Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 23.8.2008  13:33
    Funny Games (1997)

Ano, jako umělecký snímek to oceňuji, byť jako "normální" film mě to zklamalo. Proto také změna hodnocení poté, co ve mně film uležel a já už nejsem na něj tak naštvaný za to, jak mě nudil. Ona ta nuda totiž přišla právě v moment, když ze scény zmizeli oni dva hošani v bílém. Je to chytře vystavěno tak, aby po smrti Džoržíka už divák neměl komu fandit, totiž snad krom oněch dvou magorů. Rodiče mne zklamali - nedokázali ochránit své dítě, vzepřít se byť jedinému přání trýznitelů. Jejich bezmoc a ubohost se mi hnusí, protože zrcadlí moje vlastní (možné) chování - chování, které je normální, jediné rozumné, ale také bez špetky hrdinství a inovace. Bez podmínek příjmají svůj úděl a jejich pasivita je pro mě tím, co znervózňuje nejvíc. Chci, aby už mě s tím neotravovali a rychle zdechli, zatímco nedotknutelné zlo ať si dál klidně řádí, nakonec je to jen ve filmu. Tohle není Divoká řeka ani jiný dobrodružný příběh, kdy se obyčejný člověk dokáže vzepřít svému osudu a porazit silnější reprezentaci zla. Prostě jen čumíme na to jak obyčejní lidé dostávají psychicky i fyzicky přes hubu a když už se zdá, že by z toho mohli vyváznout živí přeju si, aby aspoň za svou obyčejnost zdechli rukou těch stvůr. Když nemůžete žít jako hrdinové, tak chcípněte jako zbabělci.

• 13.6.2006  22:59
    Lijavec (divadelní záznam) (1997)

Nás, sprosté lidi kurva! tahle hra nemůže nezaujmout. Moje favorizovaná.

• 11.2.2004  18:57
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Docela bych si dal pudink.

• 21.1.2007  13:01

Neskutečná srágora s podivnou akcí, kdy v jednu chvíli uvidíme Max Payne skákání do stran a skluzy s výstřely a na druhou stranu podivné zkratky a nedotaženost (pif pif pif a pak záběr na mrtvoly na zemi). Z čeho jsem ale málem zvracel byla kladná postava - ať už ho hrál Travolta nebo Cage (oba zahráli v poho) tak to byl ten nejnesympatičtější a nejubožejší debílek, co jsem ho kdy v americkým akčňáku viděl - velitel protiteroristické jednotky, co si neumí udělat pořádek v hlavě ani v rodině - s pedofilními sklony. Možná za to mohl novácký dabing, možná ořez - ale na víc jak 2* to nemá.

• 20.12.2003  09:20

U tohohle filmu jsem brecel uz v detstvi nad tim, jak nekdo muze udelat takovou ... hloupost.

• 10.9.2006  10:21

Postmoderna nejhrubšího zrna, rozuměj samoúčelná úchylárna, ve které si z nás režisér dělá prdel a snaží se nám v této postapokalyptické přítomnosti namluvit, že fet, svaly a latexové hadry jsou jediná možná volba. Chcete-li skutečný zážitek, pak se dívejte na Arakiho filmy s rodiči.

• 13.1.2005  16:20
    Emma (1996)

Velmi stupidní, toporné herecké výkony a směšně debilní dialogy. Věřím že je to zdařilá adaptace Jane Austen ale její dílo nepovažuji za nic jiného než limonády pro paničky.

• 13.12.2009  10:04

Co na tom, že nejvíc se mi líbí ten název.

• 3.11.2003  14:03

Teda jelikoz jsem o tomhle filmu uz neco slysel, aniz bych ho videl, jsem ocekaval o dost vic a ani E.Norton, ketreho mam jinak hodne rad me nijak moc nenadchl - v takovem Klubu Rvacu perli vic. I kdyz prava ze nevim jak moc se na tom promitl novacky dabing...

• 8.9.2006  22:16
    Spáči (1996)

Příběh začíná jak od Scorseseho, se všemi jeho prvky (dokonce jsem si podle hlasu jednoho herce, když byl ještě mimo záběr, myslel že nás nemine ani Joe Pesci).. Po vychovatelském prostředku se mi ale všechno zdálo takové trochu vyumělkované, příliš perfektní a to mi do skvěle rozehraného příběhu moc nesedlo. Také herecké výkony dospělých spáčů nic moc:(

• 25.5.2006  17:48
    Chage and Aska: On Your Mark (hudební videoklip) (1995)

Ta hudba je tedy naprosto odporná, takto nějak si představuji italské nebo německé diskotékové autory v jejich "nejlepší formě". Ploché, nudné a hlavně - bez kytar :-)

• 25.10.2011  11:34

I will show you Meg Ryan`s bush.

