Morholt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 42 84 125 166
    • 22.4.2018  11:08
    Temná voda (2002)

Atmosféru má film takřka nulovou, snaha u nějaké napětí přichází vniveč a nástupy strašidla vůbec nefungují, což je dáno i tím, že jeho vizualizace se omezuje na nohy nebo rozmazanou siluetu. Největší prostor tu dostává kapající voda a to mě fakt nebaví. Jediný, kdo zaslouží jakou takou pochavlu, jsou herečky. Ale ty to vytrhnout nemohly. V tomto případě je remake lepší originálu. 25%

• 22.4.2018  10:30
    Prolomená stezka (TV film) (2006)

Tohle je jako z dob Johna Waynea. Na jedné straně poctiví honáci, kteří sice působí nabručeně, ale srdce mají ze zlata a dámu v nesnázích nikdy nenechají na holičkách a na té druhé padouch až do morku kosti, kteří se přiživují na lidském neštěstí. Duvall tu pokračuje ve své roli z Krajiny střelců a v sedle mu to svědčí, stejně jako Churchovi role toho drsnějšího z obou kovbojů. Přestřelky mají celkem solidní úroveň, ačkoliv by jich mohlo být víc, exteriéry, jimiž se žene stádo koní, jsou nádherné a mile i úsměvně působí naprosto nevinná romantika. Takhle mě to baví. 80%

• 22.4.2018  08:26
    Take Shelter (2011)

Tohle stojí a padá se Shannonem, který ztvárnil chlapíka, jemuž se vlivem podivných snů rozpadá osobnost, dechberoucím způsobem. Výraznou roli tu navíc hraje fakt, že hlavní hrdina si uvědomuje, že mu straší ve věži a snaží se s tím něco dělat. Na druhou stranu se nemůže zbavit dojmu, že na těch jeho vizích něco je. Problém je, že pokud Shnannonova postava zrovna nevyšiluje, není se příliš na co dívat. Okolí nijak zvlášť nepomáhá, vedlejší postavy jsou nevýrazné a Jessica Chastain mi vyloženě lezla na nervy. Ani po tomto kousku si nejsem jistý, jestli je Nichols režisérem pro mě. 60%

• 21.4.2018  19:04

Čekání na první ham trvalo víc než půlku filmu. Do té doby to bylo jen trdlování na stanici, kde hrál titulní roli hrudník hlavní hrdinky a taky se tu člověk dozví, že žraloci jsou dobří norníci. Nicméně jestli jsem po celkem vydařeném kousnutí čekal nějaké zlepšení, tak jsem se šeredně zmýli. Vlastně se to jen změnilo v Titanic a rybky tu o sobě dávaly vědět jen bubláním a cvrlikáním. V závěru sice přišli ještě dva záběry, které za něco stály, ale tu celkovou bídu příliš nevylepšily. 25%

• 21.4.2018  18:30

První polovina měla včechno. Bylo tu napětí budované takřka od samého začátku, bavila výborná atmosféra obskurního viktoriánského sídla a přidala se i strašidla, která mi svým vykukování způsobilo nejedno nadskočení. Zejména zrcátko bylo výživné. Pak jako by se to celé trochu zaseklo. Spierigové přestali brnkat na nervy a nechali postavy víc mluvit, aby vysvětlily okolnosti připravovaného finále. To byla sice trochu škoda, ale i díky hercům se bylo pořád na co dívat. Zúčtování moc nevyšlo. Technicky nemám co vyčíst, ale přeci jen jsem si to představoval trochu jinak. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou klasickou duchařinu, která potěší oko i duši. 70%

• 21.4.2018  11:22

Ono by se chtělo říct, že je to další z šablonovitých příběhů, ve kterém jedinec bojuje proti nadnárodní společnosti, aby si zachoval svůj kousek půdy. Jenže to by asi nebylo tak úplně přesné. Ono tady totiž nejde o nějaký velký boj. Jen o úmorné přesvědčování. Vtip se kamsi vytratil, nicneříkající postavy ztvárnili nevýrazní herci a závěr, během něhož pochopitelně všichni přijdou na to, že postavit tady fabriku by byla velká škoda, působí mizerně. Skotské prostředí je sice hezké, ale opravdových krás Kaledonie tady bylo příliš málo. 25%

