Abandoned (2022)

Klasická historka s mladým párem a barákem s minulostí, kde sice straší, ale jakoby nestrašilo. Jednou se něco mihne v okně, párkrát zavržou dveře a vidiny, které by měly vyvolat nějakou odpovídající emoci, působí nudně a suchopárně. Ostatně jako celý film. Navíc všichni tu mluví ve frázích a tak nějak zastřeně, což mě strašně rozčilovalo. Technicky je to oukej, Emma Roberts dozrává a prcek je roztomilej, ale to nestačí, když to ani za mák nepřináš nic, coby divák od podobné žánrovky čekal. 25%

Abattoir (2016)

Divná hra na retro. V jednu chvilku jako by to byla 50.či 60. léta, v druhou se člověk octne v přítomnosti a nejčastěji je to zmixované dohromady, což mě pěkně štvalo. Příběh sám je docela originální, oslovila mě i vizuální stránka věci a konečně sympatická byla i hlavní hrdinka. Nicméně chvílemi se mi zdálo, že tan konstrukce nedrží pohromadě a relativně dlouhé finále nebylo tak úplně zvládnuté. Od Bousmana jsem tedy čekal víc. 55%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Trochu míň komíhající se kamery a ubrat zpomalených záběrů, bylo by to o chlup lepší. Přesto je Abe zábavná popcorňácká záležitost, která neaspiruje na nějakou vyšší metu. Už od začátku Bekmambetov kupí klišé na klišé, což postupem času vyšperkuje klasickým americkým patosem. Člověk má pak tendence se ptát, jestli to tenhle chlapík opravdu myslí vážně. Nicméně to, co by v jiném případě člověka otrávilo, tady rozhodně neurazí a spíš jsem měl pocit, že bez toho by to nebylo ono. Nakonec se najde i pár originálních sekvencí, kdy zejména naháněčka v moři splašených koní měla něco do sebe. I přes sterilní výkon mi nevadil ani hlavní neesonovský představitel a tradičně potěšil kovaný padouch Rufus Sewell. Jakkoliv se jedná o Timurův nejslabší film, budu dál doufat, že bude v podobném duchu pokračovat a kvalita půjde zase nahoru.. 55%

Abrakadabra (2017)

"Jsi krásná! Vypádaš jako Madonna." "Jakej Maradona? Děláš si ze mě prdel kvůli Barceloně, ty sráči?" Neurotický fanda Realu Madrid projde po prodělané hypnóze proměnou a stává se z něj pozorný manžel a otec. Jenže i tady je nějaké to "ale". V jedné rovině je to výborná komedie, která na začátku potěší všechny fotbalové fanatiky, v té druhé nadpřirozený thriller a konečně v třetí vztahové drama s originálním zakončením. První rovina je nejvýraznější, ale je to taková komedie, během které má člověk občas husí kůži. Vedle originálního pojetí mě bavili i herci. Antonio de la Torre je v roli "napraveného" hříšníka výtečný a jeho osobnostní přepínání baví a Maribel Verdú je osvědčenou značkou, což dokázala i tady. Dobré to bylo. 80%

Absolutní moc (1997)

Jeden z těch slabších Eastwoodů a to vzdor hereckému obsazení, které bylo špičkové. Bohužel už sama zápletka byla stupidní, takže se nedalo moc čekat, ale přece jen jsem do Clinta vkládal trošku víc nadějí. Jenže to vypadalo, jako by u režie průběžně klimbal a takové tempo má i celý film a to platí i pro herecké projevy. Dalo se z toho vytřískat víc, ale na ten průměr to stačí. 50%

Absolutní sto (2001)

Působivá sonda do válkou zdecimované země a společnosti. Stejně jako každá válka i tahle zanechala na veteránech své stopy. Z některých se staly bestie, z jiných trosky, na kterých ty bestie vydělávají. Někdy to vezme dobrý konec, ale většinou ne. V tehdejší Jugoslávii vznikl film, který o poválečných traumatech dokáže vypovědět víc, než celý zástup jeho amerických bratranců. 85%

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Když chceš s vlky výt, jejich píseň zpívej. Sonda do života italských těžkooděnců, kteří aby obstáli v pouličních řežích, musí být kolikrát horší než samotní chuligáni a další kriminální živly. Škoda, že nebylo víc střetů, ale i tak si myslím, že tahle záležitost bude společně s Tropa de Elite pro policisty kultovní záležitostí. 80%

Accident Man (2018)

Začátek v hospodě plné různorodých nájemných zabijáků mě trošku připomněla Ritchieho v nejlepších letech a režisér na odlehčený tón v dalších minutách zaplať Bůh nerezignoval. Jinak se jedná o přímočarou poctivou akčňárnu plnou solidně nasnímaných rvaček a přestřelek a práci si tu dal někdo i s mluveným slovem, takže přítomní ze sebe nesypou tupé floskule, které jsou v béčkových videoakčňácích obvyklé. Adkinsovi to tady vyloženě sedlo, což se dá říct i o dalších aktérech a mě obvzláště potěšil Ray Stevenson v roli vysloužilého hitmana, toho času majitele hospody. Takhle by to šlo. 80%

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Zachránit blbce, dosat kámoše ze spárů gangu a vyřídit co nejvíc obskurních zabijáků. Občas to zaskřípe, sem tam je to i trochu trapné a efekty jsou naprosto příšerné. Ale sviští to solidním tempem, mydlí se to tu prakticky pořád a nakonec se tu najde i pár povedených hlášek. Navíc rvačka s klaunem, který má na násadě přivázanou prolejvačku, mě prostě bavila. Na jedničku to samozřejmě nemá, protože tohle je vyloženě tupá akčňárna, ale zabavit to dokáže. 60%

Accused (2010) (seriál)

Šestice příběhů o vině, trestu a slepé spravedlnosti, jejíž slepota v tomto případě neznamená to, co by znamenat měla. Nutno dodat, že většina obviněných je vinna a trest si zaslouží, ovšem Accused se spíš ptá, zda bylo jejich počínání morálně ospraveditelné. To, že na tuhle otázku neodpovídá, ale nechává na divákovi, aby si to přebral, je největší devíza celého seriálu. Přísná kritéria splnilo i obsazení, přičemž nejvíce zaujmou asi Eccelstone a Serkis, kteří ve svých rolích excelovali. Neprávem zapadlá záležitost. 90%