Gimp

• 30.3.2012  13:47

Suchaři!

• 12.4.2011  20:49
    Vřískot 4 (2011)

Paráda! Ne lo-fi verze Rubber a výborná fun for fans. Craven dokázal z žánru teenage vyvražďovačky vytěžit maximum a snaží se potěšit fanoušky teenagerovských hororů, ortodoxní fanoušky, nerdy a studenty nových médií. A až na tu nahotu se mu to docela daří.

• 30.11.2011  15:06
    Warrior (2011)

Tyhle bouchací soc dramata jsou testosteronová verze Pretty woman - normální chlap u nich nemůže nepookřát a ačkoliv hromada klišé bije do očí, rozum srdíčku neporučí.

• 3.6.2011  01:18

Prequel jako forma vyprávění je dost zajímavá věc, protože u pokračování víte, co se stalo a čekáte co se stane a zde se zajímáte o to, co se stalo a víte, co se stát musí (to je tak banální informace že se za ní stydím skoro i já). Asi jsem chtěl říct, že prequel musí být vysvětlovačka a nedokáže doopravdy překvapit. // Závěr s dvěma flotilama a jednou nákladní lodí no to je šablona jak z večerníčku. Kvůli ústřední dvojici a pár kecacím scénám ale nakonec jsou X-Meni třída.

• 20.4.2011  08:31

Jake Gyllenhaal je Sexy mozek.

• 12.1.2011  11:04

Intelektuálové se tady bez zardění naváží do porušování pravidel superhrdinského žánru - jeden by řekl, že popis funkce kávovaru jim bude bližší než nablejskaný fáro s vystřelovacíma raketama. Jo, debilita hlavního hrdiny je skoro úmorná a Waltz je na prd (hraje toho samýho fachidiotickýho troubu jako v Panchartech) ale stejně jsem si to docela dost užil.

• 2.2.2011  18:03
    127 hodin (2010)

V dnešní době se ani neumírá poklidně. Už to není meditaci připomínající akt, kdy se člověk usmiřuje sám se sebou, v poklidu vyjednává. Je to hi-tech Michael Bay verze umírání se Scooby Doo, Buffalo Billem a jinými rychlými halucinacemi. Nic negraduje, na začátku se zařadí nejvyšší možná rychlost (sem ještě vymyslet rým:) ). Představa, že po čtyřech dnech utrpení v nehybnosti budu mít ještě chuť onanovat mě znepokojuje. Neříkám, že se to tak nestalo, ale nevidím důvod, proč jezdit do přírody. Když ani ona se už nemiluje ale honí.

• 16.6.2010  11:48
    A-Team (2010)

Sry, ale nemá to srdíčko

• 31.3.2010  21:53

"...co je to obyčejnej Čech, pro kterýho dělá Paroubek politiku? No to je přece vepřo, knedlo, zelo a v podstatě je třeba všechny zavřít, nakopat do prdele." A řemenem a vařečkou a hodně. // viděno na Febiu po tom, co jsme vlezli do špatnýho sálu. Řehtal jsem se jako blbeček celej film aby se pak ukázalo že většina hrdinů byla se mnou v sále... Ups

• 1.12.2010  23:38
    Další rok (2010)

Filmy podobného typu jsou v zásadě dost otravnou záležitostí (srov. Invaze barbarů). Ačkoliv na něj musím myslet a mám z něj dojem, že se mi autor snažil cosi říct, nemám tuchy co. Být šťastným není samozřejmé a možná je to dědičné (láska hory přenáší)? V posledku stejně nicneříkající jako otázka na nejlepší životní vzpomínku. Nepříjemně jemně nepříjemný film. PS pro odlehceni: mam za to, ze si uzivatel Iguaner koupil cervenou corsu 1.4

• 25.10.2011  21:22
    Dluh (2010)

Zamrzí takové ty filmové náhody, jako že všechno se sejde do jedné chvíle a tak je divák napínán jak na skřipci. Psychoanalytické komentáře: Matty (začal jsi studovat filmovědu, kamaráde?)

• 13.3.2012  23:32

Nejlepší trojka jakou jsem filmu dal.

• 3.5.2011  22:48
    Fair Game (2010)

Rodinný drámo nevzrušivý stejně jako ten nejomletější americkej provar v jeho pozadí.

