Futurama (1999) (seriál)

Stejně jako Red Dwarf více než seriá zaměřený na sci-fi se tento mladší bratr Simpsonových soustředí na parodii a satiru staryých dobrých časů dvacátého a jednadvacátého století využívajíc vtipně motivu budoucnosti. Pěkná kritika amerického lifestylu a absence smyslu pro ekologii... Seemore Asses?

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Pokud chcete od filmu účinek opiátu pak tento film je Choco z německýho pohoří Hartz. Pokud chcete duševně obohatit, volte něco jiného.

Vabank (1981)

Polská pecka. Primitivní příběh pěti ( ;-) ) Poláků - proti pistolníkům, peněžním podvodníkům... Uff.. Komentář od pé nevyšel. Ale vězte, že Vabank je tím nejskvelějším skloubením krimi a komedie jaký si dovedete představit.

Poslední skaut (1991)

Mysleli jste si o sobě, že jste "so fuckin' cool". Ale Bruce vás přesvědčil o opaku a nemusel u toho ani rapovat. Nejlepší old school Tony Scott, nejlepší old school Bruce Willis, nejlepší záporák Taylor Negron aka Millo, který jakkoliv vypadá jako totální idiot, je prostě machr. Milujte tento film a množte se.

Armáda temnot (1992)

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Až napíšu knihu o sitcomech tak tenhle dostane plnej počet bodů. Pět a půl pračky Whirpool značka vítězů! Aneb, kdo neviděl, ten nepochopí.

Brutální Nikita (1990)

Tohle je asi noční můra všech postgraduálních studentů (to je sofistikovaný vtip, jedná se o reziduální kategorii) a studentek katedry genderových studií. Zatímco dramatický oblouk té hrstky filmů s ženskými hrdinkami vede směrem mamka od dětí k chladnokrevné mašině na zabíjení (chlapů) (žena se mění v muže, jen krásnějšího) - jako třeba Ripley nebo Kiddo Beatrix. Tady se feťačka - emocionálně vyprahlá nádoba rodu středního, mění v křehkou ženu. Na počátku spočívá řešení problémů v eskalaci násilí, rozstřílení, rozkopání, ničení. Nikita je Mauglí, věc, která koulí očima, posprejuje si pokoj a souloží na prvním rande. Její triumf v poslední fázi filmu spočívá v ovládnutí nástroje, totálního primitiva a ... muže, Viktora. Polibek ho přinutí změnit plán a tím se Nikita zachrání. Tím, že se stává ženou. La femme Nikita. P.S. MRDÁ mě to srovnávání s Leonem, ta pedofilní báchorka Nikitě nesahá po kotníky.