• 21.4.2018  10:31
    Matilda (2017)

Rusům se musí nechat, že využili každou kopějku a na vizuálu je to sakra znát. Tak opulentní výprava se v rámci evropské kinematografie hned tak nevidí. Co se příběhu samotného týče, tak to už je na každém, jak mu to sedne. Oproti jiným filmům, kde ivani museli pracovat s romantickou zápletkou, tady nepůsobí neohrabaně, což je plus. Výborní byli i herci, nicméně ten celkový melodramatický tón není zrovna mým šálkem kávy. Jinak příliš nechápu ostré reakce. Mě tohle přišlo jako nekonfliktní romanťárna. 65%

• 21.4.2018  09:36
    Oro (2017)

Tady byl velký potenciál, ale filmu uškodilo to, že se vydal tak trochu vláčilovskou cestou. Všechny vyhrocenější scény, a že jich tu bylo, pak působily až na výjimky poněkud ospalým dojmem a neměly žádoucí dopad. Také si nejsem jistý nutností jisté romantické linky. Celkově mi do toho moc nezapdala. Každopádně prostředí džungle bylo pohlcující a samo o sobě udělalo víc než půlku filmu. Přidali se i solidní herci a pár silnějších momentů, jako byl třeba vojenský zpěv, takže celkově hodnotím lehce nadprůměrně. 60%

• 21.4.2018  08:45
    Cymbeline (2014)

On by to nebyl žádný zázrak i kdyby všichni zúčastnění nepoužívali shakespearovské repliky. Ale užíváním dobové mluvy to Almereyda totálně zabil. 10%

• 21.4.2018  08:32

Kozy, krvavý cákance, kozy, kutálející se hlavy, kozy, gumový srdce, kozy, pekelná obluda, kozy, kanibalové a taky kozy, kozy, kozy. A samozřejmě spousta roztomile nehrajících lidí. Kanefsky se stává specialistou na podobný úlety. Každopádně souhlasím s riccim. Porno by z toho bylo geniální. 50%

• 20.4.2018  17:44

Přehlídka klišé. Tak třeba matka se dvěma syny a otec se dvěma dcerami, kteří se vyrovnávají se ztrátou partnera, dvě ségry, přičemž jedna svým texaským rodičům tají tmavšího partnera a druhá to, že je lesba anebo holka, co po letech najde svojí pravou matku. Ale přesto, že je to nenápadité a předvídatelné, se to Marshallovi podařilo seskládat do víc než přijatelného celku. Ne že bych se nějak nasmál, ale bylo mi u toho fajn. Zásluhu a tom má i výborné obsazení s nestárnoucí Jennifer Aniston na čele. 70%

• 20.4.2018  11:05
    Když utichly trumpety (TV film) (1998)

Film prostý jakýchkoliv hrdinských gest či patetických proslovů. Zůstalo jen syrové prostředí, řev, panika, šílenství a utrhané končetiny. A v tom všem se snaží hlavní antihrdina přežít. Dobývání mostu patří vůbec k nejlepším válečným pasážím, co jsem kdy viděl. Nebýt pomalejšího rozjezdu, hodnotil bych ještě výš. 85%

• 20.4.2018  10:21

Pokud se jedná o samotné prostředí a bitevní scény, tak nemám problém a třeba boje v lijáku byly hodně působivé. Potíž je v tom, že tyto sekvence zabraly maximálně půlhodinu z celkové stopáže. To ostatní bylo o ničem. Svůj podíl má na tom fakt, že Irvin chtěl asi něco říct, ale nevěděl co a už vůbec ne jak a dalším problémem jsou ploché a nudné postavy. když to srovnám s Četou, tak nejen že tu nebyl žádný Barnes, Elias nebo Chris, ale ani O´Neil. Prostě nikdo, komu by se dalo vyloženě fandit, nebo proti komu by jste se mohli vymezit. Vzhledem k relativně vysokému hodnocení je to pro mě docela zklamání. 40%

