Morholt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 43 86 128 170
    • 21.6.2018  18:03
    Zásah (2016)

Pokud se to mydlí, tak je všechno v pořádku. Rvačky jsou solidně nasnímané, krev stříká na všechny strany a vložky s mačetou či teleskopickým obuškem mají něco do sebe. Nicméně jakmile dojde na nějakou mezihru, při které by měli přítomní mluvit či nedej Bože hrát, tak přicházejí rozpaky. Pokud se v záběru objeví některá z přítomných, dosud nezmlácených koček, tak se má člověk občas alespoň na co dívat, ale těch prostojů tu bylo prostě moc. Každopádně bitkování mělo převahu, takže hodnotiím pozitivně, ale nemůžu se ubránit pocitu, že s kratší minutáží by to byla naprostá pecka. 65%

• 21.6.2018  11:19

Pokud jde o masky potvor, tak nemám moc co vytknout. Spíš naopak. Bohužel jejich potenciál zůstal většinou nevyužit, protože samotné nástupy stály za starou bačkoru a lekačky jsou avizované dlouho dopředu. Příliš nepomáhá ani nemastná neslaná atmosféra a to je také škoda, protože tenhle bunkr měl předpoklady strašit. A nezadařilo se s obsazením. Jestli se těšíte na Henriksena, tak si nechte rovnou zajít chuť a to nejlepší, co mohu říct o ostatních hercích je to, že nebyli vyloženě mizerní. Mínusem je i přehnaná stopáž a avizovaný laciný konec. 25%

• 21.6.2018  10:24

Boj chudých správňáků proti obří korporaci schovaný za digitální megabordel. Pokud bych tušil, že půjde ze tří čtvrtin o animák, nejspíš bych se na to ani nedíval. Z herců, na které jsem se docela těšil, tu zůstaly jen hlasy. Za těch dvě a čtvrt hodiny mě upoutala jen úvodní auto-moto honička, která snad jako jediná z akčních scén měla něco do sebe a sem tam pobavily odkazy na klasiky jako jsou Osvícení či Excalibur. Ale to je tak všechno. Velké zklamání. 30%

• 20.6.2018  19:55
    Ghostland (2018)

Laugierova tvorba není úplně mým šálkem kávy, ale tohle se mu povedlo. Začalo to brutálním útokem dvou magorů na rodinu ve složení matka a dvě dcery a pokračovalo sice schématickou, ale velice slušně natočenou duchařinou, která měla všechno správně. Jenže v polovině filmu přišel zvrat, který spustil fantastický psycho masakr, kerý jsem si užíval s hubou dokořán. Crystal Reed zatím ve své nejlepší roli, zahanbit se nenechalo ani její mladší já a to samé platí i pro ostatní zúčastněná. Pro mě žánrová událost roku. Zatím. 100%

• 20.6.2018  17:44

Stallone je v posledních cca deseti letech zárukou kvality, ale s tímhle parazitem šlápnul pořádně vedle. Asi nejhorší ze všeho je prostředí věznice, která sice působí osmdesátkově, ale není v tom ani špetka nostalgie. Spíš naopak. Další věcí je mizerná akce. Začátek ještě jakž takž ušel, ale pak se to zvrhlo do bordelu, za který by zasloužili střihač s kameramanem přinejmenším nakopat. Čestná výjimka pro krátkou přestřelku v hospodě. No a nakonec by mě nikdy nenapadlo, že prostou báchorku o útěku z kriminálu může někdo odvyprávět takhle zmatečně. Pevně doufám, že ten náběh na třetí díl vyzní nakonec do ztracena. 15%

• 20.6.2018  16:50

Velká bílá gorila háže transportérama, přerostlej vlk žere helikoptéru a rozkošnej krokouš svačí všechno, co mu přijde pod zuby. Ostatní je irelevantní. Ale pokud na tohle přistoupíte, užijete si Rampage do sytosti. Výbuchů, padajících domů a létajícíh vozítek, toho všeho je tu dost a dost a vykutálená zvířata prakticky neslezou ze záběru. Najde se prostor i pro nějaké ty humory a díky pohodovému obsazení se dá odpustit, že občas působí křečovitě. Snad jen zamrzí, že vzhledem k počtu mrtvol nemá film erkový rating. Ale tak co už. 70%

