Nejdelší noc života (2021) odpad!

Buchta, která pověsila kriminálnický život na hřebík, musí pro svého bývalého šéfa vyzvednout pět zásilek během jedné noci, aby zachránila svojí dcerku. předpoklad pro tupý akčňák by tu byl a také že to tupý akčňák je. To by sice nijak nevadilo, ale tohle je tupé a navíc dokonale mizerné. Akce, na které to mělo stát především, je příšerná a vizuál lacinější než nejhlubší dno jihoamerických telenovel. Že se Freeman občas upíše nějaké srajdě je známá věc, ale tohle už přeci jenom trochu moc. No a Ruby Rose nejspíš došly prachy. Gallo, který má na svědomí Middle Men či Columbus Circle, se nejspíš už nevrátí. Absolutní odpad.

Slaxx (2020)

Pokud je o gore a vůbec o řádění či ztvárnění zlotřilých kalhot, tak nemám problém. Džíny to rozjíždějí celkem záhy a neberou si vůbec servítky, takže o uzipované prsty, cákající krev a další chuťovky tu není nouze. V rovině komedie je to naopak bída, protože momentů pro zasmání je tu méně než málo a je to celkem škoda, protože předpoklady i vhodní herci tu jsou. Co se satirického týče, tak to je 50 na 50. Na jednu stranu se mi líbilo to strefování do módních řetězců, které něco deklarují, ale v reálu se chovají úplně. Ovšem občas mi to přišlo přepálené až moc i na satiru a tajtrlíkování maníka, aspirujícího na vedoucího prodejny, mi vyloženě lezlo na nervy. 55%

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Žánrový mix duchařiny, thrilleru a vlastně i rodinného dramatu, který by se mi docela i líbil, kdyby tu nebylo několik ale. Tvůrci se sem toho snažili nacpat strašně moc a nakonec se jim povedlo to všechno splácat do smysluplného celku, ale některé linie zůstaly nedotažené. Třeba minulost manžela by si zasloužila trochu víc prostoru, totéž se dá říct o historii domu, potažmo celé vesnice a takhle by se dalo pokračovat. Uvítal bych i trochu víc strašení, které tu víceméně absentovalo.Vyloženě potěšili jenom herci s výbornou Amandou Seyfried na čele. Jako čtyřdílná minisérie to mohlo být mnohem lepší. 55%

For the Sake of Vicious (2020)

Tak do půlky to vypadá jako klasická hra s divákem na vinen či nevinen. A není to hra úplně povedená, za což nese vinu zejména představitel maniaka, který nedůvěryhodně přehrává. Jenže krátce po polovině se to zvrhne do totálního masakru, v němž není nouze o prostřelená kolena, podřezané krky či kladiva zaseknutá v hlavě. Jo, to co tady hlavní aktéři přežili, by neustál ani John Rambo v plné síle, ale upřímně řečeno jsem neměl potřebu si toho nějak moc všímat. O nějakých extra hereckých výkonech to tady podle očekávání není, ale hlavní hrdinka v podání Lory Burke mi byla hodně sympatická, což nějaké to procento navíc udělalo. 70%

Honeydew (2020)

Vidláci žerou vadnou stravu a je to znát na duši i na těle. Náhodní kolemjdoucí to tak s nimi nebudou mít lehké, i když to zpočátku tak nevypadá. Úplně jednoduchá i pitomá zápletka natažená do téměř dvouhodinové rádoby fantasmagorie. Kdyby z toho Milburn udělal obyčejné hixplo, mohlo být lépe. Takhle to vypadá, že konzumoval to samé přiotrávené jídlo jako jeho hrdinové a podle toho to dopadlo. Atmosféra je dobrá, to zase jo a několik málo momentů tu stojí za povšimnutí, stejně jako celkem slušně děsivá babka. Ale to je prostě strašně málo. Nicméně věřím, že si film své fanoušky najde, ačkoliv já k nim patřit určitě nebudu. 30%

Léto s gentlemanem (2019)

