Twilight sága: Zatmění (2010)

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to.

Všechno musí pryč (2010)

Tlustej kluk, tady navíc černej. To je úplnej zabiják tohohle druhu filmů. A přesto tam vždycky ten spratek je (viz Santa je úchyl). Nechápu. Alkáč Ferrellovi jde (je to takový to minimalistický herectví, což je vedle super extrovertního idiota půlka výčtu jeho hereckých poloh), linka s Rebeccou Hall i jeho ženou jsou v pohodě - melancholický ale nikoliv přehnaně sentimentální. Asi vás to těžko zklame, pokud od filmu neočekáváte, že jeho hrdina dostane životem přes držku vážně až na dřeň - Leaving LV se vážně nekoná. Ale v tom je ta pravá zenová moudrost - něco poděláte, něco napravíte a život jde dál.

Zelená zóna (2010)

Mám s tím problém. Přijde mi totiž, že Greengrassova snaha o vysokou realističnost ve smyslu vysoké komplexnosti tentokrát filmu uškodila. Komplikovanost situace je redukována na banální dvojice - hodný agent (neoholený a umaštěný), zlý agent (ulízaný kravaťák), hodný voják (Damon), zlý voják (s pornoknírem), hodný Iráčan (bez nohy), zlý Iráčan (tlusťoch) + rádoby objektivní novinářská husa .. popravdě stereotypem zavánějící figury. Průser je i to, že Damonova postava není žádnej velkej borec a tak je tu jen jedna celkem chabá bitka jeden na jednoho - v tomhle Bourne vynikal. Zbytek je jako Modern Warfare s přidaným filmovým šumem.

127 hodin (2010)

V dnešní době se ani neumírá poklidně. Už to není meditaci připomínající akt, kdy se člověk usmiřuje sám se sebou, v poklidu vyjednává. Je to hi-tech Michael Bay verze umírání se Scooby Doo, Buffalo Billem a jinými rychlými halucinacemi. Nic negraduje, na začátku se zařadí nejvyšší možná rychlost (sem ještě vymyslet rým:) ). Představa, že po čtyřech dnech utrpení v nehybnosti budu mít ještě chuť onanovat mě znepokojuje. Neříkám, že se to tak nestalo, ale nevidím důvod, proč jezdit do přírody. Když ani ona se už nemiluje ale honí.

Baaria (2009)

Film je to italský - uřvaný, prosycený oranžovou barvou, taky dlouhý a nekonfliktně plynoucí. Taková ta povinná trojka.

Bílá stuha (2009)

Chtěli jsme to a dostali jsme to. Moje oblíbená scéna - polibek na voze.

Cesta (2009)

prsvl: S knihou jdi do prdele.

Dívka (2009)

Představte si genderově zrcadleného Harryho Pottera na prázdninách, taková nějaká je Dívenka. A Hermiona je Kryštof Hádek...