Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 6.7.2018  09:55

Studie zavislosti. Me gusta.

• 11.11.2016  14:34
    Příchozí (2016)

Pro mě asi vůbec nejlepší variace na téma návštěvy z vesmíru.

• 5.12.2015  15:19

Naivní kýč to asi je, ale to Hoši od Bobří řeky nebo Děti ze stanice ZOO (nebo Klub rváčů :) ) taky.

• 14.5.2015  07:57

Nevidels trilogii, zajima te pribeh, zajimaj te postavy a jejich vyvoj? Tak to jdi do prdele.

• 9.5.2015  19:21
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Netflix vytrhl komiksovej žánr z dětskejch pařátů, nikam nespěchá a pečlivě se vyhýbá klasickým fíglům tradičních seriálů - cliff hangerům a debilních vztahovým proplejtačkám (OK, to neni tak docela pravda ale fajn). Tak dobré, že vás nenutí hltat ale vybízí k vychutnání. Epilog - líbilo se mi to hodně, ale nedovedu si představit, že mě to bude zajímat v dalších sériích, když to tak krásně končí kýčovitým Mattovým "zrozením".

• 12.3.2014  23:53
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Idea je asi taková. Máme film a ten má stopáž dvě hodiny. Ale na odvyprávění příběhu a ještě rozvinutí postav je potřeba uchýlit se k různejm zkratkám a zjednodušením. Seriál má výhodu delší stopáže a tak může potenciál příběhu naplnit doslovněji, dokonaleji v tomhle slova smyslu. A True Detective vážně ukazuje nějaký postavy, jejich hodně zajímavý osudy a promakanej vývoj. V souvislosti s vyřešením případu mi to ale nějak nestačilo, zdálo se mi, že tam to ještě šlo líp vytěžit... I tak asi nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Další série už nebudu sledovat. // Lhal jsem. Seriálový sucho mě donutilo mrknout i na druhou sérii a zpětně musím říct, že na ní budu vzpomínat stejně rád jako na první. Ta chandlerovská Kalifornie a všudypřítomná beznaděj s koncem, kterej mi vyhovuje víc než u první řady. Bomba, díky!

• 18.3.2013  18:21

V synopsi knihy Elementární částice jsem se dočetl, že se jedná o pokus o "totální" román. I tenhle film se podle mě snaží o nějaký (leckdy naivně, ale o to svůdněji, romantizující) komplexní popis společnosti. Goslingova "dělnická" (lower class) část, Cooperova ambiciózní, american dream a dialektický uroboros závěr, který mi přišel nakonec takový fajn optimistický. Hrozně mě to bavilo a tentoho Iñárritua si doplním.

• 9.8.2012  07:54
    Ruby Sparks (2012)

Kuba se me pred dvema tydny ptal, kdo reziroval Little Miss Sunshine a ja odpovedel: nikdo. Dnes bych mohl rict: ty dva, co rezirovali Ruby Sparks. Trailer se myslim snazi k LMS odkazovat, ale Ruby je jiny druh filmu. Je to, priznejme se bez muceni, takova hipserska vztahovka, ale jeste nez se vam protoci oci, musim rict, ze to je skvele napsana vztahovka (se) zrzkou modrokou. Obcas az hrozive presna (metapohadka a o moznosti uskutecneni toho, o co nam casto ve vztahu jde - totalni kontrolu).

• 9.8.2012  07:33
    Rebelka (2012)

A pak šťastně žily až do smrti.

• 14.5.2012  17:51
    Girls (TV seriál) (2012)

sick

• 30.3.2012  13:47

Suchaři!

• 10.1.2012  22:51

This is a story of boy meets girl, but you should know upfront, this is not a love story.

• 17.12.2011  14:35

Vavrečka netočí moc pro lenochy a blbce, takže nejsem docela cílová skupina. Relativně náročnej symbolizmus (pro mě určitě) vyžaduje hodně divákovy pozornosti, což jsem občas těžce nezvládal a ujel myšlenkama jinam. Trochu to zjemňuje tempo, kde se střídají vypjatější a klidnější scény (ačkoliv se nezdá, že by se Ondřej nechával unášet patosem, to vůbec). ///dopsat

• 30.11.2011  15:06
    Warrior (2011)

Tyhle bouchací soc dramata jsou testosteronová verze Pretty woman - normální chlap u nich nemůže nepookřát a ačkoliv hromada klišé bije do očí, rozum srdíčku neporučí.

