2018) ||| průměr = 4,25*

• 10.1.2018  10:01
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 5* » hororová / mysteriózní seriálová retro-pecka, která si bere to nejlepší ze zde několikrát zmíněných osmdesátkových klasik a mistrně to kombinuje v osmidílnou napínavou podívanou, v níž hraje prim pořádně hutná atmosféra, nadupaný soundtrack a královská porce nostalgie.. a já to celé sfoukl v podstatě na jeden zátah.. další důkaz toho, že na Netflixu momentálně ví, jak kopat tu nejvyšší seriálovou ligu.. (22.9.2016) | 2. série - 5* » po dokonalé první sérii byla očekávání na maximu, a tak je moc příjemné konstatovat, že se to po všech stránkách opět setsakramentsky povedlo! druhá sezóna už samozřejmě není takový blesk z čistého nebe a není zde tolik překvapivých momentů, jelikož se po většinu času jede v zajetých kolejích, ale zápletka i atmosféra jsou opět prvotřídní, a když se k tomu přidají všechny ty skvělé charaktery, které se vám svým vývojem během nové várky epizod definitivně zaryjí hluboko pod kůži a díky nimž jsem byl na závěr totálně naměkko, nevidím jediný důvod (ok, epizodu 7 nepočítám), proč nenapálit opět plný počet.. (10.1.2018) ||| průměr = 5*

• 10.1.2018  09:31
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) | 3. série - 4* » mírné obavy z toho, že seriál nebude mít bez postavy Escobara co nabídnout, se ukázaly jako naprosto liché.. stačí se totiž prokousat první trojicí epizod, v níž se v pozvolnějším tempu rozdávají karty, a počínaje čtvrtým dílem se třetí sezóna rozjede v ukrutnou kokainovou pecku, jejíž tempo de facto nepoleví až do samotného finále.. za mě zatím nejlepší série a k páté hvězdě chybí jen malinko.. (10.1.2018) ||| průměr = 4*

• 3.11.2017  13:56
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

1. série - 4* » seriál, který se hodně šikovně trefuje do fungování vrcholné politiky, zejména pak do provázanosti moci a peněz a s tím souvisejících zákulisních intrik.. k 5* by to chtělo ještě trochu více přitvrdit a vystupňovat tempo, takhle je to "jen" kvalitní žánrové drama s neuvěřitelně konstantní kvalitou napříč celou sérií a výbornými výkony (dechberoucí Kevin Spacey, božská Kate Mara).. na druhou sérii jsem moc zvědav.. (20.4.2013) | 2. série - 4* » tvůrci se s tím moc nemažou a bez jakékoliv rekapitulace vrhají diváka rovnýma nohama zpátky do změti událostí a postav přesně ve stavu, v jakém je zanechal závěr první série.. po chvilkové dezorientaci je ale hned jasné, že se mistr manipulací Underwood nebude ani letos s ničím srát a udělá opět všechno pro to, aby dostal, co chce.. čekal jsem sice daleko větší porci gradace v závěru (a možná bych pak dokonce zvedal hodnocení), ale i přesto jsem jednoznačně spokojen.. (24.6.2014) | 3. série - 4* » zatím nejslabší sezóna, v níž se toho vlastně zas tak moc nestalo, což je vzhledem ke skutečnosti, že jsme se v politických kruzích posunuli o dost výš, trochu paradox.. (22.9.2016) | 4. série - 4* » opět lehké zklamání stejně jako v případě předcházející série.. kvalita tam pořád je, ale místy mi přijde, že se to celé posouvá dopředu už jen tak nějak ze setrvačnosti.. (7.12.2016) | 5. série - 4* » sázka na jistotu stejně jako dvě předchozí sezóny.. na jednu stranu tedy spokojenost, na stranu druhou to na mě již celé začíná krapet působit únavou materiálu.. přesto by byla velká škoda, kdyby poslední šestá série díky aktuálnímu Spaceyho skandálu nakonec nevznikla, jelikož závěrečný zvrat má potenciál být předzvěstí moc zajímavé podívané.. (3.11.2017) ||| průměr = 4*

