Morholt

Petr Král

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 44 87 129 172
    • 10.8.2018  10:54

Moje verze se pyšnila přídomkem "necenzurováno", ale to se týkalo jen dvou párů koz. Na nějaké výživné detaily můžete rovnou zapomenout, protože když se vrahouni rozjedou, začnou jako na povel blbnout žárovky, zářivky a vlastně i kamera. Něco se začne dít až v závěru, ale kutálející se hlava celek vytrhnout nemohla. Záporáci také nic moc, ačkoliv uznávám, že Baneova ségra měla něco do sebe. Asi proto nedostala tolik prostoru. Těžký podprůměr, které mu nějaká ta procenta přidává jen kouzlo nechtěného. 10%

• 10.8.2018  10:12

Ten námět je vlastne perfektní. Spojit Magdalenské domy se satanismem vlastně dává smysl víc než cokoliv jiného a i příběhová linka nebyla načrtnutá marně. Jenže pak je tu tradiční hororová nemoc jménem FF, která dokáže doslova zkurvit i sebelepší látku. A nejinak je tomu tady. 10% za nápad.

• 10.8.2018  09:49
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka se nese přesně v intencích jedničky, takže je to zase nahláškovaná jízda plná krve, zlomených či utržených končetin a Wade pochopitelně sype jednu hlášku za druhou. A ani nevadí, že některé scénky doslova kopírují první díl. Pravda, trochu to kazí přítomný patos, který místy působí nepatřičně, ale to je jen malá vada na kráse. Osvědčenou sestavu doplnil Brolin, který si střihl postavu ne nepodobnou Thanosovi a baví i Zazie Beetz či culící se Japonka, která doufám dostane v příštích dílech větší prostor. Třešničkou na dortu je samotný závěr. Prostě pecka. 95%

• 9.8.2018  19:17

Holka se přestěhuje do nového bytu a kromě dotěrného budoucího ex-manžela či existenčních problémů musí řešit ještě záhadné noční ataky, které se odehrávají výhradně ve spánku.Takové nic proti ničemu. Do hororu to má po většinu času sice daleko, ale na hlavní hrdinku se dobře dívá, celkově je to odehrané také slušně a i když je té omáčky okolo víc než je zdrávo, působí to celkem nenuceně. Šotek se v mezích možností docela povedl a finále nakonec také ušlo. Fajn průměr. 50%

• 9.8.2018  18:13
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Prvních pár dílů je trošku nemastných neslaných, ale když se pomalu začnou drát na povrch všechny pokřivené charaktery, parádně si to sedne a od poloviny série se jedná o našlapanou jízdu vrcholící perfektní svatbou. Jediné, co mi chybělo, byl občas nějaký kladný charakter, o který se tady nedá zavadit. ne že bych si potrpěl na správňáky, ale přeci jen tady těch sviní bylo moc. Herecky pecka a i když seriál láká na jiná jména, pro mě je největší hvězdou Jeremy Strong. 85%

• 3.8.2018  11:38

Od australského westernu automaticky očekávám nádherné scenérie a pomalé přemýšlivé tempo, které z filmu dělá víc, než obyčejnou žánrovku. A obojího se mi tady dostalo. Důležiotu roli hraje i rasová otázka, ale narozdíl od amerických černochů tady neuslyšíte řeči o rovnoprávnosti, svobodě a blablabla. Místní domorodci působí tiše a rezignovaně a ona rezignace je do určité míry i jejich odporem. To působí sympaticky a nenuceně. Potěšili i herci včetně těch domorodých, jejichž projev byl přirozený. Bohužel režie místy klopýtá. Thornton se občas zadumal až příliš a některé scény neuvěřitelně natahoval. Kdyby se to stalo dvakrát třikrát, tak se nad tím dá ještě mávnout rukou, ale tady se to dělo snad co čtvrt hodinu. Nepochopil jsem ani účel něustálých skoků do minulosti či budoucnosti. Nedávalo to smysl a někdy to bylo i matoucí. To všechno celkový dojem pokazilo. Nicméně i tak tenhle kousek stojí za vidění, byť svůj potenciál úplně nenaplnil. 60%

• 2.8.2018  10:20

Jak by řekl Burešovic Andrej, je to účelovka a v tomto případě bych mu dal za pravdu. Takhle vypočítanou hru na city aby člověk pohledal. Jenže zároveň to neskutečně funguje, takže divák roní slzy na sekundu přesně ve chvílích, kdy je ronit má a se stejnou přesností je tu vyměřený čas pro přiblblé úsměvy. Přidejte si De Nira ve vrcholné formě a Williamse v další z vynikajících nekomediálních rolí a máte tu přesně ten typ filmu, který za starých dobrých časů vyhrával Oscary. 80%

