Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
    • 18.1.2009  21:25

Film o lásce, o životě. Nebo-li jak řekla Polka: It was about nuthin.

• 1.12.2008  15:45

Žádná z komedií tohohle roku mě nedokázala uzemnit tak jako loni Zbouchnutá nebo Superbad a do řady se přidává i Zack a Miri. Seth Rogen hraje pokaždé tu samou figuru (pokaždé stejně) a člověku už to začíná trochu lézt na nervy stejně jako celý tenhle apatoowský mustr (který vynalezl Smith sám, ale musel se zbavit svých vlastních trademarků a geekovin aby se přiblížil svému žáku) - jsme sprostí a zamilovaní - obojí upřímně.

• 18.11.2008  01:43
    MR 73 (2008)

Marchal na to má. Jeho hrdina je vychlastaný kurevník a slaboch, kterej posere co se dá. A tu pomstu mu samozřejmě budete ze srdce přát. P.S. Příspěvek do diskuze ohledně vulgárních komentářů - uživatel LIVINGDEAD je píča a jeho sestra je čurák.

• 13.11.2008  04:57
    René (2008)

Samolepka Alfa Romeo v ceně 3 korun jako mávnutí motýlích křídel v Tibetu.

• 24.10.2008  00:04

Pro solidní atmošku odpouštím i debilní závěr a zoomování na objektivu s pevným ohniskem.

• 22.9.2008  01:17
    Alfie (1966)

Původní Alfie je poněkud závažnější verzí toho s Judem Lawem. Michael Caine je opravdu ultimátní píča a jeho schopnost válet to se ženami se omezuje na citové vydírání a podobné dnes už zavrženíhodné praktiky. Ale i tak mi ho blbečka bylo docela líto když ho ta úžasná zrzka opustila.

• 11.9.2008  14:51

Film s tou nejpůsobivější expozicí, co jsem snad kdy viděl. Ta geniálně nastříhaná hudba ve scéně s Hulkem Hoganem a pak autor citující hlášky spolu s Arnoldem. Takhle moje dětství nevypadalo, ale to, jakým způsobem se dokážete během pěti minut vcítit do tří hlavních hrdinů je neskutečný. Pak už to ale trochu ztrácí koule a hlavně již Nathaliinou zmiňovanou přílišnou doslovností. Amerika je kolébkou pragmatismu a účel tam vždy bude světit prostředky. To spolu s jejich enormní touhou po splnění si amerického snu, kterého můžete dosáhnout i když kydáte hnůj - stačí když v tom budete nejlepší, vede k scrvknutí koulí a enormnímu nárůstu klitorisu (pochopitelně pouze v tom nepravděpodobném případě, že jste vlastníkem obojího)...

• 6.9.2008  16:40

Košile Ben Sherman zapnutá až ke krku nebo polo Fred Perry. Savené levisky a kšandy, na nohou martensky. Bombry, harringtony, crombie. Skinheadi mají úžasnou módu a tenhle film je pro mne jako hodinu a půl dlouhý pořad Móda, extravagance, manýry. Do hlubší sondy nemám chuť a hlavně odvahu se pouštět, protože problematika skinheadství je prostě příliš ambivalentní než aby se podařilo ji vysvětlit v jednom komentáři nebo filmu. Ale to není důvod proč takové filmy netočit...

• 2.9.2008  22:56

Histogram humoru má křivky proklatě zašpičatělé a tak než se člověk z tý absurdity a absence rozumný míry vzpamatuje tak dvě hoďky utečou jak voda. A z tý Palestinky teču doteď. Ani nemusíte být Tetsuo abyste odhalili antikapitalistické poselství.

• 13.8.2008  21:14

Mytologie na postupu. Mnohem barevnější, pestřejší a působivější. Pod slupkou z červené kůry se pak ukrývají dvě jaderné otázky. A totiž zaprvé - láska k partnerovi musí být vykoupena zanedbáváním nebo chcete-li neláskou k ostatním. A za druhé - když jste objektivně lepší, výjimečnější, vzácnější než druzí, má váš život větší cenu, máte právo být na sebe pyšní? Nebo-li - znamená tedy, že když se člověk přiblíží hodnotám, které jsou splečností ceněny více než jiné - například - zrodila potomky, zachránil životy, podporují charitu ... znamená to, že dosáhl víc než ostatní?