• 2.11.2017  18:32
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

1. série - 5* » desetihodinový maraton, během kterého jsem zkouknul všech deset dílů první série, myslím hovoří za vše.. od téhle velkolepé epické středověké fantasy jízdy se prostě nešlo odtrhnout.. nahotou a naturalisticky vyobrazeným násilím se tu nešetří a mě jen trochu mrzí, že to tvůrci utnuli vlastně v tom nejlepším - ve chvíli, kdy se přestalo kecat a všechny ty výborně napsané postavy začaly konečně jednat.. snad druhá série využije svůj potenciál, který je po skončení posledního dílu série první obrovský.. (21.10.2011) | 2. série - 5* » tvůrcům se i přes pár hlušších míst (epizod) podařilo udržet vysoko nastavenou laťku a já během sledování nejednou zažil nefalšovaný seriálový orgasmus podobně jako kdysi u Lostů či Prison Breaku.. hlavně aby na HBO nebyli do budoucna škrti ohledně rozpočtu.. jen tak dál! (12.6.2012) | 3. série - 5* » přes pomalejší rozjezd k naprostému vrcholu toho, co jsme zatím v rámci GoT viděli (The Rains of Castamere).. ještě teď sbírám čelist ze země a děsím se desetiměsíčního čekání na další sezónu.. tak v dubnu 2014 nashle :) (12.6.2013) | 4. série - 5* » největší množství kulervoucích a šokujících momentů, špička současné televizní tvorby a za mě zatím jasně nejlepší série.. celá polovina sezóny (epizody 2, 6, 8, 9 a hlavně 10) je zkrátka naprostá bomba a komu se to nelíbí, ať skočí ze Zdi.. jen jsem moc zvědav, jak to tvůrci vymyslí dál, když některé dějové linky (Bran) už údajně vyčerpaly téměř všechen dosud napsaný knižní materiál.. (24.6.2014) | 5. série - 4* » po neuvěřitelně nadupané čtvrté sezóně je ta pátá spíše trochu zklamáním, nicméně pořád se po většinu času daří držet vysoko nastavenou laťku, kterou od největšího seriálu současnosti všichni očekáváme.. a osmá epizoda s názvem Hardhome je bez přehánění naprosto boží! (15.11.2015) | 6. série - 5* » po rozporuplné páté sérii se GoT letos vrátilo v té nejlepší formě a já bych se nebál tvrzení, že šestá desítka epizod je zatím vůbec tím nejlepším, co nám Benioff s Weissem naservírovali.. zvlášť poslední dvě epizody jsou fantastické, a jelikož nám toho do konce celého seriálu už moc nezbývá, tak by bylo moc fajn, kdyby se zbývající díly nesly přesně v takovém duchu, co se atmosféry a osudovosti týče.. (19.7.2016) | 7. série - 4* » absence knižní předlohy je setsakramentsky znát, přesto se neřadím k těm, co byli na prášky z každého většího skoku v ději, byť je mi jako fanouškovi přirozeně trochu líto, že děj, který by dříve vystačil klidně na tři sezóny, je nyní namačkán do pouhopouhých sedmi epizod.. a to je vlastně jediný důvod, proč nemohu jít do plných.. (2.11.2017) ||| průměr = 4,7*

• 25.7.2017  14:25

smršť popkulturních (logicky hlavně komiksových) odkazů a narážek, která má zběsilé tempo, vymazlený vizuál a geniální úvodní titulky.. sedlo mi to víc než LEGO® příběh a i přes pár výhrad jsem spokojen.. slabší 4*

