Morholt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 45 88 132 175
    • 14.10.2018  18:39
    Errementari (2017)

Španělské převyprávění pohádky o kováři (mlynáři, pekaři atd.), který přechytračil čerta. Jen je to oproti verzím, které známe z dětství, mnohem temnější, ale o to víc se to blíži původním pohádkám. V první cca polovině zaujme spíš atmosféra, ale ta to sama neutáhne, takže jsem občas zíval. Ovšem když se objevil diblík, tak se to rozjelo a možná trochu zamrzí, že se Španělé víc neodvázali. Líbila se mi i vizualizace Pekla, kdy tvůrci nic nevymýšleli a použili tu nejklasičtější představu. A nakonec mi seděli i herci. Škoda první části. 60%

• 14.10.2018  17:15
    Malevolent (2018)

Skupinka mládežníků si přivydělává "vyháněním" duchů, ale všechno se změní ve chvíli, kdy jedna z členek týmu začne opravdu něco vídat. Po stránce dějové tedy nic nového a upřímně řečeno vylepšení by si film zasloužil skoro ve všech aspektech. Ale i tak se občas najde pár sekvencí, které dokážou zaujmout atmosférou, bubáci by sice zasloužili vylepšit, ale přesto mají několik momentů a jestli je tu na něco spoleh, tak jsou to herci na čele s Florence Pugh, která by si ovšem zasloužila lepší příležitosti. Nic k zapamatování, ale ani nic, co by vyloženě urazilo. 50%

• 14.10.2018  11:39

Když se to tak vezme kolem a kolem, tak je to jen laciná romantika, jejíž scénář působí v mnoha ohledech nedotaženě. Ale...... . Zaprvé je tu prostředí. O osudech Normanských ostrovů za II. SV jsem neměl ani potuchy a i když se nenatáčelo přímo na Guernsey, výprava měla něco do sebe. Zadruhé se povedl casting. Vedle Lily James, která patří k nejtalentovanějším herečkám současnosti, byl vidět i Huisman a potěší i ajťačka Katherine Parkinson. Zatřetí má film to nepojmenovatelné cosi, co ho činí přitažlivým. Někdo by možná řekl, že mu Newell vtiskl duši. No a začtvrté to bylo prostě hezký. 80%

• 14.10.2018  09:50
    Arizona (2018)

Danny McBride sice nepatří k mým oblíbencům, ale tady byl parádní a jeho komediálně-thrillerový projev vlastně vtisknul charakter celému filmu. Zbytek castingu byl víceméně jen do počtu. Bavila mě i reflexe finanční krize, která se odrazila na cenách realit, takže spoře obydlený satelitní komplex byl pro dění ideálním prostředím. Sice bych na dané téma uvítal vážnější pojetí, ale co už. nemám větších výhrad. 70%

• 14.10.2018  08:00

Obyčejně mě ekologické agitky neberou, ale zaobalit je do Božího plánu mi zase nepřišlo jako úplně špatný nápad. Stejně tak mě zpočátku bavil hlavní hrdina, který sice splňoval všechna klišé o pochybujícím knězi, ale mě se celkem líbilo, jak se snaží schovávat před deštěm pod okap. Problém je, že ta cesta z extrému do extrému byla strašně dlouhá. Trefně to vystihla jedna z postav, když preláta nařkla z toho, že vůbec nevychází z Getsemanské zahrady. To vnitřní mučednictví bylo úmorné i přes výborný Hawkeův výkon. No a motiv se zlou korporací, která kašle na životní prostředí, to také příliš nevylepšil. Konec, který mě narozdíl od většiny potěšil, pak celkový dojem upravil jen kosmeticky. 40%

• 13.10.2018  09:53
    Beze stop (2018)

Ono je fajn, že se film nesnaží soudit, ale přeci jenom nějaká kontroverze by se sem hodila. Nemuselo by se jednat o nic výrazného, protože to by v poklidném stylu vyprávění působilo nepatřičně, ale něco mi tady chybělo. Stejně tak by neškodilo, kdyby režisérka vysvětlila, co oba hlavní hrdiny dohnalo k jejich stylu života. Náznak tu sice je, ale uvítal bych něco doslovnějšího. Nicméně to vše nic nemění na tom, že se jedná o silný příběh otce a dcery, jejichž vztah čím dál silněji ovlivňuje přesun z divočiny do civilizace. Vedle hezkého prostředí je to hlavně o hereckých výkonech. Vedle Fostera, na jehož Žižku se začínám těšit čím dál víc, vyrostla do výšin Thomasin McKenzie, která má ohromnou budoucnost. 70%