• 20.4.2018  08:16

Zkrácení tak o dvacet minut by filmu prospělo a stejně tak bych se obešel bezblábolení dotýkajícího se amerických hodnot. Ale to je asi u podobných záležitostí nutnost a je fakt, že pokud by se točilo po 9/11, bylo by to ještě horší. Problém jsem měl i s tím, jak hlavní hrdina získal podezření. Ze zběžného mrknutí do plánů mi to přišlo zcela nedostatečné a spíš to vypadalo, že se tu jedná o paranoika. A tomu i odpovídaly občasné hysterické výlevy, které mi byly z duše protivné, což nemohl zachránit i jinak velmi dobrý Bridges. Ovšem tím, jak příběh nabíral tempo, se dalo ledacos odpustit a hlavně jsem se bavil pokaždé, když se v záběru objevi lRobbins užívající si záporáckou roli. Ze všeho nejvíc mě ale potěšil konec, který jsem vůbec nečekal a který mě nakonec přesvědčil k přehoupnutí se do lepšího průměru. 60%

• 17.4.2018  10:49
    Hostiles (2017)

Depresivní óda na drsnou krásu Divokého západu. Místy se to putování sice vleklo, ale ty scenérie jsou nádherné. Příběh sám nepostrádá brutalitu a několik srdceryvných scén, což platí zejména pro úvod, ale ani ta hlavní linka, ve které jde o porotumění mezi nepřáteli na život a na smrt, není úplně marná, jakkoliv se jedná o klišé. Herecky dokonalé. Bale ukázal, že umí zahrát všechno a Rosamunde Pike po několika nepřesvědčivých výkonech potvrdila, že také umí. Škoda, že film u nás nešel do kin. Určitě by si to zasloužil. 80%

• 16.4.2018  17:56
    Trojí život (TV film) (2018)

Námět je sice x krát viděné klišé, ale v našich luzích a hájích zase ne tak často viděné. Občas je to sice přestřelené a herci občas nemístně přehrávají, ale v zásadě jsem neměl nic proti. Zasmál jsem se, na holky se dobře koukalo a potěšil i Plouhar v pro něj ne zrovna obvyklé komediální rovině. Za mě spokojenost a podle mě je to další ze zbytečně podhodnocených českých filmů. 70%

• 16.4.2018  09:40
    Dead Shack (2017)

Takřka třičtvrtěhodiny se nic neděje, což je vzhledem k stopáži dost na prd. Sice tu je snaha o jakousi komediální polohu, ale na mě to absolutně nefungovalo. Kor když místní teenageři byli partou protivných spratků. když pak konečně došlo na zombíky, tak to byl docela slušný nátěr s plný černé krve a bouchajících hlav a dokonce jsem se několikrát usmál. I masky se ukázaly jako solidní. Al to bylo málo i na debut. 30%

• 16.4.2018  08:20
    Sneaky Pete (TV seriál) (2015)

Sneaky Pete toho obsáhl hodně. Změnu identity a problémy s ní spojené, rodinné drama, geniální loupež i všudypřítomné podvody v podání snad všech zúčastněných. A všechno to dohromady fungovalo. Je fakt, že Mariusova proměna v Petea měla trošku rezervy a v porovnání třeba s Banshee vypadá dost nedotaženě, což se táhne celou sérií. Ale byla tu celá řada dalších pozitiv, která tenhle nedostatek po většinu času mazala či aspoň vyrovnávala. Sám Marius/Pete v podání dokonalého Ribisiho je typickým antihrdinou. Je to hajzl podrazák se vším všudy a jedna z jeho mála pozitivních vlastností je, že má strach o bráchu. Jenže proti němu stojí Cranston, který sice nesnáší podvody, ale jinak je to ten nejhorší bastard široko daleko. Až mě kolikrát bylo líto, že jsem neměl pořádně komu fandit. Nejlépe z toho vychází rodinka, do které se hlavní hrdina nakýbluje, ale ani její členové nemají tak úplně čisté svědomí, nehledě na stálé třenice uvnitř famílie. Každopádně jsem se bavil a i když se tu asi nenajde jediný aspekt, ve kterém by byl seriál perfektní, na druhou řadu se rád mrknu. 75%

• 15.4.2018  10:50
    Troy: Fall of a City (TV seriál) (2018)

