Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 9.5.2008  00:08
    Speed Racer (2008)

Pohádka o tom, že nulový příběh se dá předjet barevným autem.

• 8.12.2006  12:40
    Spláchnutej (2006)

Nenáročná hříčka s celkem milými postavami (propracovanosti a roztomilosti Wallace a Grommita ovšem nedosahují) a dobrým tempem ve scénách, kde někdo někoho honí, něco s něčím bojuje atd. Následující morální poučení (nemít kamarády - jó to vadí, to vadí) je povinnost pro dětičky. Záležitostna jedno pokoukání.

• 10.4.2006  22:20
    Spojenec (2006)

Supr voe, supr. Nabušená překombinovaná zápletka s geniálně vymyšlenou loupeží, která jakoby už jste jí viděli stokrát, ale přesto vám nic nedovolí na chvíli spustit oči z plátna. K tomu luxusně zvládnutá vizualita bez pozlátek a skvělá hudba. 90% a moje must see tohoto jara.

• 27.3.2005  14:01

Reziserovi se podarilo udelat s velmi spatnym scenarem (dejme tomu solidne napsane dialogy ale zapletka tak trapne klasicka ze by se za ni stydel i Shakespeare) divy - je to pekne natoceno a nektere sceny jsou vizualne vyjimecne. Wiliamsovi jsem neuveril ani slovo co vypustil z pusy. 70%

• 8.9.2006  22:16
    Spáči (1996)

Příběh začíná jak od Scorseseho, se všemi jeho prvky (dokonce jsem si podle hlasu jednoho herce, když byl ještě mimo záběr, myslel že nás nemine ani Joe Pesci).. Po vychovatelském prostředku se mi ale všechno zdálo takové trochu vyumělkované, příliš perfektní a to mi do skvěle rozehraného příběhu moc nesedlo. Také herecké výkony dospělých spáčů nic moc:(

• 11.11.2003  17:48

Velmi slušná bondovka. K rybě nepijte červené víno (ani chianti), bývá to podezřelé.

• 12.3.2004  15:08
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Kazdou nedeli chodim na sestou do prace. V pet zacina Star trek, ja pustim bednu a cumim, jeste v polospanku. Vetsinou se behem prvnich deseti minut rozebehne nejaka vychytana zapletka a pak... musim bezet na autobus:-(

• 7.3.2018  13:32
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Nejsem trekkie (díky bohu) ale taky nejsem úplnej buran a tak vím, že Star Trek není jen "žij dlouze a blaze" ale taky: "Kapitánův lodní deník, hvězdné datum bla bla, dodatek..." a uzavřený příběh na jednu epizodu s ponaučením. Takže tohle není Star Trek, ale nějaká podivnost s cliffhangerama a rozplizlejma vývojema postav co jsou mi veleuprdele. Balím to po 4 dílech.

• 24.4.2003  22:13

No. Řekl bych, že tady ti nízkohodnotící trochu podléhají deziluzi v tom, že pokládají staré (dobré) Star Wars za něco jiného. Byly dementní a infantilní úplně stejně, to jen vy jste trochu zmoudřeli za ty léta.

• 4.1.2010  10:59
    Stmívání (2008)

Poctivá káva (2*/5*)

• 25.12.2010  16:35

As your attorney, I advise you to rent a very fast car with no top. And you'll need the cocaine. (neobjektivně za 5 hvězdiček)

• 7.5.2010  11:02

Tohle jsem nenáviděl. Jako všechny filmy, na které jsme koukali v rámci hudební výchovy (+Vlasy).

• 31.5.2010  23:54
    Street Kings (2008)

Ve scénáři je víc děr než v mrtvolách co vytvoří Keanu Reeves.

• 8.7.2011  13:41

Tak hluboký, že se každý utopil nudou. Když už se na to vydržíte dívat do konce, stojí za to o něm taky přemýšlet a mluvit. To je režisérovo hlavní selhání - většina lidí se zmohla jen na konstatování, že to je onanistická (je) sračka (asi spíš není).