• 17.6.2018  11:36

Z mého pohledu jen další z řady zbytečných křesťanských agitek. Existuje zde sice snaha nedržet se biblických textů, ale co je to platné, když vyznění je stejné. Vesměs je to o tom, jak Pavel diktuje Lukášovi jeden z textů Skutků Apoštolů (což mě moc nebavilo) a paralelně je vyprávěn příběh římského důstojníka, který Pavla stráží (to mě nebavilo jen o trochu méně). Ten nakonec pochopitelně zjistí, že ten člověk z Tarsu je docela fajn chlapík. Kdo by to byl čekal. Náhled do křesťanské komunity během Nerovy vlády jakž takž ušel, ale nejedná se o nic intenzivního a samotné prostředí Říma není sice špatné, ale rozhodně nenadchne. Jediným výraznějším pozitivem je James Faulkner, kterého jsem si jako Pavla nedokázal představit a o to víc potěšil. Ale to bylo sakra málo. 35%

• 17.6.2018  08:32

Když jsem si přečetl, jakým způsobem Soderbergh točil, vůbec se mi do filmu nechtělo, protože jsem se obával další FF veteše. Ale to bylo zbytečné. Ne že by byl vizuál nějak ohromující, ale už jsem viděl mraky filmů s normální kamerou, které na tom byly hůř. Z hlediska příběhového jde o šablonu, která nenadchne, ale ani neurazí, ačkoliv musím uznat, že se mi charakteristika ústavu docela líbila a trochu mě mrzelo, že film neměl šanci rozehrát právnickou a novinářskou linku. Nicméně jazýčky na vahách vychyluje Claire Foy a to dost výrazně. Sice nejsem jejím oddaným fanouškem, ale tady klobouk dolů. Potěší i solidní tempo vyprávění, které nepřipouští nudu. Slušná práce. 75%

• 16.6.2018  22:54
    Fauda (TV seriál) (2015)

Po Hatufim a Kfulim přicházejí Izraelci s další peckou. Tentokráte se soustředí na speciální jednotku Amanu, která se řídí pořekadlem "na hrubý pytel hrubá záplata" , takže palestinským bubákům nezůstává nic dlužna. Zároveň ale seriál nesklouzává k černobílému vidění světa, takže i Arabové jsou tu vykreslení jako lidé a pohnutky některých z nich divák dokáže pochopit. Dojde i na osobní příběhy několika aktérů, které celý koncept výborně doplňují. Jako další plusy vidím celkové civilní pojetí, zběsilé tempo, které má na svědomí relativně krátká stopáž jednotlivých dílů a samozřejmě tvůrci mohou hřešit na autentické prostředí i výborné herce, kteří v drtivé většině prošli armádou, takže zbraně nedrží jako prase kost. Jestli bych měl někoho z učinkujících vypíchnout, tak je to fantastický Lior Raz v hlavní roli a zakoukal jsem se do Rony-Lee Shim'on coby členky židovského komanda. Dokonalost. 100%

• 16.6.2018  10:48
    Happy End (2017)

Hezky natočené a solidně zahrané nic. Proklamovaná sebestřednost a neurotičnost se omezila jen na filmového syna Isabelly Huppert a náznaky trpkého humoru či satirických prvků jsem nevypozoroval vůbec. Je tu jen bohatá rodina, která z mého pohledu řeší jen marginální věci. Neprospívá ani mdlé tempo, které místy nudí. Nejzajímavějšími postavami jsou tak holčička, které dělá problém zapadnout do nového prostředí a senilní nestor rodiny, kterého už to na světě nebaví. Ale oni sami to utáhnout nemohli ani náhodou. Zklamání. 50%

• 16.6.2018  09:28
    Hardcore (2004)

První polovina je drsnou sondou do světa prostituce, ale i když je film vůči hlavním hrdinkám surový, nedívá se na ně vyloženě jako na oběti. Na mě to působilo hodně zvláštním dojmem, ale o to víc mě to bavilo. Druhá část se měla zabývat cestou obou dívek za lepšími zítřky, ale i tady to v dobrém slova smyslu haprovalo. V jednu chvíli se mé předpoklady naplňovaly, pak začal film sklouzávat k lehčí verzi Baise-moi a nakonec se z toho vyklubalo do určité míry existenciální drama, v němž si holky nedokáží poradit nejen s relativně normálním životem, ale i se svým složitým vztahem. Alespoň takhle jsem to vnímal já. V rámci filmů zabývajících se prostitucí se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších kousků. 90%

