Princezna (2022)

Princezna se musí probojovat z věže směrem dolů, vyhnout se svatbě a zachránit rodinu. Mydlit se to začne hned v úvodních minutách a zběsilé tempo poleví až se závěrečnými titulky. Mezi vším tím řezáním, sekáním a bodáním se objevuje něco jako rámcový příběh, ale ten tu není vůbec důležitý. Důležitá je eliminace nepřátel a ta je v gejzírech krve všudypřítomná. Bolest mnoha podobných rubaček, totiž jednotvárnost, se tentokrát nekonala, klišé, a že jich tu bylo, sem svým způsobem patřila a totéž platí o pohádkově černobílém nádechu. Joey King naprosto boží a bojovou princeznu jsem jí bezvýhradně žral a Cooper coby skoro až groteskní záporák byl jakž takž v pohodě. Snad jen od Olgy jsem čekal víc, ale tak co už. Napotřetí mi to s Le-Van Kietem konečně vyšlo. 80%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nejdřív potkal několik svých já Loki, pak dalo týmovku pár Spider Manů a teď se do paralelních světů vydal i doktor Strange. Tak nějak mi připadá, že se studio začíná opakovat. A i jinak se jedná o klasickou marvelovku hýřící barvami a přepálenou akcí, kdy máte pocit, že se díváte po xté na to samé. Nicméně je tu znát režisér. Raimi zapátral v minulosti a vzpomněl si, proč se vlastně stal kultovním režisérem a hodil do placu nějaký ten temnější prvek, což bylo fajn. Na druhou stranu to ale neznamená, že by tahle komiksovka něčím zvlášť vynikala. Na jedno podívání je to v pohodě, ale není tu žádný důvod se k filmu vracet. Pokud si na něco vzpomenu, tak je to pár štěků Bruce Campbella, přičemž ten poslední mě fakt rozesmál. Raimi by se měl k Ashovi a spol. zase rychle vrátit, protože tady plýtvá schopnostmi. 60%

Super-Blb (2022)

Nemůžu si pomoct, ale ten potenciál tu byl mnohem větší a připadalo mi, že Lacheau a spol. to trochu odflákli. Víc než cokoliv jiného je to sled prefabrikovaných gagů, které sice občas dokáží vyvolat něco jako úsměv, ale většina z nich na mě nefungovala. Opravdu jsem se zasmál až v závěru při scéně s ilegálním migrantem, ale to bylo málo. Plusem je slušné tempo a solidní obsazení, ale ani to mi nezabránilo, abych cítil zklamání. 50%

Mimino (2022) (seriál)

V kostce je to o miminu, které putuje z ruky do ruky, protože jeho opatrovnice postupně umírají za podivných okolností. A pokud by to zůstalo v rovině, kdy se hlavní hrdinka snaží vyřešit záhadu dítěte, mohlo to být v pohodě. Ale tvůrčí tým se do toho snažil nacpat strašně moc věcí od rasismu a obžaloby šosácké společnosti z intolerance k lesbám přes rodinné potíže hlavní hrdinky až po přepálené ironizování mateřství, které tu sice mělo místo, ale moc to nefungovalo. Párkrát jsem se zasmál, to zase jo. Mimino mě bavilo a jestli tu nebyly použity nějaké digitální korekce, což mi nepřipadalo, tak všechna čest filmařům, kteří nejspíš museli čekat a zachytit ten správný výraz. Ale chybělo mi tu víc hororu a celkově jsem čekal, že to bude trochu střelenější. I to vysvětlení mi přišlo neúplné a vyvolalo spíš rozpaky. Celkově to vidím na čistý průměr a to je pro mě zklamání. 50%

The Last House on Cemetery Lane (2015) odpad!

Další z ranků hloupých a zbytečných filmů, který nezaujme vůbec ničím. Pokud něco film chrakterizuje, tak je to blbnutí hlavního hrdiny se spiritistickou tabulkou, po které jezdí plastovým panákem a je evidentní, že tu nepůsobí žádná vyšší moc. Existence podobných škvárů mě nepřestane udivovat, ale na druhou stranu pokud se najdou blbci, jako třeba já, kteří tomu věnujou čas, tak proč to netočit, že jo.