První co uhodí do očí je rasová korektnost. Černé Dia, Achillea či Aenea s Hérou a Athénou si staří Řekové nejspíš nepředstavovali ani v těch nejdivočejších vizích. Ale to je jen jeden z mnoha problémů. Jako největší vidím fakt, že tvůrci se nedokázali rozhodnout, jestli chtějí točit převyprávění klasického mýtu či něco na způsob Petersonova pojetí. Výsledkem je schizofrenní mix, který působí nedotaženě ve všech ohledech. Dalším problémem je nedostatek financí. Jo, nějaká libra sem padla, ale k tomu pojetí by příslušel mnohem větší rozpočet, což je znát. Příliš se nepovedlo ani obsazení. Bella Dayne není tou Helenou, pro kterou by se vedla válka, trojice hezounů Hector-Paris-Meneláos působí nepatřičně a o černoších už byla řeč. Naopak mi sedl Johnny Harris v roli Agamemnona a Joseph Mawle jako Odysseus. Abych jen nehanil, tak se mi docela líbil špinavý vizuál a našlo se tu několik scén, které stojí za pozornost. Mě se kupříkladu líbilo, když bohyně procházely mezi šiky válečníků a žehnaly jim. Ale takových momentů se tu mnoho nenajde. Pokud máte rádi staré řecké mýty, tak si místo tohodle raději pusťte Herkula nebo Xenu. 15%

• 15.4.2018  09:48
    Wildling (2018)

Tohle mělo potenciál být poměrně solidní řežbou na vlkodlačí způsob, ale Böhm to chtěl točit hloubavějším způsobem a zakomponoval do toho motiv dítěte odstřiženého od okolního světa. Nic proti tomu, ale muselo by se to udělat pořádně. To sžívání se hlavní hrdinky s každodenní realitou na mě působilo nedotaženě a podivná romantická linka mi přišla navíc. Natočený je film hezky, Bel Powley je také fajn a závěr potěšil, ale nebylo to ono. 40%

• 14.4.2018  11:33
    Fast Girls (2012)

Sportovní kýč se vším všudy, tentokráte z altetického prostředí. Ale i tak se na to koukalo dobře. Sprinterky se zase tak často po plátenech a obrazovkách neprohánějí, takže film zase nevypadá tak okoukaně. Sociální rozdíl mezi oběhma holkama nepostrádá tradiční ostrovní rukopis, takže i tady jsem spokojen. A nakonec se povedlo i obsazení a výborně zahrála především mě neznámá Lenora Crichlow. Bonusem jsou vydařené závody a nikdy by mě nenapadlo, jaká je předávka kolíku při štafetě věda. Slušná práce. 75%

• 14.4.2018  08:58
    Reset (2017)

Ne že by Číňané zaostávali ve výpravě a akci, ale to samo o sobě nestačí. Premisa s matkou, která se chce vrátit v čase a pomoci synovi, zase nebyla tak úplně špatná a asi tak hodinu to fungovalo, ale ve chvíli, kdy se tam hlavní hrdinka začala množit víc, než by měla, to přestalo dávat smysl. Tím pádem jsem si začal víc všímat i protivných ječáků matky i syna, což mě postupně dovádělo k pocitům blížícím se šílenství. Ale peníze tu jsou, tak třeba si příště Říše středu zaplatí i pořádného režiséra či scénáristu. 40%

• 14.4.2018  08:16
    10x10 (2018)

Luke Evans po chvilce sledování unese Kelly Reilly, zavře jí do vypolstrované cely a začne výslechem, který má odhalit důvody jeho počínání. Žádná hitparáda. Co se herců týče, tak tam jsem neměl problém, ale jak už to tak bývá, když chybí invence, nastupuje debilní chování postav a tady ho bylo vrchovatě. A přitom je to docela škoda, protože příběh je načrtnut celkem slušně a ta hra na to, kdo je tady vlastně záporák, mohla být zábavná. Ale bohužel. 35%

• 13.4.2018  16:15
    Dad's Army (2016)

Sestava domobrany, jejíž někteří členové pamatují války s Búry, byla luxusní a Catherina Zeta-Jones je pořád ještě kus. I karty byly rozdány celkem slušně a byl tu velký prostor pro celkem slušnou řádku komických situací. Jenže ty se někam vytratily a vzaly sebou i tradiční anglický humor. Sem tam se pár důvodů pro úsměv najde, ale to je sakra málo. 35%