Ona žije v neuspokojivém manželství, které po dlouhých letech vyčpělo, on je galantníí zámecký pán, který se k ní chová tak, jak její manžel už dávno ne. Jednoduchá premisa by nevadila, ale celkově je to prostě nuda. Vtip tu vlastně zastupují jen klasické vesnické stereotypy, které ovšem tady vůbec nefungují, samotná romantika je z ranku těch lehkých a nevinných a příběh sám se vyhýbá byť je náznakům nějaké košatosti. Co mi sedlo byla prosluněnost, myšleno doslova. letní atmosféra v Adamcově podání, jakkoliv je objektivně nezajímavá a tuctová, mi jednoduše sedla. A dalším plusem je Antalová, která se mi vždycky líbila a s přibývajícími roky se na tom nic nemění. O to větším castingovým úletem je fakt, že její dceru tu hraje strhaná Vondráčková. Co se Hanzlíka týče, tak tomu to tady nesedlo a světáckého elegána jsem mu nežral ani náhodou. 30%

Temné léto (2019) (seriál)

Seriál sleduje skupiny, dvojice i jednotlivce snažící se přežít probíhající zombie apokalypsu. Asi tu nenajdete nic, co by jste v rámci zombie tématiky neviděli. Asi nejvýraznějším plusem je tak krátká stopáž jednotlivých epizod, která někdy klesá až k pouhým dvaceti minutám. Díky tomu si vyprávění udržuje slušné tempo takřka od začátku až do konce. Herecky nic výrazného, ale pokud nepočítám Asiatku, neměl jsem s jednotlivými aktéry problém. Masky nakažených také nejsou převratné, ale neuráží a co se gore týče, to je spíš slabota. Tvůrci se snaží zaostřit na chování jednotlivců během krize a občas se jim jakási psychologická studie i daří, ale většinou to klouže po povrchu. Celkově takový trošku lepší žánrový průměr. Každopádně druhou řadu si klidně nechám utéct. 55%

Mortal Kombat (2021)

Historický začátek z Japonska byl vynikající a Sanada se snad narodil s katanou v ruce. Vypadalo to na velkou pecku, ale nakonec to mělo víc much, než bych po úvodu čekal. Asi nejmarkantnější jsou ty rezervy u obsazení. Já sice chápu, že dramatické výkony je to poslední, po čem by tady člověk toužil, ale takovou přehlídku jelit jsem přece jen nečekal. A nedařila se ani mezihra, která měla vyplnit scény, ve kterých se to nemydlilo. Samozřejmě od herní adaptace člověk nečeká nějaké hlubokomyslné pasáže, ale tady stačilo přidat jen trochu nadhledu. Ale tohle bylo především o bitkách a těch tu bylo požehnaně. Co do choreografie je to takový lepší průměr, ale nadlidské schopnosti jednotlivých účastníků rvačky vhodně doplňují a hlavně je tu gore na špičkové úrovni. A bavily mě i potvory z vnějšího světa, které doplňovaly osvědčeného Mrazíka. Přestat se brát tak vážně, trochu hrábnout do obsazení a věřím, že dvojka by mohla být za plnou palbu. 70%

Jakob's Wife (2021)

Reverendovu manželku hryzne upír a ona si díky tomu začne uvědomovat, že ve své podstatě není tou flanďáckou ženuškou, za kterou se je celé roky nucena vydávat. Průhledné a poplatné době, ale Barbara Crampton je tu naprosto boží, krve a roztrhaných hrdel je tu dostatek, dojde i na krysy a samotné ztvárnění hlavního upíra, který jakoby sem zabloudil z pravěkého Nosferatu, se mi jednoduše líbilo. Upírský žánr to sice nenakopne, ale ortodoxní fandové budou potěšeni. 60%

Had (2021) (seriál)

Další ze seriálů, kterému by lépe slušela podoba celovečeráku. U těch osmi takřka hodinových dílů jsem měl prostě a jednoduše potíže udržet pozornost, což byl docela velký problém, protože děj dost často skáče v několika časových rovinách. Je to o to větší škoda, že to mělo výborný námět, vydařenou dobovou atmosféru a Tahar Rahim v hlavní roli byl naprosto famózní a Jenna Coleman za ním zaostávala jen o fous. Při vší snaze bohužel nevypotím víc než průměr. 50%