Morholt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 45 90 134 178
    • 10.12.2018  15:41
    Speed Kills (2018)

Tohle je látka pro Scorseseho a lze si jen představovat, co by s tím dokázal udělat. V podání Lussenhopa jsou osudy frajera, který se stýkal s Gerogem Bushem či Meyerem Lanskym, jedna velká nuda. Všechny jeho eskapády jakoby šly úplně mimo mě, nějaká akční vložka, která by člověka probrala z letargie, se také nekonala (resp. konala, ale stála z prd) a příliš tomu nepřidával ani mizerný Travolta, který mě po Gottim zklamal i tady. Co stojí za výraznější zmínku je snad jen Kellan Lutz, který snad poprvé ve své kariéře hraje nebo tak něco. 15%

• 10.12.2018  14:15
    Time Freak (2018)

Na mě tady těch časových skoků bylo moc. Na jednoduchou premisu, kdy chce hlavní hrdina pomocí stroje času dosáhnout harmonického vztahu s dívkou svých snů, nabalili tvůrci hromadu balastu, ze kterého jde hlava kolem. A nevyšlo ani obsazení. Nic proti Butterfieldovi nebo Sophii Turner, ale dohromady jim to vůbec neklape a to především proto, že on vypadá jako kluk ze základky a ona jako dospělá ženská. Spíš bída. 30%

• 10.12.2018  09:39

Upřímně řečeno šel jsem do toho s tím, že to bude další z černošských agitek, kterou jako správný bílý šovinista neskutečně zkritizuji, ale kupodivu nebylo to tak hrozné. Samozřejmě je to točené v atmosféře, kdy každý policejní zákrok proti černochům je považován za rasismus, což se na celkovém pojetí odráží, nicméně tady musí i zavilý rasista uznat, že policista se zachoval jako debil. Nutnou složkou podobných záležitostí jsou i ukázky ze života, ve kterých se tvůrci snaží ukázat, že tahle ženská by si na život nikdy nesáhla. Ale to se jim podle mě moc nedaří. No a pak je tu samozřejmě to nejdůležitější a to samotné vyšetřování, zda šlo, nebo nešlo o sebevraždu. Tady režie manipuluje, ale zase ne tolik, jak by se dalo čekat a kupodivu dává solidní prostor i druhé straně. Jeden z těch lepších "černošských" dokumentů. 60%

• 7.12.2018  17:46
    Karppi (TV seriál) (2018)

Tady je důležité, jestli vám sedne hlavní hrdinka. Jako matka je k ničemu, vůči okolí se nechová zrovna v rukavičkách a svým parťákem vysloveně pohrdá. Navíc se zásadně nesměje. A neomlouvá jí ani to, že se pod tím vším skrývá nešťastná ženská. Vzdor tomu všemu mě tahle vyšetřovatelka bavila, protože Pihla Vitala jí zahrála parádně. Příběh sám je hodně košatý a sleduje několik linií, přičemž ani jedna z nich se nedá považovat za slepou, protože do určité míry všechno se vším souvisí. Je pravda, že tvůrci se při konstruování zápletek dopustili několika krkolomnějších konstrukcí, ale nebylo to nic, co by vyloženě bilo do očí. No a své si odevedla i tradiční studená atmosféra, kterou dokážou vykouzlit jen tam na Severu. Spokojenost. 80%

• 6.12.2018  11:19

Na začátku byl ten dementní výraz hlavního hrdiny celkem oukej a první mord dával tušit docela slušnou jízdu. Jenže začátek byl to jediné, co stálo za pozornost. Pak už tam ten idiot vlastně jenom chodil, nebo krafal na lavičce s totální mimźou. Jo, asi tak dvakrát ještě krouhnul nějakou šlápotu, ale to nebylo nic, z čeho bych si sedl na zadek. A nebrala mě ani matka, která jeho počínání fandila z laptopu. Čekal jsem vtipný a krvavý bizár, ale to tenhle škvár nesplňuje ani náhodou. 10%

• 6.12.2018  08:14
    Lukas (2018)

