Morholt

Yahoo: Morholt

<< předchozí 1 2 3 4 38 76 113 150
    • 20.8.2017  19:49
    6 Days (2017)

Komplexní rekonstrukce útoku na íránskou ambasádu v Londýně v roce 1980. Film se věnuje všem zúčastněným od rukojmích s teroristy přes reportérku přenášející celou událost živě až po vyjednavače, politiky a samozřejmě jednotku SAS. Samotný zásah je natočen bez příkras a člověk si zase jednou mohl říct, že takhle nějak to mohlo být. Herecky na provni a vedle osvědčeného Marka Stronga překvapil Jamie Bell jako jeden ze zasahujících vojáků. Slušná práce a palec nahoru pro SAS. 85%

• 20.8.2017  18:22

Americký příběh v americkém podání ukrajinského hladomoru. Snad by se to dalo i skousnout, pokud by se podařilo vytvořit odpovídající dobovou atmosféru, ale to tady nevyšlo ani náhodou, takže těch pár scén, které snad mohly mít kýžený efekt, přišlo nazmar. Jinak je sice hezké, že se filmařům podařilo sehnat slušnou řádku relativně známých jmen, ale příště by možná stálo za to jedno dvě obětovat a pořídit si pořádný výbuch s opravdickým ohněm a ne takovouhle digitální legraci. 20%

• 19.8.2017  20:12

Tohle mi dalo vzpomenout na 80. a 90. emzácká dobrodrůža typu E.T., Starman a tak podobně. Jo, tady je to sice bez ufounů, ale koncept je stejný. Zkrátka nostalgie jako blázen s mraky sentimentu a romantického dobrodružství. A i když to není obvykle můj šálek kávy, tak teď se mi to trefilo do noty. Výhrady nemám ani k hercům, ačkoliv je fakt, že Britt Robertson jsem teenagerku nežžral ani se zavřenýma očima. Ale to se dalo v pohodě přežít. 75%

• 19.8.2017  18:33
    We Go On (2016)

Chlapík stíhaný snad všemi fobiemi tak dlouho hledá důkaz o posmrtném životě, až začne vídat duchy všude a jedno strašidlo se mu pověsí na paty a prudí a prudí. Možná to není horor v pravém slova smyslu, ale atmosféru a bubáky by mu leckterý žánrový kolega mohl závidět. Líbila se mi i myšlenka, kterou tvůrci podali relativně vkusně, aniž by se museli uchylovat ke zbytečnému filosofickému blábolení. A nakonec mi to sedlo i herecky, ačkoliv na Clarka Freemana jsem si musel chvilku zvykat, ale o to víc mě pak jeho projev bavil. Příjemné překvápko. 70%

• 18.8.2017  18:32

Tak nevím. V jednu chvíli film příšerně nudí a v té druhé, i když se zdánlivě nic nemění, působí nesmírně uklidňujícím dojmem a vyzařuje z něj to nejpomenovatelné "něco". Upřímně řečeno vůbec nevím, jaké k tomu zaujmout stanovisko. Jasno mám akorát v tom, že pokud Beauvois zamýšlel složit hold zavražděným trapistům, podařilo se mi to dokonale a jsem přesvědčen, že pro křesťanskou komunitu se jedná o dost zásadní snímek. Každopádně já stále tápám, takže volím zlatou střední cestu. 50%

• 18.8.2017  17:00
    Colossal (2016)

Nápad to není vůbec špatný a docela chápu, že na to herci kývli, ale zpracování tak trochu hapruje. Pokud má Vigalondo nějaký talent, tak to určitě není ten komediální, což je při pokusech o vtip zoufale znát. Až příliš spoléhá na Sudekise, který se sice snaží, ale v mnoha pasážích nemá příliš co hrát. Pak je tu žánrová nevyhraněnost, která filmu škodí. Předpokládám, že primárním motivem bylo podobenství, ale na to se nabalilo tolik bahna ze všech různých směrů, že ten základní smysl místy úplně zanikl. Na druhou stranu Anne Hathaway mě ani tady nezklamala, monstrum bylo také fajn a ačkoliv nedokážu přesně pojmenovat nějaké kladné aspekty, měl jsem z filmu občas dobrý pocit. Ale i tak to vidím jako promarněnou příležitost. 55%

• 17.8.2017  18:18
    Extortion (2017)