• 20.12.2003  09:17

U tohohle filmu jsem se v detstvi smal a ted placu (rozhorcenim).

• 28.9.2006  21:52

Už po druhém Arakiho viděném homofilmu přišlo jako blesk z nebe zjištění, že jeho filmy mi lezou prdelí. Ano, prdelí, protože jsou to SRAČKY o HOVNECH. Mě nepohoršuje DP (pro děcka technika známa jako "sendvič") ani amputace nejrůznějších údů, ale absence něčeho jako příběh. Poselství ne, symbolika ne - když se něco 8x zopakuje tak už to není symbolika ale kreténství. Vykrádání Takových normálních zabijáků a zběsilosti v srdci ano. Omlouvám se za mimořádně vulgární komentář o ničem, ale kdo skoukl film, tomu nebude za těžko ho přečíst. Hodnoceno v kontextu se Zkurvenou nudou, kterou jsem viděl jako první.

• 23.5.2006  15:12

Až na Tarantinovu povídku dost slabé. Mno alespoň že Tim Roth kouří Red Applesky...

• 13.6.2006  22:42

Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.

• 22.9.2008  21:07
    Kostičky (TV pořad) (1994)

Moje kamarádka napsala na tenhle pořad bakalářku, takže bych netvrdil, že jeho vysílání je zcela prosto smyslu...

• 1.10.2006  18:20

Lima: 37

• 21.7.2006  00:29

Fiction we (don't) live.

• 21.7.2006  00:50

Ubohá sračka ale McDonald bych chtěl mít doma taky (a makal by v něm Rob Roy).

• 25.7.2003  22:27

Pokud chcete od filmu účinek opiátu pak tento film je Choco z německýho pohoří Hartz. Pokud chcete duševně obohatit, volte něco jiného.

• 12.3.2005  17:25

Za tenhle film jsem Palmovi vdecny. Konecne film o mafinanovi se srdcem, ktery se chce zmenit a jit za svym snem(a neni to zrovna hromada koksu ani penez). Muzete jen vahat zda se mu jeho Escape to paradise podari.. Kazdopadne je to natoceno skvele, obzvlaste super je i Sean Penn (jako vzdycky???) v roli zkorumpovaneho Carlitova advokata. Moje oko zustalo sice suche ale mel jsem na krajicku... Nikdy jsem nemel kladne hrdiny nijak zvlast v oblibe ale po Scarface a Goodfellas jsem uz potreboval nejakou zmenu. V Carlitove ceste jsem ji nasel.

• 18.5.2006  17:20
    Kinobox (TV pořad) (1993)

Nefunkční. Trailery si můžu vevětší kvalitě stáhnout na moviezone nebo jinde a Holého komentář oželím. České filmy mě nezajímají. Aktualizace 21.9.- dnes jsem náhodou shlédnul kinobox a musím říci, že je vidět jednoznačný posun k lepšímu. Čtvrtníček má velmi specifický humor ostřejšího ražení, který můžu a filmy jsou DOKONCE hodnoceny, byť anonymně..

• 5.8.2006  15:18
    Kromaňonec (TV seriál) (1993)

Veselé vyučování... Hmmm spíš pěkná krávovina.

• 3.3.2004  18:07

Vydarena komedie o tom co kdyby... Jen kdyby Andie byla o neco hezci

• 31.5.2006  18:04
    Na dostřel (1993)

Zápletka filmu spočívá v tom, že někdo si myslí, že je lepší polda než Bruce Willis. Bruce ho pak musí děsně zmlátit pod vodou a opíchat Sarah Jessicu Parker. Spoiler: vrahem je samozřejmě jednovaječné dvojče Brucova otce, které má navíc radioaktivní látkou zbystřené smysly. Ale vzhledem k průhlednému konci, kdy se ukáže, že Sarah Jessica Parker je Brucova sestra, nemohu dát víc než tři hvězdy.

• 13.4.2007  08:27
    Noční show Conana O'Briena (TV pořad) (1993)

Conan si k sobe zve i solidní kapely, namátkou Dropkick Murphys nebo Distillers a tím si mě docela získal.

• 10.3.2005  21:49
    Visací zámek 1982 - 2007 (TV film) (1993)

Visaci jsou ve forme. Tahle mystifikace me pobavila jeste vic nez Rok Dabla, filmarsky kabat je sice o neco onosenejsi nez v Dablovi, za to napady jsou super. Visaci zame mi navic vzdy byl blize nez Cechomor. Zabery z jejich koncertu jsou pro fanouska cenne... Pixa jako Jezibaba je okouzlujici

• 20.12.2003  09:16

U tohohle filmu jsem se v detstvi smal a ted placu (dojetim samozrejme).

• 18.5.2003  15:46

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!