Nepůsobí to jako laciná břečka bulharské či rumunské produkce. To je fajn. Líbila se mi i jistá bezútěšnost, která se celým filmem táhla, což poporoval i unavený a chraptící JCVD. Jenže občas to působilo strašlivě utahaně a díky tomu vycházel na světlo fakt, že s logikou si tady nikdo hlavu příliš nelámal. Akce byla spíš průměrná a na nějaké kopačky či otočky rovnou zapomeňte. Podívat se na to dá, ale momentální hodnocení (65%) je poněkud přepálené. 50%

• 6.12.2018  07:15
    Raaz Reboot (2016)

Indové sice nejsou zrovna hororová velmoc, ale v posledních dvou případech mě potěšili, takže na Raaz Reboot jsem se docela těšil. Jenže jsem jaksi přehlédl přídomek "romantický", což se ukázalo jako fatální selhání. Takže se tu pochopitelně zpívá a to víc, než je zdrávo. Další problém je, že je to během těch několika málo strašidelných scén strašně barevné, takže bubák tu působí spíš jako pěst na oko. A díky tomu všemu vynikají omílaná klišé, jako je strašidlo pod postelí, ptáci narážející do oken a tak podobně. Vrchol pak přichází v závěru s jednou z nejlegračnějších vymítacích scén, jakou jsem kdy viděl. Plusem je krásná Indka, která ale neumí moc hrát (ale to tady skoro nikdo) a fajn je rumunské prostředí. On vlastně potěšil i ten exorcismus, ale ne tak, jak tvůrci zamýšleli. 20%

• 2.12.2018  11:06

Příběh je v tomto případě věcí podružnou. Zmlátit, rozsekat, postřílet, upálit a rozřezat, to je to, oč tu běží. A všeho je tu vrchovatě, takže milovníci usekaných končetin a vyhřezlých vnitřností si přijdou na své. Jenže abych pravdu řekl, na mě tho bylo možná až příliš, což mělo za následek, že jsem finální souboj, který měl být vrcholnou ukázkou bojových schopností obou zúčastněných, kompletně odzíval. Nicméně za čas si zase podobnou řezničinu rád pustím. 70%

• 2.12.2018  09:01

Nepříjemně intenzivní a věrné. A pokud jste sami měli problémy s alkoholem nebo řešili potíže někoho jiného, budete mít možná podobné pocity. Lví podíl má na tom i David Švehlík ve své životní roli, který se do toho položil způsobem u nás nevídaným. Alespoň co se posledních let týče. Naposledy se mnou takhle zamával Requiem za sen. 100%

• 1.12.2018  16:52

Jako přes kopírák. Máme tu šlapající tým, který postihne tragédie, což má za následek to, že se dvě třetiny filmu tvářej všichni traumatizovaně. Pak si vzpomenou na to, jak by to chtěla zesnulá, navlíknou si trička k její poctě a dokráčej na vrchol. Samostatnou kapitolou je fakt, že hlavní hrdinkou je zakrslé poleno, které to dotáhne až na týmového lídra. Nijak mě to neoslovilo ani herecky a Helen Hunt mě vyloženě zklamala. Nefungovala na mě ani účelová hra na city, ačkoliv uznávám, že závěr ukazující skutečné momentky dojmout dokázal a do určité míry opodstatnil vznik filmu. Možná že kdyby to to byl jeden z prvních sportovních filmů, jaké jsem kdy viděl, hodnotil bych trochu jinak, ale takhle je to za slabých 30%.

• 1.12.2018  11:25
    Ahn siseong (2018)

Upřímně řečeno nemám potuchy, jak to bylo ve skutečnosti, ale díky tomu necítím potřebu se v tom nějak rýpat. Tohle je především o bitevních scénách, kterých tu bylo vrchovatě a bylo na nich vidět, že Korejci penězi rozhodně nešetřili. Sice tu najdete sekvence, které jste již zaručeně někde viděli, přižemž jedna z nich je vyloženě opsaná z Kingdom Of Heaven, ale to zase až tak moc nevadí. Mezihry mezi rubačkami jsou sice občas plná klišé a okázalého hrdinství, ale to sem tak nějak patří. Příliš co vytknout nemám ani hercům. Slušná práce. 75%

