Morholt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 39 78 116 154
    • 11.12.2017  08:50
    Dunkerk (2017)

Tak já nevim. Natočené je to moc hezky, o tom žádná. Děj má spád, který diváka nenechá vydechnout, záchranné akce podal Nolan zábavně i realisticky a pokud nepočítám osobu jménem Fionn Whitehead, je to i báječně zahrané. Zdánlivě by to mělo stačit, ale prostě nestačí. Předně točit válečný film s ratingem PG 13 je totální lapsus. Když na pláži bouchne chlap s puškou a dolů spadne jenom ta puška, působí to přinejmenším divně. Nechci po Nolanovi nějaká ryanovská jatka, ale trochu životodárné tekutiny upustit měl. Další věcí je absence dějové linky, která by dala možnost ztotožnit se s nějakou z postav, díky čemuž by mohl být celkový zážitek intenzivnější. Takhle to působilo spíš jako hodně drahý dokument. No a nakonec bych doporučil střihačovi, aby příště trochu méně chlastal. Je to o něco víc než dobré, ale nemohu se ubránit zklamání. 70%

• 10.12.2017  21:00
    The Orville (TV seriál) (2017)

Parodické prvky narážející na Star Trek jsou sice neoddiskutovatelné a četné, ale k mému překvapení si jede seriál hodně po vlastní ose a nevyhýbá se ani epizodám, které hrají na vážnější strunu. A nutno dodat, že to tvůrci dělají dobře, ačkoliv jak už to tak bývá, tak i tady se najdou trochu slabší díly. Nicméně zasmál jsem se do sytosti, obsazení mi sedělo a to i v případě MaFarlanea, kterého obyčejně moc nemusím a navíc je potěšitelný i fakt, že za relativně málo peněz dokázali filmaři poslat do světa plnokrevnou scifárnu. V dnešní době věc takřka nevídaná. Další řadu si rozhodně nenechám ujít. 80%

• 10.12.2017  19:57

Jo, je to hezky natočené, odlehčený tón mi seděl a film má docela spád díky čemuž se nenajde prostor pro výrazněji hluchá místa. Jenže marná sláva, tyhle vzestupy a pády už tu byly nesčetněkrát a ještě nesčetnkrát budou a Barry Seal v daném schématu ničím nevybočuje. Notabene se tu nenajde jediná scénka, která by stála za zapamatování a nutno podotknout že námětu navzdory. No a pak je tu můj "oblíbenec" Cruise, který se tady sice snažil tak torchu i hrát, ale tahle role prostě nebyla pro něj. Lehký nadprůměr to dá, ale čekal jsem víc. 60%

• 3.12.2017  19:18

V bistru je zastřelen student a policie jeho smrt označí za součást vyřizování si účtů mezi gangy. S tím se nechce smířit jeho kamarád a začne pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Z mého pohledu zápletka plavala na vodě a hlavní hrdina mi svým umanutým chováním lezl neskutečně na nervy. A neomlouvala ho ani dokolečka omílaná smrt jeho matky.Jeho nesnesitelnost částečně vyvažovala Chloe Grace Moretz, ale nepodařilo se jí to úplně. Dalším negativem je tempo, které je nulové a chybělo mi i alespoň minimální napětí. Zklamání. 30%

• 3.12.2017  19:11
    Pirko (2016)

Přišlo mi, že tvůrci se zbytečně pohybují na hraně i za hranou absurdity. Pokud se jedná o sekvence z pasťáku, tak ještě dejme tomu, ale jakmile se děvče dostane do Prahy, objevuje se zástup podivných a ne příliš uvěřitelných postaviček pankáčskou partičkou počínaje, pasáky konče. Celý film hodně táhne nahoru doba, kterou hlavní hrdinka stráví v zaplivaném kutlochu, kde je nucená k prostituci. To je čistokrevná depka a ocenění zaslouží i herečka v hlavní roli. Ale vzápětí přijde konec, kterýje z mého pohledu tak trochu na hlavu. Škoda promrhané příležitosti. 50%

• 3.12.2017  12:42
    Hangman (2017)

Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo, ale moc to nešlo. Martin sice sem tam ukázal nějaké záblesky, ale i tak potvrdil, že je v zásadě jenom břídil a pořád mi hlava nebere, proč mu Urban s Al Pacinem kývli na spolupráci. Zápletka sama o sobě je klasickým honem na sériového vraha, ale to, na čem má příběh stát, tedy postupné splétání jednotlivých vláken do smysluplného celku, je tady vystaveno hodně kostrbatě a hra na náhodu je místy nesnesitelná. Všechno korunuje mizerný konec, kdy -SPOILER- Al Pacino utáhne vraha na vařenou nudli a poslední scénu mi taky hlava nebere. Martina uřž nebrat. 30%

• 3.12.2017  10:13

Když něco vypadá jako agitka, kejhá to jako agitka, tak to nejspíš bude agitka a je úplně jedno, že se to tvůrci snaží schovat za něco jiného. V tomto případě se snaží zarytý ateista dokázat, že to s Ježíšem a jeho vzkříšením bylo jinak, ale jako na potvoru mu všichni potvrzují to, co je psáno v evangeliích. Problém hlavního hrdiny je, že nedokáže položit správnou otázku a proto je jeho počínání odsouzeno od začátku nezdaru. A to mě možná štvalo ještě víc, než všudypřítomné blábolení o ježíšovské lásce ve chvíli, kdy se na scéně objevili křesťané. Zaryté křesťany to potěší, my, nevěřící psi, zůstaneme pohany i nadále. 10%

• 3.12.2017  09:10

V jedné rovině nudná romance mezi teenagerem a zralou ženskou a v té druhé jakýsi pokus o slasher, kdy zmrzlinář bez zjevného důvodu krosí své zákazníky. A to všechno v městečku, kde jsou místní lidé nějakým způsobem divní. Jako celý film. Nějaký ucelený rámec aby člověk pohledal, pokud jde o samotné vraždy, tak ty obstarávají především máchající ruce a trocha barviva a tak jediné, co mě trošku zaujalo byla Deanna Russo a celkem solidní obrazová stránka. Ale to je sakra málo. 15%

• 2.12.2017  11:37

V důsledku všech možných krizí a pochopitelně i globálního oteplování se lidstvo ocitlo v úzkých a tak je zřízen úřad pro eliminaci nepřizpůsobivých živlů, které jsou společnosti na obtíž. Ale jak už to tak bývá, jednomu z agentů se ustrne srdce nad matkou s dítětem a rozhodne se jít proti zákonu. A tak začne hra na honěnou. Podprůměrná šestákové trochu postapo s kvantem motivů, které jste zaručeně už někde viděli a Cagem, který už se ani nesnaží moc hrát. Ale i když to bylo hodně pitomé, dalo se na to místy dívat, sem tam tu prosviští nějaká kulka, hlavní padouch je správně padouchovatý a najde se i několik momentů s kouzlem nechtěného. 40%

• 2.12.2017  11:01
    Radius (2017)

Nápad je výborný a to včetně závěrečného zvratu. Dalo se dívat i na herce a Charlotte Sullivan mě hodně bavila. Jenže tady bylo zoufale znát, že to celé stálo asi tak 10 dolarů a chybějící finance se dvojice tvůrců pokoušela vyrovnat bezobsažným plkáním a zbytečným pobíháním či popojížděním sem a tam. Nicméně by nebylo vůbec od věci, kdyby se k téhle látce po letech nějaké větší studio vrátilo. Mohla by to být pecka. 40%

• 2.12.2017  10:30
    Totem (2017)

Sarmiento mi utkvěl v paměti díky poměrně originální Deadgirl, ale tady se mu moc nezadařilo. na poli duchařském selhává takřka ve všech ohledech. Není tu atmosféra, samotné strašidlo se v drtivé většině prezentuje povlávajícími záclonemi či bouchajícími dveřmi a pokusy o lekačky končily tragicky. A nevyšel ani casting. Vedlejší postavy jsem jakž takž rozkousal, ale Kerris Dorsey, jakkoliv mi jako dcera Raye Donovana sedí, byla v tomto případě šlápnutím vedle. Každopádně co mě překvapilo a zároveň potěšilo, byl zvrat, který hodil celý příběh úplně jinam, ale zároveň o to víc zamrzelo, že to bylo celé takhle zpackané. 30%

• 2.12.2017  09:41
    Nails (2017)

Celkem obstojné strašení z nemocničního prostředí, kde řádí bubák s nehtovou úchylkou. Strašidlo celkem ušlo, najde se nějaká ta lekačka a problém jsem neměl ani s herci. Výtka míří především k atmosféře, která měla být hutnější a postrádal jsem trochu té krve navíc. Škrábance mi v tomto případě nestačí. Ale i tak to vidím jako lehký nadprůměr a solidní debut v jednom. 65%

