Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 23.6.2011  15:49

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to.

• 3.6.2011  01:18

Prequel jako forma vyprávění je dost zajímavá věc, protože u pokračování víte, co se stalo a čekáte co se stane a zde se zajímáte o to, co se stalo a víte, co se stát musí (to je tak banální informace že se za ní stydím skoro i já). Asi jsem chtěl říct, že prequel musí být vysvětlovačka a nedokáže doopravdy překvapit. // Závěr s dvěma flotilama a jednou nákladní lodí no to je šablona jak z večerníčku. Kvůli ústřední dvojici a pár kecacím scénám ale nakonec jsou X-Meni třída.

• 19.5.2011  17:06

Nemyslíš, dobře hodnotíš

• 4.5.2011  17:13

Španěláci jsou mistři v budování atmosféry ale hlavně v poslední půlhodince to trochu boří dementní vyvrcholení příběhu.

• 18.4.2011  13:47
    Dívka (2009)

Představte si genderově zrcadleného Harryho Pottera na prázdninách, taková nějaká je Dívenka. A Hermiona je Kryštof Hádek...

• 12.4.2011  20:49
    Vřískot 4 (2011)

Paráda! Ne lo-fi verze Rubber a výborná fun for fans. Craven dokázal z žánru teenage vyvražďovačky vytěžit maximum a snaží se potěšit fanoušky teenagerovských hororů, ortodoxní fanoušky, nerdy a studenty nových médií. A až na tu nahotu se mu to docela daří.

• 12.1.2011  11:04

Intelektuálové se tady bez zardění naváží do porušování pravidel superhrdinského žánru - jeden by řekl, že popis funkce kávovaru jim bude bližší než nablejskaný fáro s vystřelovacíma raketama. Jo, debilita hlavního hrdiny je skoro úmorná a Waltz je na prd (hraje toho samýho fachidiotickýho troubu jako v Panchartech) ale stejně jsem si to docela dost užil.

• 26.12.2010  17:41
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

Njedřív to bolí, ale když se uvolníte, je to velice příjemné. Chyťte supervlnu!

• 10.12.2010  20:13
    Počátek a lev (studentský film) (2009)

Mňam aneb prima Vavrečka.

• 22.8.2010  14:09
    Karate Kid (2010)

Pravda, sice si to je občas jako debilně barevný cestopis, nové wax on wax off ale funguje, stejně jako pornoknír Jackieho Chana. Goo for it

• 8.8.2010  14:04

Je to geniální snad právě proto, že to je tak jalové jako hlavní hrdina.

• 8.6.2010  22:05

Tohle je dobrý, je to jako Shutter Island, akorát to funguje. Atmosféru, spojení hudby a obrazu, tu nevlídnost a nejistotu má Polanski v malíku a chrochtal jsem si, i když scénář prostě kvalit ostatního nedosahuje a celej zážitek nenávratně .... srazí.

• 23.3.2010  20:58

Žánrově to je rozkolísaný, ale to není výtka, spíš jsem koukal. Škoda že McGregor je taková micinka v domácnosti a všecken humor dělá teplej Ace Ventura. Na konci je sice péro, ale jen obláčkový, a stejnej dojem mám i z filmu.

• 8.3.2010  00:20
    Harry Brown (2009)

Michael "nemám s kým hrát šachy a tak budou umírat lidi" Caine sotva usuší slzu a již masakruje britskou gangsterskou špínu a řadí se po boku dalšího důchodce letošního jara, Mela Gibsona, který střílí do kolen zas pro svou dcerku. S Harrym sdílí vojenskou minulost a smysl pro ty správné konzervativní hodnoty. Harry má aspoň nějaký vývoj postavy, která se probírá z úzkýho snu nevšímavosti do svrabu reality. Nejvíc film kulhá v pouliční bitce, moc levný a nerealistický - ve skutečnosti by gangy rozehnali policajti do 3 minut slzákem (gangy neměly masky) nebo by to do nich prostě šili gumovýma projektorama nebo vodou z děla nějakýho transportéru. Ale to vem čert, hlavně že to dobře dopadlo.

• 22.2.2010  14:30

Tento film se vám bude líbit, pokud máte (/rádi): postupující pleš, radioaktivní mlíko v lednici, studenou válku a myslíte si, že politici a jejich kamarádíčci ve velkém byznysu by měli mít o něco vyšší mravní integritu. Skromnějším stačí rodinné hodnoty.

• 7.11.2009  19:54
    Zvětšenina (1966)

Klasikám, které nepochopím, obvykle dávám o jednu hvězdičku nižší ohodnocení. Ale zamlouvalo se mi jaký vřelý vztah měl hlavní hrdina ke svým modelkám.

• 6.10.2009  07:25
    Náhradníci (2009)

Náhradníci jsou letošní Doomsday a reprezentují bolest současného akčního Hollywoodu - snahu bavit děti a poučovat odrostlejší zároveň. Právě to, že obě tyto součásti jsou natočeny slušně, vede k té nejnepředstavitelnější blábolovité syntéze, která se nedá brát vážně.

• 27.9.2009  21:59

Fajnová kritika showbyznysu a populární kultury v mnoha rovinách - televizní svět seriálů je povrchní laciný kýč, postavy se občas chovají jako idioti ze soap opery a výrazové prostředky samotného filmu jsou krásnou ukázku práce s kýčem - scéna zamilování se, náhoda s přepnutím ovladače, závěr. Film kazí roztříštěnost když se věnuje nejprve vztahu Buscemiho a Pitta a pak najednou Pitta a Lohman.