• 10.8.2008  19:47
    Cashback (2006)

Fight club o lásce?

• 10.8.2008  13:30
    96 hodin (2008)

Je to strašně hloupé ale taky stejně tak upřímné a naivní. Uchránit panenství dcerušky, která je spratek jako když jí vyšije a běhá jako trotl (klika že je tam tak málo, Maggie Grace je příšerná herečka) a přitom rozstřílet nebo umlátit asi tak 200 albánců, arabů a jiné přistěhovalecké verbeže. Je úplnej zázrak, že Liam Neeson nepůsobí při tom běsnění komicky (i když při mučení proudem je to už tak tak). Těším se na dvojku :)

• 8.8.2008  21:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Dělané pro chlapy, byť místy i melancholické, upřímné, zamyšlené, citlivé ... prostě pro chlapy:) ... celé je to spíš než realita taková utopie o (ne)dokonalém muži, který řeší konflikt rozum a chtíč, má materiální zajištění, šarm, fyzickou krásu, slovní zásobu i nadhled. I přes to přese všechno a přes jeho schopnost vše ustát to ale pořád není dost k tomu, aby byl doopravdy šťastnej. P.S. další season už prosím ne!!!! (pozdě, 28. září se kolovrátek znovu roztočí)

• 8.8.2008  18:57

Každý superhrdina by měl mít svůj protiklad a Batmanův protiklad je Joker. Oběma se stalo v minulosti něco pěkně na hovno a trochu z toho zmagořili - jeden si navléká netopýří kostým a likviduje mafii, druhý si navléká fialový kabát a ... dělá vlastně totéž, jen poněkud méně vybíravými prostředky, bez ohledu na životy civilistů. Jeho programem je vývoj a výzva. Batman má minulost, dal mu jí minulý díl. Rozvoj jeho postavy je ukončený a nebo si to alespoň myslí. Joker, který sám minulost nemá (respektive, jak sám praví v Kameňáku: "If I am going to have a past, I prefer it to be multiple choice.") se také mění a to pod vlivem toho, jak poznává sám sebe a své neomezené schopnosti. /////někdy to možná dopíšu... Batman zasazuje svou antigravitační rukavicí postmoderně poslední ránu a ta se knockautována poslušně poroučí k zemi zapomnění. Zde reprezentována Jokerem s jeho antihodnotami, relativizací, šílenstvím, anarchií, zlem - jak chcete. Batman reprezentuje funkční systém, dobro, ekvilibrium. Ačkoliv sám zmítán pochybami musí uvěřit, aby zvítězil. To musíme i my. Film reprezentuje nutnou víru západní civilizace (možná rovnou USA) v to, co dělá ačkoliv si není jista správností svého konání, ale nekonečná reflexe je příliš nebezpečná, protože ztráta jistot může vést k apatii a "spotřeba" je pouze článkem mezi řádem a anarchií. Paul Feyerabend a jeho leckdy nepochopené Anything goes je střídáno neméně nebezpečným: Uvěř a konej. Vzniká syntéza obou přístupů v podobě Two-Face a je za pomoci samotného Batmana rehabilitována. To, že to je ale taky cesta do horoucích pekel je snad ale už všem jasné ... :)

• 22.7.2008  11:15

„Jestliže je určitá situace lidmi definovaná jako reálná, pak je reálná ve svých důsledcích.“ W.I. Thomas (ale podle Wallersteina je spoluautorem citátu i Thomasova manželka Harriet)

• 12.7.2008  11:18

Loutky a loutky. Láska jako závislost. Závislost jako slabost.