• 1.12.2017  19:33
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Už když se Punisher objevil v Daredevilovi, bylo celkem jasné, že jeho sólovka bude dobrá. Ale že to bude takhle zatraceně parádní, to mě ani ve snu nenapadlo. Tohle má všechno. Předně se Punisher může pyšnit příběhem o několika vrstvách, který sleduje vedle Franka i další postavy, které celkový obraz výtečně doplňují. Jako bonbónek vidím reakci na aktuální témata, která ve Státech v současnosti rezonují. Je tu kulervoucí akce, která vrcholí přestřelkou ve sklepení, což je jedna z top žánrových sekvencí vůbec a na své si samozřejmě přijdou i fandové vyhřezlých vnitřností a stříkajících mozků, protože bez nich by Punisher nebyl Punisherem. A samozřejmě casting s naprosto dokonalým Berenthalem, který chraptí tak, že z toho jde mráz po zádech. Ale pozadu nezůstávají ani další herci, kteří všichni do jednoho sedli ke svým rolím jak p*del na hrnec. Obrovská natěšenost na druhou sérii a doufám, že si to Castle rozdá s Rusákem a mámou Gnucciovou. 100%

• 27.11.2017  18:50
    Blood Money (2017)

Máme tu padoucha, který se motá po lese, aby našel svoje prachy a trojici mládežníků, kteří je najdou. Takže karty jsou jasně rozdány a pronásledování může začít. Nicméně McKee se nechtěl spokojit s pouhou naháněčkou a chtěl to mu dát ještě druhý rozměr v podobě hamižnosti. To je sice sympatické, ale to je tak všechno. Ve výsledku to nebyla ani pořádná hra na babu a pokusy o minidramata mezi jednotlivými aktéry také moc nevycházely. Herecky tak nějak průměr. Cusack mě nijak neuráží a Willa Fitzgerald byla docela fajn. Zbytek stál za starou bačkoru. Pořád čekám, kdy McKee naváže na filmy jako Red či Woman. Tady se to rozhodně nepovedlo. 30%

• 27.11.2017  18:23

Druhý Kingsman už není takovým zjevením jako ten první a přeci jenom má o dvacet minut víc, než by se slušelo, ale zábava je to pořád luxusní. I tady Vaughn hýří nápady, našlapanou akcí, humorem a nebojí se ani nějaké té krve, ačkoliv by jí mohlo být trochu víc. Navíc oproti prvnímu dílu se tu sešlo víc źnámých tváří a i když prim hrála ústřední trojka z jedničky, tak třeba Juliane Moore mě v roli záporačky hodně bavila, Pedro Pascal je na cestě do mé topky a ze všeho nejvíc baví fuckující Elton John. Nicméně co si do budoucna v souvislosti se Zlatým kruhem vybavím je rozhodně jedna z nejlepších a vlastně i nejdojemnějších verzí Denverova songu Take Me Home, Country Roads v podání Marka Stronga. To byla pecka. 90%

• 26.11.2017  21:07
    Creep 2 (2017)

Jednička na mě udělala takový dojem, že jsem na ní zapomněl hned po závěrečných titulcích, takže do dvojky jsem šel vlastně nepolíben, což byla do určité míry výhoda. Ale zase ne taková. V tomto případě mě ani tak neotravoval formát FF, který by to, co by stálo za vidění, úspěšně devalvoval díky roztřesené kameře. Ono se tady totiž nic důležitého nedělo. Celou dobu se tu vlastně jen žvanilo a to, že je jedna z hlavních postav sériovým vrahem, se ukázalo vlastně jen na začátku a na konci. Na druhou stranu to díky Duplassovi nebylo tak nesnesitelné, jak by se dalo čekat, ale i tak mi stále zůstává záhadou, proč podobný film vůbec spatřil světlo světa. 25%

• 19.11.2017  20:54
    Cage Dive (2017)

Úvodní půlhodinu můžete klidně přeskočit a o nic nepřijdete. Nicméně jakmile se ústřední trojice dostane do vody, tak začne překvapivě zábavné plácání. Tedy zábavné na FF. Nicméně žralok se asi tak dvakrát blýsknul a akce na člunu neskutečně rozesměje. A to je pořád o dost víc, než jsem od toho čekal. 40%

• 19.11.2017  19:15

Nic, u čeho by se člověk popadal za břicho, ale to se asi od Tykwera ani nedalo čekat. Každopádně úsměv na tváři film vyloudit a udržet úplně v pohodě dokáže. Kulturní odlišnost je tu podaná lehkým nadhledem, o vyloženě komický prvek se tu stará užvaněný taxikář, přirozeně působí i rodinná linka hlavního hrdiny a dojde i na romantiku, která působí opravdově. No a i tady se ukazuje, že Číňani jsou fakt všude. Příjemné pokoukání. 75%

• 19.11.2017  18:38
    Zona hostil (2017)

Zápletka mi příliš nesedla. Evakuace vojáků je samozřejmá, ale evakuace polámaného vrtulníku mi přišla trochu přes čáru. Kor když se jednalo o zdravotnickou mašinu, která mohla těžko ukrývat nějaký technologický výkřik, který by pasáky s kalašnikovem dostal do nějaké strategické výhody. Ale budiž. Cca pollovina filmu je o zajišťování perimetru a povrchním se seznamováním s postavami. Nic urážejícího, ale ani nic, co by výrazněji zaujmulo. Ale když konečně dojde na akci, tak má film koule a splňuje všechny kritéria válečného filmu. A nakonec jsem vzal na milost i tu záchranu vrtulníku, která tomu všemu dodala trochu netradiční nádech. Herci v pohodě, takže nakonec jsem poměrně spokojen. 65%

• 19.11.2017  17:55

Výprava a kostýmy zaslouží absolutorium a konkrétně z Amsterodamu ta dobová atmosféra vyloženě dýchala. Námitky nemám ani pokud jde o herce. Waltz byl tradičně výborný, Alicia Vikander jako obvykle roztomilá a problém jsem neměl ani s DeHaanem a dalšími. Potíž je v tom, že se jedná o bezkrevnou romanci s vykalkulovanými emocemi a navzdory názvu tu tulipánová horečka hraje jen zástupnou roli. Chadwick mě nijak zvlášť neoslovil ani ve svých minulých historácích a nejinak je tomu tady. 55%

• 19.11.2017  17:17

První povídka s mladým párem, který nahání strašidlo, je asi nejlepší. jedná se sice o klasické FF se všemi neduhy, ale v tomto případě mě překvapila a hlavně pobavila pointa, která tomu vystřelila procenta nahoru. 50% Druhý příběh vesměs o ničem. Dvě lesby dělají show pro honimíry a na oplátku žádají drobnosti jako "Pořezej se!" atp., přičemž své nároky stupňují. Holky nezajímavé a online formát také nic moc.15% Třetí báchorka o znásilněné buchtě, která získá telekinetické schopnosti, je asi nejnudnější a nejmizerněji zahraná a ani tady se člověk nedočká normální kamery. 5% Zastřešující historka s experimentátory je tak strašná, že si ani nezaslouží hodnocení. Celkově 20%

• 19.11.2017  16:55
    Wheelman (2017)

Locke ve mě zanechal hlubší dojem, ale i tohle byla pecka. Frank Grillo coby řidič, který se do bankovní loupeže zaplete více, než by chtěl, byl fantastický a charisma měl na rozdávání. Díky tomu, že se hlavní hrdina prakticky nezastavil, měl děj neskutečné tempo, které ještě šponovaly telefonáty od zúčastněných gangsterů. Za málo peněz hodně muziky a pro Rushe parádní debut. 85%

• 19.11.2017  10:51

Pokud bych se podíval na jméno režiséra, nejspíš bych do toho ani nešel, ale to by byla škoda. Jo, nejedná se o nic objevného. Jihoafričan přijíždí do LA, aby našel svojí sestru a když zjistí, že je mrtvá, vydává se po stopách jejích vrahů. Nicméně pomalejší styl vyprávění mi docela seděl, místy film nabízel hodně slušnou syrovou atmosféru a seděli mi i herci, přičemž ve vedlejších rolích se tu promenáduje slušná řádká známých jmen. Sice to není du Welzův klasický rukopis, ale tohle je mi mnohem bližší, než jeho předešlé psychokousky. 70%

• 19.11.2017  09:59
    Walking Out (2017)

Tak do půlky se nedělo lautr nic. Jen se tu otec a syn plahočí nehostinnou krajinou a kecaj a kecaj, což je proložené příliš velkým počtem flashbacků. Pak přijde poměrně směšný zlom, ale právě ten z toho ještě mohl udělat solidní survival. Neudělal. Sice se míň žvaní, ale táhne se to pořád stejně. Notabene postavy zrovna sympatiemi neoplývají a připadalo mi, že nevyužitá zůstala i příroda, ačkoliv se tu pár hezkých obrázků našlo. Bohužel je z toho až příliš cítit nezávislá filmařina a to se na tenhle žánr moc nehodí. Alespoň z mého pohledu. 25%

• 19.11.2017  09:30
    Underverden (2017)

Prostinká báchorka na téma "Zabili jste mi bráchu, tak tady máte přes držku.". To, co dělá film zajímavějším oproti jeho zámořským bratrancům jsou snad jen kodaňské reálie. Ale koukat se na to dalo. Člověk samozřejmě musí přistoupit na fakt, že se z respektovaného chirurga takřka přes noc stane pouliční bojovník, ale to i díky Daru Salimovi nebyl zase takový problém. Největší potíž je tu se stopáží. Film má takřka dvě hodiny a tenhle prostor se nepodařilo Ahmadovi vyplnit ani náhodou. Na akční žánr se tu až neskutečně žvanilo. Pokud by přidal alespoň na akci, bylo by to celé stravitelnější, ale takhle je to jen pouhý průměr. 50%

• 19.11.2017  08:52
    Dobrý časy (2017)

Zmatek nad zmatek, který mi s postupujícím časem přestával dávat smysl. Mlhavě jsem tam sice tušil linku, ve které se hlavní hrdina snažil zachránit retardovaného bratra, ale to bylo všechno. Ve všech těch veletočích jsem se ztratil a upřímně řečeno ani mi to nebylo moc líto. Nepomáhala ani splašená kamera a vzdor tomu, že se Pattinson snažil, příliš mi neseděl ani on. 25%

• 18.11.2017  20:34
    Temple (2017)

Další američtí mládežníci, kteří nerozumí větě "Nechoďte tam!". Tentokrát se jedná o zapadlý japonský chrám, který stráží liškožena. Technická stránka nebyla vůbec špatná a herci mile překvapili, ale tím to hasne. Na to, že to má hodinu a čtvrt, tak se to neuvěřitelně táhne. Cesta k chrámu zabírá prakticky 80% stopáže a rozhodně se nejedná o nic zábavného. Navíc mi lezl na nervy chlapeček, jehož charakter je jasný od první scény a občas mi připadalo, že si jeho prostřednictvím dělají tvůrci z diváka srandu. No a obluda, pokud se uráčila ukázat, me také moc neoslovila a to se týká i dalších nadpřirozených jevů. 30% s přivřenýma očima.

• 18.11.2017  19:41

Podprůměrné trdlování v posedlém domě. O atmosféře se tu nedá mluvit, co se lekaček týče, tak o ty se tady ani nikdo moc nesnažil a masky bubáků mě také nijak nezaujaly, ačkoliv je fakt, že ani neurazily. Na druhou stranu je pravda, že herecky to nebyla taková hrůza, jak by člověk očekával a ději musím přiznat určitý spád. Ale ani tak se přes 30% nepřehoupnu.

• 13.11.2017  20:07
    Singularity (2017)

Jo, to jak film kopíruje všechno možné dalo vzpomenout na některé kousky z pera mistra Bolla, ale marná sláva, mě se to docela líbilo. Bavily mě švýcarské reálie, pokud to tedy bylo Švýcarsko, dvojice hlavních hrdinů docela ušla, přítomné byly i roztomile béčkové triky, mělo to jakýs takýs spád a Cusack ve svém dalším špatném filmu docela řádil. A když o tom teď přemýšlím, tak to plagiátorství je v tomto případě vlastně pozitivem. Nic k doporučení, ale koukat se na to dá. 50%

• 13.11.2017  18:13
    68 Kill (2017)

Šlapka zlanaří svého přítele, toho času jezdícího s hovnocucem, pro krádež v domě jednoho z jejích kunčoftů. Nicméně vše nejde podle plánu a s první prolitou kapkou krve se z už tak lehce střeleného děvčete stává psychomagor. Fajn hlína plná pošuků, krásnejch a šílenejch ženskejch i stříkající krve či ustřelených končetin. Dokázal bych si to sice představit ještě o něco ulítlejší a krvavější, ale i tohle mě příjemně překvapilo. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 39 78 116 154