• 16.6.2018  07:37

Tady se musí člověk naladit na tu správnou vlnu, jinak do deseti minut usne. Víc než o horor se jedná o rodinné psychologické drama, které stojí na pnutí mezi otcem a dcerou. Sci-fi prvek s krabicí, která dokáže zahýbat s minulostí, mi přišel trochu jako laciná berlička, jíž si režisér kompenzoval neschopnost poradit si s pomstychtivou linkou. Nicméně zase to nepůsobilo tolik rušivě. Herecky velmi solidní a ačkoliv Lowena McDonell, na které to celé stálo, má jisté rezervy, skrývá se v ní velký potenciál. Zajímavý kousek, který ale nejspíš osloví jen úzké divácké spektrum. 60%

• 10.6.2018  14:12

Taková klasika o ztracené holčičce, která se vrátí nějaká divná. Potenciál tu sice byl, ale to by se musel démon trochu víc odvázat a to se mu podařilo jen v samotném závěru. Ten zbytek je jen sáhodlouhou a místy dost nezáživnou přípravou. Co se mi líbilo byl relativně hezky nasnímaný les a problém jsem neměl ani s herečkami, ale i tak se jedná o snadno zapomenutelný horší průměr. 40%

• 10.6.2018  12:10

Podle českého názvu by se mohlo zdát, že půjde o nějakou ztřeštěnou komedii, ale nic takového nečekejte. Komediální tón film sice nepostrádá, ale je to spíš o vyrovnávání se se stárnutím, samotou i osobními traumaty, což ústřední čtveřice staříků maskuje protivným chováním. S příchodem mladé pečovatelky pak začnou všichni přítomní znovuobjevovat radost ze života. Jo, zavání to kýčem a do určité míry to i kýč je, ale je to tak hezky natočené a přirozeně zahrané, že to člověku ani nepřijde. Příjemné pokoukání. 80%

• 10.6.2018  10:39
    Bajo la Rosa (2017)

Klasická hra na pravdu podle všech pravidel, kdy během nočního dýchánku s vyděračem ze sebe rodinka sype jednu špínu za druhou. A za každý prohřešek přichází náležitý trest. Ono je to celkem předvídatelné a to platí i pro vyústění, nicméně Ramos se s tím zase tolik nepáře a oběti sympatického záporáka nechá dělat věci, které nejsou tak úplně košér. Ne že by zacházel do nějakých detailů, ale v tomto případě naznačení stačí. Vyšlo to i herecky a i když k dokonalosti něco chybělo, zaslouží si Španělé dalš palec nahoru. 80%

• 10.6.2018  09:25
    Delirium (2018)

Založeno na nejistotě. Kromě hlavního hrdiny tu snad nebyla postava, jejíž existencí jsem si byl jistý. Pocit paranoie vyšel Iliadisovi na jedničku. Zadařilo se i herecky. Topher Grace mě bavil, Patricia Clarkson v roli policajtské mrchy neměla chybu a Genesis Rodriguez je kus. Co se moc nepovedlo byly nástupy halucinací či duchů. Potenciál tu sice byl, ale vše se bohužel obešlo bez lekaček, odpovídající husiny i trochu tíživější atmosféry. I tak se ale jedná o hodně slušný psycho kousek a jsem rád, že mě režisér nezklamal ani tentokrát. 70%

• 10.6.2018  08:12
    Camino (2015)

Válečná fotografka odjíždí do Kolumbie zdokumentovat počínání levicové guerilly, ale když vyfotí něco, co neměla, zvrhne se její cesta v hru o přežití uprostřed jihoamerické džungle. Je škoda, že se Waller snažil natočit něco víc, než obyčejnou naháněčku. Problémy vidím především v tom, že se příliš věnoval jednotlivým postavám, což mu ale vůbec nešlo, přičemž mu moc nepomáhali ani herci. Tedy pokud nepočítám Zoë Bell, která tady ukázala, že to není jen holčičí mlátička. 50%