• 8.3.2009  00:02

Bůh existuje a není to POMO.

• 9.7.2010  16:55
    Studna (2009)

Nasazuji standardní hodnocení pro "festivalový" film, ze kterého jsem po hodině odešel a před tím půl hoďky prospal

• 26.3.2011  03:07
    Sucker Punch (2011)

Bordel nebo blázinec, je to jeden slepenec. Polská terapie aneb film roku.

• 14.3.2007  16:28
    Sunshine (2007)

Sunshine osciluje někde na hranici mezi geniálním snímkem a hroznou píčovinou. Rozhodně se nejedná o Vesmírnou odysseu nového tisíciletí ačkoliv drobná oldschoolovost interiérů a kostýmů by tomu mohla napovídat (film není ukotven v konkrétním čase ale opera v Sydney napovídá, že sluníčko nám vyhasne dřív než se nadějeme). Na nějakou tu poetiku a rozvláčné scény můžete rovnou zapomenout - po první trochu klidné třetince (můj hrubý odhad) začne neskutečně kulervoucí jízda plná všemožných zvratů a nervůdrásájících scén. Na vysvětlování, stejně tak jako na rozjímání nebo na přemýšlení o metafyzických otázkách není čas - následuje další a další zvrat až do závěrečné, vizuální, režisérské onanie (která navíc následuje po scéně, o které jsem si trochu naivně myslel, že už je koncem filmu, protože ve filmu se doopravdy moc nevysvětluje - odvážný krok řekli by jedni;-) ale spíš vás Boyle nenchá přemýšlet abyste nenašli moc děr ve vyumělkovaném scénáři). Nejlepší postava: pragmatik Mace a hned po něm magor Trey.

• 30.6.2007  20:33

Jeden člověk dokázal změnit jídleníček v 30 000 restauracích na celém světě. Co si zaslouží pět hvězd když ne tohle? :)

• 18.9.2007  23:25
    Superbad (2007)

Filmy z matčiny stáje jsou prostě jiné. U Zbouchnuté jsem to měl na jazyku ale tady už to musí ven (puke - nové anglické slovíčko, které jsem si po Knocked up a Superbad zapamatoval) - Apatow je kurvavíc ze života než Smith. Ten se přeci jen pohybuje v mytologických rovinách star wars geeků a experimentálního sexu, který si přinejlepším stahujem z netu (ti z nás, kteří mají větší fantazii než Milan Šebek). Tihle chlapci jsou fakt lůzři (Rob Roy "normální kluci")a když už se za střízliva baví s nějakou holkou (a je to trapný, jak už to bývá) tak jim to taky velmi pomalý střih dá řádně sežrat. No zkrátka pecka

• 30.7.2009  21:56

Není důležité vyhrát ale zúčastnit se

• 2.10.2008  15:06
    Svatá hora (1973)

Rub your clitoris against the mountain.

• 9.8.2008  22:02

Nechápu proč kozy neukázaly i ta vojanda a pobožná husa:(

• 9.2.2008  12:19

Je to skoro tak dobré jako ta scéna v Jersey girl

• 26.12.2010  17:41
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

Njedřív to bolí, ale když se uvolníte, je to velice příjemné. Chyťte supervlnu!

• 21.7.2006  00:50

Ubohá sračka ale McDonald bych chtěl mít doma taky (a makal by v něm Rob Roy).

• 25.4.2005  18:26

Pokud ten film beru samostatně tak nejmíň za tři. Ale jako pokračování rozhodně neobstojí. A to proto že snad 90% jsou jen maličko předělaný fóry z jedničky nebo snad úplně ty samý. TFUJ! P.S.Kéž by to řežíroval Scorsese, Joe Pesci by toho malýho smrada chytil za pačesy a pak ho šeredně zmasakroval. :-)

• 17.4.2012  20:50

Některý filmy jsou natolik nevlezlý až z nich ve mně nezůstane vůbec nic. Chci se víc než jenom dívat.

• 25.7.2003  21:46

Zábava na úrovni.