• 25.7.2017  14:00

samozřejmě, že je to neskutečná ptákovina, ale při troše soudnosti nemohl člověk ani nic jiného očekávat.. s vypnutým mozkem jde vlastně o relativně sympatickou oddychovku, která sice nudí během prostřední pasáže a následně zase příliš nepotěší ne zcela zvládnutým akčním finále, ale po jejímž skončení jsem se stejně přistihl, že bych si z fleku pustil další díl.. nostalgické 3*

• 20.7.2017  18:11
    Dunkerk (2017)

řemeslně samozřejmě naprosto dokonalé (nad tou souhrou tria Nolan+Zimmer+Hoytema místy zůstává rozum stát), ale naopak "odfláknuté" po stránce děje a postav, díky čemuž celá ta vypiplaná rekonstrukce působí dosti chladně, byť chápu, že to byl pravděpodobně režisérův záměr.. jinak jde samozřejmě o neskutečně pohlcující zážitek (šitý na míru pro velké plátno) a kdyby to natočil kdokoliv jiný, tak jsem jednoznačně spokojen; nicméně Nolan má hold laťku jinde, tudíž se nemohu ubránit mírnému zklamání.. přesto jistojisté 4*

• 20.7.2017  17:55

přímočará dobrodružná jízda, která mě díky výborné vizuální stránce zvládla i přes nevýrazné postavy na těch 110 minut spolehlivě zabavit.. slabší 4*

• 20.7.2017  17:49

mírné zklamání, jelikož předchozí díl mě tím, jak mistrně rozdal karty mezi obě strany konfliktu, rozsekal na maděru.. třetí Opice jsou oproti tomu maximálně jednostranné, mají vcelku pomalé tempo a rovněž jsou tak trochu zvláštně rozkročené mezi obě své poloviny, kdy ta první působí takřka westernově, zatímco druhou bych se nebál nazvat vězeňským dramatem.. za mírný podvod na diváka pak považuji skutečnost, že se zde žádné osudové války opic s lidmi, kterou je vzhledem k názvu naprosto logické očekávat, vlastně nedočkáme, přičemž akce taky není zrovna mnoho.. slabé 4*

• 20.7.2017  17:15
    Wonder Woman (2017)

zklamání.. úvod na ostrově Amazonek je fajn (i když ta mytologie krapet drhne), ale jakmile se děj přesune do civilizace a vřavy 1. světové války, upadne celý film do nezáživného průměru, který je korunován vyloženě dementním finále s tím nejhorším záporákem ever.. slabé 3*

• 20.7.2017  17:05

Spidey se vrací domů do náruče Marvelu a je z toho moc příjemná odlehčená komiksárna, která je říznutá teenagerskou komedií a bez zásadních zádrhelů funguje na všech frontách.. nejde samozřejmě o žádnou must-see záležitost (na to už tu těch Spider-Manů bylo příliš), ale jako oddychový letní blockbuster, který byl očividně záměrem, funguje nový film Petera Parkera na jedničku.. za mě spokojené 4*

• 20.7.2017  16:54
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. série - 4* » vysoce kvalitní a nápaditá černohumorná jízda s geniálním Freemanem a božským Thorntonem, kterému by měli za jeho výkon postavit v Minnesotě (nebo kdekoliv jinde) sochu.. za mě jsou to velmi silné čtyři a vlastně malinké zklamání, protože tam v jednu chvíli byl dokonce náběh na pět.. teď hlavně ať hlavouni z FX odklepnou druhou sérii.. (24.6.2014) | 2. série - 5* » obrovská spokojenost! Fargu se během pouhých dvou sérií podařilo vypracovat se v jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších klenotů televizní tvorby, což je i ve druhé sezóně opět podpořeno zejména osobitou syrovou atmosférou a fantastickým castingem.. samotná druhá série pak dle mého tu první ve všech směrech o kousek překonává, a to i přesto, že postrádá tak geniální postavu, jakou byl v sezóně první Thorntonův Malvo.. já každopádně zvyšuji na pět a povyšuji do TOP 10.. a na třetí sérii se nesmírně těším! (10.1.2016) | 3. série - 4* » třetí série mi sedla jednoznačně nejméně, třebaže se určitě nedá hovořit vyloženě o zklamání.. problém jsem měl především s opravdu pomalým tempem, které jsem však byl ochoten akceptovat s tím, že si tvůrci jen pomalu ale jistě rozestavují figurky na šachovnici, aby... ehm... to pak celé bez uspokojivého finále vyšumělo tak nějak do ztracena.. přesto se opět jedná o nadmíru kvalitní desítku epizod se skvělými hereckými výkony, po jejímž skončení mám však poněkud rozpačité pocity.. (20.7.2017) ||| průměr = 4,3*