• 8.6.2008  17:04

Americký sen naruby (nepsal jsem už tohle někam?). Americký důraz na individualismus, který je zde akcentován samotným hrdinou před jeho posledním dobrodružstvím, je sice reflektován jako sračka (aby také ne, ona lidská bytost je bez ostatních prostě v prdeli, protože se musí vztahovat, sdílet ...) ale utilitarismus a pragmatismus říkající, že vydělávat si na výlet morálně čistý jako právě padlý aljašský sníh v Burger Kingu je okay (když nenosíte ponožky) - ostatně stejně jako točit tento anti-systémový film za hollywoodské peníze. P.S. tato společnost vyrábí konformisty institucionálním lámáním vlastní sebeúcty. Na jednu stranu je nám nabízeno ze všech stran spotřební zboží a služby, které nám usnadňují život a na druhou stranu vtloukáno do hlavy že na jihu hladoví černoušci, na severu tají ledovce a MY s tím můžeme něco udělat a MY s tím nic neděláme. Tento film je nakonec útěchou pro nás všechny, protože ti co se tomu dokáží postavit jsou podivíni, kteří čtou komouše Londona a povídají si s jablkem. S JABLKEM!!! P.P.S. - Hal Holbrook byl asi nominován za to, že vylezl na ten kopec a neskolil ho infarkt..

• 15.5.2008  23:41
    V Bruggách (2008)

Tak to už přestává všechno :o)

• 6.5.2008  23:43
    Déjà Vu (2006)

"Když on je ty a ty si on a ty si ty, sem já furt já? Kdo jí tohle kuře, co?" Celkem roztomilý wtf film s cestováním v čase s tolika paradoxy, že by Einsteinovi vypadaly všechny jeho bílé vlasy. Ale už jen za to, že nám to stálo za námahu se o tom, jestli to je blbost nebo ne, hádat, si tento film zaslouží uznání.

• 3.5.2008  00:35
    Iron Man (2008)

Překvapivě velmi solidní popcorn, kde gagy fungují a akce také není k zahození (ono jí tedy moc není ale aspoň nenudíte jako u onanujícího Baye). Škoda že jen Starka - cynického hajzlíka vystřídá jakási sebezpytující karikaturka. Největší koule má tak film na začátku a v úplném závěru. Ale prostředek rychle uteče takže pohoda. Btw Transformers stejně stojej za hovno - prozřel jsem :)

• 27.4.2008  11:24
    Idioti (1998)

Lars je takovej rebel bez příčiny, že klidně poruší svoje vlastní Dogma 95 a dá do romantické scény hudbu.

• 30.3.2008  14:02
    Až na krev (2007)

Otázka zní, zda-li je hlavní hrdina vrcholným egoistou nebo altruistou.

• 19.3.2008  20:50
    Juno (2007)

V závěru jsem natahoval ale to já u všeho takže to zase taková deviza není. Reitman není nový Apatow, je to pořád celkem nevtipnej a zamyšlenej hovnař.

• 4.3.2008  21:47

OLDSCOOL

• 14.2.2008  23:26

Jak říká komisař Ledvina: "Ona pořádná nakládačka taky udělá svoje." O tom ví černokošiláci z BEPO svoje. Když program prevence u školáků selže a oni se stanou dealery je přeci jen lepší je všechny postřílet a to i s těmi policisty, co jim prodávají zbraně. Do hlavy, sekerou jak se zpívá v mé oblíbené písničce... Ale postřílí je všechny?

• 9.2.2008  12:19

Je to skoro tak dobré jako ta scéna v Jersey girl

• 1.2.2008  14:05

Bizarní, silné, hořké, dojemné, vtipné a dobře natočené (scéna kdy Asbjørn "jde" ze schodů je tak skvělá!!!)

• 19.1.2008  10:41

Zrcadla... Stáváme se těmi, které hrajeme v našich rolích. V rolích, které zase reflektují naši skutečnou podstatu - zbabělost, odvaha, dominance, sumbisivita, podléhání, odolávání, měkkost a sentiment proti pragmatické krutosti. Vlastnosti, kterými zabíjíme své blízké ale i (části) sebe sama.

• 3.1.2008  22:16

Na tomhle filmu je nejzajímavější to, že hlavní hrdina je skutečná postava a doopravdy zabíjel lidi a doopravdy kvůli němu umíralo mnoho (MNOHO) dalších na předávkování jeho drogami, o zničených životech nemluvě. Představa, že zabijete pár lidí, vyděláte stovky milionu dolarů a pak vám za to, že se spolupodílíte na realistické rekonstrukci vašeho příběhu dají peníze - dají vám peníze i za to, že jste zabil lidi, protože to umocnilo jeho prodejnost. To mi přijde zvrhlejší než to že mám občas chuť souložit své šestnáctileté spolupracovnice.

• 24.12.2007  00:50

Tu bábu bych nechal utopit

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21