• 21.11.2010  12:53

Ten film má všechno. Kill Bill intermezzo, humor Monty Pythonů, teplé hošany v kůži ala Rocky Horror Picture Show. Zlí kouzelníci se navíc transformovali v nacisty (!!!), kteří tvrdě potírají neárijce (teda polomudly nebo co, já sám nevím). Jak říká Ron: ... twilight's better.

• 11.12.2011  23:56

Detaily v detailech. BFF, vole.

• 2.5.2010  22:48
    Iron Man 2 (2010)

Všude z okolí slyším a čtu, že Tony Stark je alkoholik. Alkoholikem je ten, kdo se opije na své oslavě narozenin?

• 8.6.2011  19:37

Hipsterovinka. Jsou to zvláštní lidi ty hipsteři, copak asi chtěj. Je to takový nový emo, jen míň bolestínský. Zato s ním sdílí takovou tu úpornou zahleděnost do sebe sama a potřebu zachytávat se na cool média jako je 8mm nebo polaroid (zdravím Jana Dvořáka) - nj, tady máme celou polaroid zeď, což je při současný ceně cca 80 za snímek už sranda za pár tisíc. Ale čert to vem, stejně je to takový retro ne zcela ukotvený v čase - retro je ostatně pro hipstery typický žejo. Líbivej film, rychle se v něm myslí a mluví ale chybí tomu upřímnost a nějaká hloubka se mi zdá. Ale to neva, dnes už jsou urputný hnutí a filmy prostě asi za zenitem

• 22.8.2010  14:09
    Karate Kid (2010)

Pravda, sice si to je občas jako debilně barevný cestopis, nové wax on wax off ale funguje, stejně jako pornoknír Jackieho Chana. Goo for it

• 21.4.2010  16:17
    Kick-Ass (2010)

Kick-ass postrádá tečku, která by Vás odrovnala. Proto jinak o dost pitomější (scénáristicky, vtipem, nadhledem i režisérskými inovacemi) starší bratr Wanted, na který se zde v závěru ve scéně s bazukou odkazuje, v souboji vítězí. Ještě minimálně jednou na Zadkobijce ale zajdu, vědom si toho, že jsem se o super zážitek připravil částečně i tím civěním na trailery pořád dokola (podruhé doceňuji) /// Prostě film o lásce :)

• 2.3.2011  12:08

Za 2 roky po tom nezakoktá pes aneb herecký koncert podle tříakordového scénáře.

• 4.5.2011  17:13

Španěláci jsou mistři v budování atmosféry ale hlavně v poslední půlhodince to trochu boří dementní vyvrcholení příběhu.

• 9.7.2010  16:52
    Manažeři (2010)

SOCDEM je sexy

• 28.1.2011  11:19
    Motýli v břiše (TV film) (2010)

Holky jsou v pohodě (jsou spontánně blbý) ale nějak tomu chybí však víte co.. smysl. No a ty zoomy, Greengrass hadr.

• 8.6.2010  22:05

Tohle je dobrý, je to jako Shutter Island, akorát to funguje. Atmosféru, spojení hudby a obrazu, tu nevlídnost a nejistotu má Polanski v malíku a chrochtal jsem si, i když scénář prostě kvalit ostatního nedosahuje a celej zážitek nenávratně .... srazí.

• 22.2.2010  14:30

Tento film se vám bude líbit, pokud máte (/rádi): postupující pleš, radioaktivní mlíko v lednici, studenou válku a myslíte si, že politici a jejich kamarádíčci ve velkém byznysu by měli mít o něco vyšší mravní integritu. Skromnějším stačí rodinné hodnoty.

• 7.12.2010  22:05
    Na mamuta! (2010)

Na tom filmu jsem ujížděl, škoda že víc neutíkal.

• 26.1.2011  11:29
    Na vlásku (2010)

Já radši zrzky.

• 6.2.2011  12:29

Konstrukce sociálních nerovností v rakvi.

• 28.6.2010  12:35
    Poldové (2010)

There is a light that just has gone out.

• 23.7.2010  00:25
    Počátek (2010)

Nejspíš nejsem dost chytrý na to, abych ten film dokázal plně ocenit (srov. Barthes 2004: 33)