Morholt

okres Praha

Yahoo: Morholt

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148
    • 21.6.2017  16:21

Bylo to hodně dobré, ale mělo to být vynikající. Tvůrci měli k dispozici skvělý námět a perfektní herce, ale i z mého pohledu chybělo víc emocí, což se odrazilo především v případě otce. Auteuil hraje dobře, o tom žádná, ale ta jeho umanutost, díky které se snaží takřka třicet let doshánout spravedlnosti, je tu na mě příliš plochá a i emoce jeho ex-manželky a ostaních aktérů kolikrát zůstávaly zcela nevhodně na bodu mrazu. Na druhou stranu jako ukázka toho, jak (ne)pracuje justice, lhostejno zda ve Francii či Německu, to funguje skvěle, ačkoliv ten výsledný efekt nebyl tak silný. Čekal jsem něco podobného Présumé coupable, což jsem bohužel nedostal, ale i tak to stálo za to. 70%

• 20.6.2017  21:51

"Větší je vždycky lepší." řekli si Warneři a spol. a tak nechali Konga pořádně narůst, tudíž bylo jasné, že o nějakém šplhání na Empire State Building nemůže být řeč. A když tu je mega Kong, tak tu musí být samozřejmě i megaještěrka, megakrakatice a taky třeba megakráva. Vlastně všechno je tu mega a to se netýká jen zlotřilé fauny, ale i výbuchů, požárů a tak podobně. Jo a taky tu jsou nějací lidé, ale ti tu nejsou zase tak důležití, ačkoliv na Brie Larson se dobře kouká. Ale opice házející palmu po vrtulníku je prostě lepší. Blockbuster jak má být. 80%

• 19.6.2017  20:41

Tak pitomé, až to bylo hezké. Noví Power Rangers hrají především na nostalgii, protože akční stránka věci je průměrná a stran efektů nemají šanci konkurovat podobně laděným Transformerům. A tak jsou poměrně sympatičtí herci a právě hezké vzpomínky na neskutečně debilní seriál prakticky to jediné, o co se mohou opřít, A dělají to dobře, takže zamačkávám slzu a morfuju za 60%.

• 19.6.2017  17:41

Teresa Palmer skvělá, Riemelt ucházející a sem tam se podařilo naservírovat solidně stísněnou atmosféru. Jenže je to celé strašně dlouhé. Cate Shortland nabalila na obvyklé schéma až příliš mnoho obezliček, které ale děj nikam významněji neposunují a jejich výsledným efektem je jen ztráta pozornosti. A dost mimo je i název odkazující na Stockholmský syndrom, protože o něco podobného tady nejde ani náhodou. Průměr. 50%

• 18.6.2017  21:05
    Proti všem (2016)

Co se děje týče, tak to bylo do určité míry jalové a zápletka patří k těm nejjednoduším. Vyloženě vtipných scén tu také mnoho není a na nějaké šílenější gagy můžete rovnou zapomenout. Ale i přesto, že film příliš neplnil to, co jsem od něj očekával, překvapivě jsem si ho užil. Ona z toho totiž čiší taková ta nejpomenovatelná pohoda, kterou doplňují sympatičtí herci, tempo a fajn muzika, což dohromady dělá z War On Everyone víc než příjemnou jednohubku na dobrou noc. 75%

• 18.6.2017  17:36

Hezky natočená sci-fi romantika s výrazným filosofickým podtextem, který v tomto případě není jen snůškou bezobsažného plkání a papouškování myslitelů napříč věky, ale naopak dává celému filmu smysluplný rámec, který diváka chtě nechtě nutí na dané téma přemýšlet. A to mě baví, ačkoliv je fakt, že Gil se místy nechal až příliš unést a občas to přeháněl. Především s monology. Ale to se dalo i díky výborně zvoleným hercům celkem snadno přežít. Sympatické překvápko. 75%

• 18.6.2017  11:18

Mě by se ta forma do určité míry i líbila, ale nesměla by být tolik nadužívaná. V některých chvílích mi snaha být za každou cenu divný lezla dost na nervy a momenty, ke kterým naopak podivnost seděla, tak ztrácely na působivosti. Sice se těmhle soudům obyčejně bráním, ale tady byla podle mě víc než kde jinde vidět režisérova náchylnost k drogám. Do průměru tak film tahá předevší Koehler, který je tu famózní a baví i zbytek povedeného castingu. 50%