Přetažená stopáž nutí člověka občas přemýšlet, což celku příliš neprospívá, protože těch nelogičností a náhod je tu až příliš, o naivitě a předvídatelnosti ani nemluvě. A to je škoda, protože když se film nadechne a přidá na obrátkách, je se na co dívat a špatné to nebylo ani ze strany herců. Za jedno kouknutí to asi i stojí, ale celkově je to z mého pohledu sice slušně natočená, ale jinak snadno zapomenutelná rutina. 50%

• 16.8.2017  20:37
    Night Fare (2015)

Jednohubka tajemném taxíku, který nahání po Paříži dva floutky. Na to, že to stálo dohromady asi 3,50,-, tak to má celkem slušnou technickou stránku, překvapivě slušné herce a najde se i nějaká ta useknutá noha. Pointa, jakkoliv byla pitomá, mě pobavila a takhle se dá vlastně uvažovat o celém filmu. Na dobrou noc je to ideálka. 60%

• 16.8.2017  19:26
    The Promise (2016)

Láska za časů Arménské genocidy. Turecký zločin tu je sice všudypřítomný, ale ten hlavní prim hraje milostný trojúhelník sestávající se z amerického novináře, mladého medika a arménské krasavice, což má za následek, že filmový svét zůstává stále Arménům něco dlužen. Ale i tak se mi to líbilo. Výprava je nádherná, když dojde na nějaký ten masakr, tak má film sílu a vystačí si bez nějakých výrazně explicitních scén, herecky parádní a v případě Charlotte Le Bon už pomalu přemýšlím, koho nahradí v mojí topce a navrch emoce, které jsou možná trochu prvoplánové, ale na mě fungovaly. 85% a docela by mě zajímalo, co na to říká Turek.

• 16.8.2017  17:48
    The Wall (2017)

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65%

• 16.8.2017  16:30

Plochá a kýčovitá romance o lásce mladé americké sestry a tureckého poručíka, který je pochopitelně velice pokrokový lidumil. No a aby toho nebylo málo, tak jsou tu zlí arménští bandité a arménské genocidě se říká "likvidace rebelů", ačkoliv uznávám, že se tu během pokusu o objektivitu objeví i jeden zlý Osman, který ty Arménce nemá vůbec rád. Ale i tak je asi jasné, odkud na tohle přitekly dolary. Nebo spíš liry. Buď jak buď, představitelka hlavní role je docela sympaťanda, Daario Naharis je fajn a sem tam se objeví nějaký hezký záběr, takže těch 25% vypotím, ale pochopitelně je to ztráta času.

• 16.8.2017  15:52

Vypointovaná konverzačka, která postupně ztrácí svou lehkost a mění se ve vyhrocené drama s několika vrcholy. Pokud jde o mě, tak byl nejsilnější rozhovor otce s dcerou, ale všechny ty sbíhající se linky měly něco do sebe. Další ukázka toho, že s kvalitním obsazením a schopným režisérem stačí k plnohodnotnému zážitku ta nejprostší zápletka s předvídatelným průběhem. 85%

• 15.8.2017  20:39
    Revolt (2017)

Docela fajn scifárna o invazi robotích emzáků, která se může pochlubit slušnou technickou stránkou, solidními herci, neokoukaným africkým prostředím a našla se tu i nějaká ta akce, ačkoliv měla něco do sebe především ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové mydlili se zdivočelými domorodci. Jako mínus vidím fakt, že film pokládá strašně moc otázek a nenabízí žádné odpovědi, takže nechává hned několik linek otevřených, což mě na konci nebetyčně žralo. Ale je fakt, že zase ne tolik, takže 60%.

• 15.8.2017  19:13
    Shot Caller (2017)

Poctivá vězeňská kriminálka vyprávějící o tom, že vězení může udělat ultradrsoně i z toho největšího másla. Jasně, tak trochu klišé, ale tady to není na škodu. Tím, že je to celé vyprávěné retrospektivně, je ta proměna hlavního hrdiny snadno uvěřitelná a to vidím jako největší pozitivum. To by samozřejmě nešlo bez parádního Lannisterova výkonu, což je další výrazné plus a pozadu nezůstávají ani herci ve vedlejších rolích na čele s Berenthalem. Výborně to šlape i po stránce akční, dají-li se tak ty brutální vězeňské rvačky nazvat a když na ně dojde, tak fungují i emoce, kterými se sice šetří, ale o to mají větší sílu. No a když k tomu přidám přesně padnoucí hudební podbarvení, vychází mi takřka dokonalý zážitek. 90%