• 1.8.2018  11:06
    Vlákna (TV film) (1984)

Nebavilo. Hlavně mi vadilo to oscilování mezi dokumentem a hraným filmem. Postavy byly díky tomu nezajímavé a dokumentaristickou stránku spíš narušovaly. A fungovalo to i v opačném gardu. Dokázal bych si to představit jako standardní film i jako fiktivní dokument, ale dohromady to vůbec nefungovalo. Za něco stálo až posledních dejme tomu 20-25 minut, které v delším časovém horizontu ukazovaly rozpad společnosti. To mělo něco do sebe. Ale vzhledem k předcházejícímu dění to nezapůsobilo tak, jak by mělo. Chápu, že v době vzniku to lidi mohlo oslovit, ale dnešní optikou by to chtělo něco víc. 40%

• 1.8.2018  09:57

Nádherné exteriéry, které kamera dokázala bezezbytku využít a perfektní Aleksandra Cwen v hlavní roli. Průšvih je, že Feigelfeld chtěl mermomocí točit umění, což pro něj znamená dlouhé záběry na cokoliv, což se hodilo jen zřídka. Z toho plyne spousta dlouhých chvilek, kdy má člověk tendence dělat cokoliv jiného, než se dívat na obrazovku a kýžený dopad nemají ani ty dobré nápady, které tu jsou. Mě je jasné, že tohle ani nemohl být klasický horor, ale Eggersova Čarodějnice nedávno ukázala, že to jde v podobném duchu i zábavně. Na debut slušné, ale nic víc. 50%

• 1.8.2018  08:05

Drama o dvou kamarádech, které rozdělí nacistická ideologie. Nejedná se o nic srdceryvného a veškeré hrůzy holocaustu víceméně zůstávají skryty, ale i díky hercům se na to kouká dobře. Ve chvíli, kdy havaruje letadlo, se příběh stává tragikomickým a v lecčem připomíná příběh Solomona Perela zpracovaný Agnieszkou Holland. Spokojenost. 80%

• 31.7.2018  10:54

Co se akční stránky týče, tak si není na co stěžovat. Co do technické vytříbenosti už se asi není kam posouvat, ale těch rvaček tu byla sposuta a režisérům se povedlo, aby nepůsobily jednotvárně. Pokud jde o tradiční postavy, tak nic nového pod sluncem, ale zafungovalo zapojení Strážců a bavil mě záporák. Thanos není tím katalogovým superpadouchem a oceňuji snahu dát mu i trochu jiný rozměr. Jasně, nejedná se o žádnou mnohovrstevnatou osobnost, ale přeci jenom je trochu jiný, než jeho předchůdci. Líbila se mi i jeho partička pekelných nohsledů a zejmená u čertice zamrzí, že neodstala trochu víc prostoru. Dojem mi kazil jen ten houfec afrických mantáků. Sice tu nepůsobili tak angažovaně, jako v pantherovské sólovce, ale na nervy mi i díky ní lezli hodně. A občas zahaproval i vtip, který se nevyhnul trapnějším momentům. Každopádně i když z toho do stropu neskáču, tak podívaná je to hodně slušná. 80%

• 30.7.2018  10:32

Příliš mnoho vaty. Najdou se tu scény, které sice nedokážou rozesmát, ale úsměv vzbudí zaručeně a stejně tak je tu prostor pro řezničinu, která sice působí oproti očekáváním decentně, ale je fajn. Nicméně samo vyprávění je tu jen proto, aby tyto sekvence nějak pospojovalo dohromady, což je znát především v závěru. Celkově to vidím na lepší průměr, na který to ale tahají především herci a to je pro mě celkem zklamání. 60%

• 30.7.2018  08:51

Klasický kýč o vzestupu, pádu a nelezení sama sebe. Atraktivitě filmu dodává prostředí profesionálních tipérů, které udělá z hry se štěstím zajímavou podívanou i pro takové sázkařské analfabety, jako jsem já. Herecky to vyšlo tak ze dvou třetin. Al Pacino tradičně vynikající a ve slabších chvilkách film v pohodě táhne, přičemž mu zdatně sekunduje Rene Russo. S McConaugheym to bylo horší. Jeho podání suveréna mi lezlo na nervy a dalo mi vzpomenout, proč jsem ho před Killer Joe neměl moc v lásce. Až když začalo přituhovat, tak se nějaký ten talent ukázal, ale i to bylo takové rozpačité. Nicméně i tak se jedná o solidní jednohubku, která by se měla promítat na všech pobočkách Fortuny. 70%

• 29.7.2018  11:48
    Extinction (2018)

Už jsem si říkal, že jsem dlouho nikde neviděl na nervy lezoucí protivné haranty a tady jsem dostal rovnou dvojitou dávku. Vůbec film celkově dojíždí na postavy, které jsou víceméně o ničem, takže mi bylo docela jedno, jak to s nimi dopadne. Nicméně nápad je výborný. Je fakt, že první dvě třetiny jsou hodně matoucí a moc jsem nechápal, k čemu hlavnímu hrdino slouží ty vize, když je nedokáže nijak zužitkovat. Ale když přišel twist, který patří k těm nečekaným, všechno si sedlo a poslední půlhodinka nedala vydechnout. Co se efektů týče, tak je tady znát, že do toho Netflix zase tolik neinvestoval, ale žádná hrůza to nebyla. I tak je ale škoda, že po tom neskočilo nějaké velké studio. S větším rozpočtem a zkušenějším režisérem film mohl plnit kina. 60%

• 29.7.2018  10:15
    Deep State (TV seriál) (2018)

Agent MI6 ve výslužbě Max Easton žije poklidně ve Francii s manželkou a dvěma dcerami, když ho kontaktuje bývalý nadřízený s tím, že jeho syn, taktéž agent, se ztratil kdesi v Íránu. Pouhá záchranná akce se celkem záhy mění ve vysokou hru tajných služeb, která celkem záhy začne ohrožovat nejen Maxe, ale i celou jeho rodinu. Tohle mě bavilo. Mark Strong se pro podobné role narodil a tady se mu dařilo ve všech rovinách, které jeho postava obsáhla. Samotná zápletka je výborně vymyšlená, tvůrci se neuchylují k nesmyslným kombinacím a díky tomu příběh působí důvěryhodně, což umocňuje i samotný závěr. Vyprávění má spád, akce není přestřelená, ale "jen" dostatečně výbušná a snad žádná z postav se ani na moment nechová idiotsky. Takovéhle špionážní záležitosti si nechám líbit. 100%

• 29.7.2018  09:27
    Příběh (2018)

Specificky odvyprávěné. Nejde jen o prosté střídání časových linií, ale i o to, co si Jennifer pamatuje a co se skutečně stalo. Do toho jsou přimíchány promluvy do kamery i třeba dialogy mezi starším a mladším já hlavní hrdinky. Docela chápu, že to na někoho působí zmateně, ale mě to připadalo jako neskutečně kompaktní celek, ve kterém má každý záběr své místo. Příběh sám je stejně silný, jako nechutný a postelové scény působí otřesně, byť nejsou natočené tak, aby diváky prvoplánově šokovaly. Ale o to je jejich dopad větší. Výhrady nemám ani k hercům. Šel jsem do toho s despektem, ale o to příjemněji jsem překvapen. 85%

• 28.7.2018  17:15

Jednoduchá westernová báchorka o pomstě, která vlastně nenabízí nic extra, ale přesto mě na tu necelou hodinku a půl dokázala přikovat k obrazovce. Zásluhu na tom nesou především herci. Ne že by Mercier a Hossein předvedli nějaké dechberoucí výkony, ale to, jak je má člověk zaškatulkované v rolích Angeliky a Peyraca, bylo pro výsledek pozitivní. A plusem je i to, že film působí, jakoby ho točil ospalý Leone. A protože bdělý Leone je dokonalost sama, tak tohle je "jen" hodně dobré. 80%

• 28.7.2018  16:03
    Potvora (2017)

Prvotní dojem byl, že ona je mrcha a on je blbec, ale pak mi došlo, že takhle snadné to není. Každý chlap musí počítat s tím, že pokud se k němu ženská nastěhuje, začne jeho dosavadní příbytek a nakonec i jeho samého utvářet k obrazu svému. A podle mě je to takhle v pořádku, ale nesmí to překročit únosnou mez. Touto optikou pak pro mě Maria ale není potvorou. To spíš jen Rasmus je submisivním troubou, který nedokázal jasně vytyčit mantinely, i když pro to měl prostor a proto dopadl tak, jak dopadl. Díky realistickému pojetí a civilně vystupujícím hercům pak celek působil hodně nepříjemně, myšleno v dobrém. Možná se to dalo trochu víc vyšponovat, ale zase člověk nesmí být nenažraný. 75%

• 28.7.2018  09:57

Po nálezu několika bezhlavých ženských těl si policie spojí případ s podobnou kauzou z Německa, vytipuje si několik podezřelých a pustí se do vyšetřování. Taková klasická hra na "Kdo je vrah?", která se ale tvůrcům i přes řadu slepých uliček příliš nedaří. Navíc na to, že příběh má dost výrazný psychologický rozměr, jsou postavy příliš ploché. Ale i přesto mě to bavilo, protože se pořád něco děje a vzdor výše zmíněnému jednotliví aktéři nevypadají a ani nejednají úpně tupě, policejní práce působí zábavně a jak píše kolega Lukoboss, plusem je i jistý skandinávský rukopis. Fajn byli i herci a konkrétně Sofie Hoflack má něco do sebe ve všech ohledech. Nic převratného, ale za kouknutí to stojí. 60%

• 28.7.2018  07:24
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Filmu se vůbec nepodařilo odpovídajícím způsobem vykreslit svět relativně blízké budoucnosti. Jasně, tady je důležitá myšlenka, ale pokud se ztrácí ve scénáristickém chaosu, je třeba jí alespoň částečně něčím nahradit. A to se tady nestalo. Mínusem je i obsazení Jordana do hlavní role. Ten možná zvládne Creeda juniora, ale to je jeho strop. Příliš to nejde ani Shannonovi, kterého to evidentně nebavilo a tak jediný, na koho se dá trochu koukat, je Boutellka, ačkoliv to je dáno i tím, že pro ní mám slabost. Celkově sterilní a zbytečné. 25%

• 27.7.2018  08:56

Sugestivnější vězeňské prostředí jsem ve filmu snad ještě neviděl. To thajské peklo tu dýchá z každého póru. Co se zápasů týče, tak tady bude leckdo zklamaný, ale nějaké efektní tanečky by se do celkového pojetí ani nehodily. Herecky perfektní. Obsadit reálné kriminálníky bylo trefou a Joe Cole mezi ně přirozeně zapadl. Co mi trochu vadilo byla prakticky nulová příběhová linka. Víceméně je to jen o chlapovi, co se snaží přežít v kriminále. Jasně, ono v reálném životě ani o nic jiného nejde a i díky tomu je celek realistický, ale nějakovu autorskou invenci bych i tak uvítal. Ale zase se nejedná o nic, co bych nedokázal překousnout. Až si bude Breivik zase stěžovat, že nemá nový PlayStation, tohle bych mu pustil. 85%

• 25.7.2018  07:35
    Klient (2016)

SPOILERY. Já jsem tedy nadšením neskákal ani z Nadera a Simin, ale dokázal jsem pochopit, že s Farhadi sbíral ceny. Ale tohle? Už sama zápletka je blbá. Pár se nastěhuje do bytu, kde bydlela šlápota. Krátce na to se tam objeví jeden z jejích klientů, paní domu si s ní splete a majzne jí po hlavě. A tím to vlastně končí. Od té doby se všichni motají v kruhu a nic se pořádně neděje, pokud nepočítám bolestivé pohledy hlavní ženské představitelky, která se z toho ataku nemůže vzpamatovat. To bylo místy ubíjející. V závěru dojde na nějakou konfrontaci, ale i ta byla nudná. Pokud něco stojí za zmínku, tak snad jen Hosseiniho výkon, ale to prostě nestačí. 25% a to ještě s přivřenýma očima.

• 24.7.2018  10:04

Baseballový catcher Moe Berg se na sklonku kariéry dává do služeb americké tajné služby a poté je vyslán do Evropy, aby zjistil, jak daleko jsou nacisté s výrobou atomové bomby a případně jim v tom zabránil za jakoukoliv cenu. Ono to takhle působí trochu lacině, ale Berg byl vysokoškolsky vzdělaný člověk hovořící sedmi jazyky a navíc ve výborné fyzické kondici, takže pro roli agenta byl jako stvořený. Takže téma výborné. Parádní bylo i obsazení a příjemně překvapil Paul Rudd, od kterého jsem v tom zástupu velkých jmen moc nečekal. To ostatní bylo horší. Předně tohle téma by si zasloužilo velkou produkci a plné kinosály s čímž souvisí i jméno režiséra. Nic proti Lewinovi, ale tímhle filmem udělal pořádný úkrok vedle od toho, co normálně točí. A bylo to znát. Jeho podání se úzkostlivě drží faktů, nedovoluje si žádnou autorskou odbočku, postrádá výraznější emoce a když dojde na válečné scény, působí poněkud neohrabaně. Sem tam se zablýskne na lepší časy a třeba šachová konverzace mě hodně bavila, ale celek na mě působil suchopárným dojmem. Nebylo to úplně zlé, ale o promarněnou příležitost se jedná určitě. 60%

• 24.7.2018  08:45
    Resolution (2012)

Všechno se motá okolo smažky, kterou se snaží kamarád postavit zpátky na nohy. Sice se tam občas objeví nějaká nahrávka, divnolidi či náznak tajemna, ale všechno se nakonec vrátí k donekonečna omílanému "Potřebuju crack!". Jenže na nějaké tématické drama dvojice režisérů nemá a aby z toho byl horor, museli by chlapci přidat ve všech žánrových ohledech. Tohle je strašná spatlanina. 10%

• 23.7.2018  10:07
    Frajer Luke (1967)

Pokud by Newmana měla nějaká role charakterizovat, tak je to Luke. Ale to je tak všechno. Když to srovnám s ostatními vězeňskými filmy, tak tady se vlastně jednalo o fešácký kriminál, kde si vězni užili kopec srandy. Ta touha tomu všemu uniknout pak ztrácela na intenzitě. Vadila mi i určitá monotónnost, která se pak přenesla i do scén, které z ní měly vybočovat. Čestná výjimka patří pikniku s vejci. To mě dostalo. Když pak přišlo na utíkání, tak film získal nějaké grády, ale zase ne takové, jaké bych očekával a chtěl. Čekal jsem pecku, ale dostal jsem jen lepší průměr. 60%

• 23.7.2018  07:48
    The Escape (2017)

Chyběla mi nějaká předehra. Savage divákovi servíruje utrápenou hlavní hrdinku od samého začátku, aniž by ukázal, co bylo předtím. Stačilo by to i nějak letem světem třeba během úvodních titulků. Takhle ten celkový obrázek zůstal neucelený. Další věcí je, že i když Gemma hraje jak o život, ta téměř hodinová neustávající deprese začné lézt pomalu ale jistě na nervy. Notabene manžel v podání Coopera se docela snažil a občas to ztroskotávalo jen na tom, že ona nedokázala pojmenovat, co vlastně chce. To se pak odráží i na dalším vývoji, ve kterém jsem si získal k uondané matce větší odstup. Dámy se na to budou dívat asi jinak a o těch na mateřské to platí dvojnásob, ale za mě je to jen průměr. 50%

• 23.7.2018  07:01
    Rosy (2018)

Mladík unese holku, kterou je posedlý, zavře jí do sklepa a snaží se předvést, že jedině on je pro ní ten jediný správný. Na thriller je tu až příliš málo vypjatých okamžiků, o chybějící atmosféře nemluvě a že bych se zasmál, to také říct nemůžu. Ze všeho nejvícse tedy jedná o romantiku, ale je to romantika divná. Potenciál tu sce byl, ale tím, že se Bond snažil rozkročit do několika žánrů, to celé potopil. Po herecké stránce je vše OK a Stacy Martin, kvůli které jsem se na to vlastně díval, mě nezklamala, ale o to víc mrzí konečný výsledek. 30%

• 22.7.2018  16:11

V jeden moment melancholická balada a v ten další tragikomedie, u které se člověk neubrání smíchu. A ačkoliv se to na první pohled nezdá, tak obě tyto roviny spolu dokonale souznějí a ukazují v plné nahotě svinstvo bývalého režimu. I když se komunisté v současnosti derou k moci, tak si nemyslím, že by se jí v budoucnosti mohli chopit. I přesto by se ale podobné filmy měly reprízovat častěji. 100%

• 22.7.2018  11:51

Nasnímané je to hezky a nenajde se tu jediná nezajímavá postava, což souvisí i s výbornými herci, ale mě to celkové pojetí zase tak úplně nesedlo. Dáno je to i tím, že jsem se dlouhou dobu neměl čeho chytit, takže místy jsem netušil, na co se vlastně dívám. Je sice pravda, že jsem si tím pádem nebyl "jistý dalším záběrem či vývojem příběhu", ale to mi tady přišlo poněkud kontraproduktivní. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, ale podobné duchovní filmy nejspíš nejsou pro mě. 55%

• 22.7.2018  10:20
    Prvorozený (1984)

Škoda, že Apted trošku nepřitlačil na pilu, protože Weller má potenciál být mnohem větším parchantem. Příliš mi neseděl ani standardní proces, kdy se z relativně pohodového chlápka stane hajzl. To postupné odhalování v podání staršího ze sourozenců mi připadalo kostrbaté, nehledě na to, že Colletův teenager mi lezl místy na nervy. Nicméně jinak to bylo herecky v pořádku a pokud pominu začátek, tak film i celkem solidně odsýpa, takže se občas daly některé další nedostatky přehlédnout. Neurážející osmdesátkový průměr. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 44 87 129 172