maseer2

maseer2

Lukáš Grund

okres Olomouc
nepochybně pochybná existence

homepage

45 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Počátek (2010)

  "Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."

 • poster

  Matrix (1999)

  životní role Keanu Reevese v pro mě nejkultovnějším filmu všech dob..

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  bratrům (ehm.. sourozencům) Wachowským se to spolu s Tykwerem povedlo! je sice hrozně náročné to všechno plnohodnotně vstřebat během jedné projekce, takže se těžko hledají slova, ale..... no prostě jsem ohromen, okouzlen - bylo to FENOMENÁLNÍ.. skloubit šest zcela odlišných příběhů do smysluplné komplexní podívané o tom, co nás spojuje, v čem se lišíme, o minulosti, budoucnosti a samotném lidství tak vyspělým způsobem, to je opravdu kumšt.. tuny emocí, jedno poselství za druhým, hluboké myšlenky, šokující momenty, touha po svobodě, obětování se, revoluce a putování lidské duše napříč časem... snad jen na závěr jsem čekal ještě nějakou absolutně odzbrojující pointu a ne takové rychlé utnutí celé podívané, ale možná je to tak i lepší.. hrozně bych si přál, aby bylo na světě víc takových odvážných filmařů, kteří se nezaleknou takhle složitých projektů... P.S.: rozhodně si to dám časem ještě jednou a zvážím zařazení do TOPky :) ||| EDIT (29.12.2013): po roce a kousek jsem si to dal podruhé a absolutně není co řešit.. tohle (slovy KevSpy) "vizionářské dílo" o lidské civilizaci jako takové (se všemi jejími klady i zápory) patří rozhodně k tomu nejpozoruhodnějšímu, co kdy v kinematografii vzniklo, a já jsem jednoznačně ještě víc unesen než po první projekci.. směle řadím tenhle skvost na třetí místo ve své relativně dlouho neměnné TOP 10 a už teď přemýšlím, kdy se jím nechám dojmout, unést a odzbrojit potřetí... P.S.: knížku si prostě musím přečíst!

 • poster

  Americká krása (1999)

  tomu se říká debut! do té doby neznámému Samu Mendesovi se podařilo hned svým prvním filmem vytvořit nezapomenutelné dílo s velmi osobitou magickou atmosférou, kterou podtrhuje výborný (ne-li životní) výkon Kevina Spaceyho v roli "ubožáka" Lestera.. Americká krása je snímek o tom, že není často všechno tak růžové, jak by se při pohledu zvenčí mohlo zdát; o tom, že každý má zkrátka své problémy, se kterými se chtě nechtě musí vyrovnat.. pokud se ale člověk naučí vážit si samozřejmostí a zdánlivých maličkostí okolo sebe, uvědomí si, že na světě je opravdu tolik krásy.. a nejen té americké :)

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  je možné, aby byl film z vězeňského prostředí tak příjemný, lidský, optimistický, plný naděje (která, jak všichni víme, umírá poslední), přátelství, emocí a tak dále? ano, je a umí to jen Frank Darabont (dokázal to i v Zelené míli).. jedním slovem - excelentní!

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  po čistě "temné" jedničce přichází trošku odlehčenější dvojka a je to zatraceně příjemná změna.. hromada akce a do toho kultovní hlášky.. James Cameron je bůh!

 • poster

  Avatar (2009)

  po skončení jsem se zvedl ze sedačky v kině a otupěle vyrazil zpět do našeho obyčejného, šedého světa s tím, že po takovém zážitku už můžu klidně umřít..

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  zkrátka Forrest Gump.. co napsat? film o tak trochu "hloupém" chlapíkovi, který v životě víceméně náhodou dokáže spoustu věcí.. nejlepší role Toma Hankse!

 • poster

  Clerks 2: Muži za pultem (2006)

  stoprocentní Kevin Smith - dál tenhle chlápek snad ani zajít nemůže.. už dlouho se mi nestalo, abych u filmu brečel smíchy.. těším se, až si tuhle šílenost někdy pustím znovu :)

 • poster

  Crash (2004)

  asi ani nejsem schopen spočítat, kolikrát jsem se při sledování tohoto snímku znovu narodil.. Crash je neuvěřitelně silný film o tom, že lidé jsou vlastně v jádru dobří, ale jejich okolí, nepřízeň osudu a předsudky je často nutí ukazovat hlavně svou špatnou stránku.. a ačkoli jde o film, který je očividně především o rasových a etnických problémech dnešní Ameriky, já jsem si z něj odnesl daleko víc..........

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace