Morholt

okres Praha

Yahoo: Morholt

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 114 152
    • 16.10.2017  19:14

Zvláštní a zároveň krásný film. Bavily mě vlastně obě dvě jeho části. Ta první, věnující se velechytrému chlapci, byla poutavá už pro samotný projev Jaedena Lieberhera. Ten svého génia podal přirozeným a naprosto důvěryhodným způsobem a nechyběl mu lidský rozměr. Druhá část svým způsobem sklouzla do bizarnosti, ale nějakým záhadným způsobem na tu předcházející skvěle navazovala. Herecky tu tentokrát vládla Naomi Watts a bylo hezké jí zase po delší době vidět v nějaké pořádné roli. Závěrečná cca čtvrthodina vzbudila trochu rozpaky, ale také slušnou vlnu emocí, takže mít šnuptychl po ruce je pro citlivější povahy povinnost. Nebude to asi pro každého, ale já jsem víc než spokojen. 85%

• 16.10.2017  17:56

Pokud jde o Arnolda a zvrat, tak dobrý. Nicméně jinak žádná hitparáda. Ne že bych se ani jednou nezasmál, ale v zásadě je to tak, jak píše Tuxedo - v hlavní roli jsou ty nejohranější fórky, které se Killam ani nesnažil podat nějak neotřele. Navíc ten mockumentary styl mi místy lezl na nervy. Každopádně nic moc jsem nečekal, takže jsem si alespoň ušetřil zklamání. 25%

• 16.10.2017  17:09
    Temná věž (2017)

Knížku si tedy moc nepamatuji, ale jsem si skoro jist, že to určitě nebyla dětská fantasy a tou Arcelovo zpracování rozhodně je. Co hůř, je to dětská fantasy se vším, co k tomu patří, takže tu máme outsidera, který se postupně stává z vykuleného jelita sidekickem zachránce světa a takhle by se dalo pokračovat. Snad jediné, co tu chybělo, byla dívka jeho snů, na kterou udělá ve finále dojem. A poplatné své věkové kategorii bylo i zpracování snad bez jediné kapky krve a drastickými scénami mimo záběr. Co se povedlo byl casting, přičemž McConaughey by měl ty záporáky hrát častěji a ušla přestřelka a spřivřenýma očima závěrečný souboj. Další zpackaný King. 30%

• 16.10.2017  16:15
    Wind River (2017)

Tohle byla paráda! Sheridan natočil ten nejskandnávštější thriller za poslední dobu a v lecčem své kolegy ze severu Evropy i překonal. Tak nádherná mrazivá atmosféra se jen tak nevidí. A chladné bylo i samotné zpracování, díky čemuž vynikly emotivní chvíle, které díky citu režiséra nepůsobily účelově. Korunu tomu všemu nasadila naprosto luxusní westernová přestřelka. Herecky bezchybné. Elizabeth Olsen už je hotová herečka a z mého pohledu hraje momentálně baráž o I. ligu a pro Rennera je tohle životní role a jestli tohle nebude minimálně na oscarovou nominaci, tak ztratím k akademii i ty zbytky úcty, které mi ještě zůstaly. Po tomhle jsem na další Sheridanovu tvorbu hodně zvědav. 100%

• 15.10.2017  22:43

Zábavná jednohubka o tom, kam až také může to chůvování dojít. Ne že bych se vyloženě zasmál a o nějakém gore si tu člověk může nechat jenom zdát, ale celé se to nese v odlehčeném duchu a nepolevujícím tempu, takže nějaké žánrové nedostatky vlastně nejsou vůbec znát. No a ze všeho nejvíc se povedl casting. Trojice ve složení Levi Miller-Olivia DeJonge-Ed Oxenbould neměla tu nejmenší chybu. Zejména Miller byl úžasně na pěst a budu ještě dlouho dolovat z paměti, kdy naposledy jsem chtěl někoho tak moc uškrtit. A tak jediné, co mě trochu mrzí je to, že jsem s filmem nepočkal až na Vánoce. 80%

• 15.10.2017  20:58
    Leatherface (2017)

Leatherface nikdy nepatřil k mým extra oblíbencům, ale dvojice francouzských řezníků mě hodně lákala. Herci byli v pohodě, když došlo na masakry, tak oba tvůrci dostáli své pověsti, špinavá texaská atmosféra měla něco do sebe a tempo si film držel také solidní. Vlastně tu bylo téměř všechno dobře, ale jako celek mě to ne a ne tak úplně oslovit. Nevím čím to, ale na víc jak 65% to nevytáhnu.

• 15.10.2017  19:05
    ClownTown (2016)

Nic proti ničemu. Opuštěné městečko, kterému vládnou krvelační klauni a parta relativně mladých a ne úplně nesympatických lidí. Na můj vkus se tu sice trochu moc ječelo, ale jinak to byla celkem fajn naháněčka s povedenými šašky a solidní dávkou krve. Jako hereck se Nagel potácí od bídy k nouzi, ale jako režisér překvapivě docela uspěl. Tak jen tak dál. 60%

• 15.10.2017  17:30
    Ryde (2016)

Chlap zabije buchtu a taxikáře, jehož identitu si přivlastní a jezdí drožkou místo něj, přičemž občas nějakého zákazníka oddělá. Toť vše. Ne že by mi vadila absence zápletky, ale to by to musela být nějaká šílená jízda s nápaditým gore a to se tady nekonalo. Jedna odmlácená hlava halt jaro nedělá. Nicméně uznávám, že se na to vzdor všemu dalo občas i koukat a (ne)děj měl určitý spád. 35% s přivřenýma očima.

• 15.10.2017  17:03
    The Sound (2017)

Ono pokud se jedná o atmosféru tunelů, tak vlastně není příliš co vytknout a nejedno strašidlo by za takový kutloch dalo nevím co. Jenže Mattison to prostředí nedokázal vůbec využít. Já sice chápu, že chtěl udělat ty duchy tak trochu jinak a ta snaha ho šlechtí, ale v tomto případě měl dát prostor klasickým zjevením a třeba i laciným lekačkám. Alespoň něco by se dělo. Herecky také žádná hitparáda. Mizerně vypadající Rose McGowan jsem skoro nepoznal a moc toho nepředvedla, Lloyd tu příliš prostoru nedostal a Eklund byl příšerný. Škoda celkem dobrého námětu. 25%

• 15.10.2017  11:29

Fajn gore i konce jednotlivých aktérů, sedl mi i ten odlehčený tón a Samara Weaving mě v roli chůvy bavila, stejně jako se mi líbil i zbytek castingu. Nicméně ta crazy stylizace skončila někde napůl cesty. Jako by McG nevěděl, jestli chce točit klasickou hororovou komedii, nebo totálně střelený masakr. A rozjezd mi na danou stopáž připadal také příliš dlouhý. Každopádně bavil jsem se slušně a to se počítá. 60%

• 15.10.2017  09:43

Docela líbilo, ale připadá mi, že Crucifixion Gens natočil jen proto, aby něco natočil. Není tu vidět ani stopa snahy přijít v rámci žánru s něčím novým. Zkrátka ateistická holka, která má ke své nevíře osobní důvod, přijede do rumunského vidlákova (všichni tu mluví perfektně anglicky) a začne odkrývat pozadí nevydařeného exorcismu. Nicméně natočené je to docela hezky, démonovo blbnutí, byť ničím nevybočující z normálu, mě bavilo a navrch hlavní hrdinka byla docela sympaťanda, ačkoliv v hraní má ještě mezery. Pořádně to zahutnit atmosférou a přidat na strašení by filmu sice prospělo, ale i tohle bylo nakonec dostačující. Každopádně vzhledem k režisérovu jménu se jedná o mírné zklamání. 60%

• 15.10.2017  07:51

Tak druidská tématika zase až tak často k vidění není a Brocéliandský les je pro krvelačné keltské kněží ideálním rejdištěm, ale tohle se zrovna dvakrát nepovedlo. Parta nesympatický studentíků tu pobíhá v polystyrenových jeskyních a nechává se honit poměrně neschopnou potvorou. Herci špatní, atmosféra nulová a nepomáhá ani kamera. Za pozornost stojí snad jen pár nechtěně vtipných momentů a maska té "starověké temné síly" také není špatná, ale jinak je to bída s nouzí. 10%

• 14.10.2017  22:46

Amityvillský barák už je také řádně přežvýkané téma, takže od nejnovějšího zpracování jsem žádné zázraky nečekal. A také žádné nepřišly. Ale i tak se jedná o celkem solidní strašení podle všech pravidel, které místy dokáže zaujmout atmosférou, jednou slušnou lekačkou a fajn záporákem. Sedělo mi obsazení plné celkem osvědčených tváří, kterým překvapivě panuje tam nejméně okoukaná Bella Thorne. Spokojenost, ale humbuk, který se kolem toho nadělal, ten moc nechápu. 65%

• 14.10.2017  21:50
    Smrtihlav (2017)

Tohle prostě nejde na půdorysu necelých dvou hodin zpracovat. Jimenez toho chtěl z knihy obsáhnout strašně moc, což se mu sice povedlo, ale na úkor nějakého souvislého vyprávění. Výsledkem je dokument. Sice technicky dobře zvládnutý, celkem slušně obsazený i zahraný (tedy kromě Rosamunde Pike), ale pořád jenom dokument. A vlastně ani to ne, protože od něj člověk očekává fakta. Jestliže jsem byl přesvědčen o tom, že se dokážu přes historické lapsy přenést, tak tady to prostě nejde. Na druhou stranu koukat se na to dá, je tu pár scén, které, pokud by byly zasazeny do nějakého kompaktního celku, mohly mít sílu a samozřejmě pohladí po duši, že se na naše kluky paragánský ve světě nezapomnělo, takže nakonec to malinko přes průměr dostanu, ale rozpaky tedy cítím řádné. 55%

• 3.10.2017  19:45
    Únos (2016)

První část, říkejme jí únosová, je průhledná až běda a to, že se režie snaží diváka neohrabaně zmást, jí na předvídatelnosti ještě přidává. Druhá je sice o něco zábavnější, ale je tak nesmyslně vykonstruovaná, že působí místy směšně. Nehledě na to že celek působí strašně televizně a to jak vizuálem, tak postupy. Nepřesvědčili ani herci. Hlavní hrdinka mi jednak přišla na matku tak malého dítěte příliš stará a navíc neprojevovala prakticky žádné emoce. Nepřesvědčil ani policejní tým či kriminálníci. Tohle se Španělům moc nepovedlo. 30%

• 3.10.2017  11:21
    Konvoj (2017)

No nevim teda kdo nebo co je Kino na hranici, ale vím, že je se vým textem úplně mimo. Konwój je solidní jednohubka o eskortování jednoho nepohodlného vězně a během převozu se začne postupně odhalovat proč a komu mukl vadí. Takhle prosté to je. Žádných existenciálních blábolů se tudíž nemusíte obávat. Má to tempo, odpovídající dávku brutality, určitou přímočarost a solidní atmosféru. Možná by to mohlo být trochu akčnější, ale to je jen drobná vada na kráse. Seděli mi i herci, takže na konci vládla veliká spokojenost. 80%

• 3.10.2017  09:00

Kombinace Flanagan-Gugino-King plus jedna z mých nočních můr byla víc než lákavá a z mého pohledu to dopadlo dobře. oceňuji především psychologickou stránku věci s halucinacemi a démony minulosti, která je společně s výborným výkonem Carly Gugino hodně sugestivní a v pohodě dokáže vtáhnout diváka do děje. Možná by neškodilo zkrátitt stopáž tak o 15-20 minut, protože přeci jen se tu občas nějaké hluché místo objevilo. Ale zase se nejednalo o nic, co by se nedalo přejít. Z pohledu hororového fanouška to asi taková sláva nebude, ale tady se spíš jedná o psychologický thriller a jako takový film obstojí. 80%

• 2.10.2017  16:03
    Midnight, Texas (TV seriál) (2017)

Další z rodiny seriálů, ve kterých různé nadpřirozené potvory žijí v poklidu mezi námi. V tomto případě je tím místem texaské městečko Midnight, kde v místní hospodě můžete narazit na anděla, upíra, čarodějnici i obyčejnou nájemnou vražedkyni. Všichni si tu v klidu vegetujou, dokud si jeden z pekelných šéfů neusmyslí, že je načase se zase podívat nahoru a za vstupní bránu má sloužit právě Midnight, protože tam je hranice mezi světy nejtenčí. Nejedná se sice o nic extra promyšleného, ale jsou tu fajn postavy, přičemž žádná není vyloženě na pěst, solidní záporáci se tu profilují jak ze světa přirozeného, tak toho nadpřirozeného (boží Breeda Wool) a i když je tu sem tam vidět, že by se hodil nějaký doláč navíc, i líbily se mi i digi potvory. Herecky úplně v pohodě a okoukanější obličeje jako jsou Mensah s Arnaudem výborně doplňují ti méně známí. Za mě úplně v pohodě a na druhou řadu se rád podívám. 75%

• 2.10.2017  11:19

Obstojné strašení s typickým wanovským nádechem, solidní atmosférou a slušným herci resp. herečkami, což platí především pro dětské představitelky. Potud dobré. Nicméně ani Sandberg není Wan, což je vidět především ve chvílích, kdy má pracovat s výraznějším napětím a znát je to i na lekačkách, které nefungovaly vůbec. Když to srovnám s jedničkou, tak tady sice je mírný progres, ale z mého pohledu je to především díky financím. Je to fajn, ale rozhodně tu není důvod k nějakému jásání. 60%

• 1.10.2017  16:51

Televizních show se smrtí v hlavní roli bylo zfilmováno dost a dost, ale podobný formát si nepamatuji. V tomto případě se jedná o projekt, kde lidé na dně páchají před televizními kamerami sebevraždu jen proto, aby svým blízkým zajistili budoucnost v podobě tučné finanční odměny. Samozřejmě je nesmyslné si pokládat otázku, zda by to bylo možné, ačkoliv filmaři se snaží divákovi podsunout jistý právní základ. Prostě nebylo. Nicméně otázka, zda by taková show měla úspěch, je zcela na místě a ačkoliv se kdekdo bude zaklínat tím, že by se na nic podobného nikdy nepodíval, tak odpověď je i v tomto případě zcela jasná. Ano, měla. A upozornit na to je asi i hlavní myšlenkou filmu. Samotné zpracování má spád a byť se nevyhýbá různým žánrovým kýčům a místy působí účelově, nabízí pár okamžiků, které dokážou vzbudit silnější emoce, které člověk od podobně laděné záležitosti očekává. Námitky nemám ani proti obsazení, kde Duhamela s nestárnoucí Famke doplňuje ne až tak okoukané trio Esposito-Callies-Fitzgerald. Příjemné překvapení. 80%

• 1.10.2017  15:09
    Oklamaný (2017)

Hezké obrázky a pokud jde o osazenstvo a celkovou atmosféru dívčího ústavu, tak nemohu mít námitek. Líbila se mi i ta jemná paseka, kterou svým příchodem způsobil unionistický voják a casting na čele s Kidmankou neměl chybu. Jenže marná sláva, z mého pohledu to bylo úplně o ničem. Místo nějaké stupňující se řevnivosti mezi děvčaty, které si voják vodí na provázku, přišlo.........co vlastně přišlo? Spíš mi připadalo, že Coppola se do nějakých složitějších psychologických hrátek bála šlápnout a tak přešla rovnou ke zvratu, který měl jasně vytyčené koleje. A to je docela škoda. Kouknout se na to dalo, ale dějová absence je tady až příliš znatelná. 50%

• 1.10.2017  12:23
    Slepý (2017)

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70%

• 1.10.2017  11:32
    Ploty (2016)

Přes hodinu a půl to bylo utrpení. Vše se odehrávalo na jednom dvorku a v jednom bytě, kde mírně proměnlivý počet černochů žvanil a žvanil, až mi v uších zvonilo. Zábavnější by bylo poslouchat drbající babky u janovické Jednoty. Tam by se člověk alespoň něco dověděl. Děj nabral trochu spád až ve chvíli větší rodinné krize, kdy se bylo konečně na co dívat, ale tu předchozí nebetyčnou nudu to nedokázalo vymazat ani náhodou. Washington dobrý, Viola Davis vynikající, ale především pro ní platí, že takového výkonu je pro takový film škoda. 25%

• 30.9.2017  17:48

Standardní Chuckyho trdlování, tentokráte v blázinci. Námět už je sice dávno vykutaný, prosetý a znovu vykutaný, ale pokud je to nějaká doba, co jste naposledy viděli neposednou panenku v akci a nechcete se vracet ke starým dílům, tak vás Cult Of Chucky potěší. Já se docela bavil, protože na nějaké ty vnitřnosti či rozšlapanou hlavu dojde, Chucky sem tam vypustí solidní hlášku a navíc mě baví mladá Dourifka, která se solidně potatila. 60%