• 21.6.2017  00:22

uff, tak to bylo něco.. čtvrtý Boyka má scénář, herecké výkony i hudbu jako z italské telenovely a nebýt tedy stále atraktivních soubojů a relativně sympatického Scotta Adkinse, což jsou jediné dva důvody, proč se na tenhle paskvil v rámci mezí vlastně celkem dobře dívá, bylo by to s mým hodnocením o dost horší.. takhle tedy hodně shovívavé 3*

• 21.6.2017  00:14
    Život (2017)

napínavá sci-fi z prostředí vesmírné stanice, které sluší inspirace Vetřelcem a jejíž pár nelogičností se dá hravě překousnout, pokud se naladíte na správnou vlnu.. a lahůdkový závěr je třešnička na dortu..

• 20.6.2017  23:58
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

1. série - 4* » těžko vstřebatelná záležitost, která si neláme hlavu s odpověďmi, aby namísto toho jen koupala své postavy v hutné, bezvýchodné atmosféře a spoléhala na to, že to bude fungovat.. a ono to až na pár zádrhelů a při troše trpělivosti opravdu funguje.. slabší 4* (6.1.2015) | 2. série - 4* » od druhé sezóny jsem po všudypřítomných nadšených ohlasech čekal hrozně moc, ale tvůrcům se má očekávání podařilo naplnit jen z části.. všechny postavy jsou opět neustále ve srabu a atmosféra by se dala krájet, ale z mého pohledu zde zkrátka chybí momenty, které by diváka srazily do kolen.. a bez nich prostě tu úplně nejvyšší seriálovou ligu kopat nejde.. (19.7.2016) | 3. série - 4* » kouzlu Pozůstalých se mi ani během třetí série naplno podlehnout nepodařilo, přesto mi aktuální řada sedla jednoznačně nejvíc, takže jsem rád, že jsem jí oproti původnímu plánu dal nakonec šanci.. opět zde dostaneme onu nepopsatelnou, osobitou atmosféru, která je vždy v těch nejsilnějších momentech ještě umocněna typickými ústředními tóny výborného soundtracku.. no a odzbrojující monolog na závěr je snad ta nejlepší možná tečka za celou touhle netradiční podívanou.. palec nahoru! (20.6.2017) ||| průměr = 4*