• 10.6.2018  07:06
    Alien Psychosis (2018)

Válečný veterán se vrací domů k šeredné manželce a debilnímu švagrovi, takže je jasné, že mu záhy začne hrabat. Blbé videocéčko, které se snaží motat dohromady scifárnu s ufounským vetřelcem a klasický home invasion. Výsledek je mizerný, protože Mills nemá v rámci žánru co nabídnout. Snad jen závěr člověka donutí trochu zbystřit, ale zase ne natolik, aby film vytáhl z odpadu.

• 10.6.2018  06:30
    211 (2018)

Cage už má za sebou mnoho mizerných filmů, ale pro většinu platí to, že ho v nich přehrála i krabice od banánů. Tady to ovšem neplatí. S podivem musím konstatovat, že tady byl Cage skutečně nejlepším hercem, což o kvalitě filmu něco svědčí. Každopádně jako v mnoha snímcích kategorie B a C i tady občas zafungovalo kouzlo nechtěného, takže se bylo čemu smát a kupodivu má film docela i solidní tempo plus je tu řada přestřelek, které sice mají pochybnou kvalitu, ale jsou tu a to se počítá. 25%

• 3.6.2018  19:25
    The Terror (TV seriál) (2018)

Mnoho humbuku pro nic. Předně jsem si fakt myslel, že jde o rekonstrukci toho, co se s Erebusem a Terrorem mohlo stát a ze začátku to vypadalo, že to tak bude. Jenže pak se tam objevila srandovní příšera a všechno šlo do kopru. Na mrazivou atmosféru nedošlo, tedy pokud vám nestačí samotný fakt, že na Arktidě je zima. Na proklamovaný kanibalismus dojde pořádně až v závěru a jedná se spíš o decentní záležitost. Postavy, byť ztvárněné výbornými herci, mi také k srdci nepřirostly a Eskymačka mi vyloženě lezla na nervy. No a aby toho nebylo málo, tak některé kulisy jako by vypadly ze socialistických televizních pohádek. Suma sumárum za něco stojí jen první a poslední díl, které ale jakoby neměly nic společného. 30%

• 3.6.2018  11:52
    In Darkness (2018)

Ze začátku se zdálo, že to bude klasický handicapovaný thriller, kdy se postižená osoba nachomýtne k zločinu a i přes své limity zdárně vzdoruje padouchům. Jenže pak přijde zvrat, který osvětlí statut hlavní hrdinky a v tu chvíli to začne tak trochu plavat na vodě, což korunuje úplný závěr, který do určité míry popře to, co člověk do té doby viděl. Natalie Dormer hraje dobře a totéž se dá říct vlastně i o ostatních hercích, najde se i prostor pro trochu akce, ale po stránce příběhové je to matlanina. 40%

• 3.6.2018  10:36

Létající Čestmír po uhersku. Upřímně řečeno moc nechápu ty nadšené ohlasy. Po stránce příběhové je film absolutně jalový a snaha o reflexi současných společenských problémů patří k těm nejlacinějším za poslední roky. Audiovizuálně je to sice vymazlené, ale zase to není nic, co by mě vyloženě posadilo na zadek, ačkoliv automobilovou honičku jsem si užil vrchovatě. Herecky jakž takž. Merab Ninidze mě po McMafia bavil i tady a Cserhalmi je pro podobné záporácké role jako dělaný, ale na druhou stranu představitel levitujícího Syřana nemá co nabídnout. Na festivalech z toho bude nejspíš leckdo slintat, ale jsem toho názoru, že většina diváctva to přejde pokrčením ramen. 50%

• 3.6.2018  09:58
    Anon (2018)

Po dvou slabších kouscích je Niccol zpět s dalším výborným nápadem. Ztráta soukromí schovávaná za bezpečnost tu byla mnohokrát, ale tahle verze působí uvolněněji, protože tu není všudypřítomný šmírující státní aparát. O to víc vše působí reálnějším dojmem. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak jsou to scény s hacknutým mozkem. Ty mě bavily. A potěšili i herci. Mínusem je celkový lehce ospalý dojem, díky kterému některé sekvence postrádají odpovídající tempo. Nicméně i tak se jedná o další povedený netflixácký kousek. 75%

