Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 10.7.2013  23:39

Já bych všechny ty blockbustery a 3D zakázala.

• 14.10.2013  17:15
    Pot a krev (2013)

Film o blbcích a primitivech, kteří kradli, aby si mohli dovolit životní styl, na který jim chybí IQ. Z toho jak smýšlím o Michaelu Bayovi si myslím, že on je nejlepší možný řežisér pro film takového typu.

• 28.6.2013  18:18

Když akční demence, tak bez nadhledu.

• 8.1.2014  00:04

My jsme všichni Meta.

• 13.9.2013  15:47
    Trans (2013)

Antibobr. Nevim, dál.

• 24.11.2013  09:04
    Zmizení (2013)

Prisoners asi brzy splynou v jeden celek s dalšíma filmama na tohle téma únosů dětí, krve a bláta (Tajemná řeka, Gone baby gone ? ). Ale po celkem dlouhý době byla ukojena moje potřeba po pořádným příběhu, kterej má navíc solidní potenciál udržet v křesle. Bavil mě ten styl - dva "vyšetřovatelné" oba se dovídají různá fakta, ale kvůli nemožnosti jejich sdílení jim pravda o to dýl uniká. A na konci to všechno do sebe secvakne jako perfektní scénáristickej stroj. Supr.

• 18.7.2013  09:21

Na čsfd projekcích je něco opojnýho. Sál narvanej, někdo se začně smát, dalších dvacet taky a člověku koutky letí nahoru dřív než se naděje. A Emmerichovi tohle prostředí dle mýho svědčí, protože kvalita těch fórků je tak tak a někdy ani to ne. Ale užil jsem si to jak Den nezávislosti back in 96. (btw má to neexplicitně takovou tu bondovskou logiku, hlavní záporák má nádor na mozku, který by nejspíš mohl změnit jeho chování ...).

• 3.10.2012  07:42

Multikulti 96 hodin.

• 14.9.2012  14:40

Tohle je Přelet nad kukaččím hnízdem, kde celej posranej svět je blázinec.

• 16.7.2012  03:37
    Divoši (2012)

Velice hloupy a o dost mene, ale prece jen docela zabavny Stone. Jeho dalsi dekada je vizualne navratem do zfetovanych devadesatek a pribehove neco mezi cervenou pornoknihovnou a prekombinovanou detektivkou. Kdybych nad Stonem uz davno nezlomil hul, citil bych se znechucen. Btw herecky je to o Del Torovi, vsichni ostatni jsou krovi

• 28.4.2013  23:40

O trochu víc střihově vymazlených scén (sejmutí Iana je jednoznačný nevtipný vrchol filmu) a byl jsem v nebi.

• 26.12.2012  23:58
    Dredd (2012)

Respektuje předlohu. Kdo z vás to má?

• 14.5.2012  17:51
    Girls (TV seriál) (2012)

sick

• 5.4.2013  11:21
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Mám-li si vybrat vybrat mezi nerdem a rebelem, beru rebela.

• 5.6.2011  23:49

Z toho co jsem viděl (cca posledních 20 minut) dost zajímavý soc dokument o životě více či méně dobrovolně se destruujících bezdomovců (muže a ženy).

• 29.3.2012  11:45

S vypnutým voiceoverem toho našeho nádeníka lásky, Channinga, se to dá.

• 9.8.2012  07:33
    Rebelka (2012)

A pak šťastně žily až do smrti.

• 9.8.2012  07:54
    Ruby Sparks (2012)

Kuba se me pred dvema tydny ptal, kdo reziroval Little Miss Sunshine a ja odpovedel: nikdo. Dnes bych mohl rict: ty dva, co rezirovali Ruby Sparks. Trailer se myslim snazi k LMS odkazovat, ale Ruby je jiny druh filmu. Je to, priznejme se bez muceni, takova hipserska vztahovka, ale jeste nez se vam protoci oci, musim rict, ze to je skvele napsana vztahovka (se) zrzkou modrokou. Obcas az hrozive presna (metapohadka a o moznosti uskutecneni toho, o co nam casto ve vztahu jde - totalni kontrolu).

• 20.1.2014  17:26

OK, co tam mas dal?

• 19.9.2012  16:53
    The Words (2012)

Tři šestákový story v jednom a všichni se málem zalknou postmoderní slastí.

