Bennyho video (1992)

Zlo bylo po zásluze odměněno dovolenou v Egyptě. Haneke je prostě Bůh :D

Pianistka (2001)

Nic méně než film o lásce. Lásce dvou odlišných lidí. Paradoxem (je to Haneke takže paradox je povinný) je, že hlavní hrdinka ví, co chce (a dokáže si o to smysluplně říci a to není zrovna samozřejmé nejen pokud patříte mezi sexuálně narušené), zatímco její mladý milenec se potácí mezi svou normalitou a touhou po ní.

Mučedníci (2008)

Celkem poctivá řezničina doplněná o nějaký ten hlubší smysl, který ale na mě byl moc hluboký a nepochopil jsem ho. Narazil jsem na to teď na disku a rozhodl jsem se, že přehodnotím na pět. Má to koule

Skřivánci na niti (1969)

Ta lehkost s jakou postavy přijímají tíži svých osudů - jak na to všechno serou a mají se čím dál hůř a přece čím dál líp, čím víc zavření a perzekvovaní režimem, tím víc svobodní v duši.

Den cvoka (2002)

Když Adam začne pochybovat i o svých snech tak se teprve ukáže jak moc reálné a drsné to je. Komičnost becmonosti. Jaký si to uděláš takový to máš. Ale kdeže? Jak uboze jsi byl zrozen a vychován takový jsi a budeš. Nejsou náhody a šťastné konce. Jen naše bizarně malé touhy a přízemní choutky, naše nudné a závistivé cobykdyby životy, modlitby a prosby, aby se ten druhý měl stejně na hovno jako já.

Nájemník (1976)

Jen se nastěhujete do nového bytu a už na sobě pozorujete to, čemu Vincent Vega říká "drobné rozdíly". K snídani pijete čokoládu místo kávy, kouříte červená marlbora místo modrých galuzek a od desíti večer chodíte po bytě jen v papučích (a občas také punčoškách).

Svatá hora (1973)

Rub your clitoris against the mountain.