• 2.9.2009  22:02

Zápletka ne nepodobná Forrestu Gumpovi ale zpracování docela jiné. Sellersovi nejsou připisovány žádné zvláštní kladné vlastnosti a jeho hloupost není dojemná ani nijak zvlášť vtipná. Není poťouchlý, jen odevzdaný a sebejistě tupý. V hledáčku se ocitli spíše všichni ti, kteří v něm viděli někoho, kým nikdy nebyl. Inteligentního, rozvážného a upřímného podnikatele vyjadřujícího se ve složitých metaforách. Nepřišlo mi ale, že by toto Chanceho okolí bylo nějak extra zesměšňováno, spíš je zde jen naddimenzováno nedorozumění mezi očekáváními a skutečností, které vede k nečekanému. Asi jako kdyby Uwe Boll natočil film a podepsal se pod něj David Lynch.

• 23.8.2009  01:26

Výraz nekompromisní je na místě, ačkoliv u Tarantina, narozdíl od současného hollywoodského trendu, znamená odklon od (pseudo)realističnosti až ke groteskní absurditě, nepodbízivé ale velice velice zábavné. I přes jisté kiksy v dramaturgii a nepřesvědčení užití některých tarantinovských trademarků (místy je to prostě příliš velká zhovadilost) jsem se neubránil nadšení.

• 4.8.2009  00:10
    Babička (2008)

Plaz se, plaz se! Po zhlédnutí filmu jsem vynalezl nové slovo/akronym - GILF (které ale evidentně vynalezl už někdo přede mnou :( ).

• 3.8.2009  23:50

60 minut jsem spal.

• 19.7.2009  23:03

Nachtwey působí vyrovnaně až chladně a jeho snímky jsou až nechutně dokonalé aniž by si pomáhal jinak než převedením (většiny) snímků do černobílé škály. Širokoúhlé sklo zajistí ostrost celého snímku, priorita času na 1/250 zase ostrost pohybovou (oprava - asi fotí na manuál). Veškerá kouzla jsou v kompozici a síle motivů. Jeho genialita není lidskost ale její opak. Fotoaparát není jeho prodlouženou rukou, on je prodlouženým tělem fotoaparátu. Chladný stroj na esteticky dokonalé obrázky hrůz světa.

• 10.6.2009  23:54
    Serpico (1973)

Filmů o zkorumpovaných, rasistických a homobofobních poldech jsou mraky ale tenhle vyčnívá velmi slušnou charakterizací hlavního hrdiny, který je nejen čestný, ale také paranoidní, tvrdohlavý bastard a citový vyděrač, který se může přátelit možná tak s papouškem či psem, ale na přítelkyni nemá. Čili takové milé poukázání na to, že ryzí charakter z vás ještě nedělá dobrého partnera.

• 6.6.2009  00:07

Ty kozy na začátky mne doslova ukojily.

• 5.6.2009  13:54

Saudkova extrémní otevřenost, jakkoliv je míněna upřímně - v pochybování o sobě samém, přiznání chyb a zároveň jejich zlehčování, které je ale jen pro divákovo oko - jeho srdce mu musí napovědět, že milý Jan je na sračky a trpí úplně jako každý z nás když trpíme a on netrpí za to co si v životě pokurvil asi zrovna málo. Ale to jsem odbočil. Zkrátka tato upřímnost se nenosí, protože pochopitelně ztrácí na pietě, na tajuplnosti, smývá se ten fakt, že každej si to musí vytrpět tak nějak pro sebe a bejt chlap. Ono říct o sobě, že jsem strašný hovno a myslet to upřímně je totiž docela slabošství a nasere to hlavně ty, kterým asi přijde, že na takovou stěžovačku nemá mistr tak docela právo vzhledem k úspěchu kterejch dosáhl. Takovýto: "Ty mi budeš říkat, že jsi sračka když já nikdy to co ty nedokážu? To jako chceš říct že jsem větší sračka než ty jo? :(" Ano woody, jsi větší sračka než Jan Saudek a tolik žen jako on nikdy nepomiluješ. A co se týče kvalit Saudkových fotografií (kdy se tady někdo odkazuje na Sudka, který fotil úplně něco jiného, a Drtikola, který fotil úplně někdy jindy) - jsou nepochybně technicky dokonalé a tematicky intenzivní. Kýč to je (takový ten přiznaný, čili jestli se jedná o kýč je trochu sporné), moc se mi to nelíbí ale jedná se o takovou deformaci reality, která mnoha lidem vyhovuje a dá se na to koukat aniž by vám to přivodilo bolehlav.

• 19.5.2009  21:28

Pojednání o tom, že doktor dokáže opravit i mikrovlnnou troubu.

• 8.4.2009  11:30

O tom, že pít kolu, kouřit camelky, jezdit v porsche a zabíjet bývalé esesmany (a občas i nějaké ty civily, americké vojáky, osobní strážce ... ) bylo cool možná tak před 30 lety.

• 31.3.2009  22:36

Pokud se dobrovolně podíváte na tento film, asi na něj máte náladu nebo máte určitý důvod se na něj koukat (líbí se vám, když mají ženy silikonová prsa a minišortky, líbí se vám, když se autu po startu zvednou přední kola). Pak mu asi dáte 4*, protože vám nevadí jak je hloupý. Pokud mu ale dáte míň, protože jste čekali od čtvrtého dílu trashové filmové kopie NFS: Underground něco jiného, hodnotím vás dvěma hvězdičkami.

• 23.1.2009  22:39

Trocha té art poetiky, nějaké to hrdinství, špetka mladické připosranosti a film o válce je na světě. Jen ty válečné hrůzy byly prostě divný.