• 18.6.2017  10:03

Rychlé seznámení s postavami, které nijak zvlášť neotravuje a zároveň umožňuje snadné zapamtování a pak do hysterického jekotu začaly bouchat hlavy. Někdy fakt stačí málo. McLean navíc umí pracovat s napětím a v tomto případě měl šťastnou ruku i s castingem, který neměl chybu. Za všechny bych jmenoval slizáka v McGinleyho, který si svojí roli vyloženě užíval. Jako bonbónek zazní i árie z Rusalky, takže i přesto, že se nejedná o nějakou bombu a potenciál tu nebyl tak úplně využit, jsem nakonec hodně spokojený. 75%

• 18.6.2017  08:14
    Mumie (2017)

Cruise se sice pořád nenaučil hrát, ale tady mi to překvapivě nevadilo, což beru jako první plus. Dalším pozitivem je Annabelle Wallis, na kterou se mi dobře kouká a největší hvězdou je jednoznačně Butelka, která si po albínské emzačce a beznohé bodyguardce střihla další parádní roli. Co se akce týče, tak pro mě je to takový lepší průměr. Nijak zvlášť nenadchne, ale svoje momenty má. Nicméně na můj vkus je jí v dané stopáži docela málo a hlavně se tu neskutečně vykrádá původní Mumie. Normálně sice nemám nic proti tomu, když se filmaři inspirují úspěšným titulem, ale tady toho bylo moc. Navíc se tu strašně zbytečně kecalo a konkrétně rádoby romantické scény mezi Cruisem a Wallis byly vyloženě k smíchu. A nesednul ani koncept do budoucna, který je obsažen v Croweově postavě. Něco podobného už tu máme s létajícími hulibrky a navíc je to pro legendární monstra plán zcela nevhodný. No uvidíme, s čím přijde Dark Universe příště. Zatím jsem na rozpacích. 55%

• 15.6.2017  18:34

Na první dva díly pětka nedosahuje, ale třetí a čtvrtý hravě strčí do kapsy. Předně je tu Bardem, který je podle mě nejlepším záporákem, jaký se kdy v Pirátech objevil. To samé platí i pro posádku na čele s jednookým prvním důstojníkem a hodně bavili nemrtví žraloci. Podle očekávání baví i Depp, který se po letech ke své erbovní postavě vrátil v plné parádě a navýsost luxusně přehrává. Akční stránka věci měla solidní úroveň a obvzláště pobavily scénky s bankovní loupeží či gilotinou. Bohužel se nepovedla dvojice, která měla nahradit Blooma a Keiru Knightley. V případě Thwaitese je na pěst jak jeho postava, tak on sám a Kaya Scodelario je sice hezká holka, ale její Carina mi vůbec neseděla. Navíc chemie mezi těmito dvěma je nulová a rádobyvtipné slovní výměny vůbec nefungují. Jinak důrazně nedoporučuji český dabing. Je to hrůza. Až se na to po čase mrknu v původním změní, možná půjdu s procenty výš. 70%

• 13.6.2017  21:01

Kupodivu docela fajn béčko jako vystřižené se zlatých osmdesátých se všemi pozitivy i negativy, které k tomu patří. Potěšilo solidní gore, sedla mi i hlavní hrdinka a pobavila dokonalá nedokonalost. Cohn docela překvapil. 60%

• 11.6.2017  18:55

Další z variací na Hromnice, která v tomto případě cílí především na teenagerky, což je v první půlhodině až bolestně znát. Nicméně s každým dalším opakováním získává film na jistotě a i když je ústřední motiv klišé charakteristické pro většinu časových smyček, tady ho režie servíruje příjemnou formou, aniž by příliš tlačila na pilu. Výborně zahrála Zoey Deutch a ačkoliv byla její hrdinka zprvu protivná až běda, postupně začala získávat na sympatiích a v závěru už nebyl problém držet jí palce, aby dopadla co nejlépe. Škoda nezáživné první třetiny. 60%

• 11.6.2017  11:57

Wheatley je divný režisér a potvrdil to i tady. Free Fire je sice prostá střílečka s jistým komediálním přesahem, ale je podaná tak nějak bezpohlavně a i když se tu prakticky jen křičí a střílií, je tu až neskutečné množství hluchých míst. Notabene po čase to začne být jako kolovrátek a člověk těžko drží pozornost. Že se to daří je především zásluha herců, kteří mají zásluhu na tom, že film dosahuje alespoň průměru. Velké zklamání. 50%