• 18.3.2013  18:21

V synopsi knihy Elementární částice jsem se dočetl, že se jedná o pokus o "totální" román. I tenhle film se podle mě snaží o nějaký (leckdy naivně, ale o to svůdněji, romantizující) komplexní popis společnosti. Goslingova "dělnická" (lower class) část, Cooperova ambiciózní, american dream a dialektický uroboros závěr, který mi přišel nakonec takový fajn optimistický. Hrozně mě to bavilo a tentoho Iñárritua si doplním.

• 1.2.2013  10:08
    Zabít tiše (2012)

Jsem Brad Pitt, řeším problémy. Moderní gangster je vyjednavač, diplomat, byrokrat a (pro Jakuba) píárista. A je to pecka.

• 1.12.2011  01:21
    50/50 (2011)

Trochu si zarebeluju se silnýma 3*. Na tomhle filmu není nic špatnýho. Gordon-Levitt umí dělat všechny ty psí oči (jak on byl jen rozbitej z rozchodu v 500 dní) ve vážných umíracích situacích a Rogen to vybalancuje sprostejma šprýmama, Anna Kendrick je netykavka a jakoby profesionálka, ve skutečnosti věčně se zakoktávající děcko. Ale sakra. To je právě ten problém těhle herců. Umí hrát, ale jen tu svoji polohu, jakoby jejich postavy prostupovaly do jinejch filmů a tak nesledujete příběh Adama, Kyla a terapeutky ale syntézu příběhů archetypálních charakterů Rogena, Gordon-Levitta a Kendrick. Comprende?

• 3.10.2011  19:25
    Alois Nebel (2011)

Život nemá děj

• 15.11.2011  20:04
    Anonym (2011)

Zajímavosti: Královna Alžběta píchala s opravdovým Williamem Shakespearem. A byl to její syn. Péro je mocnější než meč (to jsem si nemohl odpustit).

• 29.8.2011  00:04
    Bellflower (2011)

Jen tohle: když na začátku Woodrow balí Milly, bylo mi trochu trapně jak přitepleně mluvil a až ňufal ale zároveň jsem si nemohl nevybavit jak úplně stejně cukruje jeden můj kamarád na svou (americkou) grrrlfriend - jako vejce vejci. Nechtěl bych se slyšet jak se vyjadřuju zamilovaně já, fuj. A to, jak se z týhle rádoby drsný romance přepínáme do (byť patrně fantazijního) módu (sebe)destrukce Hořkýho měsíce - to jsem si málem pustil do kalhot. Kolegyně správně napsala, že tohle je film o neustálý transgresi. Ale vtip je pochopitelně v tom, že klíčovou osobou tohohle neustálýho posouvání hranic je Milly, která je mnohem chlapštější než hlavní hrdina Woodrow - to ona sežere víc švábů, to ona šuká když se jí zachce a to ona je nástrojem pomsty tak chladnokrevný, že se chudák Woodrow nestačí divit. Ona je vyzyvatelem (žena - žena obecně je vyzyvatelem muže v současný společnosti a stojí za ní strašák rovnoprávnosti, ženský hnutí a legislativa tuhle rovnoprávnost nárokující) a on neustále akorát prohrává nebo se snaží seč mu síly stačí, aby si s ním žena totálně nevytřela prdel. A tak utíká do vlastní fantazie. Do fantazie, kde fyzická síla a chlapství zase něco znamená, kde chlap vládne. Pořád si myslíte, že je to náhoda, že tohle hračičkovství, komiksy se superhrdinama, počítačový hry a koneckonců i filmy jsou doménou chlapů?

• 27.8.2011  19:51

I česká wikipedie vám dá víc informací než tento dokument, který vyniká snad možná zběsilým střihem mluvících hlav.

• 11.10.2011  18:25
    Colombiana (2011)

Bessona vykastrovat, jako ztracenou kočičku. Odměna!

• 19.5.2011  17:06

Nemyslíš, dobře hodnotíš

• 23.12.2011  11:44
    Den zrady (2011)

Abychom zajistili vítěství svých ideálů, musíme je před tím zradit. Jednoduchá myšlenka, perfektní obsazení a režie (Clooney je strašně super ve střídání poloh, Hoffman úplně minimalistickej, za Goslinga pláče sklo od auta...), hodnocení stojí a padá na tom, zda vám to stačí a 3 jsou pro mě stejně obhajitelné jako 5... Michael Clayton mě ale nějak chytil víc, netuším proč.