• 15.8.2017  17:43
    Seklusyon (2016)

Ďáblík tropí neplechu v odlehlém klášteře a místním novicům z něj jde hlava kolem. V tomhle případě bych dal asi přednost nějakému tomu remaku, protože přeci jenom to filipínské prostředí na mě tolik nepůsobilo. Nicméně některé vize, zejména ta s Pannou Marií, které démon svým obětem navozoval, na mě udělaly dojem, holčička byla parádní a místy se dařilo vytvořit celkem slušnou atmosféru, takže ve finále panuje spíše spokojenost. 60%

• 15.8.2017  15:42

Začátek ve mě příliš nadějí nevzbuzoval, protože zápletka je vlastně postavená na idiotsky vyplýtvaných nábojích. Ale to si celkem záhy sedlo a dívat se na bloncku vybavenou pytlíkem koksu pronásledovanou umanutým zombíkem, byla docela zábava. Kor když Brittany Allen nešla pro nějakou tu hlášku daleko. Jenže pak přišel obrat, který to vzal za trochu jiný konec a to mi příliš nesedělo. Ne že by mi ta myšlenka byla úplně cizí, ale tady mi nezapadala do konceptu. Ať tak nebo tak, film je určitě žánrovým osvěžením, za což si zaslouží palec nahoru. Nicméně u Minihana jsem čekal, že po Visitors trochu povyroste. Tak snad příště. 55%

• 14.8.2017  22:18
    Quarries (2017)

Tady je zase úplně šumák, kdo v tom hraje, jak v tom hraje a o co tam jde. Vlastně jde jen o to, jak moc budou povedené masky vidláků, kolik litrů krve vyteče či na jakou stranu se budou točit lítající nohy a ruce. A to všechno tady bylo špatně. Křupani měli vlastně jen jednoho degenráta, který za mnoho nestál, krve tu bylo sotva do zkumavky a na nějaké utržené končetiny můžete rovnou zapomenout. Jo, technická stránka ušla a poslední čtvrthodina byla jakž takž snesitelná, ale to je sakra málo i na takhovouhle neambiciózní věc. 15%

• 2.8.2017  19:08

Škoda nezáživné první poloviny, protože jinak to mohl být jeden z nejlepších survivalů posledních let. Ale i tak to stálo za to, protože jakmile dvojka vidláků překročila tu správnou hranici, strhnul se solidní masakr, který dokázal nadzvednout tlak i bez nějakých gejzírů krve a rád bych upozornil vlastníky batolat, že by mohli dostat infarkt. A potěšilo i obsazení neokoukanými herci, kteří do svých partů bez výjimky dokonale seděli. 65%

• 1.8.2017  20:14

Po Prometheovi jsem čekal další tragédii, ale nakonec nebylo tak zle. Rozjezd byl sice trochu pomalejší a seznamování s nijak zvlášť zajímavou posádkou bylo na můj vkus příliš natažené, ale po přistání se to dalo rychle zapomenout. Ridley totiž spustil hodně slušnou krvavou lázeň se vzteklými albínky v hlavní roli, která konečně splňovala to, co si člověk pod sci-fi horrorem představuje. I akce měla ty správné grády a obligátní závěrečné rvačka patřila k tomu nejlepšímu, co Vetřelci vůbec kdy nabídli. Díky tomu a slušně hrající Katherine Waterstone se tak dalo překousnout i občasné Fassbenderovo filosofické blábolení, bez kterého bych se obešel. Každopádně slušná práce a už se zase začínám těšit na další díl. 75%

• 1.8.2017  18:07

Vizuál samotné Godzilly mi zpočátku příliš neseděl a jestli mě něco jó rozčilovalo, tak to byly knoflíkové oči. Nicméně svou destruktivní cestou Tokiem si získala moje sympatie a po mutaci se z ní s konečnou platností stala docela hezká holka. Nicméně tohle nebylo jen o radioaktivní ještěrce. Především cca první polovina byla víc než cokoliv jiným kousavou politickou satirou reflektující poslední zemětřesení v Japonsku, během něhož tamní orgány v mnoha ohledech selhaly. A tvůrci je tu rozhodně nešetří. Některé byrokratické postupy mi připomněly i naše luhy a háje. Druhá půlka se už jen lehce otřela o traumata Druhé světové války a plně se soustředila na likvidaci potvory, což mě hodně bavilo. Mělo to vtip, mraky nápadů a závěrečná sekvence se šikanzeny, jeřáby a já nevím čím vším patřila k tomu nejlepšímu, co mohou godzillí filmy nabídnout. Pro mě příjemné překvápko. 80%