• 13.10.2018  08:15
    Temné síly (2018)

Mě to nejvíc připomínalo X-Meny. Také je tu cosi na způsob mutace, také se toho obyčejní lidé bojí a nakonec i tady se najde skupina nadaných, kteří chtějí vládnout. Že je to hozené do teenagerovského módu á la Hunger Games na ústřední inspiraci nic nemění. Každopádně mě se to líbilo. Filmu sice chybí rozpočet, což je občas znát na akci i efektech, ale s danými financemi si tvůrci poradili celkem dobře. To, co chybí, dohánějí tempem i dějem, který sice není bůhvíjak složitý, ale prakticky postrádá hluchá místa, takže se dají přehlédnout i lehké scénáristické fauly. Jestli je ale někde znát šťastná ruka, tak je to obsazení. Amandla Stenberg je nejen sympatická, ale roste zní i výborná herečka a se zbylou trojicí ústředních hrdinů se výtečně doplňují. Normálně bych žehral, že hlavní hrdinové dostali až příliš mnoho prostoru na úkor záporáků a dalších postav, ale tady mi to vůbec nevadilo. Klidně bych se podíval na další díl, ale obávám se, že v konkurenci podobně laděných blockbusterů nemá The Darkest Minds šanci. 75%

• 13.10.2018  06:13
    Let Me Help You (amatérský film) (2014)

Jestliže točím film s "herci", musím nabídnout něco navíc. A tady nic takového nebylo. Člověk bývá k amatérským filmům benevolentnější, ale tady prostě není proč.

• 13.10.2018  05:52

Ono se jedná o nesčetněkrát repasovaný koncept o samotě u lesa, kde psychopat terorizuje rodinu, ale tady to funguje. Kromě celkem solidního spádu má film i poměrněvyvedeného záporáka, jehož maska potvrzuje pořekadlo o síle jednoduchosti a hlavně je tu Yvonne Strahovski, která ty slabší chvilky vyplní tím, že tam prostě jenom je. Navíc její nepanikařící matka se mi líbila. Mínusem jsou uječené děti, což se ale dalo přežít a pak konec, který patří k těm nejlacinějším. Ale i tak u mě převládá spokojenost. 70%

• 12.10.2018  18:56

Bezcitný elegantní zabiják na cestě za ukradenou mrtvolou. Je to krvavé, morbidně vtipné, zvráceně romantické a parádně zahrané. 90%

• 12.10.2018  16:39

Podle trailerů se zdálo, že půjde o víc než o pouhou rekonstrukci Eichmannova únosu, ale bohužel. Samozřejmě pokud má někdo o dané tématice jen mlhavé znalosti, může se na to dívat jinak, ale z mého pohledu snímek nepřišel s ničím novým, což platí i pro tvůrčí fabulace. Samotné plánování a dopadení působí němastně neslaně. Ne že by se na to vyloženě nedalo dívat, ale Weitz to neúměrně natahuje. Nicméně pro mě bylo hlavním motivem přesvědčování Eichmanna, aby se přiznal ke své identitě. Samozřejmě dnes už asi nikdo neví, jak se to Malkinovi povedlo, ale faktem zůstává, že to, co Eichmann ústy výborného Kingsleyho říká, opakoval i před soudem, což je pro mě potěšující. Oceňuji i sondu do prostředí argentinských nacistů, jakkoliv byla trochu přepísklá. A nakonec to vyšlo i po herecké stránce, ačkoliv s touhle sestavou se toho dalo vymyslet víc. Zejména v první polovině. Mírně nadprůměrná promarněná šance. 65%

• 7.10.2018  20:15
    La catedral del mar (TV seriál) (2018)

Falconesova předloha patří ke knihám, na které se nezapomíná a seriál je víc než důstojnou adaptací. Připadalo mi sice, že oproti jiným historickým seriálům neměli Španělé takové finanční možnosti, ale popasovali se s tím se ctí. Dobová atmosféra se vydařila na 100% a 14. století tu dýchá z každého koutu i z každé postavy. Bojechtivý divák se dočká i nějaké té bitky, ale hlavní devíza je v příběhu, který věnuje stejný prostor lásce i závisti, nábožensému fanatismu i toleranci či přátelství a zradě. Je fakt, že oproti románu tu spousta věcí chybí a některé z epizod jsou příliš zkratkovité, takže občas zamrzí, že seriál není natažen alespoň na dvanáct dílů, ale člověk prostě nemůže mít všechno. Třešničkou na dortu jsou výborní herci. Není to stoprocentní, ale k dokonalosti tomu chybí jen kousek. 90%