The Overnight (2022) odpad!

To je tak, když chcete točit něco ve stylu Kinga nebo AHS, ale nemáte talent, šťastnou ruku při castingu a hudební doprovod vám dělá synovec s dětskýma klávesama. Něco tak strašně mizerného a nudného už jsem neviděl dlouho.

Billy the Kid (2022) (seriál)

Upřímně řečeno podobu i charakter Billy Kida mám od klukovských let pevně spojené s Estevezovým podáním v Young Guns a Hirst s Blythem na tom nedokázali nic změnit. Kida coby absolutního správňáka prostě nedokážu pobrat. Tím ovšem neříkám, že by seriál byl úplně špatný. Pokud bych tvůrcům něco vyloženě vytkl, tak je to podání Billyho dětství. Nejde mi ani tak o nějakou historickou věrnost, ale spíš o to, že mě to jednoduše nebavilo a trampoty Boneyovic rodiny mě nechávaly chladným. Změna přišla až ve chvíli, kdy se hlavní hrdina naučil pořádně střílet. Tím začalo to, co od westernu čekám, ale ani v této rovině se nejednalo o nic kulervoucího, ačkoliv poslední tři díly mě vyloženě bavily. Tím, jak se blížila Lincolnská válka, seriál nabíral grády. I proto se mrknu na případnou druhou řadu. Každopádně po té první u mě panují rozpaky. 50%

Útěk z pole (2022)

Únikovka z kukuřičného pole plus vybíjená mezi šesticí hráčů a čímsi, co se skrývá mezi klasy. Někdy nuda, někdy zábava a herecky to také vyšlo tak napůl. Plusem je prostředí, které siceš je ze své podstaty monotónní, ale tvůrcům se ho podařilo podat řekněme pestře a celkem slušný je i hudební podkres. Mínusem je, že se tu nikdo neobtěžuje s vysvětlováním, takže si divák musí dosadit neznámé sám. Celkově mi z toho vychází neurážející průměr. 50%

Hell Hath No Fury (2021)

Amíci, francouzští odbojáři a Němci se na sklonku II. SV potkají na hřbitově, kde je ukryté zlato. Základ pro slušnou rubačku tu tedy byl, ale bohužel to tak úplně nedopadlo. Nedostatek peněz je cítit a střílečky jsou spíš statické a na efektu jim mají přidat gejzíry krve, které jsou ale legračně přepálené. Film je tak z velké části o dialozích a co si budeme povídat, to zrovna není silná Johnsonova stránka. Na druhou stranu i když se nejedná o žádné vycizelované slovní cvičení, postavy nesklouzávají k blábolení a to mi vlastně stačilo. Vyšlo to i herecky a na té Nině Bergman něco prostě je. Za hodinu o tom nebudu vědět, ale i tak se jedná o celkem pohodový průměr. 50%

Rozpolcená (2022)

Hloupoučký thriller o sociopatce terorizující tupouna, který jí sedne na lep. Prieto se ani nesnažila zažité klišé něčím ozvláštnit, takže je to předvídatelné od A do Z, ale když to tak vezmu kolem a kolem, nemohu říct, že by to byla nuda. Tak nějak je pořád se na co dívat a je celkem jedno, že občas jsou to do očí bijící nesmysly. A vyšlo to i herecky. Teď nemám na mysli Malkoviche s Grillem, ale Lilly Krug, která možná není kdovíjaká herečka, ale tady je pekelně roztomilá a k sežrání. I tak ale platí, že pokud někdo po Kidnap čekal od Prieta nějaký posun, tak bude zklamán a vypadá to, že tenhle chlap bude zaškatulkován jako režisér tupých thrillerů. Na druhou stranu mohl dopadnout i hůř. 50%