Gimp

• 9.5.2003  20:53
    Matrix (1999)

Matrix je jen jeden!

• 8.3.2003  14:11

Že sociologie je pavěda na hovno je po shlédnutí této brilance jasné i laikovi. A nebo také: nejkrásnější poklona lásce, obyčejnosti a marnosti lidského snažení.

• 24.9.2020  18:48

Is that what we are, misanthropes? Good lord no. We're a family.

• 14.3.2019  11:03

We all did it for the money !

• 5.12.2015  15:16
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Těžká jistota. Funguje to a v podstatě to může být nekonečně dlouhé, protože stejně jde jen o to, že Ash je pořád (ještě větší) pablb ale pablb k sežrání. Deset dílů je mi teda celkem málo, ale beru.

• 28.7.2015  09:51
    Børning (2014)

Seveřani dokážou narvat ty jejich témata rodiny, smrti a nerovností do úplně všeho.

• 17.2.2015  15:20
    Hlasy (2014)

Nespolehlivej vypravec by mohl byt vytezenej vic ale i tak fajn.

• 6.11.2014  22:00
    Interstellar (2014)

Nolan se etabloval jako vypravěč, ale u filmu tohoto typu (ambiciózní opus přesahující čas a prostor) působí jakákoliv jiná pointa než pouze emocionální nadbytečně.

• 29.7.2014  18:16
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Tónda Blánik jako Forrest Gump české politické scény.

• 2.4.2014  23:16

Pravdoláskařský...

• 27.11.2013  22:48
    Konzultant (2013)

Možná jste při filmu slyšeli slabý šustění. To šustil papír. Nepravděpodobností mouder na minutu nebo spíš na sekundu a ke konci i moralit. Mě to baví. Btw. teď jsem si přečetl komentář Davida 82. to je ten úplně nahoře. A nepřijde mi to tak. Ale kdyby měl pravdu: není důsledkem nepodarku to, že film zkultovní, protože nevydařený film je u skupiny těch, co maj nakoukáno, jediný originální, zatímco ten zbytek je dokonalé, ale stále jen řemeslo (tedy okoukané a nezajímavé)...?

• 24.11.2013  09:04
    Zmizení (2013)

Prisoners asi brzy splynou v jeden celek s dalšíma filmama na tohle téma únosů dětí, krve a bláta (Tajemná řeka, Gone baby gone ? ). Ale po celkem dlouhý době byla ukojena moje potřeba po pořádným příběhu, kterej má navíc solidní potenciál udržet v křesle. Bavil mě ten styl - dva "vyšetřovatelné" oba se dovídají různá fakta, ale kvůli nemožnosti jejich sdílení jim pravda o to dýl uniká. A na konci to všechno do sebe secvakne jako perfektní scénáristickej stroj. Supr.

• 14.10.2013  17:15
    Pot a krev (2013)

Film o blbcích a primitivech, kteří kradli, aby si mohli dovolit životní styl, na který jim chybí IQ. Z toho jak smýšlím o Michaelu Bayovi si myslím, že on je nejlepší možný řežisér pro film takového typu.

• 29.8.2013  19:55
    Elysium (2013)

Na tu debatu o scénáři v hospodě jsem raději zapomněl..

• 18.7.2013  09:21

Na čsfd projekcích je něco opojnýho. Sál narvanej, někdo se začně smát, dalších dvacet taky a člověku koutky letí nahoru dřív než se naděje. A Emmerichovi tohle prostředí dle mýho svědčí, protože kvalita těch fórků je tak tak a někdy ani to ne. Ale užil jsem si to jak Den nezávislosti back in 96. (btw má to neexplicitně takovou tu bondovskou logiku, hlavní záporák má nádor na mozku, který by nejspíš mohl změnit jeho chování ...).

• 28.6.2013  18:18

Když akční demence, tak bez nadhledu.

• 28.4.2013  23:40

O trochu víc střihově vymazlených scén (sejmutí Iana je jednoznačný nevtipný vrchol filmu) a byl jsem v nebi.