• 1.12.2018  10:08

Ono se to tváří jako klasická romance mezi sociálně nesourodou dvojicí a do určité míry tomu tak i je. Ale způsob podání působí docela neokoukaně. Primární zásluhu na tom mají především oba hlavní představitelé. Mezi Adéle Exarchopoulos a Schoenaertsem fungovala neskutečná chemie a poutavým způsobem byl popsán i vývoj jejich vztahu věnující se optikám obou zúčastněných. Určitou devízou je i fakt, že se jedná o přesně ten typ páru, u kterého víte, že nemůže dobře dopadnout, ale přejete si pravý opak. Solidně zvládnuta byla i ta trocha akce. Co mě trochu zklamalo byl melodramatický závěr, který mi v kontextu s předchozím dějem přišel trochu laciný a příliš vykalkulovaný. Ale to je možná dáno tím, že jsem si představoval hlavní hrdiny ujíždějící do západu slunce. 80%

• 1.12.2018  09:10

Pokud je na scéně Coates masakrující v metalových rytmech na kaši vše, co mu přijde pod ruku, je to zábava. Bizarní a ulítlá. U scének z kláštera jsem si chrochtal. Jakmile se ale Crahan začne věnovat mladému idelaistickému policajtovi, je to k uzoufání nudné a je bolestně znát, že dialogy režisér v ruce nemá. Škoda. Potenciál byl větší. 50%

• 1.12.2018  08:21

Začalo to docela hezkým bodnutím, ale to bylo asi tak všechno. Vzápětí vstoupil na scénu hlavní hrdina a spustil kolotoč neskutečných hereckých kreací, za které by se nestyděli ani účastníci těch nejhorších amatérských břeček. Ale co, říkám si, když se to bude pořádně sekat, tak to přežiju. Jenže veškerý rozpočet padl na úvodní scénu, takže zbylé gore se sestává z jednoho probodnutého krku a neuměle smotané vánočky, která měla simulovat polámané prsty. Mluvit o nějakém napětí, nebo nedej Bože atmosféře, je naprosto zbytečné. No ale několikrát jsem se od srdce zasmál a učinkující bruneta byla docela hezká, takže těch 10% s přivřenýma očima vypotím.

• 30.11.2018  18:56

Wickovský nápad s nemocnicí pro kriminálníky byl fajn a dával prostor pro pořádnou béčkovou akční jízdu, ale to úplně nevyšlo. Za prvé tu bylo málo pistolníků resp. pistolnic, což nějaká větší jatka omezovalo. Za druhé byl jedním z nich Charlie Day, jehož postava byla špatně ve všech ohledech. No a za třetí se tu na úkor akce dost kecalo. Na druhou stranu na Butelku se vždycky rád podívám a nezklamala mě ani tady. Sedla mi i Jodie Foster v roli Sestry dbající pravidel. A líbil se mi i závan relativně blízké budoucnosti, který hezky kontrastoval s prostředím stařičkého hotelu. Pozitiva nakonec trochu převažují, ale i tak film zůstává promrhanou příležitostí. 60%

• 30.11.2018  18:08

Homolkovi pro nové tisíciletí. Parádně napsané postavy, perfektní casting na čele s hláškující Synkovou a díky jisté univerzalitě i důvěrné známé chatařské prostředí. Co je ale největší devízou filmu je fakt, že se v něm spousta diváků pozná. V mém případě to Pavlíček několikrát trefil naprosto dokonale. V tomto případě nehodlám krotit nadšení. 100%

• 30.11.2018  09:50
    Black 47 (2018)

Feeney se vrací ze služby v britské armádě zpátky do Irska, kde nachází svůj domov zdevastovaný a své blízké většinou mrtvé. Krátce na to se střetne s anglickou mocí a vydává se pomstít všem, kteří jsou za jeho ztrátu zodpovědní. V patách má anglického kapitána a bývalého spolubojovníka. Taková poklidná procházka po hladomorem zpustošeném Irsku, během které zasmušilý hlavní hrdina občas někoho zabije. Po stránce příběhové nic zvláštního, ale mělo to něco do sebe. Vedle samotného tématu je plusem i překvapivě solidní obsazení, kdy se ve víceméně epizodních rolích míhají jména jako Broadbent či Rea. 70%

• 30.11.2018  08:52

Zkorumpovaní policajti, politici sledující svoje cíle, dekadence v barcelonských klubech a sociální bouře v režii anarchistů. Výborně poskládaný mix zasazený do věrné dobové atmosféry, jejíž bezútěšnost zvýrazňuje fakt, že se tu nenajde snad jediná postava, která nemá špínu za nehty. Otazník se vznáší snad jen nad hlavním hrdinou v podání jako vždy výborného Tosara, ale i on má k vyloženému klaďasovi hodně daleko. Španělé zase zabodovali. 85%