• 11.6.2017  10:56

Osmička se poučila z chyb předchozího dílu a místo opakování únavných replik na téma rodina se soustředila na ještě víc akce, která v tomto případě překonávala hranice nemožného. Tolik úžasně zábavných pitomostí jsem snad ještě v jednom filmu neviděl a díky tomu se postavy prakticky vyhnuly tomu, aby blábolily nesmysly. Potěšil i větší prostor pro Stathama, který ho v závěru perfektně využil a Charlize Theron je záporačka jako ze žurnálu. No ale jestli mi něco zůstane strašit v palici, tak je to úvodní haka v podání fotbalového týmu nasraných desetiletých holčiček. Nečekaně velká spokojenost. 85%

• 10.6.2017  11:55
    Život (2017)

Tak si tak říkám, co je vlastně tím ukazatelem, který rozděluje filmy na áčkové a béčkové. Kupříkladu Life má áčkovou režii, áčkovou kameru a áčkové obsazení, ale přesto ho tu mnozí označují jako béčkové sci-fi. Jo, ve zkratce je to o tom, že se vesmírná posádka tluče s učenlivým marťanským virem, takže žádný velký záběr na mozkovnu, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak drtivá většina filmů jede podle žánrové šablony. Já jsem viděl sci-fi kategorie A, která si bere to dobré z klasik let minulých, přidává něco z Gravitace a je tu i vlastní invence. Že se to na začátku trochu táhne mi nijak zvlášť nevadilo a odpustit se dají i občasné výpadky, kdy film neměl co říct. Notabene když vše korunuje parádní konec. Herci na čele s Rebeccou Ferguson bez výjimky výborní, takže za mě spokojenost veliká. 85%

• 10.6.2017  07:50
    Arès (2016)

Stát zbankrotoval, vládu převzala konsorcia a lidské tělo se stalo obchodovatelným artiklem, takže jednou z mála možností, jak přijít legálně k penězům, je nechat na sobě dělat pokusy. Anebo zápasit v aréně, což díky povolenému dopingu získalo zcela jiný rozměr a jednotlivé laboratoře soupeří v tom, kdo vyvine účinnější látku. Ono se v zásadě nejedná o nic světoborného, protože nástinů budoucnosti, kdy zemi ovládají firemní trusty, tu bylo dost a dost, ale mě Arés obvzláště sedl. Bavili mě herci, líbil se mi ten sociální přesah, který působil přirozeně, Benesovi se podařilo vyhnout klasickým klišé i v případě ohrané rodinné linky a zápasnické vložky měly také něco do sebe. Navíc díky rozumné, až překvapivě krátké stopáži si film udržoval od začátku do konce slušné tempo. Pro mě příjemné překvápko. 80%

• 10.6.2017  06:35
    The Northlander (2016)

Standardně mizerné céčkové fantasy s tou nejlacinější výpravou, příšernými herci a strašidelnou choreografií rádoby bojových scén. Nefunguje to ani jeko nechtěná komedie, takže odpad je na místě.

• 6.6.2017  20:43
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Oproti White Queen je znát vyšší rozpočet, takže se tu člověk dočká nejen solidní výpravy či výraznějších kostýmů, ale dokonce i nějaké té bitevní scény, což jsem vůbec nečekal. Ale i kdyby se vše odehrávalo v lacinějším pláštíku, pořád by to bylo o dva stupínky lepší, než předchozí série o Válce růží. Předně je to látkou. Zápolení Yorků a Lancasterů před bitvou u Bosworthu se sice může zdát atraktivnějším tématem než nějakých patnáct let vlády Jindřicha VII. a do určité míry je to i pravda, ale teprve s nástupem Tudorovců se objevují velké neznámé anglických dějin jako jsou třeba vražda princů z Toweru či skutečná identita Perkina Warbecka a především z toho seriál těží. A dělá to tak dobře, že si divák chtě nechtě říká, že na tom něco je a autorčinu fikci(?) bere za svou. K tomu samozřejmě patří i nějaké ty dvorské intriky, zrady, lásky a všeho je tu přesně tak akorát. Podařil se i casting. Ternem bylo obsazení Jodie Comer, jejíž Alžběta z Yorku začala jako naivní princezna a díl od dílu rostla v opravdovou královnu se vším, co k tomu patří. A ten vývoj zvládala Comer bravurně. Na pomyslné stříbrné pozici je Michelle Fairley, která si po Catelyn Stark střihla další roli všehoschopné aristokratky a upřímně řečeno těžko říct, kdo by se na Magaret Beaufortovou hodil víc. A to byla Amanda Hale ve White Queen vynikající. No na třetím místě skončila překvapivě Rebecca Benson, o jejíž postavě, Margaret Pole, si doporučuji něco načíst. Mužské představitele nehodnotím, protože v případě White Princess jsem kovaný feminista a vůbec bych se nezlobil, kdybych jím mohl zůstat i v další sérii podle Philippy Gregory. 90%