• 30.9.2017  16:23

Blbárna. Týpkovi se zdá, že zabíjí lidi a pak se vždycky probudí s hlavou v záchodě. A tak postupně zjišťuje, co za tím vším vězí. Už po prvním výbuchu bylo vidět, že to bude nízkorozpočťák a splňovaly to i všechny ostatní aspekty. Zápletka příšerně vykonstruovaná, herci sotva průměrní, to samé akce a jen Bůh ví, co vedlo Meyerse k tomu, aby se toho všeho zúčastnil. Každopádně moc se nesnažil. Nicméně buď jak buď, mělo to docela spád, takže se to dalo přežít, ale rozhodně se nejedná o nic k doporučení. 25%

• 30.9.2017  15:29

Sice chápu, že tyhle ptákoviny jsou na efektech založené, ale tady toho už bylo zkrátka moc a z Baye se začíná stávat regulérní digitální magor. Plechovky se tu sice mlátěj moc hezky, ale platí tu to samé, co pro všechny předimenzované blockbustery a totiž že sebenabušenější akce začne do hodiny nudit, pokud nenechá režie diváka alespoň na chvíli vydechnout. A to Bay nedělá. Přesto se tu pár věcí povedlo. Předně mě bavilo těch pár scének ze středověku, jakkoliv to artušovské době neodpovídalo. Líbil se mi i pološílený robotí komorník a zlá medúza také nebyla k zahození. A nakonec mi sedl i casting. Tím tedy nemyslím stále stejně hrajícího Wahlberga, ale především bavícího se Hopkinse a šmrncovní Lauru Haddock. Nakonec to tedy ten průměr dá, ale pořád jsem toho názoru, že tohle téma už je vytěžené, jakkoliv chápu, že se ho Bay nechce vzdát. 50%

• 29.9.2017  21:23

Tenhle Spidey mi ze všech těch pokusů seděl asi nejvíc. Ku prospěchu věci byl i fakt, že Watts a spol. ignorovali tu klasickou spidermanovskou mytologii s pavoučím kousnutím a tak podobně a naservírovali Osminohu jako střeleného puberťáka, který své schopnosti používá adekvátně ke svému věku. A to se mi líbilo a to včetně té hromady infantilních hlášek. Co se akce týče, tak ta nijak neoslní, ale ani neurazí. Prostě takový slušný standard. Bavil mě i Holland v hlavní roli a obsadit Keatona do role pořádného Birdmana byl nápad k nezaplacení. 80%

• 25.9.2017  10:56
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Tim Roth je démon. Ten obrovský prostor, který tady dostal, dokázal maximálně využít a bylo neskutečně poutavé sledovat rozklad jeho osobnosti ze spořádaného policajta a táty v pomstychtivou chlastající bestii. Dvojí zápletka mi sedla také. Linie s bojem lidí proti ropné společnosti sice působila ohraně, ale tím, že tvůrci do role hlavního záporáka zvolili vynikajícího Heyerdahla a vytvořili postavu PR manažerky v podání Christiny Hendricks, udělali z tuctového tématu něco víc. Druhé linii úzce spojené s tou první, kdy hlavního hrdinu dohánějí stíny minulosti, také není co vytknout. Navíc se všechno odehrává na pozadí nádherných kanadských scenérií. Kromě výše zmíněných jmen se dokonale vyvedl casting i co se dalších vedlejších rolí týče a za všechny bych jmenoval Abigail Lawrie, která ztvárnila náčelníkovu dceru. A nakonec se mi líbila i jistá míra divnosti, která prodchnula celou sérii. Tak snad to vyjde s druhou sérií. 90%

• 24.9.2017  20:00

Hezky zrežírovaný a luxusně zahraný prvoplánový romantický kýč zakončený vykalkulovaným dojákem. Přesto se na to dalo relativně v pohodě koukat, ačkoliv pokud by režie ubrala na stopáži a oželela nesmyslně dlouhé sekvence šťastné romantiky, bylo by to lepší. Nic k zapamatování, ale žehlit se u toho dá. 55%

• 24.9.2017  12:24
    Toro (2016)

Klasika. Ex-kriminálník, co seká latinu, je nucen ještě jednou do akce, aby zachránil rodinu. Španělé tento omletý motiv ničím neinovovali, ale přeci jenom je to v jejich podání větší zábava, než ve většině podobně laděných zámořských béček. jednak je to hodně solidním obsazením a druhak brutalitou, která v tomto případě nepůsobí prvoplánově, ale tak nějak přirozeně, dá-li se to tak říct. Nic, nad čím by člověk jásal, ale za solidní jednohubku se to dá určitě považovat. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 114 152