• 29.11.2018  17:41
    Kruh 2 (2005)

Vypočítavá snaha přiživit se na prvním díle, ale dle očekávání moc nefunguje. Vlastně jediné, co to má s jedničkou společného, je zachování hlavních postav. Samara tu sice párkrát vystrčí hlavu či ruce z televize, ale to vlastně patří k těm nejzbytečnějším scénám. Pokud by tu nebyla ta zoufalá posedlost naroubovat se na úspěšnou jedničku, mohlo to být celkem fajn, protože nekruhový potenciál tu byl celkem velký, ale je fakt, že tak by si druhý Kruh na sebe asi nevydělal. Na druhou stranu nemůžu říct, že by tu bylo úplně všechno špatně a třeba séna s jeleny dokonce výborná. Nicméně o to víc mrzí výsledný dojem. 40%

• 29.11.2018  10:15
    Clinical (2017)

Nejsilnější scény byly ty hororové, ve kterých učinkovala India Eisley, z které šel vážně strach. Ale jinak to byla neskutečně táhlá nuda, která byla cca od poloviny čím dál tím víc předvídatelnější, což vyvrcholilo očekávaným a poněkud vykonstruovaným finále. 30%

• 29.11.2018  09:31
    Venom (2018)

Upřímně řečeno čekal jsem temnější zpracování a ze začátku to tak i vypadalo. Nicméně pak se film zvrhnul ve vtipnou jízdu plnou hlášek, které vládl výborný Hardy v pro něj poněkud nezvyklé roli, ale o to víc si jí užíval. A já s ním. I přes slušnou akci a jednu výbornou motohoničku mě nejvíc bavily dialogy mezi Venomem a jeho hostitelem, což mě do určité míry překvapilo, ale rozhodně nezklamalo. Jediné, co trochu víc zamrzí, je dětský rating. Ufounovi, který lidem ukusuje hlavy, by erko prospělo. Tak třeba někdy příště. 80%

• 28.11.2018  12:05

Akce solidní, krve a létajících končetin spousta, obsazení fajn a zamrzí snad jen málo Yvonne Strahovski, takže na první pohled to splňuje všechno, co jsem od nového Predátora čekal. Průšvih je, že Black se snaží o zhusta nahláškovanou akční jízdu, ale vtip v jeho podání je nepřirozený a často ho používá v neadekvátních situacích. Škoda. 60%

• 28.11.2018  10:10

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15%

• 28.11.2018  08:48
    Lasso (2018)

Nápad s rodeem, ve kterém místo býků či koní učinkují lidé, byl fajn, ale bohužel zůstal nevyužit. V aréně se toho odehrál jen zlomek a zbytek byl jen obyčejnou vyvražďovačkou, která místy působila spíš směšně. Je sice fakt, že se tu najde pár solidních gore momentů i nápadů (pes, bába na lase, pila), ale ty vzápětí zabíjí až neuvěřitelně tupé chování všech přítomných a několik momentů, které patří spíš do komedií Leslieho Nielsena. Za všechny bych jmenoval Flaneryho kreace. Korunu tomu nasazuje neskutečně mizerbný casting. Spíš bída. 25%

• 25.11.2018  09:45

Pokud jde o samotné prostředí zákopů, tak to se povedlo a je asi tou největší devízou celého filmu. Pak tu bylo několik momentů, které měly něco do sebe. Za všechny bych jmenoval bezprostřední momenty před útokem, kdy bylo napětí hmatatelné. A nakonec tu bylo i špičkové obsazení, přičemž příjemně překvapil Asa Butterfield. Jenže tady hrajou prim dialogy a ty mi místy připadaly neskutečně nudné. Chápu, že měl dodat hloubku jednotlivým postavám, ale v mém případě to vůbec nefungovalo. A nepotěšilo ani to minimum bitevních (dá-li se to tak nazvat) scén, které byly o ničem. Škoda. 35%