• 5.10.2018  10:55
    Beast (2017)

Jessie Buckley si ukradla celý film pro sebe a tím, že prakticky neslezla ze záběru, to celé vytáhla nad průměr. A Asi hodinu a čtvrt fungovala i stránka příběhová. Podivná romance mezi podezřelým z vražd s temnější minulostí a ne zrovna oblíbené holky ponižované upjatou matkou fungovala na jedničku. Jenže jakmile začala policie konat, šlo to všechno do kopru a konec Pearce vyloženě zvojtil. Počítal jsem s několika závěry, ale ten zvolený byl ze všech nejhorší. Nicméně i tak se jedná o relativně slušný celovečerní debut s poměrně těžkým tématem. Je jen škoda, že se ho režisér nechopil až po získání větších zkušeností. 60%

• 5.10.2018  07:40
    UFO (2018)

Na mě tam bylo moc čísel a matematických pojmů, kterým vůbec nerozumím. Možná bych to dokázal rozkousat, ale to mi hlavní hrdina nesměl být protivné vlezlé pako, které s přibývajícími minutami leze na nervy víc a víc. Škoda. S tímhle námětem a obsazením se dalo vymyslet víc. 30%

• 5.10.2018  06:32
    First Light (2018)

Nízkorozpočtové sci-fi o kontaktu s těmi nahoře. Je tu hromada motivů známých z jiných filmů ať už se jedná o Blízká setkání nebo třeba o Zámotek, ale vzdor tomu to nepůsobí tak okoukaně. Výhrady nemám ani k hercům, přičemž ti mladí příjemně překvapili. Najde se i pár efektů, ačkoliv je fakt, že vzhledem k financím se nejedná o nic extra, ale jsem toho názoru, že těch pár dolarů se povedlo využít. Samozřejmě že to má i mouchy jako třeba nudný vizuál či spoustu hluchých míst, ale s tím jsem se tady dokázal, s jistou mírou tolerance, smířit. Ušlo to, ušlo. 60%

• 4.10.2018  20:27

Příběh se odehrává ve 13. století na území dnešních Litvy a Lotyšska. Baltský kmen Zemgalů tu pod vedením mladého panovníka Namejse stojí proti křižácké expanzi, jíž velí nemanželský papežův syn. Takové nenáročné historické dobrodružství ne nepodobné některým dílům Vikings. A není to jen přítomností Edvina Endreho alias Erlendura. Co mě potěšilo byla brutalita. Najde se tu nepřeberné množství podříznutých krků a upadne i nějaká ta hlava, takže milovníci cákající krve si přijdou na své. I bitkování je tu dostatek, ale tady bych měl výhrady ke kameře, která občas z nepochopitelných důvodů zešílela. Stránka příběhová je trochu slabší, což je dáno i čistě černobílým pohledem. Na jedné straně jsou víceméně hodní pohané, mezi kterými se sice najde pár červavých jablek, ale to jádro je zdravé a čisté. Na straně druhé stojí extrémně zlý papež, který vysílá do akce svého ještě horšího bastarda. Jasně, většina podobných historáků jede na podobném principu, ale James Bloor svojí postavu tak přehrával, že to bylo prostě moc. Každopádně já se i tak bavil celkem obstojně a i když se nejedná o nějaký nezapomenutelný zážitek, za pozornost to stojí. 65%

• 4.10.2018  18:42

Ant-Man je sice asi nejifantilnější z avengerovských hrdinů, ale z mého pohledu asi nejzábavnější. Stejně jako v jedničce i tady se jedná o rodinné dobrodrůžo, které snad oproti jedničce nehýří tolika nápady, ale to neustálé měnění velikostí je pořád zábavné a přispívá k dynamice akčních sekvencí. Funguje i vtip, ačkoliv od Paula Rudda jsem čekal trochu víc. Na druhou stanu užvaněný Peňa ho dokázal v pohodě zastoupit. Bavila mě i záporačka v podání Hannah John-Kamen a byl bych celkem rád, kdyby Ghost byla využita i v dalších marvelovkách. Potenciál určitě má. Celkově velká spokojenost. 85%