• 2.6.2018  19:18

Určitě zajímavý kousek, ale na mě to bylo občas příliš statické a bezkrevné. Líbily se mi herci i herečky a také samotný fakt, že tu nebyla snad jediná postava, které by se dalo vyloženě fandit. Takové nic proti ničemu. 55%

• 2.6.2018  18:20
    Future World (2018)

Já nevim. Mě to připadalo, jako kdyby si Franco pozval pár kámošů a dali si filmovej maratón s Šílenym Maxem v hlavní roli. No a pak někoho napadlo, že by si mohli jen tak pro srandu něco natočit. Při pohledu na Millu Jovovich mi došlo, že se asi hodně šňupalo a podle toho to taky dopadlo. Škoda, že u toho trochu víc nehulili. Mohla to bejt aspoň sranda. 20%

• 2.6.2018  17:34

Na jedný straně řada záchodovejch fórků plnejch spermatu, ufiknutejch i neufiknutejch ptáků a posranejch kalhot, což k smrti nesnášim a na tý druhý potoky krve, bouchající palice a řada gagů a hlášek, kterejm se prostě nejde nesmát. Seděla mi i trojice pitomců, kteří se postavili zločinecké bandě a to platí i pro DeVinea. kterej mi obyčejně leze na nervy. Guilty pleasure jako blázen a Newacheck si může odškrtnout povedenej debut. 70%

• 2.6.2018  15:18
    Feral (2018)

Parta mládežníků vyrazí kempovat a je napadena zombíkem kříženym s degenerovanym upírem. Takže žádná věda. Po prvním kuchání jsem si říkal, že by nemuselo být tak zle. Notabene běhací a skákací mrtváci byli docela sympatičtí. Jenomže úvodní atak byl na dlouho tím jediným pozitivním, pokud tedy nepočítám kouzlo nechtěného. Hlavní roli pak převzaly postavy, které byly do jednoho nesympatickými dementy a film se zvrhl v soutěž o nejtupější/ho nánu/vola. Zejména otylá lesbo osoba s dírou mezi zuby mi pila krev. Jediné, co mě tak nějak překvapilo, je fakt, že nikdo nevytasil telefon, aby zjistil, že nemá signál. Na druhou stranu logika věcí by velela to aspoň zkusit. 25%

• 2.6.2018  10:34
    1945 (2017)

První třetina nic moc, ale jakmile začali místní zmatkovat a na povrch vyplouvaly hříchy z válečných let, tak atmosféra zhoustla a bylo se na co dívat. Maďaři v poslední době jedou. 80%

• 2.6.2018  08:50

"Baziliška zabili, hejkal sedí, rusalky jsou za katerm, dareby jedny..........." Nahláškovaná jízda s krásnou Jagou, která pravačkou vyřídí zásahovku a levačkou majzne ředitele polského Pekla koštětem. Seděl mi i jistý ekologicko-společenský podtext. Tak a teď chci Peruna. 100%

• 2.6.2018  08:33

Jsou dva roky po válce a řada Poláků stále zůstává v Anglii, protože jejich zemi momentálně vlastně okupuje SSSR. Po zdánlivé sebevraždě jednoho z nich začne mladý novinář postupně odkrývat jedno z největších tajemství II. světové války, o kterém nechce nikdo slyšet. Čím blíž se dostává k odhalení sovětského zločinu, tím víc musí přeskakovat klacků, které mu pod nohy hází jak místní úřady, tak ruští agenti. Tohle mohl být perfektní novinářský thriller spojený s Katyňským masakrem, ale naráží na fatální nedostatek financí, což se odráží především na telvizním vizuálu a výpravě, což bije do očí zejména během záběrů ze samotné Katyně. Nijak zvlášť mě neoslovili ani herci. Pettyfer byl příliš prkenný a bez emocí a Wieckiewicz v roli posledního svědka také příliš nepřesvědčil. Přesto měl film díky tématu něco do sebe a nebylo by vůbec od věci se k tomu za pár let odpovídajícím rozpočtem vrátit. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 43 86 128 170