• 29.8.2011  00:04
    Bellflower (2011)

Jen tohle: když na začátku Woodrow balí Milly, bylo mi trochu trapně jak přitepleně mluvil a až ňufal ale zároveň jsem si nemohl nevybavit jak úplně stejně cukruje jeden můj kamarád na svou (americkou) grrrlfriend - jako vejce vejci. Nechtěl bych se slyšet jak se vyjadřuju zamilovaně já, fuj. A to, jak se z týhle rádoby drsný romance přepínáme do (byť patrně fantazijního) módu (sebe)destrukce Hořkýho měsíce - to jsem si málem pustil do kalhot. Kolegyně správně napsala, že tohle je film o neustálý transgresi. Ale vtip je pochopitelně v tom, že klíčovou osobou tohohle neustálýho posouvání hranic je Milly, která je mnohem chlapštější než hlavní hrdina Woodrow - to ona sežere víc švábů, to ona šuká když se jí zachce a to ona je nástrojem pomsty tak chladnokrevný, že se chudák Woodrow nestačí divit. Ona je vyzyvatelem (žena - žena obecně je vyzyvatelem muže v současný společnosti a stojí za ní strašák rovnoprávnosti, ženský hnutí a legislativa tuhle rovnoprávnost nárokující) a on neustále akorát prohrává nebo se snaží seč mu síly stačí, aby si s ním žena totálně nevytřela prdel. A tak utíká do vlastní fantazie. Do fantazie, kde fyzická síla a chlapství zase něco znamená, kde chlap vládne. Pořád si myslíte, že je to náhoda, že tohle hračičkovství, komiksy se superhrdinama, počítačový hry a koneckonců i filmy jsou doménou chlapů?

• 11.7.2011  18:31
    Seznam smrti (2011)

Žánrovej mix o kterym bych řekl, že nemůže fungovat ani po 5 pivech (ale přitom fungoval už tak po 2, haha), ale je to tam. Je to tam všechno - švédská bohyně (že neukázala prsa je ale osudová sprostota tohodle filmu), kladívko lítá tak že se Oldboy může jít vysrat a legrace to byla taky k pokukání. A konec ten zas tak k pokukání není.

• 7.7.2011  21:41
    Le Havre (2011)

Sem se na konci rozbulel hehe...

• 5.7.2011  19:24
    Malý klenot (2011)

Když jsem zrovna nevisel na rtech hlavních představitelů (tedy dohromady asi tak 4 vteřiny) říkal jsem si, jak strohá a faktografická polokopie zde zmiňovaného Il Divo to je. Nicméně podstatnější je, že jsem celou dobu SRAL blahem (a tady čtěte mnoho vykřičníků).

• 26.3.2011  03:07
    Sucker Punch (2011)

Bordel nebo blázinec, je to jeden slepenec. Polská terapie aneb film roku.

• 6.11.2010  11:51

V sálu po mé pravici sedělo stádo asiatek.

• 3.9.2010  00:00
    Čtyři lvi (2010)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.

• 22.7.2010  12:37
    Repo Men (2010)

Jako celek to nefunguje (jedinej náznak dějový kontinuity je to s kočkou, všimli jste si?) ale pár scén je prostě bomba (jo, jsou to ty co v nich hrajou písničky a zmíňuje to tady taky kdekdo). Stejnak na mě ale ten film zapůsobil strašně dobře. Tím, že herci hrajou výborně, ačkoliv příběh (nebo scénář) je nejlacinější trash a třeba taky že milenka hlavního hrdiny není zrovna nejhezčí

• 16.6.2010  09:22
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

To jsou opravdové penisy

• 12.6.2010  19:44

Bestiálně lidské

• 21.4.2010  16:17
    Kick-Ass (2010)

Kick-ass postrádá tečku, která by Vás odrovnala. Proto jinak o dost pitomější (scénáristicky, vtipem, nadhledem i režisérskými inovacemi) starší bratr Wanted, na který se zde v závěru ve scéně s bazukou odkazuje, v souboji vítězí. Ještě minimálně jednou na Zadkobijce ale zajdu, vědom si toho, že jsem se o super zážitek připravil částečně i tím civěním na trailery pořád dokola (podruhé doceňuji) /// Prostě film o lásce :)

• 31.3.2010  21:53

"...co je to obyčejnej Čech, pro kterýho dělá Paroubek politiku? No to je přece vepřo, knedlo, zelo a v podstatě je třeba všechny zavřít, nakopat do prdele." A řemenem a vařečkou a hodně. // viděno na Febiu po tom, co jsme vlezli do špatnýho sálu. Řehtal jsem se jako blbeček celej film aby se pak ukázalo že většina hrdinů byla se mnou v sále... Ups

• 29.1.2010  23:30
    Bílá stuha (2009)

Chtěli jsme to a dostali jsme to. Moje oblíbená scéna - polibek na voze.

• 23.1.2010  20:20
    Pouta (2009)

- 2/3 EV. Nicméně nejlepšími "porepublikovými" (sic!) filmy zůstávají Pevnost a Jméno kódu: Rubín

• 13.12.2009  10:04

Co na tom, že nejvíc se mi líbí ten název.

• 9.12.2009  21:48

A co svědomí? Jsem právník, ne teolog.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21