• 20.6.2017  23:39
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

po čtyřech dílech - 3* » aneb Kterak se ze zřejmě nejočekávanější seriálové události roku 2013 stalo největší seriálové zklamání poslední doby.. absolutně nezajímavé, prkenné postavy, nefungující týmová chemie, nudné dílčí zápletky a nečekaně slabý vizuál.. po čtyřech epizodách se seriálem končím, i když bych rád věřil, že to během následujících dílů začne postupně dostávat nějakou ucelenější podobu a hlavně tam o něco pořádně půjde, ale dalších 18 epizod na to opravdu čekat nehodlám (ABC před pár dny odkleplo plnou sérii s 22 epizodami).. ty nejslabší 3* ... P.S.: ten červík, že mi díky skoncování se seriálem uteče něco podstatného z marveláckého universa, trochu hlodá, ovšem ani to mě nepřiměje k tomu, abych ve sledování pokračoval... (19.10.2013) | 1. série - 4* » po provázání seriálu s novým Kapitánem a s tím spojených kladných ohlasech jsem se rozhodl, že dám partě okolo agenta Coulsona ještě jednu šanci, a vyplatilo se.. zhruba do poloviny série to sice bylo stále tak trochu na krev, ale někde okolo epizody 11 se postupně začne lámat chleba a celé se to rozjede, seriál se přiostří, získá trochu na "temnosti" a především postavy se začnou vybarvovat, takže není problém si pár z nich oblíbit (hlavně Coulsona, samozřejmě).. jakmile se pak děj prováže s děním v Capovi, čímž se definitivně podtrhne ucelená zápletka, je jasné, že se z tohohle marveláckého počinu, jenž zprvu působil tak bezpohlavně, nakonec vyklubala podívaná, která rozhodně není ztrátou času (minimálně pro fandy Marvelu).. závěr série sice nemá až takové grády, jak jsem čekal (možná za to ale mohl fakt, že jsem všechny díly od pětky sledoval rychle po sobě a až před posledními dvěma jsem si udělal trošku pauzu), ale reputaci ze zpackaného začátku si u mě seriál napravil znamenitě a do budoucna se v něm rozhodně skrývá velký potenciál, takže se, třebaže to vidím plus mínus na čistých 70%, přikláním nahoru ke čtyřem hvězdám.. (24.6.2014) | 2. série - 4* » proměna Agentů je neuvěřitelná! ze seriálu, který byl po prvních pár epizodách k smíchu, se totiž vyklubala jedna z nejzábavnějších televizních podívaných, jejímž obrovským plusem je skutečnost, že drtivou většinu trumfů si ještě očividně schovává v rukávu.. na Agentech je sympatické hlavně to, že se oproti šablonovitému začátku nyní vůbec nebojí vybočovat z vyjetých kolejí a servírují velké množství dosti nečekaných zvratů, díky kterým se seriálu daří diváka neustále překvapovat a hlavně nenudit.. na závěr bych ještě vyzdvihl postavy, které se přes počáteční nijakost neuvěřitelně vybarvily a stal se z nich základní kámen celého seriálu.. tleskám Marvelu za to, že se jim podařilo Agenty takto oživit a že nad nimi ani přes nižší sledovanost nelámou hůl.. a z dalšího směřování seriálu vůbec nemám strach.. (16.1.2016) | 3. série - 4* » třetí sezóna hned od první epizody skvěle navazuje na twist z konce té druhé a tvůrcům se následně v prvních deseti dílech daří rozehrát skvělou partii korunovanou epizodou 4,722 Hours a ústící v představení možná vůbec nejzajímavějšího záporáka filmové či televizní odnože Marvelu.. první půlka tedy jednoznačných a nadšených 5 hvězd.. ve druhé polovině série bohužel dojde k opadnutí tempa a potenciál Hivea zůstává po většinu času dost za očekáváním.. samotný finiš je pak vcelku fajn, ale ta namlsanost z prvních 10 epizod zkrátka chtěla ještě o něco víc.. takže nakonec "jen" spokojené čtyři.. (19.7.2016) | 4. série - 5* » parta Agentů ze S.H.I.E.L.D.u i nadále zraje jako víno a její čtvrtá sezóna je pro mě zatím tou vůbec nejvydařenější, přičemž zejména závěrečná sedmička epizod inspirovaná Matrixem má neskutečné grády.. z AoS se zkrátka vyklubala aktuálně jedna z největších stálic televizní obrazovky a já jsem skálopevně přesvědčen, že to tvůrci potvrdí i v nadcházející páté (poslední?) sérii.. (20.6.2017) ||| průměr = 4,25*