• 13.4.2018  14:46

První polovina byla docela úmorná a ačkoliv mám Mischu Barton docela rád, dívat se na ní jak střídá útrpné výrazy s těmi zamilovanými mě zrovna moc nebavilo. Nicméně když se děj přesune do opuštěného patra starého baráku, začne docela obstojné strašení, které nepostrádá slušnou atmosféru a nějaké to napětí. Je sice pravda, že to všechno narušuje dost mizerná práce se světlem, ale člověk nemůže mít všechno. Netradiční závěr se docela povedl, takže celkově to vidím jako neurážející průměr. 50%

• 13.4.2018  13:52

Alfou a omegou je Rory Culkin, který prakticky nesleze ze záběru. Pokud vám jeho projev nesedne, nebude se vám líbit ani film. Já s ním neměl vůbec žádný problém a jeho ne úplně vyrovnaného maníka, který se propadá do ještě hlubšího bahna, jsem si docela užil. Hrůza šla i z Lin Shaye v roli matky, která má s hlavním hrdinou poněkud problematický vztah. Mírně řečeno. Něco do sebe mělo i postupné odkrývání minulosti, jejíž odhalení mě celkem překvapilo. Horší to bylo se samotným závěrem, díky kterému vznikly v příběhu díry, které tam do té doby nebyly. To mi celkový dojem zkazilo. Ale i tak se určitě jedná o zajímavou záležitost. 65%

• 13.4.2018  12:46
    Blame (2017)

Tématicky mě Blame nijak nelákalo, ale byl jsem docela zvědavý na to, jak si s tím poradí dvaadvacetiletá holka. Drama třídní hvězdy a outsiderky, jejichž role se na pozadí divadelní hry o salemských čarodějkách začínají obracet, podala celkem vyspělým způsobem a kolikrát jsem měl pocit, že se nedívám na film z prostředí zpovykané středoškolské mládeže. Potěšili mě i herci. Quinn Shephard už ve Sweet, Sweet Lonely Girl ukázala, že talent má a v budoicnu se neztratí ani Nadia Alexander. Ne že by se jednalo o nějaký nezapomenutelný skvost, ale o velký příslib do budoucna určitě. 70%

• 13.4.2018  10:18

Úvodní přestřelka byla parádní a když se na scéně objevil zlej policajtskej bastard Butler se svým týmem, dávalo to tušit drsnou akční jízdu. To se ale tak úplně nevyplnilo. Dost výraznou roli tu hraje motiv geniální loupeže. Nic proti tomu. Užil jsem si i tuhle linku, ale film to trochu zpomalilo. No a pak tu byly výjevy ze soukromí hlavního hrdiny, které asi měly ukázat, že to není jen tupá mlátička, ale také chlap se srdcem, co má rád svoje děti, ačkoliv do ideálního otce má daleko. Bez toho bych se obešel. V závěru se zase film vrátil na akční vlnu a to bylo jedině dobře. Jen mě už začíná, jak se takřka všichni tvůrci snaží přijít na samotném konci s nějakým zvratem, který staví dosavadní děj na hlavu. Herecky pecka a vedle zmíněného Butlera řádí i Pablo Schreiber. Samozřejmě obešel bych se bez Padesátníka, ale to už je asi nutné zlo. 80%

• 13.4.2018  08:37

Komedie na klasické téma "když se něcose*e, tak se to se*e pořádně". V tomto případě je to vyhrocenější ještě víc, protože řenich je úplný debil. Vzdor tomu všemu se ale nejedná o souvislý sled skečů, ale o relativně decentní humor o lidech, kteří svou práci milují, ačkoliv brblají a dokážou jí leckdy i pořádně zvojtit. Nakache s Toledanem sice nedosáhli kvalit Nedotknutelných, ale rozhodně mě nezklamali. 70%

• 12.4.2018  17:41

Přeci jenom je to natočené ještě před plnou demýtizací jak Custera, tak bitvy u Little Big Hornu, takže vykreslení plavovlasého podplukovníka jako toho největšího správňáka působí poněkud úsměvně. Nicméně Američané do toho nějakých pár dolarů vrazili, takže se je na co koukat, což platí i o úletech s kamerou (zejména vůz pobaví). Závěrečný střet, na který se vlastně celou dobu čeká, je docela solidn, i když samotný závěr si mohli tvůrci odpustit. Stejně jako tak půlhodinu stopáže. Ušlo to. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 42 84 125 166