• 1.8.2017  14:54
    The Halcyon (TV seriál) (2017)

Komplexní drama odehrávající se na minimálním půdorysu jednoho luxusního londýnského hotelu, které v osmi dílech sleduje celé osazenstvo od majitelů přes hosty až po kuchaře. Najde se tu příjemně odvyprávěná romantická linka, některé z postav se mohou pochlubit temnou minulostí, muziku občas přitvrdí notně pošramocené vztahy kdekoho s kdekým a samozřejmě je tu 2. světová válka, která dost výrazně promlouvá do života všech přítomných. Seriál se nemůže opřít o výraznější rozpočet a tak sází na vytříbené dialogy a především na vynikající herce. Halcyonu jednoznačně vládne Steven Mackintosh a to nejen jako ředitel hotelu, ale i jako nejpřesnější castingová trefa. Už po několikáté se ptám, proč se tenhle chlap neobjevuje na plátně i obrazovce častěji. V patách se mu řítí skvělá Olivia Williams v roli majitelky hotelu a obě osvědčené tváře doplňují neokoukaná, ale o to lepší Hermione Corfield či Jamie Blackley a další. Obrovská spokojenost a prosil bych pokračování. 95%

• 26.7.2017  20:25

Bez Morgany, Lancelota, Guinevery a vlastně i Merlina, zato s černochama, asiatama a kupou dalších věcí, které k Artušovi a spol. rozhodně nepatří. Za normálních okolností bych prskal jak třikrát vymáchaná kočka, ale vzhledem k tomu, že to vzal do ruky Ritchie v navrátivší se vrcholné formě, bavil jsem se královsky. Film střídá dvě polohy. Ta první je v intencích temného fantasy, které velí výborný Jude Law v roli Vortigerna a ta druhá je tradičně ukecanou ritchiovskou gangsterkou, která se od Snatch a Lock, Stock... liší jen tím, že se odehrává ve středověkých reáliích a sleduje mladého Artuše, toho času majitele prosperujícího bordelu, který má prsty v kdejaké křivárně po celém Londiniu. A ač je to k nevíře, dohromady to šlape jak švýcarský hodinky. Navíc Ritchie se vůbec nekrotí, sype nápad za nápadem a vrší nesmysly na sebe tak, až dávají smysl, takže tu člověk narazí ve stejné míře na kungfistickou školu, jako na ďábelské megaslony a tak podobně. Film nabízí i několik nezapomenutelných sekvencí, přičemž u mě vede Artušova hypnotická jízda po hadím kousnutí, podbarvená parádním songem. Jediná výtka tak míří jen ke smutné skutečnosti, že Artuš neměl erkový rating. 95%

• 25.7.2017  18:34
    Security (2017)

Tonda Bandaska a parta securiťáckých jelit z Tesca vs. Ben Kingsley a banda ultrasuper zabijáků, co by netrefili slona i kdyby mu stáli na chobotu. Hrozná hlína. Tonda si občas vzpomněl na desperádská léta, což tomu všemu dodávalo na bizarnosti a aby toho nebylo málo, začal vyrábět z propriet zdejší sámošky bomby. Ale i když to je narvaný až po střechu všema béčkovejma hovadinama, na jaký si člověk vzpomene, má to docela švih, pořád tu něco bouchá, střílí se o sto šest a kluci a holky se tu legračně mydlej. Bůh mi pomáhej, ale já se u toho bavil. 60%

• 25.7.2017  16:48

Tři jakž takž ucházející povídky. Solidní byla všetečná aplikace s vrahounem, loď plující do neznáma a hodně se mi líbila i kosmonautka ztracená ve vesmíru. Ostatní příběhy sice byly celkem solidně technicky zvládnuté, ale vesměs se jednalo o sračky, které nedávaly valný smysl. 30%