• 6.6.2017  18:01
    Summer Camp (2015)

Další ze zcela zbytečných zombie/nakažených filmů a další z výborných scénáristů, co na režisérské stoličce zklamal. Je sice pravda, že se Summer Camp v jednom ohledu od podobných záležitostí liší a to tím -SPOILER-, že virus po nějaké době odezní, ale ani tenhle aspekt se nepodařilo moc využít. Vesměs se jedná o uřvanou naháněčku, která má sice docela spád, ale akce je tu zmatená a mizerně sestříhaná, masky či spíše make-upy sotva průměrné a jako největší mínus vidím naprostou absenci jakéhokoliv gore, se kterým člověk u podobného filmu počítá. Prostě zklamání. 30%

• 6.6.2017  17:05
    Dead Awake (2016)

Spánková paralýza je pro hororový žánr jako stvořená, ale v tomto případě zůstal její potenciál nevyužit. Guzman a spol. na ní vlastně jen přilepili klasickou duchařinu, která dala místy vzpomenout na jistého chlápka z Elm Street. Nicméně to neznamená, že se na to nedá jednou podívat, protože Jocelin Donahue je v hlavní roli ucházející, babizna také ujde a sem tam se podařila i atmosféra, ačkoliv ty strašidelné nástupy měly být napínavější. Čistý průměr. 50%

• 4.6.2017  19:57

Ze začátku to na mě působilo jako sice hezky natočená, ale v zásadě ničím zvláštní únosovka. Jenže v tomhle případě to není jen o zoufalé oběti, která se snaží uniknout ze spárů svých únosců, ale i o psycho-peklu, které panuje ve vztahu zločineckého párečku. Skoro bych řekl, že to je ta primární linka a únos je tu spíš věcí sekundární. Ale to je možná jen můj pocit. Každopádně když to to dvojice padouchů rozjede naplno, tak to stojí za to a Australani tady ukazují, že není potřeba extra naturalistických scén, aby se film člověku zažral pod kůži. Tady vlastně stačila jen jedna víceméně nedotažená. Young v tomto případě vsadil především na herce a dobře udělal. Casting byl tady povedený ve všech ohledech a to, co předvedla Emma Booth, by si zasloužilo i nějaké to ocenění. Vyvedly se i zpomalené záběry a z celkové mrazivé atmosféry se podařilo nakonec vykřesat i slušnou dávku emocí. Protinožci potěšili. 85%

• 4.6.2017  18:40
    Kill Switch (2017)

Pokud se jedná o některé ze scén alá Hardcore Henry, tak to celkem ušlo, ačkoliv mi ten herní mód přišel nadužívaný. Ale budiž. Jenže to bylo tak nějak všechno. To, co se dělo v další, neakční, rovině, byla nuda, snaha o nějaký existenciální přesah jalová a zápletka sama o sobě také nic moc. A nijak zvlášť mě neoslovili ani herci, i když je jim třeba přiznat, že mě ani neuráželi, což v tomto příápadě hodnotím jako plus. Ale celkově slabota. 25%

• 2.6.2017  10:25
    Raw (2016)

No já nevim. Mě asi nejvíc šokovalo, když jedna ze sester prováděla veterinářský úkon na krávě. Jinak tu nebylo nic, co bych ještě neviděl v jiných kanibalistických hororech. Po stránce psychologické také nic moc. Vegetariánka ochutná maso a rupne jí z toho v bedně. Ducoumau se sice snaží divákovi namluvit, že je v tom něco víc, ale není. Takže asi nejblíž to má k lehce úchylnému dramatu, ale ani v tomto ohledu to ve mě nějakou výraznější stopu nezanechalo. Filmu se dá přiznat hodně slušná obrazová stránka a solidní dojem na mě udělala i hlavní představitelka, byť byla nucená místy až nesmyslně přehrávat. Vážně nechápu, proč zrovna tohle vzbudilo takovou pozornost. 30%

• 1.6.2017  17:58
    Drone (2017)

Bean se asi pořádně nepodíval na jméno režiséra, protože jinak si jeho přítomnost nedovedu vysvětlit. Takhle: nápad zase není úplně špatný a klidně z toho mohl být nějaký ten béčkový revenge thriller reagující na současné dění na Blízkém východě, ale to by to nesměl dostat do ruky takový matlák. Ten natolik věřil ve své schopnosti, že do toho zakomponoval nevěru, ztrátu otce a teenagerské problémy, což by s primárním tématem těžko tmelil dohromady i renomovanější tvůrce. Výsledkem je nudný mišmaš plný bezobsažného plkání, který vrcholí neskutečně hloupu a směšnou závěrečnou konfrontací, což podporují svými mizernými výkony i sami herci. Z respektu k Beanovi 10%.