• 25.11.2018  08:56

Docela mě překvapuje, že se filmaři chopili tématu až teď a trochu zamrzí, že to nevzala do ruky první liga. Tohle téma by si zasloužilo plné sály. Ale i tak se jedná o intelgentně natočený politický thriller, který sice celou kauzu lehce zjednodušuje, ale to je ku prospěchu věci, protože kdyby se tvůrci drželi všech faktů, měl by v tom divák bordel. Našel jsem tu vlastně všechno, co člověk od tématu čeká. Vraždy, intriky, hrátky tajných služeb a došlo i na nějakou tu lásku. Děj sice nefrčí nějakým závratným tempem, ale film je nacpaný událostmi a špatné nejsou ani dialogy, které se především snaží zjednodušit orientaci. Herecům vládl jako vždy výborný Kingsley, jemuž mu to občas kazil ne moc charismatický Theo James, který se do podobné role moc nehodil a místy působil dost prkenně. Ale dalo se to přežít. Slušná práce. 80%

• 24.11.2018  09:24
    Smartass (2017)

Pokud by se příběh soustředil jen na Freddie, která se potuluje ulicem nočního města a naráží na podivné existence, bylo by to ok. Ale tady je těch linek rozehráno zbytečně moc a po hříchu většina z nich není zajímavá a už vůbec ne vtipná. Všechno zůstalo na hrbu Joey King, která tu káru táhne co to dá, ale těch klacků musí překračovat moc. Jinak označit tohle za horor chce fakt bezbřehou fantazii. 40%

• 24.11.2018  08:29

1.Nevím, kde se Coenovci inspirovali, ale mě to připadalo jako variace na Joea. Jen o něco brutálnější, absurdnější a nasáklá whiskou. Každopádně já se bavil a s hlavním hrdinou jsem si ty jeho songy spokojeně broukal. 90% 2. -SPOILER- Povídka o jedné zdánlivě jasné bankovní loupeži, která se hlavnímu hrdinovi vymkne z rukou a to jen proto, aby se místnímu strážci pořádku vymkla z rukou jeho poprava. Krev, sranda a nebetyčná smůla. 90% 3. Smutná záležitost reflektující i naší dobu. Beznohý recitálista a jeho principál se potýkají s nedostatkem diváků a tím i peněz. Na daném prostoru se Coeni až příliš často opakovali. 60% 4. Upřímně řečeno ono se toho tady moc neděje. Tom Waits kope a hledá zlatou žílu. Ale to údolí, ve kterém se příběh odehrává, je tak nádherné, že bych se na něj vydržel koukat jen tak. 70% 5. Vztahovka, která v podání hlavních aktérů působí mile neohrabaně a až příliš rozumně, ale přesto se jí nedá upřít romantický náboj. Výborná Zoe Kazan. 80% 6. Zábavná konverzačka, které dodá grády náboženský(?) podtext. slovní přestřelka mezi usedlou matronou a bonviánem byla parádní. 80% Celkově je škoda, že se víc povídek neneslo v duchu prvních dvou, ale i tak se jedná o povedený kousek nejen pro fandy westernů. Průměrných 80%.

• 23.11.2018  09:30
    Look Away (2018)

Kromě toho, že je Maria školním otloukánkem, to nemá díky dominantnímu otci jednoduché ani doma a tak když objeví v zrcadle své sebevědomé já, zdá se to jako dar z nebes. Další z variací na zlé dvojče, která sice nijak nevybočuje z normálu, ale pokud jste něco podobného dlouho neviděli, tak ta šablonovitost tolik nebije do očí. Co se mi líbilo byla studená atmosféra a potěšila i India Eisley, která tu proměnu zvládla na výbornou. Trošku mi vadila stopáž, díky které se film nevyhnul občasným hluchým místům, ale i tak se jedná o fajn jednohubku. 60%

• 23.11.2018  08:44

Co mi zpočátku příliš nesedělo byl pseudodokumentární formát. Neměl bych nic proti komentářům v podání hlavního hrdiny, ale jinak jsem neměl pocit, že by promluvy "reálných" aktérů postavy nějakým zásadním způsobem charakterizovaly. Ale to si časem sedlo, protože sledovat partičku studentíků, kteří mají pro kriminalitu nulové vlohy, bylo docela zábavné. Herecky film táhne Evan Peters, který momentálně patří k tomu nejtalentovanějšímu, co Hollywood nabízí a nezaostávají ani Keoghan a spol. Sice bych si to dokázal představit našlapanější, ale i tak to je na 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 45 90 134 178