• 11.5.2017  12:51
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

1. série - 5*, 2. série - 5* » bezesporu jedna z největších seriálových událostí poslední doby.. ožehavé téma, precizní zpracování, skvělé herecké výkony, nečekané zvraty.. první série velkolepě graduje směrem k vysoce očekávanému finále, které následně chytře připravuje půdu pro sérii druhou a seriál tak ve vysokém tempu upaluje i přes pár (ale jen opravdu malinko) slabších momentů dál až k dechberoucímu závěru druhé řady.. půda pro třetí sérii je tak opět připravena, takže nezbývá než doufat, že tvůrci udrží nastavenou laťku a nebudou muset vařit z vody.. po dvou sezónách střílím s radostí do plných a smekám před kabelovkou Showtime.. (4.11.2013) | 3. série - 4* » přes počáteční nedůvěru podpořenou dlouhou absencí Brodyho až k suverénní obhajobě pozice jednoho z nejzajímavějších a hlavně nejodvážnějších seriálů současnosti (Showtime se i nadále nebojí směle střílet do svých vlastních /amerických/ řad).. jakmile se děj přestane soustředit na zbylé členy Brodyovic famílie a začne kvaltovat kupředu trochu jiným směrem než doposud (což nemusí být každému po chuti), tak si to všechno hezky sedne a zejména poslední díly stojí opravdu zato.. jen bych byl asi radši, kdyby se epizodou S03E12 definitivně končilo (seriál byl prý od začátku plánován na tři série), ale pevně věřím, že mě tvůrci za rok přesvědčí o opaku... (20.12.2013) | 4. série - 5* » chvíli trvá, než si člověk zvykne, že vlastně sleduje zbrusu nový seriál, který s předchozími sériemi nemá krom postav takřka nic společného.. no a pak se to rozjede v tak nadupanou špionážní akčně-thrillerovou pecku, že se nestačíte divit.. jednoznačně nejlepší sezóna, na čemž nic nemůže změnit ani v pozvolném duchu se nesoucí závěrečný díl.. (6.1.2015) | 5. série - 4* » pátou sezónu nejlépe vystihují dvě slova - mrazivě aktuální.. to, jak se tvůrci tématikou teroristických buněk v samém srdci Evropy (naneštěstí) trefili do aktuálního dění, je skutečně "obdivuhodné".. série jako taková mě pak bavila o něco méně než o poznání akčnější čtverka, přičemž nejvíce mě zde mrzelo, že si tvůrci očividně nevěděli moc rady s postavou Quinna.. celkově ale spokojenost a jsem moc zvědav, kam nás Homeland zavede v následující sezóně.. (10.1.2016) | 6. série - 4* » šestá řada je zatím asi tou nejslabší a hodně pomalý rozjezd svědčí o tom, že by jí určitě slušel menší počet epizod, ale v momentě, kdy se v té pozvolněji rozehrané partii začnou vykládat karty na stůl a stupňovat tempo, je to okamžitě zase ten starý dobrý Homeland, kterému se v posledních sezónách daří tak umně trefovat do aktuálních témat, byť v tomto případě může pro někoho na atraktivitě trochu ubírat skutečnost, že to téma je primárně politické.. (11.5.2017) ||| průměr = 4,5*