• 1.6.2017  17:15

Chvilku to na mě působilo jako určitá variace na Misery a poté jako předvídatelná klasika s cizincem, který se postupně ze sympaťáka mění v padoucha. Ať tak nebo tak, v obou liniích se film většinu stopáže neskutečně táhnul takovým způsobem, že i střelba měla účinky rohypnolu. A to po slibném začátku zamrzelo. Se závěrečnou dvacetiminutovkou přišel zvrat, který sice trochu překvapil a donutil mě zvýšit pozornost, ale na můj vkus to bylo příliš vykonstruované. No a úplně poslední scénu si měl Goodman odpustit. Herecky nezklamal nikdo, ale to tady prostě nestačilo. 35%

• 29.5.2017  18:32
    Kidnap (2017)

Bez vypnutého mozku to nejde, protože se tu na sebe vrší hovadina na hovadinu a Halí Belí se místy chová jako neskutečná kráva. No ale na druhou stranu pokud se zadaří potlačit jakékoliv náznaky přemýšlení, vyklube se z toho celkem zábavná jednohubka, která si to díky zvolenému konceptu frčí nepolevujícím tempem, které dává člověku zapomenout, že sleduje do nebe volající blbost. 55%

• 29.5.2017  16:19

Tak hodinu a čtvrt to byla paráda. Všichni zúčastnění sice zestárli, ale zase se až tak moc nezměnili, což si sami bolestně uvědomují, kor když se k tomu přidají opravdové i domnělé křivdy z minulých let. Ale i tak to byla jízda, která si s původní kultovkou v ničem nezadala. Jenže pak přišel nájezd na zúčtování, což mě zase tolik neoslovilo a samotný konec byl vyloženě k nas*ání. Nicméně kompletní sestava po letech potěšila, pár scén, které utkvějí v paměti, se tu také najde a ta hra na nostalgii vychází bezezbytku, takže do toho nadprůměru se T2 nakonec vyšplhá, ale nemůžu si pomoct, čekal jsem trochu víc. 70%

• 28.5.2017  19:34
    John Wick 2 (2017)

Tam kde jednička skončila, dvojka vlastně začala a do určité míry je to jako přes kopírák. Jen si to teď Wick musí, kromě jiného, rozdat s najemnými vrahy, kteří se hemží prakticky všude. Zase je to správně přepálené snad ve všech ohledech, vedle Reevese baví Ruby Rose či na začátku Peter Stormare a jestli na něco nezapomenu, tak je to podávání menu v italském hotelu. Tak rychle sem s trojkou. 90%

• 21.5.2017  20:36

Maureen má problém se strašidly, záhadným esemeskovým datlem, tak trochu se svojí zaměstnavatelkou a především sama se sebou. Takže ideální role pro Kristen Stewart, která se filmem vyloženě protrápila (myšleno v dobrém) a dokázala to celé nést na hrbu od začátku až do konce. Ono jí vlastně nic jiného nezbývalo, protože film toho jinak příliš nenabízí. Duchařská scéna byla sice docela fajn a souvislá sms sekvence také, ale to byly spíš takové výkřiky ne vyloženě do tmy, ale do šera určitě. A nijak zvlášť to neopepřila ani Kristen nahoře bez či masturbační scéna, což byly pasáže, které postrádaly smysl a sloužily spíš k tomu, aby se rozkřiklo, že "ta buchta z Tvajlajtu ukazuje kozy a dělá si to prstama"..Jiný význam v tom nevidím. Jednou se na to kouknout dá, ale to je tak všechno. 55%

• 21.5.2017  19:08

Námět je výborný, herci fajn, ale místo toho, aby to bylo kulervoucí drama oscilující mezi svědomím, pomstou a povinností, je to takový nevýrazný mišmaš, který se člověku po pár minutách vypaří z paměti. Škoda. 35%

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148