Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 21.7.2006  00:53
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Sojka: špity špity Krakonoš: Cože, Douglas dal Krokošským pohádkám jen dvě hvězdy? No to bych se na to podíval...

• 21.7.2006  00:29

Fiction we (don't) live.

• 7.7.2006  23:58
    (1998)

Je genialita darem nebo prokletím? Jaká je hranice mezi ní a šílenstvím.. ? Jak chutná zakázané jablko, touha po poznání, která nutně zapříčiní vyhnání z ráje nevědomosti? Poznání, jenž přinese moc, jenž přinese bezmoc? Postavení na hlavu výroku "vím, že nic nevím". Vím všechno, prozření, bílá.

• 13.6.2006  22:59
    Lijavec (divadelní záznam) (1997)

Nás, sprosté lidi kurva! tahle hra nemůže nezaujmout. Moje favorizovaná.

• 13.6.2006  22:54

Totální klasika a snad jediný snímek, ve kterém vás Sobota vyloženě neprudí tou svojí demencí.

• 26.11.2005  18:40
    25. hodina (2002)

• 15.4.2005  21:22

Klid. Obrovský klid vyzaruje z tohoto snimku. Hrusinsky vrazdi ale vy pritom nejste vystaveni nasili v jeho opravdove podobe. Je to rutina, ktera se nelisi od cesani deti nebo nalevani mleka kocce. Ale ne rutina ve smyslu rodileho zabijaka ale ve smyslu lhostejneho cloveka, nekoho kdo si mysli ze dela spravnou vec, nebo je mu to mozna jedno. Postava Hrusinskeho je pro me dost necitelna, ale o to zajimavejsi. Je to prostacek ani ne prumerne inteligence, ktery je do velke miry hnan svym sexualnim pudem se znacne pokrivenymi moralnimi vlastnostmi? To je ale vetsina lidi tak co je na nem proboha jeste tak zajimaveho??? Nevim, ale je to genialni dilo.

• 10.4.2005  16:03

Nemám co bych vytknul. Perfektní klipový střih, výborní herci, obrovský výbuch na konci. Já nic víc od filmů ani nečekám. A Manson chybu nemá!

• 3.4.2005  13:57

Geniální vypravěčský styl Wericha a k tomu perfektní loutkové zpracování! Moje oblíbená pohádka je Až opadá listí z dubu

• 27.3.2005  14:10

Film hluboký jako hrdlo Máří Magdaleny a dlouhý jako penis hlavního hrdiny.

• 12.3.2005  17:25

Za tenhle film jsem Palmovi vdecny. Konecne film o mafinanovi se srdcem, ktery se chce zmenit a jit za svym snem(a neni to zrovna hromada koksu ani penez). Muzete jen vahat zda se mu jeho Escape to paradise podari.. Kazdopadne je to natoceno skvele, obzvlaste super je i Sean Penn (jako vzdycky???) v roli zkorumpovaneho Carlitova advokata. Moje oko zustalo sice suche ale mel jsem na krajicku... Nikdy jsem nemel kladne hrdiny nijak zvlast v oblibe ale po Scarface a Goodfellas jsem uz potreboval nejakou zmenu. V Carlitove ceste jsem ji nasel.

• 10.3.2005  21:49
    Visací zámek 1982 - 2007 (TV film) (1993)

Visaci jsou ve forme. Tahle mystifikace me pobavila jeste vic nez Rok Dabla, filmarsky kabat je sice o neco onosenejsi nez v Dablovi, za to napady jsou super. Visaci zame mi navic vzdy byl blize nez Cechomor. Zabery z jejich koncertu jsou pro fanouska cenne... Pixa jako Jezibaba je okouzlujici

• 3.2.2005  20:42

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit

• 16.11.2004  22:57
    Dogville (2003)

Vyborny film... Absence jakekoliv vypravy neubrala tomuto filmu nic na pusobivosti. Mesto se nadherne meni z privetiveho prostredi do koncentraku, z dobrotivych lidi se stavaji ryzi svine. Tady teprve vynika herectvi N.Kidman... Zaver filmu = pata hvezdicka-takhle by podle meho gusta mohl koncit kazdy film, nebo alespon vetsina mexickych serialu (vcera kdyz jsem psal ten komentar tak jsem byl snad uplne mimo... takovejch stylistickejch chyb nemivam ani ve slohovce,upravuji)

• 16.11.2004  08:22

Co dávají 3* a méně donutím sníst moje hovno, vysrat ho a sníst to hovno, vytvořené z mého hovna. Tak pravil diktátor vkusu.