• 20.7.2017  19:22

Chloë Grace Moretz už za sebou sice má pěknou řádku rolí, ale teprve tohle byl film, ve kterém měla složit zkoušku z dospělosti. A moc jí nevyšla. Snahu jí upřít nelze, ale ať už dostane hysterák, stihomam, nebo se chová úplně normálně, pořád je to to samé. Nejsilnější v kramflecích je ve chvílích, kdy leží paralyzovaná v posteli. Na druhou stranu člověk nemá chuť jí za její výkon zabít, takže ve školní stupnici bych jí ocenil trojkou. A tu bych vlastně dal i celému filmu, který je postavený právě na výkonu hlavní představitelky, protože všechno ostatní je rutina podle žánrových standardů, která ničím nenadchne a už vůbec nepřekvapí. 50%

• 20.7.2017  18:10

Roth jako spisovatel mi nesedí, ale coby autor filmových předloh mě zatím nezklamal. V tomto případě nejde jen o generační střet, ale především o rodiče, kteří dali svému dítěti prakticky vše, co mohli, vychovali ho podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale ani to nebylo nic platné. McGregorovi se podařilo až příliš věrně zachytit jednu z mých nočních můr, přičemž vedle skvělé režie přidal i výborný herecký výkon, díky němuž jsem jeho otcovské zoufalství cítil takřka na vlastní kůži. Skvěle mu sekundovala Jennifer Connelly v roli matky, která se se ztrátou dcery vyrovnává po svém a líbila se mi i poněkud hysterická Dakota Fanning jako dcerka zblbnutá levicovým aktivismem. Skvělá prvotina a poměrně nízké hodnocení jako už tolikrát opět nechápu. 90%

• 20.7.2017  17:00

Špinavé a drsné revenge béčko o řekněme komplikovaném vztahu otce a syna. Líbilo se mi přepínání do černobílých módů i zvrácená poetika, najde se nějaká ta ustřelená končetina, něco stříkající krve, pár přestřelek a motorizovaná honička. A sedělo mi to i herecky. Svoje neduhy to samozřejmě má, ale i tak jsem dostal mnohem víc, než jsem očekával. 75%

• 20.7.2017  15:59

Braff si zřejmě myslel, že když má k dispozici tak ostřílenou sestavu, nemusí se ani moc snažit a bude stačit herce občas jen mírně nasměrovat. Copak o to, Freeman, Caine a Arkin se evidentně bavili, ale pro mě to bylo místy utrpení. Vtipu, či nedej Bože gagů, jsem se prakticky nedočkal. Ten odlehčený styl sice mohl být fajn, ale občas to chtělo přitvrdit muziku, což platí zejména pro loupež, která měla být vrcholem, ale byla naprosto jalová. Stejně jako příprava, následné vyšetřování či odhalení toho, jak to bylo celé geniální. Těch 40% je spíš z úcty k přítomným veteránům.

• 19.7.2017  19:52
    Loving (2016)

Silné americké téma, ale vytěžit se ho nepodařilo. Nicholsovi sice patří dík za to, že se vyhnul jakýmkoliv pokusům o tradiční patetické blábolení o rovnosti atp, ale nepodařilo se mu do filmu vpašovat větší dávku emocí, po kterých to dost často volalo. Chyběla i omáčka, která by trošku oživila zoufale přímočarý a nudný děj a je obrovská škoda, že nedostali víc prostoru právníci a soudci. Na průměr to tak musí tahat herci. Ruth Negga mi sice vytrvale pije krev v Preacherovi, ale tady se v mých očích částečně rehabilitovala a Joel Edgerton byl prostě vynikající a v tomto ohledu se stává neotřesitelnou jistotou. Potěší i Shannonova rolička či další Csokasův hnusák, který ale dostal příliš málo prostoru. 50%

• 14.7.2017  17:32
    Tour de doping (TV film) (2017)

Vlastně tu mám tu samou výhradu, jako u 7 Days in Hell a to že se tu až přespříliš tlačí na pilu co se sexuálních narážek týče. Fakt je taková legrace, když čouhá cyklistovi z trenek péro? Ale jinak je to zase prča, která si utahuje snad z nejzfetovanějšího sportu na planetě. I tady se podařilo splašit plejádu známých tváří na čele s Lancem Armstrongem, který tohle nejspíš dostane ještě pořádně sežrat. Jsem zvědav, co si vezme Szymanski na paškál příště. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 38 76 113 150