Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 12.9.2006  10:09

Od tohoto filmu jsem očekával to, co by měl každý, kdo o Moorovi něco ví, očekávat - subjektivní a zábavný dokument. Jenže Moore došel někam na půl cesty, občas je neskutečně zábavný, ale nemá to moc společného s "dějem" filmu, nebo se plácá v USA možná ožehavých tématech, které ale našinci moc neřeknou (plačící matka před Bílým domem). Například nechápu, proč u lidí, se kterými Moore během filmu hovoří dole není titulek s tím, kdo jsou! Další jeho oblíbená finesa: ma dva fakty, A a B. Nejprve zcela věrohodně popíše A a pak řekně - a z toho vyplývá B.. Ačkoliv téměř postrádáte souvislost tak mu přece musíte věřit, někdo s tak ošklivým xichtem by vám přece nelhal! Nebo třeba když říká, že z 500 kongresmanů má v Iráka jen jediný syna. Co tím neříká? No přeci, že to je syn republikána (domněnka, nepodařilo se mi vygooglovat-domněnka byla mylná, viz diskuze a Pohrobkův příspěvek), jelikož kdyby o byl synek demokrata, rozhodně by to neopomněl zdůraznit.edit-opomnel, moje chyba. Ale o tomhle přesně můj komentář být neměl. Tenhle film prostě není dobrý kvůli pár vlekoucím se scénám o hovnech.

• 3.5.2011  22:48
    Fair Game (2010)

Rodinný drámo nevzrušivý stejně jako ten nejomletější americkej provar v jeho pozadí.

• 16.6.2010  09:22
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

To jsou opravdové penisy

• 13.12.2006  17:29
    Faktótum (2005)

Oslavování lumpen proletariátu je mi kapánek proti srsti, což se nejspíš projevilo v hodnocení. I když modří už vědí, že objektivita hodnocení je mýtus ;-)

• 12.6.2010  19:44

Bestiálně lidské

• 5.8.2003  14:50

Eye candy HDR shit.

• 1.5.2009  08:25
    Far Cry (2008)

Tenhle film je jako sendvič se smaženkou čili a čatní. Každá jeho jednotlivost je na nic. Herci - směšný, scénář - debilní, triky - slabota. Ale nějakým zázrakem to dohromady dává smysl.

• 27.2.2008  16:26

Krátký film o genderových stereotypech nejspíš sponzorovaný nějakou evropskou agenturou pro bourání bůhvíčeho. Nic moc až na seducing...

• 25.1.2007  23:03
    Fimfárum 2 (2006)

Oproti jedničce slabý odvárek, zmrvení takové skvělé povídky jako jsou 3 hrbáči z Damašku vyžaduje notnou dávku neumu.

• 3.4.2005  13:57

Geniální vypravěčský styl Wericha a k tomu perfektní loutkové zpracování! Moje oblíbená pohádka je Až opadá listí z dubu

• 3.6.2015  21:57
    Flash (TV seriál) (2014)

Usmrkaný Barry.

• 11.3.2007  12:48
    Fontána (2006)

Já jsem byl se sebou spokojen.

• 28.9.2008  16:08
    Frajer Luke (1967)

Už dlouho mě nic tak nerozsekalo jako právě Luke. Mustr připomíná Přelet - jedinec se bouří v uzavřeném prostoru proti normám (subsystému), strhává s sebou další členy skupiny a tím se stává nebezpečným. Za což dostává pochopitelně před držku. On se ale zvedá a nepovoluje - rvačka, ač beze smyslu nám naznačuje s kým máme tu čest, to když Luke, jakkoliv bojující proti o hodně silnějšímu soupeři říká: Budeš mě muset zabít, Dragu... Rozdíl oproti Přeletu vidím v tom, že zde systém nemá konkrétní reprezantaci démonického zla, kterou je ve Formanově pecce vrchní sestra. Nevrlý dědeček jako kapitán, ani střelec, jehož brýle odráží realitu, aniž by ji chtěly měnit. Jsou jen apatickým, anonymním činitelem, soukolí stroje, který nelze zastavit, protože je jen otázkou času kdy vás semele. Úsměv na rtech frajerům zůstává.

• 25.10.2011  11:34

I will show you Meg Ryan`s bush.

• 18.3.2007  12:39

Samoúčelná, dokonale politicky i jinak nekorektní úchylárna s punkovým soundtrackem (Dead Kennedys a hlavně Agent Orange *IN LOVE*). "Nechci tvoje drahokamy, chci kouřit tvoje péro."

• 23.8.2008  13:33
    Funny Games (1997)

Ano, jako umělecký snímek to oceňuji, byť jako "normální" film mě to zklamalo. Proto také změna hodnocení poté, co ve mně film uležel a já už nejsem na něj tak naštvaný za to, jak mě nudil. Ona ta nuda totiž přišla právě v moment, když ze scény zmizeli oni dva hošani v bílém. Je to chytře vystavěno tak, aby po smrti Džoržíka už divák neměl komu fandit, totiž snad krom oněch dvou magorů. Rodiče mne zklamali - nedokázali ochránit své dítě, vzepřít se byť jedinému přání trýznitelů. Jejich bezmoc a ubohost se mi hnusí, protože zrcadlí moje vlastní (možné) chování - chování, které je normální, jediné rozumné, ale také bez špetky hrdinství a inovace. Bez podmínek příjmají svůj úděl a jejich pasivita je pro mě tím, co znervózňuje nejvíc. Chci, aby už mě s tím neotravovali a rychle zdechli, zatímco nedotknutelné zlo ať si dál klidně řádí, nakonec je to jen ve filmu. Tohle není Divoká řeka ani jiný dobrodružný příběh, kdy se obyčejný člověk dokáže vzepřít svému osudu a porazit silnější reprezentaci zla. Prostě jen čumíme na to jak obyčejní lidé dostávají psychicky i fyzicky přes hubu a když už se zdá, že by z toho mohli vyváznout živí přeju si, aby aspoň za svou obyčejnost zdechli rukou těch stvůr. Když nemůžete žít jako hrdinové, tak chcípněte jako zbabělci.