• 1.10.2018  18:30

Mě to srovnání s posledními Pitbully přijde trochu mimo. Zatímco Vega naservíroval nekompromisní střílečku plnou postav i postaviček, které neopomněly říct za každou větou "kurwa", Pasikowski to pojal jako klasický infiltrační kriminálku s uhalzenějšími i sofistikovanějšími padouchy. A povedlo se mu to. Oproti minulým dílům je tu méně postav, které by vytvářely zmatek, ubylo brutality, ale o to větší měla grády, něco do sebe mají i přestřelky a baví i příběhová linka, byť je v jistých aspektech předvídatelná. Herecky bez výhrad a vedle Dorocińského baví i přítomné hezké holky. 90%

• 1.10.2018  11:46

Východní Německo, 1956. Maturitní ročník drží během hodiny minutu ticha za padlé, kteří zemřeli během Maďarského povstání. Pouhé gesto v očích úřadů přeroste v kontrarevoluci a začíná kolotoč vyšetřování. Němci zase zabodovali. Je sice pravda, že film nepůsobí až tak naléhavě, protože studentům nehrozí drakonické tresty, kterým by se za nacismu nevyhnuli, ale tady jde spíš o to, jestli se třída dokáže semknout proti státní moci. A na téhle bázi film funguje výborně. Emotivní závěr, který připomene Vyšší princip mě pak dotlačil k téměř maximálnímu hodnocení. Respekt všem tehdejším studentům. 90%

• 1.10.2018  10:32

Z počátku to vypadalo, že role rodičů zůstanou nevyhraněné a divák bude hádat, jestli je matka manipulativní mrcha či otec psychpatický násilník. To mě bavilo. Nicméně tohle vzalo celkem rychle za své a příběh se stal vlastně tuctovým. Na co mohl film sázet především byla tísnivá atmosféra a herecké obsazení, ale nemohu si pomoct, vzdor silnému tématu na mě občas zazívala prázdnota. Celkový dojem napravil až vyhrocený konec, ale i přesto se nemohu ubránit mírnému zklamání. 70%

• 30.9.2018  12:03
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Je pravda, že tady tvůrci tolik přemýšleli a kombinovali, až to místy nedávalo smysl. Ono taky skloubit dohromady teroristy, obyčejné zločince, podplacené i neúplatné policisty, tajné služby, zatrpklé válečné veterány a politiky, to dá docela zabrat. Zjednodušení by ději prospělo, ačkoliv věřím, že na papíře to mohlo vypadat smysluplně. Nicméně scénáristické díry se tvůrcům daří vyplňovat tempem, které dává jen minimální prostor pro hluchá místa a pak také castingem. Madden to celé odehrál takřka na jeden výraz a přesto byl výborný, líbila se mi Keeley Hawes v roli ministryně či policejní šéfka Gina McKee. Pokud se v tom nebudete přehnaně šťourat, tak si to, myslím, užijete. 80%

• 30.9.2018  09:44
    Gemini (2017)

Máme tu mrtvolu a smrtící zbraň, na které jsou jen dvoje otisky a to zavražděné a její kamarádky. Sebevražda to být nemohla a tak je tu pro policii jediná logická volba. Jenže kamarádka si je jistá svou nevinou a rozhodne se vypátrat pravého vraha. Nic nového pod sluncem a i když je to zabalené do docela zajímavého vizuálu, je to blbé až to bolí, protože příběh pracuje s nesmyslnou premisou. Alespoň nějaké tempo, které by člověku dalo zapomenout alespoň na část z nesmyslů, se tu také nevyskytuje. vedle již zmíněné obrazové stránky věci film obstál alespoň herecky, ale i tak se jedná o bídu s nouzí. 30%

• 30.9.2018  08:58

Dokud se příběh držel v rovině soudního jednání bylo vše v pořádku. Nejednalo se o nic vyhroceného a dané téma by si určitě zasloužilo víc, ale i díky výborné Emmě Thompson se na to dívalo víc než dobře. Fungovala i vedlejší linie s manželskou krizí. Nicméně jakmile se film přehoupl do druhé poloviny, dostala prostor špatně zrežírovaná hra na city, kterou zakončil pitomý konec. Neseděl mi ani Fion Whitehead, který mi pil krev už v Dunkirku a tady jen potvrdil, že ho nebudu mít rád. 50%

