Gimp

• 30.7.2009  21:58

Zlo bylo po zásluze odměněno dovolenou v Egyptě. Haneke je prostě Bůh :D

• 30.7.2009  21:58
    Pianistka (2001)

Nic méně než film o lásce. Lásce dvou odlišných lidí. Paradoxem (je to Haneke takže paradox je povinný) je, že hlavní hrdinka ví, co chce (a dokáže si o to smysluplně říci a to není zrovna samozřejmé nejen pokud patříte mezi sexuálně narušené), zatímco její mladý milenec se potácí mezi svou normalitou a touhou po ní.

• 8.3.2009  23:31
    Mučedníci (2008)

Celkem poctivá řezničina doplněná o nějaký ten hlubší smysl, který ale na mě byl moc hluboký a nepochopil jsem ho. Narazil jsem na to teď na disku a rozhodl jsem se, že přehodnotím na pět. Má to koule

• 8.3.2009  00:02

Bůh existuje a není to POMO.

• 30.12.2008  21:49

Ta lehkost s jakou postavy přijímají tíži svých osudů - jak na to všechno serou a mají se čím dál hůř a přece čím dál líp, čím víc zavření a perzekvovaní režimem, tím víc svobodní v duši.

• 3.12.2008  02:44
    Den cvoka (2002)

Když Adam začne pochybovat i o svých snech tak se teprve ukáže jak moc reálné a drsné to je. Komičnost becmonosti. Jaký si to uděláš takový to máš. Ale kdeže? Jak uboze jsi byl zrozen a vychován takový jsi a budeš. Nejsou náhody a šťastné konce. Jen naše bizarně malé touhy a přízemní choutky, naše nudné a závistivé cobykdyby životy, modlitby a prosby, aby se ten druhý měl stejně na hovno jako já.

• 13.10.2008  08:26

Hodnocení platí jen při sledování spojeným s užíváním Deutschbanan (c).

• 4.10.2008  15:02
    Nájemník (1976)

Jen se nastěhujete do nového bytu a už na sobě pozorujete to, čemu Vincent Vega říká "drobné rozdíly". K snídani pijete čokoládu místo kávy, kouříte červená marlbora místo modrých galuzek a od desíti večer chodíte po bytě jen v papučích (a občas také punčoškách).

• 2.10.2008  15:06
    Svatá hora (1973)

Rub your clitoris against the mountain.

• 29.9.2008  13:18
    Pohrdání (1963)

Obžerství smyslů a hyperutrpení duše. Občas i kdybyste se snažili k posrání moc, je to akorát k tomu hovnu.

• 28.9.2008  16:08
    Frajer Luke (1967)

Už dlouho mě nic tak nerozsekalo jako právě Luke. Mustr připomíná Přelet - jedinec se bouří v uzavřeném prostoru proti normám (subsystému), strhává s sebou další členy skupiny a tím se stává nebezpečným. Za což dostává pochopitelně před držku. On se ale zvedá a nepovoluje - rvačka, ač beze smyslu nám naznačuje s kým máme tu čest, to když Luke, jakkoliv bojující proti o hodně silnějšímu soupeři říká: Budeš mě muset zabít, Dragu... Rozdíl oproti Přeletu vidím v tom, že zde systém nemá konkrétní reprezantaci démonického zla, kterou je ve Formanově pecce vrchní sestra. Nevrlý dědeček jako kapitán, ani střelec, jehož brýle odráží realitu, aniž by ji chtěly měnit. Jsou jen apatickým, anonymním činitelem, soukolí stroje, který nelze zastavit, protože je jen otázkou času kdy vás semele. Úsměv na rtech frajerům zůstává.

• 25.9.2008  18:58
    Krtek (1970)

Pochopil jsem 23% (to je prvočíslo, což by samo o sobě mělo vnímavějšímu čtenáři mého komentáři něco naznačit...) - prakticky vše až do tý scény s čištěním velbloudích zubů. Na tomhle filmu oceňuji hlavně důmyslnou práci s kabalistickými metaforami a rerbergorvsky zahleděnou kameru, bravurně si pohrávající s hloubkou neostrosti.

• 26.8.2008  00:26

Až na krev? Pche, mnohem hlouběji dokáže se až zavrtat žena.