• 11.5.2017  10:49
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Pilot - 5* » Frank Darabont nám tímhle nesmírně kvalitním počinem dokazuje, že zombie žánr má pořád co říct.. krom pro tento žánr typické syrovosti zde rovněž dostávají prostor charakteristické rysy jednotlivých postav a především pak vztahy mezi nimi.. | 1. série - 5* » neuvěřitelně atmosférický závěr první série nám moc odpovědí nedal, ale o to více se teď těším na sérii druhou a doufám, že Darabont má všechno pečlivě promyšlené.. (6.12.2010) | 2. série - 4* » druhá série se sice po celou dobu svého trvání z dějového hlediska v podstatě zasekla na jednom místě (nebudu tvrdit, že mi to úplně nevadilo), přesto mi ale jednotlivé zápletky, interní problémy mezi postavami a TA ATMOSFÉRA nedovolily, aby mé nadšení ze sledování polevilo, a já se tak stejně jako v sérii první nedočkavě těšil na každý díl.. závěr série byl výborný - postavy byly donuceny začít pořádně "jednat" a konečně se to tak nějak hnulo z místa.. takže do série třetí si přát snad jen více dějových zvratů a pokud možno i více kulervoucnosti.. (19.3.2012) | 3. série - 4* » po poněkud statické druhé sérii začala ta třetí v obrovském tempu, což vyvrcholilo při skvělém mid-season finale.. ve druhé půlce sezóny se pak rovněž našly výborné díly, ale objevilo se také dost těch slabších, které působily dojmem vycucanosti z prstu.. největším průserem bylo ale to všemi očekávané kulervoucí finále, k němuž celá třetí řada v podstatě od začátku směřovala a které bohužel nepřišlo (resp. přišlo, ale nemělo zdaleka takové grády, jaké mít mělo).. ke konci tedy trochu rozčarování, ale celkově přesto hodnotím třetí sérii rovněž pozitivně.. (20.4.2013) | 4. série - 5* » čtvrtá sezóna může místy působit trochu roztahaně (dlouhý boj s nemocí), ale tvůrci vždycky ví, kdy do toho pořádně šlápnout, takže to jako celek funguje opět na jedničku.. epizody 5, 8, 14 a 16 jsou pak jedny z nejlepších, co zatím Walking Dead nabídlo, přičemž finále první půlky (epizoda 8) žene tepovku na 200 a je zatím bez debat dílem "number one" celého seriálu.. závěr série je rovněž velká pecka, takže to čekání na pátou sezónu bude opravdu dlouhé.. jen tak dál! (5.4.2014) | 5. série - 4* » po špičkovém rozjezdu v první epizodě, kterému ale mělo být věnováno více dílů, toho pátá řada pak už bohužel moc nenabídla.. i mid-season finále a rovněž finiš celé série zůstaly za hranicemi očekávání, takže bych tuto sezónu pasoval na zatím nejhorší, byť to pořád je kvalitní šťavnatá zábava.. ale očekávání jsou hold jinde, tudíž za mě ne zrovna jisté čtyři.. (14.4.2015) | 6. série - 4* » vcelku povedený start (první tři díly) versus naprosto průměrný zbytek, kde se vždy spoustou vaty oddaluje to podstatné a postavy se často chovají jako úplní idioti.. ani na IMDb skvěle hodnocený rozjezd druhé poloviny mě zrovna dvakrát nenadchl a v momentě, kdy má divák pocit, že dění konečně začíná gradovat směrem k očekávanému našlapanému finále, se zařadí zpátečka, přičemž samotné finále je pak zatím jednoznačně nejslabší ze všech sérií.. vzhledem k tomu, jak se tvůrci honosili, že druhá půlka šestky bude vůbec to nejlepší, co jsme zatím ve světě Walking Dead viděli, je namístě zamyslet se nad tím, zda seriál sledovat dál.. zřejmě ještě následující sezónu vydržím, ale pokud se to v podobném duchu potáhne dál, jsem připraven to zabalit.. dávám ty nejslabší 4*, jelikož jsem se většinu času nenudil, avšak moje rozčarování by rozhodně lépe vystihovalo hodnocení o hvězdičku nižší.. (17.4.2016) | 7. série - 3* » po šťavnatě šokující první epizodě to jde celé nekompromisně do kytek.. díky odfláknutému scénáři s prázdnými telenovelovými dialogy, v nichž si postavy nemají co říct, a rozpliznutí děje mezi několik vesměs nezajímavých komunit mě sledování Živých mrtvých definitivně přestalo bavit a další sérií se už protrápit odmítám.. takže slabounké 3* na rozloučenou.. (11.5.2017) ||| průměr = 4,1*

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55