• Krátkometrážní

Abeceda (1969) (studentský film)

skličující atmosféra, děsivé zvuky a skřeky a do toho jemný dětský hlásek odříkávající písmenka abecedy.. Lynch už ve svých 22 letech věděl, jak natočit pořádnou depku...

Absolvent (1967)

optimismem naplněný film o mladém klukovi (v podání 30-tiletého Hoffmana), který přes všechny překážky jde, utíká a jede za svou láskou.. k tomu krásná hudba Simona a Garfunkela.. zkrátka když budu mít někdy špatnou náladu, tak si pustím tenhle film:) ... "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me .......................... aren't you?" - pro mě jedna z vůbec nejvtipnějších scén, co jsem kdy viděl, s nezapomenutelným Hoffmanovým výrazem ve tváři:D

Absurda (2007)

náznak lynchovské působivosti tam je, ale v tomhle případě to nestačí...

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

podle názvu by člověk čekal film o fotbalových chuligánech, ale to zdaleka není pravda.. A.C.A.B. je snímek o těžkém životě italských policejních těžkooděnců a především o celkovém bordelu v dnešní Itálii (?).. jestli to tam takhle skutečně vypadá, tak to potěš koště.. slabší 4*

Acid House (1998)

velmi zvláštní povídkový film, který atmosférou a celkovým provedením hodně připomíná Trainspotting, ale ve výsledku je jen jakýmsi jeho slabším odvarem.. já se přesto relatvině dobře bavil - lepší 3*

Aféra (2014) (seriál)

psychologická vztahovka s temnější atmosférou a kriminálním podtextem, který zřejmě dostane pořádný prostor až v potvrzené druhé sérii.. vypíchnul bych formu vyprávění, kdy se verze událostí liší podle toho, zda je popisuje Noah či Alison, což je rozhodně zajímavý koncept, který dle mého ovšem místy malinko skřípe.. přesto jde o moc zajímavou záležitost, která by si mohla udržet mou pozornost i pro druhou sezónu.. 4*