• 1.2.2013  10:08
    Zabít tiše (2012)

Jsem Brad Pitt, řeším problémy. Moderní gangster je vyjednavač, diplomat, byrokrat a (pro Jakuba) píárista. A je to pecka.

• 26.12.2012  23:58
    Dredd (2012)

Respektuje předlohu. Kdo z vás to má?

• 14.9.2012  14:40

Tohle je Přelet nad kukaččím hnízdem, kde celej posranej svět je blázinec.

• 2.8.2012  07:15
    Margaret (2011)

Doslova a do pismene bych Lise rozkopal xicht.

• 29.4.2012  15:29

Tklivý smyčce, lekačky, zoomy, zpomalovačky, divoký rakurzy. Raimi je béčkař par excellence a béčko bez kýče je jako pivo bez pěny. Hýčkejte tu malou myšlenku, kterou tenhle film servíruje - je dobré si udělat čas lidi, i na ty mrtvé :)

• 30.3.2012  13:06
    Miss Bala (2011)

Královna krásy. Typická figurka na šachovnici, která se akorát řídí pevně danejma pravidlama. Nic zvláštního. Fascinující je, když se Laura pokusí pravidla porušit (útěky, mlčení ..) ačkoliv přitom polovědomě riskuje život. Tyhle porušení pravidel totiž nejsou nijak potrestaný, figurka je prostě vrácena zpět na šachovnici, bez trestu, bez velkýho vyhrožování a emocí. Její vůle (co je bytí bez vůle) je totálně potlačená. Jako polámaný kolečko ve stroji. Když nemáme náhradní, prostě ho opravíme, nenařežeme mu za to. Za zmínku stojí i ten totální pocit penetrace dobra zlem (tyhle policajti jsou naši, cesta je volná) a naopak (myslím, že ten a ten může být donašeč)... Tenhle pocit frustrace z neschopnosti rozlišit mezi oficiální reprezentací a mafií je nám přece dobře známej, ještě před čtyřma lety vedl Pavel Bém žebříčky popularity (a to to byl prosím člověk u vlády, nikoliv v opozici, což je kritická, vděčnější role, taky se toho míň dá posrat) a dnes je z něj největší gauner pod sluncem. Frustrace pramení z toho, že nejsme schopni se smířit s tím, že nedisponujeme schopností odlišit dobro a zlo a tak v posledku na nás zůstává špína viny.

• 20.1.2012  11:35
    Rudá kapela (2009)

Šílenej film o šíleným státě v tězce sebereflexivnim dogma stylu. Některý pasáže jsou takmer dokonalý (Jacob a jeho Why do you lie?)...

• 23.12.2011  11:44
    Den zrady (2011)

Abychom zajistili vítěství svých ideálů, musíme je před tím zradit. Jednoduchá myšlenka, perfektní obsazení a režie (Clooney je strašně super ve střídání poloh, Hoffman úplně minimalistickej, za Goslinga pláče sklo od auta...), hodnocení stojí a padá na tom, zda vám to stačí a 3 jsou pro mě stejně obhajitelné jako 5... Michael Clayton mě ale nějak chytil víc, netuším proč.

• 20.12.2011  00:05

Já jsem vždycky hrozně rád, že se mi líbí takovýhle laciný píčoviny, protože jinak bych se měl za hrozně nudnýho patrona a suchara. A to jsou hovada. Nutno vidět ve skupině.

• 11.12.2011  23:56

Detaily v detailech. BFF, vole.

• 3.11.2011  21:26

V dlouhém období je Keynes mrtvý.

• 3.10.2011  19:25
    Alois Nebel (2011)

Život nemá děj

• 6.9.2011  10:14
    Bleeder (1999)

Vemte Kaurismakiho a obraťte naruby. Refn to je hněv, strach a hnus v Kodani bez zjevný příčiny (jakoby s lehkým nádechem chlapskýho srabáctví a pocitu ztráty kontroly nad úplně všim co se kolem děje a obsesivní potřebou si dokazovat, že tu kontrolu má(me) (my chlapi)). Scéna u hřbitova s Grundtvigs Kirkes v pozadí...