• 23.8.2008  13:33
    Funny Games (1997)

Ano, jako umělecký snímek to oceňuji, byť jako "normální" film mě to zklamalo. Proto také změna hodnocení poté, co ve mně film uležel a já už nejsem na něj tak naštvaný za to, jak mě nudil. Ona ta nuda totiž přišla právě v moment, když ze scény zmizeli oni dva hošani v bílém. Je to chytře vystavěno tak, aby po smrti Džoržíka už divák neměl komu fandit, totiž snad krom oněch dvou magorů. Rodiče mne zklamali - nedokázali ochránit své dítě, vzepřít se byť jedinému přání trýznitelů. Jejich bezmoc a ubohost se mi hnusí, protože zrcadlí moje vlastní (možné) chování - chování, které je normální, jediné rozumné, ale také bez špetky hrdinství a inovace. Bez podmínek příjmají svůj úděl a jejich pasivita je pro mě tím, co znervózňuje nejvíc. Chci, aby už mě s tím neotravovali a rychle zdechli, zatímco nedotknutelné zlo ať si dál klidně řádí, nakonec je to jen ve filmu. Tohle není Divoká řeka ani jiný dobrodružný příběh, kdy se obyčejný člověk dokáže vzepřít svému osudu a porazit silnější reprezentaci zla. Prostě jen čumíme na to jak obyčejní lidé dostávají psychicky i fyzicky přes hubu a když už se zdá, že by z toho mohli vyváznout živí přeju si, aby aspoň za svou obyčejnost zdechli rukou těch stvůr. Když nemůžete žít jako hrdinové, tak chcípněte jako zbabělci.

• 11.4.2008  00:22
    Soudný den (2008)

Oslava debility.

• 13.3.2008  11:16

Kout je asi nejnezajímavějším uživatelem csfd

• 13.2.2008  17:04

Pátá hvězdička za vyvalený kozy Marie Schneider

• 4.1.2008  20:18

Ten sociologický výzkum probíhající krz náhodné odposlechy v domácnostech - geniální řešení největšího problému dnešní "tazatelské" sociologie, nonresponse...

• 29.11.2007  06:07

Na tenhle film jsem krátký, jdu si to udělat do kopretin.

• 17.11.2007  20:44
    Absolvent (1967)

Revolta, zoufalství, naděje.

• 9.11.2007  20:42

Kdo se na akci po Bournovi nepoblil ať hodí kamenem.

• 18.9.2007  23:25
    Superbad (2007)

Filmy z matčiny stáje jsou prostě jiné. U Zbouchnuté jsem to měl na jazyku ale tady už to musí ven (puke - nové anglické slovíčko, které jsem si po Knocked up a Superbad zapamatoval) - Apatow je kurvavíc ze života než Smith. Ten se přeci jen pohybuje v mytologických rovinách star wars geeků a experimentálního sexu, který si přinejlepším stahujem z netu (ti z nás, kteří mají větší fantazii než Milan Šebek). Tihle chlapci jsou fakt lůzři (Rob Roy "normální kluci")a když už se za střízliva baví s nějakou holkou (a je to trapný, jak už to bývá) tak jim to taky velmi pomalý střih dá řádně sežrat. No zkrátka pecka

• 30.6.2007  20:33

Jeden člověk dokázal změnit jídleníček v 30 000 restauracích na celém světě. Co si zaslouží pět hvězd když ne tohle? :)

• 20.6.2007  12:13
    Rammstein: Live aus Berlin (koncert) (1999)

Ne dokonalá hudba, ale ano nejlepší show. Rozhodně doporučuji DVD Völkerball - vodvaz as fuck

• 9.6.2007  10:48
    Zodiac (2007)

Blue goes yellow. Fincher je neskutečnej frajer. Zodiac je nejen formálně dokonalý a trikově antimasturbační ale také skvěle vystupňovaný napínák s pár vyloženě geniálními scénami a zbytkem, který vás kolíbá .. aby na vás pak mohl funět do telefonu. Pět hvězd za odvahu natočit téměř tříhodinový film bez jediné akční scény a pointy.

• 11.3.2007  12:48
    Fontána (2006)

Já jsem byl se sebou spokojen.

• 20.1.2007  10:10

Zahuštěná surrealistická hříčka se skvělou vizuální stránkou (hlavně v první půli) a kulervoucím soubojem vesmírných raket. Dobývání kosmu ještě nikdy nebylo tak dramatické.

• 20.9.2006  21:02
    Pepek námořník (TV seriál) (1960)

Taková klasika se jinak nehodnotí. Jinak by Pepek roztočil pěsti jako větrný mlýny a ...

• 16.9.2006  12:20

"Oba jsme prohnilí." "Až na to že ty jsi prohnilá víc." 90%