• 3.10.2004  21:13

Je to zjednodušená a přehnaná agitka. Je to jeden z nejlepších filmů o drogách.

• 11.11.2003  17:48

Velmi slušná bondovka. K rybě nepijte červené víno (ani chianti), bývá to podezřelé.

• 20.8.2003  17:55
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Tezka britska satira. Ale nepoustejte si vice jak jeden dil denne nebo se unudite k smrti.

• 20.8.2003  17:45

Moje oblíbená komedie dětských let.

• 7.8.2003  14:37

Bezchybnaté.

• 31.7.2003  17:54
    Futurama (TV seriál) (1999)

Stejně jako Red Dwarf více než seriá zaměřený na sci-fi se tento mladší bratr Simpsonových soustředí na parodii a satiru staryých dobrých časů dvacátého a jednadvacátého století využívajíc vtipně motivu budoucnosti. Pěkná kritika amerického lifestylu a absence smyslu pro ekologii... Seemore Asses?

• 25.7.2003  22:27

Pokud chcete od filmu účinek opiátu pak tento film je Choco z německýho pohoří Hartz. Pokud chcete duševně obohatit, volte něco jiného.

• 25.7.2003  21:46

Zábava na úrovni.

• 14.7.2003  11:10
    Vabank (1981)

Polská pecka. Primitivní příběh pěti ( ;-) ) Poláků - proti pistolníkům, peněžním podvodníkům... Uff.. Komentář od pé nevyšel. Ale vězte, že Vabank je tím nejskvelějším skloubením krimi a komedie jaký si dovedete představit.

• 5.7.2003  12:43

Je tu ještě jeden čip.

• 9.6.2003  19:42

Kudla do zad kavárenských povalečů.

• 18.5.2003  21:50

Mysleli jste si o sobě, že jste "so fuckin' cool". Ale Bruce vás přesvědčil o opaku a nemusel u toho ani rapovat. Nejlepší old school Tony Scott, nejlepší old school Bruce Willis, nejlepší záporák Taylor Negron aka Millo, který jakkoliv vypadá jako totální idiot, je prostě machr. Milujte tento film a množte se.

• 18.5.2003  15:46

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!

• 15.5.2003  21:31
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Až napíšu knihu o sitcomech tak tenhle dostane plnej počet bodů. Pět a půl pračky Whirpool značka vítězů! Aneb, kdo neviděl, ten nepochopí.

• 11.5.2003  15:30

Tohle je asi noční můra všech postgraduálních studentů (to je sofistikovaný vtip, jedná se o reziduální kategorii) a studentek katedry genderových studií. Zatímco dramatický oblouk té hrstky filmů s ženskými hrdinkami vede směrem mamka od dětí k chladnokrevné mašině na zabíjení (chlapů) (žena se mění v muže, jen krásnějšího) - jako třeba Ripley nebo Kiddo Beatrix. Tady se feťačka - emocionálně vyprahlá nádoba rodu středního, mění v křehkou ženu. Na počátku spočívá řešení problémů v eskalaci násilí, rozstřílení, rozkopání, ničení. Nikita je Mauglí, věc, která koulí očima, posprejuje si pokoj a souloží na prvním rande. Její triumf v poslední fázi filmu spočívá v ovládnutí nástroje, totálního primitiva a ... muže, Viktora. Polibek ho přinutí změnit plán a tím se Nikita zachrání. Tím, že se stává ženou. La femme Nikita. P.S. MRDÁ mě to srovnávání s Leonem, ta pedofilní báchorka Nikitě nesahá po kotníky.