• 29.9.2018  17:40

Černošský režisér je téměř vždy zárukou angažovanosti a tady tomu nebylo jinak. Vznik Očisty je tak podán jako snaha bílých politiků o redukci chudých barevných. To bych ještě dokázal rozkousat, ale to by se to tady muselo pořádně mydlit a k tomu se celkem dlouho nikdo neměl. Jo, občas tu někdo někoho majznul, nebo bodnul, ale v tomto případě to bylo zoufale málo. Jediný Skeletor plnil plán, ale ten dostal bohužel příliš málo prostoru. Až přibližně v poslední třetině film nabral na obrátkách a konečně se bylo na co dívat, ale i tak jsem byl trochu na rozpacích, protože -SPOILER- šéf místních dealerů je tu najednou za klaďáka a se svojí svitou nohsledů masakruje vycvičené zabijáky jakoby se nechumelilo. Ten průměr to nakonec dá, ale z mého pohledu je to asi nejslabší díl. 50%

• 29.9.2018  11:04
    Be Here Now (2015)

I když člověk ví, že Andy Whitfield už tady není, pořád doufá, že přijde nějaký zázrak, který způsobí zvrat v léčbě. To, jak postupně odpadávají všechny naděje, je obrovským náporem na emoce a upřímně řečeno místy jsem měl problém to ustát. 100%

• 29.9.2018  10:27

Některé scénky rozesmějí a jiné jsou daleko za hranou trapnosti. Bohužel ty druhé převažují. Ale upřímně řečeno pořádně nevím, co si mám myslet. Všechny postavy jsou přepálené, herci přehrávají o stošest a někdy je to tak špatné, že to vypadá jako záměr. Jenže právě ta nerozpoznatelnost to sráží dolů. Banderas se možná během natáčení bavil, ale já zase tak moc ne. 35%

• 29.9.2018  09:38

Ono to většinu stopáže působí jako laciná břečka s nepříliš výraznými herci a nezvládnutou technickou stránkou. To platí zejména pro samotného démona ztvárněného podle té nejpříšernější šablony. Nemůžu říct, že by se na to vyloženě nedalo koukat, ale po cca hodině jsem byl přesvědčen, že budu hodnotit silně podprůměrně. Nicméně když přišlo na řadu vymítání, bylo se na co dívat. Ne že by kněží postupovali jinak než jejich kolegové a ani bubák se nesnažil přijít s něčím novým, ale film získal grády, maska byla celkem fajn a došlo i na nějakou chuťovku. Škoda, že se se DeVan neodvázal dřív. 50%

• 29.9.2018  08:44

Standardní hra na honěnou s přerostlým krokodýlem. od herců či děje člověk nic moc neočekává a tak všechno záleží na predátorovi a jeho žracích postupech. Na krokouše moc peněz nebylo a podle toho také vypadal, ačkoliv musím uznat, že to bylo přecen jen lepší, než většina potvor od Asylum. Ani gore tu nějakou díru do světa neudělá, ale jak píše Marceloo, na televizní srajdu je překvapivě kvalitní. Je to slabota, ale ne z ranku nejhorších. 30%

• 29.9.2018  07:48
    Rang (2014)

Taková klasická duchařina, která trochu vybočuje jen tím, že se v tomto případě jedná o relativně hodné strašidlo, které chce jen chránit svojí dcerku. Nicméně to neznamená, že občas nedokáže působit děsivě. O to je větší škoda, že si režie nedokázala víc pohrát s atmosférou. I tak mi ale film několik zajímavých chvilek nabídl a to včetně několika solidních krvavých okamžiků. Herecky celkem v pohodě a v závěru přišlo malé překvapení i nečekaný důvod k zasmání. Slušná jednohubka v jejímž případě bych uvítal nějaký kvalitní remake. 60%

• 24.9.2018  18:06
    Boar (2017)

Jó, tak tohle mě bavilo. Ono by mi možná ke štěstí stačilo i to, že Nathan Jones tady toho nakecal víc než ve všech svých dosavadních filmech dohromady a za bonbónek považuji jeho notování si s Vanillou Ice. Nezvyk byl i John Jarratt v roli, ve které nechce nikoho vykuchat. No a když k tomu přidám luxusní prase, které se s ničím moc nepáře, nemůžu být než na výsost spokojen. Jo, občase se trochu mo zadigtitalizovalo a bylo vidět, že nějakej ten dundeeovskej dolar tady chyběl, ale s tím, co měl k dispozici, se Sun popasoval víc než dobře. Zatím jeho nejlepší kousek. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 45 88 132 175