• 31.7.2003  17:54
    Futurama (TV seriál) (1999)

Stejně jako Red Dwarf více než seriá zaměřený na sci-fi se tento mladší bratr Simpsonových soustředí na parodii a satiru staryých dobrých časů dvacátého a jednadvacátého století využívajíc vtipně motivu budoucnosti. Pěkná kritika amerického lifestylu a absence smyslu pro ekologii... Seemore Asses?

• 1.5.2005  21:42
    Gargantua (TV film) (1998)

Jentak mimochodem. Nechápu jak tuto sračku mohlo tolik lidí dokoukat až do konce. Viděl jsem prvních dvacet minut a předpokládal jsem že se budu tím jak to je špatné bavit. Nebavil jsem se a tak jsem odešel od příjmače. jen nepochopím jak to mohlo 59 zdejších uživatelů vydržet.

• 24.10.2005  22:35
    Gauneři (1992)

Tarantinova první užvaněná tragikomedie z gangsta prostředí trpí v mých očích hlavně nedostatkem akce. Lacinost Gaunerů je občas až moc očividná. Ale Tarantino to umí dostatečně maskovat a vynahrazovat fajn kecy o ničem, ze kterých kupodivu ještě stále nezvracím do pytlíku s popcornem... Předehra k masterpiecu...

• 14.5.2012  17:51
    Girls (TV seriál) (2012)

sick

• 22.8.2014  15:09
    Godzilla (2014)

Kdybyste mi řekli, že bitka bude za tmy tak si ty dvě hoďky ušetřím...

• 18.11.2004  12:39
    Godzilla (1998)

Ty ses Japonec a ja jsem Godzilla!!!!

• 8.5.2007  18:17

Ty zvonáče a boty na podpatku a kníry a kotlety jsou hroznej kult. Příběh se točí kolem nějaký pojišťovací společnosti ale jinak je to v podstatě stejnej koncept jako novější remake, který přímo cituje některý scény (rozfoukání koksu, tygr / hadi atd). Nakonec tam to auto skočí a rozbije se. Heh

• 13.3.2008  11:16

Kout je asi nejnezajímavějším uživatelem csfd

• 23.5.2005  18:24

Standartní Manson, ještě s basákem Twiggy Ramirezem... Zaznam je prurezem z turné coz v praxi znamena ze behem jedne pisne se strihem zaberu Manson objevuje v jinych hadrech tak jak zpival v jinem americkem mestecku. Coz mi moc nevyhovuje protoze to ubira na autenticite. Hudebni strnka bez vyhrad :-)

• 8.12.2007  18:07
    Halloween (2007)

Druhá půlka wtf?

• 23.8.2009  01:26

Výraz nekompromisní je na místě, ačkoliv u Tarantina, narozdíl od současného hollywoodského trendu, znamená odklon od (pseudo)realističnosti až ke groteskní absurditě, nepodbízivé ale velice velice zábavné. I přes jisté kiksy v dramaturgii a nepřesvědčení užití některých tarantinovských trademarků (místy je to prostě příliš velká zhovadilost) jsem se neubránil nadšení.

• 12.6.2011  23:31
    Hanna (2011)

Tenhle film je jako byste si v hospodě vyprahlí objednali plzeň do tupláku a přinesli Vám malé nealko pivo. Drobně mě potěšilo, že se hlavní hrdinka narodila v Polsku :)

• 5.8.2006  11:48
    Harper (1966)

Solidní kriminálka se super zamotaným dějem, chybějícím záporákem (podezřelí jsou všuichni) a suchýma hláškama téměř dokonalého Paula Newmana. Je to ale trochu dlouhé ale vyplatí se počkat si do konce..

• 8.3.2010  00:20
    Harry Brown (2009)

Michael "nemám s kým hrát šachy a tak budou umírat lidi" Caine sotva usuší slzu a již masakruje britskou gangsterskou špínu a řadí se po boku dalšího důchodce letošního jara, Mela Gibsona, který střílí do kolen zas pro svou dcerku. S Harrym sdílí vojenskou minulost a smysl pro ty správné konzervativní hodnoty. Harry má aspoň nějaký vývoj postavy, která se probírá z úzkýho snu nevšímavosti do svrabu reality. Nejvíc film kulhá v pouliční bitce, moc levný a nerealistický - ve skutečnosti by gangy rozehnali policajti do 3 minut slzákem (gangy neměly masky) nebo by to do nich prostě šili gumovýma projektorama nebo vodou z děla nějakýho transportéru. Ale to vem čert, hlavně že to dobře dopadlo.