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

po čtyřech dílech - 3* » aneb Kterak se ze zřejmě nejočekávanější seriálové události roku 2013 stalo největší seriálové zklamání poslední doby.. absolutně nezajímavé, prkenné postavy, nefungující týmová chemie, nudné dílčí zápletky a nečekaně slabý vizuál.. po čtyřech epizodách se seriálem končím, i když bych rád věřil, že to během následujících dílů začne postupně dostávat nějakou ucelenější podobu a hlavně tam o něco pořádně půjde, ale dalších 18 epizod na to opravdu čekat nehodlám (ABC před pár dny odkleplo plnou sérii s 22 epizodami).. ty nejslabší 3* ... P.S.: ten červík, že mi díky skoncování se seriálem uteče něco podstatného z marveláckého universa, trochu hlodá, ovšem ani to mě nepřiměje k tomu, abych ve sledování pokračoval... (19.10.2013) | 1. série - 4* » po provázání seriálu s novým Kapitánem a s tím spojených kladných ohlasech jsem se rozhodl, že dám partě okolo agenta Coulsona ještě jednu šanci, a vyplatilo se.. zhruba do poloviny série to sice bylo stále tak trochu na krev, ale někde okolo epizody 11 se postupně začne lámat chleba a celé se to rozjede, seriál se přiostří, získá trochu na "temnosti" a především postavy se začnou vybarvovat, takže není problém si pár z nich oblíbit (hlavně Coulsona, samozřejmě).. jakmile se pak děj prováže s děním v Capovi, čímž se definitivně podtrhne ucelená zápletka, je jasné, že se z tohohle marveláckého počinu, jenž zprvu působil tak bezpohlavně, nakonec vyklubala podívaná, která rozhodně není ztrátou času (minimálně pro fandy Marvelu).. závěr série sice nemá až takové grády, jak jsem čekal (možná za to ale mohl fakt, že jsem všechny díly od pětky sledoval rychle po sobě a až před posledními dvěma jsem si udělal trošku pauzu), ale reputaci ze zpackaného začátku si u mě seriál napravil znamenitě a do budoucna se v něm rozhodně skrývá velký potenciál, takže se, třebaže to vidím plus mínus na čistých 70%, přikláním nahoru ke čtyřem hvězdám.. (24.6.2014) | 2. série - 4* » proměna Agentů je neuvěřitelná! ze seriálu, který byl po prvních pár epizodách k smíchu, se totiž vyklubala jedna z nejzábavnějších televizních podívaných, jejímž obrovským plusem je skutečnost, že drtivou většinu trumfů si ještě očividně schovává v rukávu.. na Agentech je sympatické hlavně to, že se oproti šablonovitému začátku nyní vůbec nebojí vybočovat z vyjetých kolejí a servírují velké množství dosti nečekaných zvratů, díky kterým se seriálu daří diváka neustále překvapovat a hlavně nenudit.. na závěr bych ještě vyzdvihl postavy, které se přes počáteční nijakost neuvěřitelně vybarvily a stal se z nich základní kámen celého seriálu.. tleskám Marvelu za to, že se jim podařilo Agenty takto oživit a že nad nimi ani přes nižší sledovanost nelámou hůl.. a z dalšího směřování seriálu vůbec nemám strach.. (16.1.2016) | 3. série - 4* » třetí sezóna hned od první epizody skvěle navazuje na twist z konce té druhé a tvůrcům se následně v prvních deseti dílech daří rozehrát skvělou partii korunovanou epizodou 4,722 Hours a ústící v představení možná vůbec nejzajímavějšího záporáka filmové či televizní odnože Marvelu.. první půlka tedy jednoznačných a nadšených 5 hvězd.. ve druhé polovině série bohužel dojde k opadnutí tempa a potenciál Hivea zůstává po většinu času dost za očekáváním.. samotný finiš je pak vcelku fajn, ale ta namlsanost z prvních 10 epizod zkrátka chtěla ještě o něco víc.. takže nakonec "jen" spokojené čtyři.. (19.7.2016) | 4. série - 5* » parta Agentů ze S.H.I.E.L.D.u i nadále zraje jako víno a její čtvrtá sezóna je pro mě zatím tou vůbec nejvydařenější, přičemž zejména závěrečná sedmička epizod inspirovaná Matrixem má neskutečné grády.. z AoS se zkrátka vyklubala aktuálně jedna z největších stálic televizní obrazovky a já jsem skálopevně přesvědčen, že to tvůrci potvrdí i v nadcházející páté (poslední?) sérii.. (20.6.2017) | 5. série - 4* » začátek našlapaný, plný překvapení a šokujících momentů, ale po prvních cca 2 dílech se nové prostředí bohužel hodně rychle okouká a po zbytek první poloviny série je to bohužel jedna z nejslabších zápletek seriálu.. druhá půlka (stojící nohama pevněji na zemi:) nabídne pak už o něco záživnější podívanou, ani ta ale kvalit předchozí sezóny nedosahuje.. za mě tedy slabé 4* s konstatováním, že se tvůrcům poprvé nepodařilo udržet kvalitativní nárůst mezi jednotlivými sériemi - nezbývá než doufat, že na to následující řada opět naváže.. (8.8.2018) | 6. série - 4* | 7. série - 4* ||| průměr = 4,1*

Agresivní virus (2014) (seriál)

odvážné, originální a promyšlené uchopení upíří tématiky, které velkolepě odstartovalo pod taktovkou Guillerma del Tora a u nějž jsem během prvních asi osmi dílů de facto permanentně slintal blahem (v tu chvíli jasných 5*).. jenže pak se to celé jaksi zaseklo v kruhu mezi neustálým plánováním a pokusy o útok a v téhle monotónní podobě došel seriál přes závěrečnou pětici dílů až do finále, které rovněž nebylo zrovna dvakrát uspokojivé, a tak u mě nakonec převládá především rozčarování z toho, že tvůrci nebyli schopni udržet nastavenou laťku po celou sérii.. vidím to tedy na slabší 4* a do druhé série se zřejmě pouštět nebudu..

Ain't Them Bodies Saints (2013)

sympatické malé drama s podmanivým soundtrackem a hodně specifickou atmosférou, na kterou musíte mít náladu.. nevšední zážitek a malinko slabší 4*

Ajťáci (2006) (seriál)

blesk z čistého nebe - seriál, kterému stačilo jen pár dílů na to, aby se z něj stal kult.. časem se ale ty pořád dokola omílané vtípky celkem okoukaly a IT Crowd už v dalších sériích nebyl tak úplně tím seriálem, který mi zprvu způsoboval záchvaty smíchu.. škoda.. přesto pořád zasloužené 4* ;)