Drsný časy (2005)

Výborná kreace Christiana Balea jako mariňáka zmítajícího se ve stigmatech války citech a neschopnosti vrátit se do normálního života. Výborně ho pak doplňuje Freddy Rodríguez v roli Baleova kamaráda, který k němu svým způsobem vzhlíží a zároveň si je vědom toho, že cesta s ním vede do pekla. Solidně a trošku netradičně natočený thriller. 80%

Stmívání (2008)

Xkrát natočená studentská upírovina, se zlými upíry, hodnými upíry, indiány, kteří něco vědí a zamilovaným člověkem. Ovšem od dílek typu Krev jako čokoláda a podobných paskvilů se to přece jen trošku liší - upíři na slunci nehoří, ale mají azbestovou či jakou kůži (cože???) a taky si nevzpomínám, že by to někdo v historii filmu zkoušel na upíra pepřákem. :D Co se triků týče, tak jsem měl občas pocit, že koukám na starou dobrou hongkongskou či čínskou lítačku a každou chvílí jsem čekal, že na mě vybafne Ziyi Zhang a udělá nějákou kung-fu kreaci. Herecky to taky žádná sláva nebyla. Robert Pattinson mi vyloženě nesedl a jeho upírské pohledy působily směšně. Na druhou stranu z Kristen Stewart roste nejenom hezká holka, ale taky dobrá herečka a jedna z budoucností Hollywoodu a především za ní dávám jednu hvězdičku. Jinak to nestálo za nic.

Síla odvahy (2008)

Narazil jsem na tenhle film úplnou náhodou a bylo to pro mě milé překvapení. Chtělo by se říci, že to byla taková variace na Tucet špinavců, ale s mnohem propracovanějším dějem i postavami a s mnohem komornější atmosférou, což ale nijak neubíralo na kvalitě. Sophie Marceau odvedla svůj výborný standard a musím říct, že jí to na konci v uniformě SS fakt seklo.:DAle i další ženské hrdinky, pro mě neznámé, odevzdaly svůj kus práce a konkrétně Deborah Francois mě docela zaujala. 80%

Špinaví Irové (2007)

Pozvolna a příjemně ubíhající rodinné a generační drama o životě, irských konvencích, dospívání a nenaplněných i naplněných touhách. Celkový dobrý dojem umocňuje ještě výborný Brendan Gleeson, který zahrál postavu zatrpklého otce na jedničku. 4,5 hvězdičky.

Cass (2008)

Není to tak syrové jako Rise of the footsoldier a nemá to takový koule jako The Football Factory - je to spíše životopisné drama o jednom z nejvyhlášenějších chuligánů a nutno podotknout, že drama výborné, uvěřitelné a nemoralizující. Pro mě neznámý Anonzie zahrál Pennanta skvěle a zdatně mu sekundovali i další "chuligánští" herci Tamer Hassan a Leo Gregory. Neseděl mi jen protivnej ječák Nathalie Press, ale dalo se to přežít. 90%

96 hodin (2008)

Liam Neeson jako akční hrdina? Upřímně řečeno nedokázal jsem si to dost dobře představit, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen, ačkoliv jeho počáteční kreace úzkostlivého otce mě pěkně štvala a nedivil jsem se Famke (zase byla krásná, ach jo), že ho poslala někam. :D Jinak to mělo spád, slušnou akci, hnusný padouchy a vůbec mi nevadilo, že mi bylo od přečtení distributorova textu jasný, jak to skončí. Víc podobných věcí. 80%

Fuck Me (2000)

Jedna hvězda za Karen. Jinak to byl totální shit.

Loupež po italsku (2003)

Zábavná oddychovka se super obsazením v čele s krásnou Charlize a nezvyklým záporákem Edwardem Nortonem, který si ovšem tuhle roli užil. Sice to bylo občas trochu překombinované, ale to se dalo s lehkým srdcem odpustit. 80%

Vévodkyně (2008)

Taková šedivější Marie Antoinetta s lepším obsazením a s o něco lepším scénářem. Celý film stojí a padá s výkony Keiry a Ralpha Fiennese. Zejména Fiennes zahrál lhostejného anglického šlechtice na výbornou. Jinak to na mě příliš velký dojem neudělalo a chvílemi to i díky natahované stopáži nudilo. 60%

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tak nevim - na jednu stranu to byla výborně sestavená mozaika, občas naivních, příběhů, provázejících protesty v Seattlu, ale na druhou stranu to bylo příliš tendenční a ačkoliv si film snažil uchovat jakousi objektivitu, tak to nakonec byli demonstranti, kdo z toho vyšel jako ti hodní, co bojují za vyšší ideály. Umocnily to ještě závěrečné titulky. I přes to všechno jsem fandil policajtům.:D Zaujala také překvapiě velká koncentrace hvěz s Harrlesonem a Charlize Teron v čele a poměrně slušná akční kamera při policejních manévrech. 70% a mohlo to být lepší.